Skocz do zawartości

Audi A4 Avant by CASKP, mod by Bartek-pl


Bartek-pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Paweł żeby jeszcze ta tzw. przepaść jakościowa nie była nękana częstą usterkowościową ...............   bo Clarion choć gorszy dżwiękowo ale bez awaryjny  :wink:

 

Jak do chwili obecnej nie miałem ani jednego przypadku padnięcia PXA-H900 przy prawidłowym montażu i jego chłodzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do chwili obecnej nie miałem ani jednego przypadku padnięcia PXA-H900 przy prawidłowym montażu i jego chłodzeniu. 

Tylko jakoś Pxa H 900 które przewijają się na rynku wtórnym to szroty po paru naprawach ........ ale nie ma co gadać dobre sztuki nie są na sprzedaż i stanowią co u nie których zapas magazynowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Blacha w tym miejscu jest podwójna. Pierścień mocujący jest większy niż pierścień dystansowy głośnika. Mocowanie woofera jest bardzo dobre - co można bez problemu stwierdzić w trakcie odsłuchu. Bartek sam był zdziwiony, że ten woofer tak gra - mając go wcześniej zainstalowanego w poprzednim samochodzie.

 

Tego nie było na ani na fotkach ani w tekście więc wątpliwości tak jakoś się same nasunęły.

 

Skrzynia do suba wykonana jest z mdf 18-22 mm + żywicowana w całości w środku + gruba warstwa pasty Brax (5 kg opakowanie na sam sub).

 

Żywicowanie, takie jak na fotkach, nie niesie ze sobą niczego więcej niż zabezpieczenia przed wilgocią.

Zdecydowałeś się na użycie 19mm MDF-u i pasty, która maskuje niedoskonałości cienkich ścianek ale ich nie usuwa - no bo taka jej rola jest w tym przypadku.

 

Brzmienie suba z żywicy a MDF trochę się różni. Warto kiedyś spróbować.

 

Oj, to wiem doskonale bo przed kilkoma laty całkiem nieświadomie padłem ofiarą takiego "brzmienia" :D

 

Wykonanie suba z żywicy było by dużo szybsze i prostsze. Niestety nie lubię prostych i szybkich rozwiązań :D

 

 

Masz rację, wykonanie suba z żywicy będzie dużo szybsze i prostsze. Za to wykonanie suba z żywicy i MDF-u,włączając w to także pył z MDF-u ale bez użycia pasty Braxa już nie będzie ani takie proste ani takie szybkie - a jak na prawdę lubisz takie wyzwania to przepis masz w moim temacie, na Twoim forum też z resztą wklejony jest.

Ale jeśli jakoś wybitnie nie lubisz prostych i szybkich rozwiązań, to w moim temacie jest też opis suba we wnęce, który to sub zrobiony jest właściwie tylko przy użyciu MDF-u i kleju do drewna Rakol, bez dodatku żywicy, wkrętów, pasty albo innych wspomagaczy.

Bronisz swego rozwiązania w boczku jak lew - i bardzo dobrze :) Ja natomiast nie staram się wykazać, że skrzynka, którą poczyniłeś jest z gruntu zła, wstrętna i paskudna. Zapewne po części swoje zadanie całkiem zgrabnie spełni ale nie zastąpi zwykłej klasycznej skrzynki stawianej za oparciem kanapy :) no może nie całkiem takiej zwykłej bo o pogrubionych ścianach do 32mm a froncie do 40mm.

Swego czasu w jednym z forumowych tematów zauważyłem, że jedna ze skrzynek z Braxem 10.1 mojego autorstwa odnalazła się we Warszawie, na dodatek w Audi Avant :)

Ty masz do Wa-wy kawałek drogi ale Bartek-pl korzystając z uprzejmości owego usera może w łatwy i prosty sposób zweryfikować moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w jednym z forumowych tematów zauważyłem, że jedna ze skrzynek z Braxem 10.1 mojego autorstwa odnalazła się we Warszawie, na dodatek w Audi Avant :)

Ha, jedna to nawet poszla na export do Szwecji :)

Chlopakom z tutejszego forum bardzo sie konstrukcja podobala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

Zaiste nakład czasu pracy i użytych materiałów oraz komponentów dorównuje warsztatowi montażysty. :ok:

 

A im dalej w las tym, więcej drzew -  mam na myśli problem z brakiem "gęściej dostępnych"  ustawień czasowych.

 

Podoba mi się jak są wykonane słupki,kompleksowe wytłumienie i wyszyty logotyp w bagażniku.

 

Pewnie to rzecz gustu ale  osobiście nie podoba mi się że kable sygnałowe i zasilające poprowadzone do wzmaków Genesis są widoczne w ten sposób.

Zapewne dostęp do nich jak i do gain jest tu sporym  ułatwieniem przy strojeniu.

 

Wisienką na torcie było by dla mnie także  sprytne zakrycie lub zabudowanie okablowania od proca wiszącego na oparciu tylnej kanapy.

Ponieważ przy tym poziomie instalki  ja bym tak chciał mieć zrobione.

Ale jak pisałem rzecz gustu.

 

Pytanie takie mam . Jak ciężka jest taka zabudowa w bagażniku ?  Chodzi mi wyłącznie o masę konstrukcji z mdf-u pod wzmacniacze. Tak około-?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wykonanie suba z żywicy będzie dużo szybsze i prostsze. Za to wykonanie suba z żywicy i MDF-u,włączając w to także pył z MDF-u ale bez użycia pasty Braxa już nie będzie ani takie proste ani takie szybkie - a jak na prawdę lubisz takie wyzwania to przepis masz w moim temacie, na Twoim forum też z resztą wklejony jest.

Ale jeśli jakoś wybitnie nie lubisz prostych i szybkich rozwiązań, to w moim temacie jest też opis suba we wnęce, który to sub zrobiony jest właściwie tylko przy użyciu MDF-u i kleju do drewna Rakol, bez dodatku żywicy, wkrętów, pasty albo innych wspomagaczy.

Bronisz swego rozwiązania w boczku jak lew - i bardzo dobrze :) Ja natomiast nie staram się wykazać, że skrzynka, którą poczyniłeś jest z gruntu zła, wstrętna i paskudna. Zapewne po części swoje zadanie całkiem zgrabnie spełni ale nie zastąpi zwykłej klasycznej skrzynki stawianej za oparciem kanapy :) no może nie całkiem takiej zwykłej bo o pogrubionych ścianach do 32mm a froncie do 40mm.

Swego czasu w jednym z forumowych tematów zauważyłem, że jedna ze skrzynek z Braxem 10.1 mojego autorstwa odnalazła się we Warszawie, na dodatek w Audi Avant :)

Ty masz do Wa-wy kawałek drogi ale Bartek-pl korzystając z uprzejmości owego usera może w łatwy i prosty sposób zweryfikować moje spostrzeżenia.

 

Niestety taka jest prawda - nic nie zastąpi konkretnej skrzyni o grubych ściankach. Jednak albo decydujemy się na dyskretną instalację, albo chcemy mieć kloca który zajmuje bagażnik i nie wygląda. 

 

 

.Wisienką na torcie było by dla mnie także  sprytne zakrycie lub zabudowanie okablowania od proca wiszącego na oparciu tylnej kanapy.

Ponieważ przy tym poziomie instalki  ja bym tak chciał mieć zrobione.

Ale jak pisałem rzecz gustu.

 

Pytanie takie mam . Jak ciężka jest taka zabudowa w bagażniku ?  Chodzi mi wyłącznie o masę konstrukcji z mdf-u pod wzmacniacze. Tak około-?

 

 

Procek na oparciu - to szybka wrzutka Bartka. Trzeba będzie to skończyć w pewnym momencie ;) 

 

Zabudowa w bagażniku nie jest ciężka. Kilogramowo najwięcej waży sub - reszta to delikatne elementy wykonane z cienkiego mdf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak się ma 32mm mdf do 24mm sklejki liściastej ? oczywiscie po za grubością ścianki i o wiele większą wagą MDF'u :) Bo wytrzymalośc na odkształcenia wygięcia, naprężenia i tego typu sprawy, sklejka i tak będzie miała większą.

 

Mam teraz skrzynkę ok 30l więc dużą, zrobiona z 24mm sklejki z wzmocnieniami, i juz 3 głośnik 10' tam wsadziłem, każdy gra z dobrym zejściem, punktowo i co najważniejsze na desce bez ciągnięcia w tył, mimo że kufer odcięty od kabiny tyloma warstwami że szok.

Teraz zastanawiam się nad 12' bo pod nie była ta skrzynia robiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krotki czas 9835 ale nie przypadła mi do gustu co nie znaczy, że jest zła. Ale pozostalem przy 958 a obecnie p9. Moze kiedyś kiedyś przyjdzie czas na Alpine ale wątpię co by nie bylo calkowitego OT, podloz pod średniaka kawalek kartonika.i zobaczysz czy masz roznice Bartku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

 

 


bardziej namacalne czasówki (słyszalne skoki)

 

Trochę niefortunny dobór słów.

Najzwyczajniej w świecie za duże odstępy między możliwym do zrealizowania  jednym a kolejnym nastawem.

I to mnie irytuje w niektórych topowych i nie tanich z resztą , procesorach. Przez co ja nie wybrałem Alpine. A szkoda bo brzmieniowo są super.

 

Pomysł z alcantarą na desce jest super . Nie będzie tyle  odbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród wielu radioodtwarzaczy jakie miałem okazje słuchać/używać to akurat  korekcjami Alpiny najłatwiej mi się posługiwało.

 

 


Najzwyczajniej w świecie za duże odstępy między możliwym do zrealizowania jednym a kolejnym nastawem.
chodzi o te 0,1ms ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefortunny dobór słów.

 

Najzwyczajniej w świecie za duże odstępy między możliwym do zrealizowania jednym a kolejnym nastawem.

 

I to mnie irytuje w niektórych topowych i nie tanich z resztą , procesorach. Przez co ja nie wybrałem Alpine. A szkoda bo brzmieniowo są super.

 

Ja się cieszę , ze istnieją systemy które w ten sposób determinują dobór sprzętu .

Aż strach pomyśleć , cóż miałby począć człek , gdyby przyszło mu zrealizować system bez opóźnień .

 

 

Raczej nie, a po co? Sprawdź prędkość prądu, a prędkość dźwięku. Jeżeli ten post jest formą ataku to daruj sobie i zamiast tego zainstaluj chociażby HX-D2 i zobacz jak się zmienia dźwięk przesuwając chociażby o 0,7mm...

 

A który to procek ma taki skok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...