Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo sub do 63 i wf od 63 grrrr...

Napisz jeszcze jakie zbocza zastosowałeś.

I skoro sub i Tw się drą to może podkręcić gain na WF

Lub skręcić suba i TW.

 

 

 


le fakt, jest taki, że na pasywce średnica gra lepiej na tym radiu

 

Ja bym się bardziej przyczepił do sekcji niskotonowej.

Ogólnie trzeba przyjąć że to tzw. tanie wszystkomające radio które można zakupić jako nówkę.

To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak samo sub do 63 i wf od 63 grrrr...

Napisz jeszcze jakie zbocza zastosowałeś.

I skoro sub i Tw się drą to może podkręcić gain na WF

Lub skręcić suba i TW.

 

 

 

 

Ja bym się bardziej przyczepił do sekcji niskotonowej.

Ogólnie trzeba przyjąć że to tzw. tanie wszystkomające radio które można zakupić jako nówkę.

To tyle

 

to radio to tragedia, całkowity niewypał marketówka pioneera jest 10razy lepsza. Tutaj dźwięk jest paskudny, pomimo tego, że mam seryjne 16tki audi w drzwiach. Na fabrycznym radiu dźwięk jest piękny i gra niesamowicie, ale kupując takie drogie radio i 3 wzmacniacze chciałem uzyskać jeszcze lepszy dźwięk, ale się rozczarowałem. Wsadzam starą alpinkę 9853R bo to grało przecudnie na tych samych wzmacniaczach i seryjnych głośnikach. Po prostu nie ma tonów średnich, totalny syf, słuchać się nie da. Jeżeli przyciszę wysokotonówki i subwoofer to dopiero tragedia. Dzwięki wysokie powinny być dobrze słyszalne, subwoofer powinien grać tak, żeby było go z przodu słychać a średnie w drzwiach powinny wypełniać tą podstawę czyli powinny też drzwiami zatrzęsnąć, takim czystym, głębokim basem (od 63hz). Miałem alpine i nie było nigdy żadnego problemu z dźwiękiem, ale Pionka kupiłem ze względu na USB. Radio przereklamowane, totalny chłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to radio to tragedia, całkowity niewypał marketówka pioneera jest 10razy lepsza.

 

 


Radio przereklamowane, totalny chłam. 

 

Stary to że Ty nie potrafisz się nim posługiwać wcale nie oznacza że jest kiepskie ...one po prostu Cię przerosło i tyle!  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to że Ty nie potrafisz się nim posługiwać wcale nie oznacza że jest kiepskie ...one po prostu Cię przerosło i tyle!  :wink:

ale w jaki sposób się nie umiem nim posługiwać? nie pierwszy raz zakładałem audio i jakoś każde inne radio dawało super rezultaty, każde cięcia są porobione odpowiednio. Mało tego, nawet jak podłączam bez zwrotnicy (na STD) to kicha jest. Drzwi po prostu nie grają, dostają za mało mocy, wzmacniacz jest na max odgręcony (gdzie na innym radiu głośniki wyrywało) a tu? trzeba kręcić do ok 30% volume, żeby drzwi się odezwały, co po tym idzie głośniki wysokotonowe już ryczą, a nie grają i jest całkowity chaos. Tu nie chodzi o "przykręceniu wzmacniacza od wysokotonówek) bo tracimy wtedy całkowicie na jakości i mocy granego dźwięku, chodzi mi tylko o te głupie drzwi, żeby dały z siebie więcej mocy i odrobinę basu, którego z tego radia nie da się osiągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


którego z tego radia nie da się osiągnąć. 

Da się , wierz mi , a tylko Ty nie umiesz ....no ale  jak myślisz, że da się system ustawić przez internet to się mylisz . Podjedź do zakładu CA lub na jakiegoś spota  i tam Ci to ustawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone 3 wzmacniacze,   (...)  co po tym idzie głośniki wysokotonowe już ryczą

 

Przeczytaj post  #142 i wprowadź w czyn...

 

 

 

całkowity niewypał marketówka pioneera jest 10razy lepsza

 

co prawda mam już jedno 80prs ale ponieważ będę teraz stawiał system w nowym autku żony mogę się zamienić na marketówkę...  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odkopię, ale nie potrafię sobie poradzić z ustawieniami.

Napisałem nowy temat, jednak został usunięty, więc mam nadzieję, że tutaj ktoś udzieli mi odpowiedzi.

Do sedna - system podłączyłem aktywnie cały przód TW i WF oraz sub przez RCA, przełączyłem w tryb NW, ustawiłem cięcia, czasy, pozycje i całą resztę.

Tył zostawiłem pod ori kostką iso, ponieważ kiedy jeżdżę z pasażerami lub małżonką i młodym to nie słucham głośno, a co za tym idzie z tyłu jest za cicho.

W trybie STD jest opcja fader/balance, natomiast przy trybie network jest tylko balans i przód gra z tyłem co jak można się domyśleć psuje scene.

Nie potrafię tego ogarnąć, w instrukcji nic nie pisze, a nie chcę na stałe wyłączyć tyłu.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć wbudowaną końcówkę mocy, wtedy tył nie będzie grał. Na wyłączonym radiu wciśnij i przytrzymaj pokrętło głośności, będziesz miał menu z różnymi opcjami, zmień internal amp na on/off.

A jak chcesz podgłosić tył to tylko poprzez obniżenie poziomów całej reszty. W trybie NW nie ma fadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumien tego co napisałeś: "

Do sedna - system podłączyłem aktywnie cały przód TW i WF oraz sub przez RCA, przełączyłem w tryb NW, ustawiłem cięcia, czasy, pozycje i całą resztę.

Tył zostawiłem pod ori kostką iso, ponieważ kiedy jeżdżę z pasażerami lub małżonką i młodym to nie słucham głośno, a co za tym idzie z tyłu jest za cicho."

Skoro podpiąłeś aktywnie TW i WF jako przód, sub przez RCA to skąd wziąłeś sygnał na tył???. Bo jeżeli w trybie NW tył to tweeter, przód to woofer to wykorzystałeśwszystkie piny w kostce iso do podpiecia głośników (końcówka radia). A tym samym skąd wziąłeś sygnał/wyjście głosnikowe dla tylnych głośników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód podpiął normalnie pod RCA przez wzmak. A żeby tył działał normalnie to musiałby pociągnąć osobne kable z kostki. Skoro tył to Tweeter, a przód to Woofer w trybie aktywki to puki co działają ci tylko tweetery z tyłu. Woofer będzie milczał. Bez przeróbki kostki albo fabrycznych kabli się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jasne. Na początku zrozumiałem, że TW i WF podłączył przez kostkę iso a suba przez rca. Ale jeżeli sub i cały przód lecą po rca (w trybie NW) to na kostce sygnały wyjściowe też będą tak samo filtrowane. WIęc jeżeli tylne głośniki (nie ważne jakie) będzie podpinał prze kostkę to albo bedą grały z filtrem HPF dla tweeterów, lub z filtrowaniem woofera. Więc w każdej opcji nie będzie to pełne pasmo.

A nawet przy pełnym paśnie tylne głośniki (drzwi czy pólka) zawsze będą psuły scenę z przodu.

Ale jeżeli pasażerowie tylne jkanapy muszą słuchać gośniej i nie ma opcji odłączenia wogóle to jest problem i trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat odkopany to i ja może zapytam o kilka rzeczy.

 

Używa ktoś z Was funkcji ASL? coś to realnie daje czy to jedynie "ulepszacz" typu lodunes?

 

I generalnie jak ustawić to radio z priorytetem na najwyższą jakość dźwięku? gdzieś na zagranicznych forach czytałem niby o tej funkcji "sound retriver" czy jakoś tak ktoś tego używa, daje to coś? poza zmianą barwy dźwięku? gra to lepiej? gorzej?

 

Ostatnia sprawa, jak ustawiacie gainy to do jakiej wartości w radiu? lepiej dać głośniej na radiu czy większy gain? ja mam ustawione do 50 na głośniejsze utwory i do 55 na cichsze, i opcja "source adjustment USB/SD  +/- 4" od głośności macie na 0 czy inną wartość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używa ktoś z Was funkcji ASL? coś to realnie daje czy to jedynie "ulepszacz" typu lodunes?

 

Nawet tego nie włączałem. Włącz to i posłuchaj. Jak ci się spodoba to zostaw a jak nie to wyłącz.

 

 

I generalnie jak ustawić to radio z priorytetem na najwyższą jakość dźwięku? gdzieś na zagranicznych forach czytałem niby o tej funkcji "sound retriver" czy jakoś tak ktoś tego używa, daje to coś? poza zmianą barwy dźwięku? gra to lepiej? gorzej?

 

"Sound Retriver" z tego co pamiętam miał odzyskiwać to co traci się podczas kompresji. Efekt tej opcji to loudnes. Jak wyżej włącz i posłuchaj.

 

 

Ostatnia sprawa, jak ustawiacie gainy to do jakiej wartości w radiu? lepiej dać głośniej na radiu czy większy gain? ja mam ustawione do 50 na głośniejsze utwory i do 55 na cichsze, i opcja "source adjustment USB/SD  +/- 4" od głośności macie na 0 czy inną wartość?

 

U mnie jest podobnie i tak lepiej zostawić, bo jak trafi się cichsza piosenka to masz jeszcze zapas aby pogłośnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Używa ktoś z Was funkcji ASL?

Ta funkcja dostosowuje głośność w zależności od pozioma hałasu z zewnątrz,  gra głośnie i wraca do tej przy której słuchałeś. Trochę denerwujące, musisz sprawdzić.. nie korzystam.

 

 

 


Ostatnia sprawa, jak ustawiacie gainy to do jakiej wartości w radiu? lepiej dać głośniej na radiu czy większy gain? ja mam ustawione do 50 na głośniejsze utwory i do 55 na cichsze

Tu jest wszytko o gain'ie :) nawet cos o tym radiu. Zrobiłem jak Przemcio - ustawiasz najbliżej równowagi totalnej i dostrajasz z miejsca kierowcy. Korekty poziomów +/-db z radia przenosisz na wzmacniacz  ->mierząc różnicę przy 0db i -1db np.

 

 

 


opcja "source adjustment USB/SD +/- 4"

Funkcja pozwala na wyrównanie poziomu głośności miedzy źródłami. Robi to względem FM. Mam 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej napisane - TW, WF i sub pod RCA podpięte. Końcówkę z radia wyłączyłem i wkońcu wystroiłem tak jak być powinno :D Dzięki wielkie za pomoc.

Teraz jak pasażerowie jadą z tyłu to internal amp - on i wszyscy słyszą. 

A z tym że z tyłu jest za cicho to chodziło mi o to, że jak zupełnie wyłączony ;) nie musi być głośniej niż przód, byle coś tam było słychać z tego tyłu. 

Teraz jeszcze próbuję ogarnąć czasy, ale zauważyłem, że raczej tylko suba czasowo mogę przyspieszyć względem przodu, bo gdy już dla siebie wszystko dobrze wyregulowałem przesiadłem się na chwilę na miejsce pasażera i było dużo gorzej. A jako, że pasażerowie często jeżdżą ze mną to z przodu czasy wyłączyłem, żeby wszyscy mogli cieszyć się jednakowym odsłuchem.

 

Sound Retriver i ASL nie używam - wszystko i tak zależy od jakości utworu i nagranej płyty.

co do gainów to walczę z tym tak jak Zmej pisze i przemcio zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zauważyłem, że raczej tylko suba czasowo mogę przyspieszyć względem przodu

 

Czyli każesz mu grać wcześniej niż leci utwór z CD?  :rotfl:

 

Kupiłeś sobie "wypasione" radio ale już instrukcji nie bardzo poczytać? Może by tak FAQ  Nazara na początek , potem manual radia przestudiować ? N razie błądzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc przyspieszam miałem na myśli opóźnienie przodu... ale widzę, że nie wszyscy zrozumieli.

Dokładnie przestudiowałem FAQ Nazara jak i manual radia, oraz studiuję tajniki tego forum od prawie roku. Nie pytałem o nic wcześniej ponieważ raczej wszystko co czytałem było dla mnie zrozumiałe, teraz pojawiły się pytania... przepraszam, muszę pisać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A jako, że pasażerowie często jeżdżą ze mną to z przodu czasy wyłączyłem, żeby wszyscy mogli cieszyć się jednakowym odsłuchem.


Ustaw czasu w pozycji dla kierowcy, a jak masz podróżnych którzy słyszą róznićę i żądają sceny :P to wyłącz pozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...