Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tak małym aucie to moze sie okazać ze sub będzie w równej lub minimalnie mniejszej odległości od np prawego woofera. U mnie jest taka duża różnica bo i auto większe. Moze sie okazać ze te 31 co nabileś to akurat było to co powinno. :) napewno nie moze to być wartość 0cm :)

Włącz sobie jakąś wyraźną perkusję z punktową niską stopą nie za szybką i nabijaj i ujmuj cm traktując najbardziej oddalony przetwornik z prawej strony jako punkt wyjścia. I20 moze sie okazać szersze jak dłuższe i będziesz miał nabite mniej niż np na wooferze. Ważne jest to żeby stopa uderzała w tym samym momencie na woferach jak i na subie i wtedy jesteś w domu. Nie moze zaczynać wybrzmiewać wcześniej i nie może sie ciągnąć. Jak ci sie to uda to jesteś w domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Także zakupiłem te radyjko. Zmiana z Alpine 9886r

Z szybkich odsłychów nie do końca ustawionege sprzętu.

Łagodniejsza góra i spokojny środek. Po ustawieniu czasówek na fotel kierowcy wokal miód.

Dół niestety stracił.

A najwiekszy problem mam z subem który poprostu buczy.

Spróbuje ściąc go poniżej 50Hz wzmacniaczem.

Wracając do czasówek mam 2x sub > Ustawić oba czy coś skopałem?

 

 

@Nightrunner

Sterowanie subem masz w sw2 w db. Alpina miała wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie możesz ściąć suba na radiu na radiu?

 

Co do sterowania suba to nie jest to uciążliwe bo jeśli to była ostatnio używana przez ciebie funkcja w menu to jest ona dostępna poprzez 2 krotne wciśnięcie gałki głośności. Wiec chyba uciążliwe to nie jest :)

 

Poza tym przy dobrze zestrojonym aucie nie ma potrzeby raczej podglaszania i ściszania suba co chwile :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio żadnego sprzętu nie zestroisz optymalnie dla każdego rodzaju muzyki.

Ja w zasadzie słucham wszystkiego i regulacja 1-2dB to norma.

Dlatego dzięki za info, bo myślałęm że będzie z tym problem ...

 

culmen alpiny grają sucho i jaskrawie.

Po przejściu na pioneera możesz mieć taki efekt.

W zasadzie mam nadzieję że u mnie taki będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

podmieniłem radia.. pierwsze było 9835  następnie podłaczyliśmy 9965 i tak zostało , podłaczone  radia były aktywnie ustawione na podobnych cięciach i zboczach bez dodatków czyli wszystko flat. Pionek fajne radio jednak Alpine daja coś więcej przynajmniej na moich klockach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Odkopię temat. Jak wyglądają wasze ustawienia czasówek w DEH-80PRS? Tzn. czy są bardziej zbliżone do tych co wylicza autokalibracja, czy tak jak napisał Przemcio, że różnica między prawym wooferem, a subwooferem to jest przykładowo tylko 12-14cm? Czy dobrze kombinuję, żeby zaczynać ustawianie czasówek od pozycji 400cm idąc w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb automatyczny do niczego się nie nadaje. Wszystko wprowadzałem ręcznie.

Raczej od pozycji 0 idź w górę.

Moje czasówki wyglądają tak:

Lewy TW: 0

Prawy Tw: 40cm

Lewy WF: 10cm

Prawy WF: 43,5cm chyba

Przód gra mi od poziomu deski do górnej granicy szyby. Kilka osób pytało czemu mi WF nie grają.

SUB: 40cm (ale gra centralnie mi w plecy) (tak lubię) Przestawiony na 60 gra centralnie z przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie culmen za rozjaśnienie. Teraz odnośnie poziomu gain'ów. Czy ustawiacie takie same poziomy na wzmacniaczach a następnie tłumicie je radiem, czy lepiej pozostawić poziomy w radiu na 0db i wyrównać gain'ami? Moja konfiguracja to 4 kanałówka na przód i mono na sub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z radia ustawiony na 0dB na każdym kanale.

Poziomy wyregulowane gainem.

Standardowo po przerzuceniu jednostki w DSP prawa strona jest ustawiona na -3dB.

Prawy/lewy lub oba na raz zmieniasz przytrzymując wciśniętą gałę.

 

I nie sugeruj się moimi ustawieniami czasówek.

Każdy samochód, kierowca, sprzęt = inne ustawienia.

Mój jest wybitnie jednoosobowy. Poza siedzeniem kierowcy auto "nie gra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :)

 

Teraz się baw i słuchaj :)

 

Powoli wszystko ci sie zgra :) jak będziesz miał problemy z ogarnieciem tego do końca to zapraszam :) co będę potrafił to z chęcią pomogę :)

 

:zdrowko:

Kolego zmej troszkę nie tak z tym subem :)

To ze sie go nie opóźnia i resztę przetwornikow dogrywa do niego to tak masz racje ale w pionku nie opóźnianie jest równoznaczne z nabiciem na suba największej wartości cm a nie zostawienie go na 0

 

Ujmowanie cm = opóźnianie. Sytuacja odwrotna jak z nabijaniem ms.

 

Także skoro piszesz ze nie opóźniasz suba (ale masz go na 0 ) to niestety jest odwrotnie bo masz go opóźnionego maxymalnie tak jak lewa stronę wf lub tw.

 

Dokładnie chodziło mi o opóźnianie innych względem niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiceq nie wiem jaką instrukcję czytałeś. Ale w polskiej praktycznie nie napisali nic o czasówce. Zresztą jak samo odnośnie zapisywania stacji. Piszą żeby przytrzymać guzik z numerem stacji. Gdzie w tym radiu nie ma guzików od 1 do 6. Akurat instrukcją bym się za bardzo nie sugerował.

 

 

 

Centymetr w łapę i mierzysz odległość od głosników do głowy słuchacza na fotelu kierowcy

 

Akurat ta metoda najlepiej się sprawdza w przypadku tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do wersji us cos tam bylo, wiec sorry nie wiedzialem. Na stronie pioneera jest dokladne wytlumaczone ustawianie czasow ogolnie dla pionka bo w kazdym radiu tej firmy jest to analogiczne. Jak jest sub na 0 cm to bedzie gral pierwszy ale to nie znaczy ze bedzie mialo miejsce odpowiednie zgranie fazowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...