Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziucham , posłuchać dowolnego pliku , tym samym konwerterem , raz z wyjśćia coax a raz z Toslink .

Sprobować odpowiedzieć czy czymś się te przekazy rożnią , czy tez nie .

Potem lub przed tym porównaj te dwa sygnały programem .

 


Mówi pan: Wyrobić sobie opinie o null test...
To brzmi troche jak: jaka jest Twoja opinia o tym, że 2+2=4

Posłuchasz jak brzmi :wink2:

 


O to samo - czyli o co?

On zrozumie ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszelkie porównanie: widma, średniej wartości RMS, położenie peaków i ich wartość itd dają obraz podobieństwa lub identyczności.

 

Jednak null test jest najlepszym miernikiem - tylko idealne odwzorowanie próbki da efekt ciszy. Najmniejsze odchylenie o wzoru owocuje pojawieniem sie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Robi się pikantnie :-) 

 

 

 

 

 


Dla jasności , mam sprecyzowane zdanie na ten temat , ilość opinii czy wynik pomiaru niczego w moim stanowisku nie zmieni , podobnie jak podałem je z góry przed zaistnieniem kwestii . 

 

Jak już wcześniej wielokrotnie nadmieniałem i ja stoję po tej stronie barykady .

 

Mi też możecie głowę na pal nadziać lub na banicję zesłać :-) 

 

 

 

Pochwaliłem za starania ,oby nie za pochopnie :-) 

Nie dopytałem ,zrobiłbym to teraz ale już  chyba przeczytałem  co chciałem wiedzieć .

 

Liczyłem że Panowie słuchali  ,odsłuchiwali , na sprzętach różnej maści i klasy   poszukiwali  odpowiedzi  .

Aż doszli do wniosku że nie słyszą różnicy więc poszli dalej i zastosowali metodę przytoczonego wcześniej Pana z Hameryki .

 

A tu niespodzianka ? zaniechaliście nausznych testów ?  Jak to było ?

 

Jako osoba często kwieciście prowadząc swe wywody w moim (i nie tylko ) temacie .Liczyłem że wreszcie mi ktoś nosa utrze i zarzuci że jest taki NULL TEST i co ja na to ?

 

A tu z nienacka w zupełnie innym temacie się dyskusja toczy o różnicach lub ich braku.

 

Współpracując z mądrzejszymi ode mnie w cyfrowej  i lampowej materii przy tworzeniu DAC   mimo woli coś się tam dowiedziałem i zauważyłem .

Żaden konstruktor świadomie tworzący i   chcący zrobić porządny sprzęt za który krzyknie nie małe już pieniądze  nie wybierze przypadkowo układu wejściowego USB ani innego użytego elementu .

 

Bo nie ma różnic ?

Bo NULL Test tak twierdzi ?

 

Nie , on nie porównuje czy nagrane z jego dzieła  pliki mają sumy kontrolne .      Po prostu oceni całokształt brzmienia .

 

Ten test dla mnie dowodzi wszystkiego i niczego . Nie jest to nowe odkrycie przecie .

Jak pisałem wcześniej nie neguje i nie odrzucam takiego testu  jednak dla mnie  on jeszcze bardziej udowadnia mi i innym że nie jest to takie wszystko oczywiste .

Tak jak mój ulubiony przykład z fizyki kwantowej ze splątaniem  między -cząsteczkowym . Ludziom się w głowach nie mieści taka wiedza .

 

 

Aby przyjąć postawę odbiorcy sprzętu mogę tylko w jeden sposób przetestować dany klocek .Muszę go podpiąć i posłuchać .

W zestawieniu gwarantującym mi że pozostałe współpracujące komponenty są co najmniej dwie klasy wyżej .

Bez przygotowywania sobie specjalnych plików .

Ot trywialnie słuchamy płyt ,muzyki którą znamy lub jak w moim przypadku muzyki której mogę odsłuchać z taśmy matki w studio.

 

 

 

Jeżeli w tym teście ktoś wyłuskał że pierwszy plik jest oryginalnym to nieźle ,ja uznałem że gdyby porównywane przeze mnie elementy toru audio pokazywały tylko taką  różnicę to 

zaniechałbym tej zabawy w drążenie tematu .

Samo poszukiwanie nie jest celem samym w sobie .Jest tylko drogą po której można sobie kroczyć a cel jest jeden zbliżenie się do spektaklu na żywo i radość z obcowania z muzyką .

 

Uruchamiam  taki Tidal   

Chant - Fourplay      ( fajna nutka ) i słucham .

Nie ,nie przepuszczam sygnału poprzez kolejne elementy mogące wpłynąć w jakikolwiek sposób na wynik .

 

Odtwarzacz -testowany konwereter czy co tam ma być - wzmacniacz - kolumny  

 

No i użyte konwertery ,kable i co tam jeszcze podmieniam  powodują zmianę prezentacji dźwięku .  Większą mniejszą - jakąś .  

            Pisałem to ze mną jest coś nie tak i ....    mi z tym dobrze . Nie ma co  mnie  naprawiać .

 

 

 

 

Jest na czym porównywać a nie zawsze drożej = lepiej .

Na foto jeden z systemów referencyjnych  których używam .

 

1z6b-Y1oiuJeV3fvUqv-LTL0MPKHN2Sm4W2rFKJc

 

 

 

Właśnie  posłuchałem sobie  

 

Sarah Brightman     -  Murder In Mairyland Park  

 

Z kasety , zwykłej  chromówki .  

I dla takich chwil się to robi . Słuchałem pierwszy raz i mnie urzekło . To sobie kilka razy  przewijałem od początku.

 

Przy okazji użyłem zamiennie trzech interconectów i co ? 

A pewnie  że były różnice . A na każdym było świetnie . Bo  utwór mnie bardziej interesował niż same jako takie  tam różnice . Nie wiem czy lepiej było na Ultralink  czy na Kubala-Sosna .

Mam to w poważaniu - piosenka była fajna i tyle .

 

Więc nie ma się co spinać   Panowie  tylko sobie posłuchać  i odpłynąć :-) 

Zabawa jest fajna .

 

 

Jak jest kto chętny to ciekawostka taka jest  z mojej strony .

Posiadam dwa interconecty Ultralink CS -1  .

 

NeAusJpk2c8Kj0QGbX3K7G74sGK6jVHiIvO-HQd5

 

 

 

Zakupione razem , jednak na jednym z nich został przeprowadzony pewien zabieg  który zmienił coś . Zewnętrznie  wyglądają tak samo .

Jak są tu prawdziwi  testerzy mogę wysłać  i sobie porównacie . Opowiecie czy są różnice między takimi samymi kablami  ;-) .

A ja wtedy  opowiem jaki to zabieg .Jestem pewien że  stwierdzicie  - NIEMOŻLIWE .

 

Uff się znowu uzewnętrzniłem . To takie moje na gorąco .

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonbercik czy sprawdzałeś w ślepym teście czy rozpoznajesz te kable?

Czy umiesz powiedziec - teraz gra kabel XY a teraz YX?

 

Pytam serio - bez ironii.

 

 

Co do stron barykady - myśle, że wszyscy stoimy po tej samej stronie. Jeśli coś usłyszę i w ślepym teście wskaże 90% trafień to żadna teoria mnie nie przekona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

A co w tym dziwnego lub nadzwyczajnego?

Tu nie trzeba slepych albo głuchych testów :-)

 

 

Domniemam że chodzi o wspomniane Cs-1.

 

Tak jestem w stanie wskazać który jest podpięty.

Notabene nie używałem ich kilka miesięcy.

Za nim tak śmiało zaproponowałem testy to wpiąłem między Yamahe KX 500 a Maestro Settanta.

Są pewne róznice które nie pozostawiają złudzeń.

 

Róznice między niektórymi produktami są znaczne.

Np. między produktami Vovox a Proel.

 

Wiadomo trzeba mieć do czego podpiąć bo na Mancie może nigdy nie być różnicy :-)

 

Obycie że sprzętem po latach powoduje że te kwestie są oczywiste i już Cię nie dziwią. Wiedza i dobry smak przychodzą z czasem.

 

Takie tutaj nasze odkrywanie stanu rzeczy ma się ni jak do wspomnianego przeze mnie zagadnienia z mechaniki kwantowej.

Polecam poczytać, posłuchać.

To jest dopiero coś co może zmienić losy przesyłu informacji, coś szybszego od światła, niepojęte i całe teorie Einsteina obalone.

Zabawa w audio przy tym to pikuś.

 

A czy teoria jakaś nas przekonuje czy też nie... świata to nie obchodzi te rzeczy będą się dziać i bez naszego udziału .

 

Działaj sprawdzaj baw się tym. Bo to najważniejsze żeby mieć z hobby frajdę.

Ja nie będę wmawiał Tobie co i jak masz odbierać.

Sam wiesz to najlepiej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson... ja pytam tylko, czy słyszysz, a nie że to nadzwyczajne lub dziwne ;)

 

Tak, też jestem pod wrażeniem mechaniki kwantowej i mam nadzieje, że audio nie robi nas w "balona" w chwili kiedy dokonujemy pomiaru / obserwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :-)

Odpowiedź dostałeś.

 

Wiesz jak czytałem sobie ponad dwadzieścia kilka lat temu Audio Video Sat to nie czaiłem w jakim języku piszą ci recenzenci i jak bas może być spóźniony?

 

Potem przyszedł czas na moje próby. Dopiero jak wyszedłem z Tonsil i Radmor

mojej percepcji ukazał się inny świat, palety różnorodności.

Której nie pojmowałem wcześniej. Wtedy to zaczynałem rozumieć o czym wtedy czytałem.

Dzięki mojemu zaangażowaniu i pasji poznałem masę super ludzi.

Także producentów, manufaktur i wykonawców sprzętu do odtwarzania muzyki.

Co diametralnie i wykladniczo przyspieszyło progres i poziom zaawansowania mojej pasji.

Sam nawet na A.S. wystawiałem współtworzony produkt.

 

Czasem nie ma potrzeby rozumieć czemu tak.

Czasem trzeba tylko korzystać i jeśli jest to Twoja pasja, na serio pasja to tylko korzystać i mieć uśmiech na twarzy że jest tyle wspaniałej muzyki do słuchania.

 

Bo jeśli tylko szukasz dzióry w całym, nie potrzebnie poszukujesz różnic które są lub ich nie ma.

A muzyka nie powoduje że masz czasem gesia skórkę słuchając lub nie potrafi Cię wzruszyć aż czasem łzy do oczu napływają to

 

Rzuć to w diabły bo szkoda Twego czasu.

 

Mnie muzyka porusza a te całe sprzęty to tylko zabawki w moich rękach. Świadomie lub mniej świadomie używane.

 

Może kiedyś uda się spotkać, chętnie się czegoś od Ciebie nauczę a i może dowiem na co nie zwracałem uwagi. Bo uczymy się całe życie i nikt tu nie jest alfa i omegą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija doba i nikt nie odpowiedział na banalne pytanie .

Nie dalej jak 3 tygodnie temu rozmawiałem z jednym z moderatorów z FB na temat Daca i konwertera z jakiego używa , jaki rodzaj połączenia wykorzystuje zwykle i jakie są tego skutki ( wrażenia ). Te odczucia były spójne co ogólnego charakteru mogły i mogą różnić w szczegółach dla danego rodzaju sprzętu . Ludzie poznają możliwości swojego sprzetu i zakresie tego co oferuje starają się aby wykorzystać w optymalny brzmieniowo  sposób . Nie jest to wiedza tajemna , nie potrzeba do tego "złotych " uszu , trzeba jedynie być świadomym i wykorzystać dla siebie to co lepsze .

Szkoda , a w zasadzie to sami sobie robicie szkodę , bo ja u siebie od dawna z tego korzystam .


 

 


Współpracując z mądrzejszymi ode mnie w cyfrowej i lampowej materii przy tworzeniu DAC mimo woli coś się tam dowiedziałem i zauważyłem .

Żaden konstruktor świadomie tworzący i chcący zrobić porządny sprzęt za który krzyknie nie małe już pieniądze nie wybierze przypadkowo układu wejściowego USB ani innego użytego elementu .



Bo nie ma różnic ?

Bo NULL Test tak twierdzi ?



Nie , on nie porównuje czy nagrane z jego dzieła pliki mają sumy kontrolne . Po prostu oceni całokształt brzmienia .



Ten test dla mnie dowodzi wszystkiego i niczego . Nie jest to nowe odkrycie przecie .

Jak pisałem wcześniej nie neguje i nie odrzucam takiego testu jednak dla mnie on jeszcze bardziej udowadnia mi i innym że nie jest to takie wszystko oczywiste .

 

Między innymi przy tego rodzaju doświadczeniach zacząłem zwracać uwagę , na rzeczy teoretycznie tożsame , ale odbierane inaczej . Historia zastosowań czy budowy DACów sięga u mnie blisko 20 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, jestem muzykiem, także muzyka jest moim życiem :)

Fakt, że moim zadaniem nie jest - mieć dreszcze od słuchania (tzn. nikt mi nie zabrania)... tylko tak zagrać, żeby słuchający mieli gęsią skórkę.

 

Ale muzyk w ogóle ma troche przerąbane - jak audiofile. Muzyk, czy chce czy nie, słucha technicznej budowy utworu, intonacji, pochodów akordów, barw itd... i nie łatwo jest mu - tak poprostu słuchać "muzyki".

 

Jednak, żeby tworzyć muzykę, oprócz wrażliwości muzyk musi dokładnie słuchać tego co gra...

 

 

Co do testów:

Mogłem wykonać je w domowym zaciszu i zachować wyniki dla siebie.

Jednak pomyslałem, że to może sie przydać rownież innym i tylko tyle.

 

Wyniki testu nic nie zmieniają - i tak używałem konwertera do Tidala i tak.

Teraz robiąc test (raczej dla zabawy, a nie z braku spokojnego snu - co jest lepsze) ku mojej radości przekonałem się, że rozwiazanie, którego używam jest bardzo dobre / lepsze niż sądziłem.

 

Używam coaxa do konwertera tylko dlatego, że akurat mam wolne wejście coax ;),

a optyka do CD z tego samego powodu.

 

 

To tyle podsumowania z mojej perspektywy :)

 

Odnośnie spotkania - jestem zdecydowanie za! :)

Myślę, że to tylko kwestia czasu!

 

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Panie Józefie, nie miałem czasu przetestować tego coaxa vs optyk.

Dziś postaram sie wypowiedzieć po odsłuchu.

(Musze wymontować sprzet z auta, żeby podłączyć do pomiaru w domu - stąd kłopot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mija doba i nikt nie odpowiedział na banalne pytanie .

 

Ja na sprzęcie domowym testowałem już jakiś czas temu połączenie optyk i coax. Mam ampli Yamaha 803d z daciem na pokładzie i CD-S700 z kompletem wyjść.

Lepiej gra dla mnie połączenie przez coax i takiego połączenia używam na co dzień.

Po coaxie jest lepsza przestrzeń i przyjemniejsza góra, bardziej rozdzielcza. Nie jest to oczywiści jakaś totalna przepaść w stosunku do połączenia optykiem, ale jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gra dla mnie połączenie przez coax i takiego połączenia używam na co dzień.

 

Po coaxie jest lepsza przestrzeń i przyjemniejsza góra, bardziej rozdzielcza. Nie jest to oczywiści jakaś totalna przepaść w stosunku do połączenia optykiem, ale jest lepiej.

 

Można sobie wyobrazić lepszy sprzęt do testów , ale nawet średniej klasy amplituner  jest zdolny do obrazowania tych różnic .

Proponuję określenie "lepiej" tymczasowo zastąpić słowem inaczej , bo rozumiem , ze lepiej dotyczy tej konkretnej konfiguracji zastawu .

Tych cech jest więcej , ale to co podałeś jest jak najbardziej przypisywane do cech połączenia typu coax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Coax vs Optyk wykonany :wink:

Oceniamy wyjście coax i toslink z konwertera USB-SPDIF

 

 

Ogłaszam moje odczucia po ślepym teście:

Ja nie usłyszałem różnicy pomiędzy Coax a Toslink! :wink:

Co wykazał NULL-Test powiem jak dacie znać, że już odsłuchaliście.

 

 

Poniżej próbki wymieszane np: raz coax, raz toslink (po 3 próbki w każdym pliku).

Powiedzcie, która próbka z trzech to:

A - Coax,

B - Toslink

 

 

Zapraszam do zabawy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdz na ziemię , chyba ze sobie optyka włożysz do ucha .

Aby usłyszeć dźwięk trzeba ten komponent włączyć w realny tor audio .

 

 




Ogłaszam moje odczucia po ślepym teście:

Ja nie usłyszałem różnicy pomiędzy Coax a Toslink! :wink:

Co wykazał NULL-Test powiem jak dacie znać, że już odsłuchaliście.

Gratulacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie i w domu też lecę na coaxie bo toslink nie jest taki żywy.

Btw wszystko 16bit 44 bo po co więcej.

A twój chant grał gorzej niż mój rip EAC płyty puszczany z lapa na resztę sprzętu w domu. Więc szukajcie dalej tych nulli tylko zadbajcie o podstawy [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twój chant grał gorzej niż mój rip EAC płyty puszczany z lapa na resztę sprzętu w domu. Więc szukajcie dalej tych nulli tylko zadbajcie o podstawy [emoji12]

 

Zgadzam się - odpowiedni rip ma znaczenie,

ale akurat w tym teście nie wiele to zmieni bo zawsze puszczany był ten sam plik (niezależnie jakiej był jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, kupiłem ostatnio kabel do alpine 9855r za pomocą, którego mógłbym podłączyć telefon. Po podłączeniu okazuje się, że przekazuje dźwięk słabo tzn. lewa strona gra głośno w przeciwieństwie do prawej (brak oprogramowania w telefonie?) i dodatkowo słychać piski  i trzaski zwłaszcza jak złapie się ręką za jacka. https://archiwum.allegro.pl/oferta/wejscie-gniazdo-aux-jvc-alpine-mini-jack-2-5-3-5-i7395041123.html  pytanie czy każdy tak zagra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem ostatnio kabel do alpine 9855r za pomocą, którego mógłbym podłączyć telefon. Po podłączeniu okazuje się, że przekazuje dźwięk słabo tzn. lewa strona gra głośno w przeciwieństwie do prawej (brak oprogramowania w telefonie?) i dodatkowo słychać piski  i trzaski zwłaszcza jak złapie się ręką za jacka. https://archiwum.allegro.pl/oferta/wejscie-gniazdo-aux-jvc-alpine-mini-jack-2-5-3-5-i7395041123.html  pytanie czy każdy tak zagra ?

 

Bardziej to wskazuje na uszkodzone gniazdo w telefonie ( lub radyjku )

Co do kabla , to wepnij inny i sprawdź  , lub na tym kablu przypnij inny telefon .

Nikt z nas tego za Ciebie nie zrobi .

Ale spotkalem się z błednie wykonanym kabelkiem tego rodzaju , ale pod jakiś model fabrycznej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...