Skocz do zawartości

Audi A4 Avant by CASKP, mod by Bartek-pl


Bartek-pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

W tym momencie to już chyba czepialstwo na siłę. Jeśli rozpatrujemy ten "otwór" jako coś co zniszczy brzmienie głośnika który gra w tych drzwiach to może dołożymy do tego otwory technologiczne które są do odprowadzania wody z drzwi, nieszczelność zamka , klamki, zawiasów i kupę innych nieszczelności przez które niestety ale ciśnienie wytworzone przez tylną część membrany będzie uciekać. Niestety drzwi to nie komora zamknięta i nigdy taka nie będzie. Przykro mi.

Wracając do tego "otworu" i "maty" to akurat w tym miejscu nie ma tam tylko maty. Ale to już inna sprawa.

Po co w takim razie na forum temat o glosnikach grajacych dobrze w komorach zamknietych skoro kazdy glosnik zagra w nich dobrze wg. teorii Sinoffa;) ? Moim zdaniem tez jest to typowe czepialstwo, glosnik dedykowane do car audio projektowane są troche inaczej niz te do kolumn zamknietych, wiec szczelnosc drzwi napewno nie jest tak ważna i priorytetowa jak wygluszenie newralgicznych punktow narazonych na wprowadzenie w rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpatrujemy ten "otwór" jako coś co zniszczy brzmienie głośnika który gra w tych drzwiach to może dołożymy do tego otwory technologiczne które są do odprowadzania wody z drzwi, nieszczelność zamka , klamki, zawiasów i kupę innych nieszczelności przez które niestety ale ciśnienie wytworzone przez tylną część membrany będzie uciekać. Niestety drzwi to nie komora zamknięta i nigdy taka nie będzie.

 

 

Moim zdaniem tez jest to typowe czepialstwo, glosnik dedykowane do car audio projektowane są troche inaczej niz te do kolumn zamknietych, wiec szczelnosc drzwi napewno nie jest tak ważna i priorytetowa jak wygluszenie newralgicznych punktow narazonych na wprowadzenie w rezonans.

 

Tak w zasadzie to ja doczytalem dokladniej post Sinoff'a i wiecie, on nie o szczelnosci pisal a o sztywnosci :)

 

 

 

tym nieusztywnionym otworem? Można oczywiście ten otwór usztywnić ale nakład pracy związany z należytym wyprofilowaniem usztywnienia będzie niewspółmiernie wysoki do reszty roboty przy drzwiach.

 

A to raczej nieco inne pojecia odnoszace sie do nieco innych zjawisk, przynajmniej w moim prostym rozumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny temat w ostatnim czasie obhejtowany tylko dlatego, że ktoś się wychylił powyżej jakiegoś budżetu.

Nikt nie ocenia go merytorycznie, mało kto docenił kunszt Pawła.

Było za ładnie, za dobrze i za "drogo ".

 

Najlepsze jest to, że jak ktoś z "towarzystwa" typu Maxam czy Italiano(sorry chłopaki to tylko przykład nic osobistego) pokazuje to czy tamto także nie tanie, ba u Maxama zmieniane z prędkością światła, to nikt nie napisał, chłopie weź posłuchaj co wsadziłeś zanim zmieniasz. Nie bo to "swój".

 

Nie dziwcie się więc ostrzejszej reakcji na taki hejt.

Bo ja również bym odpowiedział jednemu czy drugiemu na miejscu Bartka, weź chłopie się odpier... Jak masz ścisk d... I kup maść.

 

Bardzo mi przykro patrzeć jak od kilku lat poziom, sięga powoli dna.

Nic nowego ciągle to samo walkowane po raz n-ty.

Ale się nie dziwię, że ludzie nie pokazują co zrobili i co mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny temat w ostatnim czasie obhejtowany tylko dlatego, że ktoś się wychylił powyżej jakiegoś budżetu.

Nikt nie ocenia go merytorycznie, mało kto docenił kunszt Pawła.

Było za ładnie, za dobrze i za "drogo ".

Najlepsze jest to, że jak ktoś z "towarzystwa" typu Maxam czy Italiano(sorry chłopaki to tylko przykład nic osobistego) pokazuje to czy tamto także nie tanie, ba u Maxama zmieniane z prędkością światła, to nikt nie napisał, chłopie weź posłuchaj co wsadziłeś zanim zmieniasz. Nie bo to "swój".

Nie dziwcie się więc ostrzejszej reakcji na taki hejt.

Bo ja również bym odpowiedział jednemu czy drugiemu na miejscu Bartka, weź chłopie się odpier... Jak masz ścisk d... I kup maść.

Bardzo mi przykro patrzeć jak od kilku lat poziom, sięga powoli dna.

Nic nowego ciągle to samo walkowane po raz n-ty.

Ale się nie dziwię, że ludzie nie pokazują co zrobili i co mają.

Heh 2x

trzeba isc na zagraniczne fora :)

Ja tylko pokazałem klocki a juz zostałem skreslony na starcie bo nie jestem zaden pro forumowy instalator tylko zwykly "kowalski"

Bartek byle do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze się podziel z Nami jak przyjęto Twoją pracę na forum w UK?

Także jesteś tam początkujący prawda?

Bo ........jak tu, nie spotkałem nigdzie a czytam, talkaudio, diy, klang, za oceanem i u braci rusów.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra robota" :) poczatkujacy za duzo powiedziane kilka postow w swoim temacie.

 

Mhmm... NO popatrz a na strefie fachowcy ocenili, że Ci nie gra bez odsłuchu.

Bo Ty nie wiesz, oni już nie muszą jechać na spota, auto odsluchują i oceniają zdalnie po fifi w domu. :D

Rozek powiedz czy ktoś z forum UK słuchał juz twojego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyjemnością popatrzę jak CASKP rozwiązał jakieś kwestie zabudowy, może coś mnie zainspiruje na przyszłość.

 

Od siebie gratuluję właścicielowi fajnej instalki i życzę powodzenia w strojeniu, 900 to bardzo zacne źródło, mile je wspominam.

 

CASKP, jak zwykle dałeś radę. Dobra robota Paweł. :-)

 

Ps. A sorry otworku nie zaspawałeś blachą 10 mm i suba, nie zrobiłeś "złotym pyłem" to nie ma szans grać.

Hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja z przyjemnością popatrzę jak CASKP rozwiązał jakieś kwestie zabudowy, może coś mnie zainspiruje na przyszłość.

CASKP, jak zwykle dałeś radę. Dobra robota Paweł. :-)

 

Dzięki serdeczne. Ja tylko stworzyłem dla Bartka system, który sobie sam stroi bo to lubi. Ja mam trochę inny pomysł na dźwięk - Bartek inny. 

 

Jednak przynajmniej ma teraz możliwość, posłuchać, pobawić się. Klocki od dłuższego czasu (poprzedniego samochodu) leżały. Trzeba było zmienić ten stan rzeczy. Wyszło jak wyszło. Myślę, że całkiem ok. 

 

Ktoś pisał, że nie podobają mu się wystające kable z Gienków. Przy tej ilości klocków, oraz wymaganiu aby dostęp był do każdego z nich - niestety nie dało się tego inaczej wykonać. Biorąc jednak pod uwagę, że wszystko zmieściło się w oryginale - myślę, że plan został spełniony w 100 %

 

Co do kawałka maty która "wisi" w powietrzu - widzę, że dalej udzielający się nie bardzo rozumieją o czym napisałem. Ten kawałek maty "nieusztywniony" w tym miejscu :

 

1. Nie robi jakiejkolwiek różnicy jeśli chodzi o brzmienie.

2. Mata w tym miejscu nie wisi sama - nie ma wszystkich zdjęć . Musiałbym pokazywać krok po kroku co robię i jak - a po prostu nie chce mi się budować kasku z przypiętym aparatem obok i strzelać zdjęcia co 30 sekund. 

3. Specjalnie wspomniałem o otworach technologicznych ponieważ przez nie ucieka o wiele więcej powietrza niż przez to że kawałek maty się delikatnie odkształci w miejscu w którym nie ma to jakiegokolwiek znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że wszystko zostało przygotowane pieczołowicie, zgodnie ze sztuką, ze smakiem i pomysłem.

Czyli właściciel ma bdb podstawy pod zabawy strojeniem.

Ale po co to docenić?

Przecież jakiś "zasrany nowobogacki " wrzucił by się "pochwalić", najlepsze, że 99% tych co hejtują w życiu nie mieli takiej zabudowy u siebie. Ale wylać pomyje można.

Lepiej się poczują. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą .

 

Co ciekawe czasami przeglądam tematy i widzę, jak ktoś brzydko mówiąc partaczy robotę i wygląda to co najmniej średnio nie mówiąc że po drodze jest popełnionych kupę błędów. Następnie pod takim czymś widzę komentarze typu - Świetna robota..... 

 

Zastanawiałem się kiedyś o co chodzi - ale już mi się odechciało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przecież jakiś "zasrany nowobogacki " wrzucił by się "pochwalić", najlepsze, że 99% tych co hejtują w życiu nie mieli takiej zabudowy u siebie. Ale wylać pomyje można.

 

"Hejty" zaczęły się od momentu sarkastycznego pociśnięcia po "sprzętach pokroju Alpine 9855". Jakoś nie zauważyłem wcześniej ataku na "nowobogackość" i wypominania hajendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gruba instalka i jak się okazuje póki co nie wystrojona.

 

Do tego forumowy kolega Truck który na obczyźnie obrósł w piórka i nagle tylko grube graty preferuje.

Wiadomość od kolegi TRUCK

To napisz tak, jak możesz, Kolega Truck, prosił by Ci przekazać(bo prawda w oczy kole i ma zablokowane konto),"że, najgrubsze klocki miał w będąc jeszcze w Polsce, więc trochę strzał w płot, a preferuje bo lubi i nic Ci do tego, za kradzione nie kupuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...