Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam pytanie do osób które bawiły sie aluminium. Dostałem do Tweeterów od razu takie fronty zmniejszające dosyć sporo ich średnice. W orginale mają ok 110mm natomiast po zmianie frontów ich średnica wynosi w najszerszym miejscu ok. 85 mm . Tylko tak jak widzicie gołe aluminium wygląda jak kupa. Widze że z jedną blaszką były podejmowane próby pomalawania na czarno jakimś czarnym spray'em ale tez wyszło troche jak kupa :P . Czy może jest tutaj jakiś zawodowiec ktory mógłby co nie co podpowiedzieć :) Jakie farby, czy jakis podkład, pewnie najpierw lekki szlif zeby była gładka powierzchnia czy "cuśtam" . Kolor to sie dobierze poźniej, bo zastanawiam się czy zamiast robić srebrny czy czarny to nie dobrać kolor najbliższy obiciu słupka. Ale to już inna sprawa. Bardziej chodzi mi o to jak sie do tego "materiału" zabrać żeby było cacy :D bo w orginale takiego kloca nie uśmiecha mi się tam wsadzać :P

 

http://img689.imageshack.us/img689/539/imgp4529.th.jpg http://img194.imageshack.us/img194/6472/imgp4532w.th.jpg http://img812.imageshack.us/img812/4250/imgp4531i.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hejka, mam pytanie do osób które bawiły sie aluminium. Dostałem do Tweeterów od razu takie fronty zmniejszające dosyć sporo ich średnice. W orginale mają ok 110mm natomiast po zmianie frontów ich średnica wynosi w najszerszym miejscu ok. 85 mm . Tylko tak jak widzicie gołe aluminium wygląda jak kupa. Widze że z jedną blaszką były podejmowane próby pomalawania na czarno jakimś czarnym spray'em ale tez wyszło troche jak kupa :P . Czy może jest tutaj jakiś zawodowiec ktory mógłby co nie co podpowiedzieć :) Jakie farby, czy jakis podkład, pewnie najpierw lekki szlif zeby była gładka powierzchnia czy "cuśtam" . Kolor to sie dobierze poźniej, bo zastanawiam się czy zamiast robić srebrny czy czarny to nie dobrać kolor najbliższy obiciu słupka. Ale to już inna sprawa. Bardziej chodzi mi o to jak sie do tego "materiału" zabrać żeby było cacy :D bo w orginale takiego kloca nie uśmiecha mi się tam wsadzać :P

Taki głośniczek :wink: , może pomyśleć o czymś ponad standard.

Są zakłady galwanizacyjne a aluminium można poddać anodyzacji i barwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt zobaczymy bądź co bądź może zostanę przy ori froncie. Przymierzałem teraz do słupka po 3-way'u to średnica wewn. jest praktycznie identyczna jak po średniaku DLS UP 2.5 a zewn. no troszkę szersza przy tw ale w sumie na słupku będzie 1 głośnik teraz (bo będą 2drogi) a ze słupek szeroki wiec może faktycznie zostawię ori...... pomyślimy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary kto Ci do tego pierścień zrobi żeby glosnik ładnie zabudować i co by nie wystawał ;). Ładniusi jest.

 

zobaczymy, generalnie są do nich dedykowane pierścienie ale jak zobaczyłem ile kosztuje ori zwrotnica pasywna (Esotar2 EX2-650) i maskownice na woofer (bo nie są w komplecie) to aż sie boję ku*wa zapytać o cenę tych pierścieni http://www.dynaudio.com/int/car_hifi/trimrings.php bo tam też może być zagnieżdżone jakieś "boskie tchnienie" nadające kawałkowi tego drewna cudowne właściwości :D - ja pier******** strach się bać :szok: . Mam nadzieje że gdzieś coś podobnego uda mi się wystrugać w mdfie za normalne pieniądze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wymiary bądź manuala woofera wysyłasz do kogoś na CNC i zrobi ci jak chcesz. Jak tak swoje do Tbe robiłem wysłałem szpachlaka i mam idealnie wypalone z podfrezowanie jakim głębokim chce. Więc nie wiem czy jest taka potrzeba by zamawiać MDF z Dynaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje :D ale nie jest to popularna rzecz, bo "hamburgery" zwykle jadą na aktywce jak przez chwile posiedzialem na ich forum . Powiem Ci ze juz nic mnie nie zdziwi jesli chodzi o produkty Dyna :D wiec droższa nie bedzie ale raczej nie bedzie kosztowała ok 30-40 PLN jak zwykly krązek mdf'u ktory zamawiasz pod glosnik :P

 

Jesli chodzi o zwrotki to generalnie bardziej by sie przydal schemat zeby, wpiąć podobne elementy w trakcie pomiarów bo docelowo to pewnie będzie sie różnila od ori. Bo nie wierze ze ori jest tak genialna ze do jakiego samochodu jej nie wsadzisz to zeby powypadają z wrazenia :D:P Ale zawsze jakis punkt odniesienia by byl . Bo jest tylko informacja ze podział w 2-wayu jest na 2,4kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zwrotki to generalnie bardziej by sie przydal schemat zeby, wpiąć podobne elementy w trakcie pomiarów bo docelowo to pewnie będzie sie różnila od ori. Bo nie wierze ze ori jest tak genialna ze do jakiego samochodu jej nie wsadzisz to zeby powypadają z wrazenia :D:P Ale zawsze jakis punkt odniesienia by byl . Bo jest tylko informacja ze podział w 2-wayu jest na 2,4kHz.

 

A nie prościej i lepiej podjechać do Łukasza zmierzyć zabudowane już głośniki pod clio, i wystrugać zwrotki uszyte idealnie pod Twoje auto i aplikację głośników?

Sam zauważyłeś ,że ori zwrotka, jest swego rodzaju kompromisem "gotowcem", ktory w jednym aucie może dać taki a w innym zupełnie odmienny efekt.

Wyjdzie Ci taniej, prościej i przynajmniej będziesz miał pewność ,że jest od A do Z pod Twoje auto i jego warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i lepiej podjechać do Łukasza zmierzyć zabudowane już głośniki pod clio, i wystrugać zwrotki uszyte idealnie pod Twoje auto i aplikację głośników?

Sam zauważyłeś ,że ori zwrotka, jest swego rodzaju kompromisem "gotowcem", ktory w jednym aucie może dać taki a w innym zupełnie odmienny efekt.

Wyjdzie Ci taniej, prościej i przynajmniej będziesz miał pewność ,że jest od A do Z pod Twoje auto i jego warunki.

 

a myślałeś, że kto mi będzie ogarniał temat strojenia :P ? akurat w tym temacie jesteśmy z Łukaszem "in touch" :D a schemat ori, że się tak wyrażę będzie jako wartość dodana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś, że kto mi będzie ogarniał temat strojenia :P ? akurat w tym temacie jesteśmy z Łukaszem "in touch" :D a schemat ori, że się tak wyrażę będzie jako wartość dodana :wink:

 

No i siur :) To jak się już ogarniesz, z tematem, to będąc u chłopaków w Stolycy, piszę się na odsłuch tego Twojego "Dynamo" :)

 

Ps. Nie odmówisz chyba? Zasiliłem Twoje zródełko budżetowe... Lotus będzie śmigał u mnie w Buni :D Więc trafił w dobre ręce;)

 

Dobrze jak klocki zostają w strefowej "rodzinie", a nie idą w świat... Przynajmniej odkupując coś od siebie, wiadomo , jaka jest historia sprzętu i sprzedającego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypstrykałem na klocki ze teraz z miesiąc bedą na polce leżały bo jestem delikatnie pod kreską :P ale co zrobić choroby sie nie zatrzyma :D

 

Nic nie gadaj... Nie wspomnę mojej fanaberii z Betką :mur: ... Ale co zrobić, taka pasja.. ;P Dobrze ,że nie preferujemy zdobywania 8 tysięczników a "zwykłe"granie...

Szkoda ,że kieszeń to tak czuje oj czuje;)

Ale potem mija miesiąc, drugi, skarbonka trochę stanie na nogi a "chikita" zostaje :)

Powodzonka z Dynamo, pewnie wyjdzie ostro elektyczna instalka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem aktualnego setupu tylko 10-15min i bardzo żałuje... Bo coś czuję, że prędzej czy później zapragnę mieć to cudo u siebie :) boję się pomyśleć co będzie jak to ogarniecie do końca. Mało słuchałem, ale jeszcze nic lepszego, przynajmniej nie kojarze. Idealnie w mój gust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra..... ale jeszcze bez wooferków (są inne - poki co) - status "The shipment has arrived in the destination country" - są juz w PL - ale sie pier******* z tą wysyłką ze nie mam pytan + świeta :kwasny: . Będzie super jak dostane je jutro ale realnie to chyba bedzie piątek :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na przesylke z HongKongu, dostalem juz telefon z agencji celnej o doslanie dokumentow, papiery wyslalem e-mailem, podziekowali i ciagle czekam juz tydzien paczka jest w PL i mam nadzieje, ze w tym tygodniu paczka dotrze.

Cos ostatnio wolno paczki mi lataja, moze poza jedna przesylka z Grecji mialem ja po 5 dniach od zakupu.

 

disaster3 poczekasz jeszcze z tydzien ;) to beda bardziej cieszyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...