Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słuchaj stara metoda do sprawdzenia na "pierwszy ogień" ... opukaj rozrusznik np. rączką śrubokręta , bo czasem się szczotki zawieszają ;)

 

Spoko to tez już obadaliśmy z kolegą bo to samo mi mówił, pchnęliśmy go na biegu bo czasami też się szczotki mogą ruszyć ale niestety nic to nie dało, ja czuję jednak że mogę mieć gdzieś zwarcie przez pierdzieloną blokadę elektroniczną od skrzyni biegów (interblok) bo teraz to już jej wogle nie mogę rozłączyć....... dobrze że mam w pakiecie holowanie i tutaj http://www.lexusclub.com.pl/ go dostarczę bo niedaleko od siebie. Niech walczą - robiłem tam 1-szy przegląd jak kupiłem ten samochód i goście są nieźli przynajmniej specjalizują sie miedzy innymi w Toyotach więc nie będą po omacku szukać tylko znają te samochody......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo i chyba dobrze Ci wydaje - za wiele nie wiem, wczoraj go zaholowałem i dzisiaj zadzwonili ze rozrusznik "sie skończył" i jest na regeneracji. Dzisiaj wieczorem lub jutro rano mial wrocic do nich i mi go zamontują + wywalą tą cała instalacje ze sterownikiem od interbloka bo mnie wku*wia na maxa. Jak bede odbierał sie dokładnie dopytam bo mieli tez sprawdzić instalacje elektryczną i połaczenia czy nie ma tam jakiejs skuchy....... Akumulator ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie aku, ktory jak naladuje trzyma spoko 13 ale niczego z niego nie odpale :) Kiedys zdechl, nie mial elektrolitu, woda nie byla dolana i sie zeral. Pomimo dolania nie trzyma, ciekawe zjawisko jest takie, ze ma 13 przekreca sie rozrusznik zero reakcji sprawdzasz ale on ciagle 13.

Co do altka to mi tez padl i to wracajac z urlopu 600km od domu w niedziele. Nie znam sie na tym ale jak widzialem swoj altek stary to wygladal jak by sie spalil, miedziane uzwojenie bylo zjarane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód w domu, rozrusznik zregenerowany, instalacja w porządku - zabezpieczenia usuniete. Gosc dzwonił do mnie 2 razy zeby potwierdzic czy maja usuwac i jak potwierdziłem to az sie popłakał mówiąc co to za "specjalista" to montował - a byl to człowiek z ASO!!!!! . Generalnie samóchód stoi na strzeżonym + mam cały pakiet ubezp. więc leje na to ciepłym moczem. Generalnie jak gdzies poszukam to podjade i zainstaluje sobie tylko jakis prosty "pstryczek-elektryczek" - (jakies odcięcie) i tyle. A tyle mi kabli na targali z samochodu ze szok. Bądz co bądz wszystko działa. Jedynie zauwazylem ale nie wiem czy tak cos nie jest związane z adaptcją czegos tam - jak przez dłuższy czas akumulator byl wyciągnięty bo mi troszke obroty falują a przed tym tego nie byle. W sensie nawet na rozgrzanym silniku spadają mi ja wcisnę sprzęgło nawet do 550 - norma u mnie byla ok 800-850 i trzymało tak katalogowo. Fakt ze przepustnica, silniczek krokowy itp. to nie wiem czy byly kiedykolwiek czyszczone - bo świeczki powiedzmy ze mam nowe (są to irydowe denso wymiana co 90 tys.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko juz nie chcialem kombinowac, badź co bądź kolejny plus dodatni zauważyłem dzisiaj (podłączyłem audio) od praktycznie samego początku nie mogłem sie pozbyć delikatnych ale to zawsze zakłóceń i świstu w tweeterach altka. Wedrowałem z kabli z jednego miejsca w drugie, zmiana jednostek, odizolowanie wzmaków od oparc, itp. itd. ku*wica mnie strzelała i nie wiedziałem o co kaman. Co sie okazało, jak po "szpecjalistach" wymontowali mi to zabezpieczenie i milion kabelków ktore leciały w te i w tamtą problem ustał. Banan z twarzy mi dzisiaj nie schodził :D :D a nic nie kombinowalem. Wsadziłem z powrotem tylko bezpieczniki w rozdzielacz audisona i tyle. A problem zniknął :super:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka,

 

mam takie zaczepne pytanko odnosnie woofer'ow do 3 dróg. Nie to ze juz lece, kupuje i zmieniam (co innego poki co rzezbie) ale jestem ciekaw roznych opcji i o ile do 2 dróg (oczywiscie nie znaczy ze w 3 sobie by sobie nie daly rady) jest tego troche np. MP 5.16, Coloris, Focal K2P (z korkiem fazy), Dego Master, Revelator i cos sie pewnie z Brax'a nada (ale tych nie znam) to do 3 dróg poza DLS R6, AS HX 165 Phase, Focal (ten z zestawu 3-droznego bez korektora fazy) KRX3 i pewnie cos z Brax'a ktorymi sie nie interesowalem.

Czy jest cos jeszcze do 3 dróg takiego oczywistego?? (jak np Coloris czy Dego Master w 2 drogach) poza wyzej wymienionymi, których definitywnym miejscem są 3 drogi i są ciekawą alternatywą dla w/w wymienionych, najlepiej w rozmiarze 16,5?

 

Pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko ładnie pięknie ale chodzi mi o takie "kozaki" jak np. DLS R6 - no nie wsadzisz go do 2 dróg (generalnie mozna) ale max'a swoich mozliwosci pokaże wlasnie w 3 drogach itd. o takie wooferki mi chodzi, dlatego pytam sie o inne bo te co wymieniłem to znam (no moze nie wszystkie) ale w większosci no i są najczesciej wybierane (co tez moze o nich swiadczyc pozytywnie). Dlatego nie wiem czego szukam moze jakiegos "jednorożca" :D

Badz co badz mam MP5.16, ktore mi pasują bardzo i tez w 3 drogach sprawdze, ale pytam sie wlasnie o Wasze doswiadczenia z 3drogami i wnioskami z odsluchu innych rownie ciekawych przetworników

 

Infiniti Kappa Perfect to chyba bym raczej widział w innym zastosowaniu (no moze w 3 drogach rowniez swietnie sobie poradzą) ale troche z premedytacja ich nie podalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

mam takie zaczepne pytanko odnosnie woofer'ow do 3 dróg. Nie to ze juz lece, kupuje i zmieniam (co innego poki co rzezbie) ale jestem ciekaw roznych opcji i o ile do 2 dróg (oczywiscie nie znaczy ze w 3 sobie by sobie nie daly rady) jest tego troche np. MP 5.16, Coloris, Focal K2P (z korkiem fazy), Dego Master, Revelator i cos sie pewnie z Brax'a nada (ale tych nie znam) to do 3 dróg poza DLS R6, AS HX 165 Phase, Focal (ten z zestawu 3-droznego bez korektora fazy) KRX3 i pewnie cos z Brax'a ktorymi sie nie interesowalem.

Czy jest cos jeszcze do 3 dróg takiego oczywistego?? (jak np Coloris czy Dego Master w 2 drogach) poza wyzej wymienionymi, których definitywnym miejscem są 3 drogi i są ciekawą alternatywą dla w/w wymienionych, najlepiej w rozmiarze 16,5?

 

Pozdrawiam,

disaster3

 

dla mnie Coloris bardziej do 2 way,

podepnij MP 5.16 do 3 way i zobaczysz co będzie się działo na dole :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Coloris bardziej do 2 way,

podepnij MP 5.16 do 3 way i zobaczysz co będzie się działo na dole :hyhy:

 

ja juz wiem co MP5.16 robi na dole - ostatnio na spocie sluchalismy :hyhy: (poki co w 2 drogach) dlatego wiem ze bedzie dobrze ale CA to choroba i ciagle sie czegos szuka co nie znaczy ze MP5.16 pojdzie na sprzedaz bo jak na razie to u mnie ("zelazny" woofer) - na razie nietykalny . Niedlugo sie przekonam jak sobie poradzi "inaczej" cięty :D - tylko musze "troszke" drzwi poprawić i uszczelnić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...