Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Skoro nadajesz odleglosc w cm glosnikom z przodu to znaczy ze radio je opoznia(samo przelicza sobie cm na ms). Nie jest to logiczne? Gdy mamy wszystko na zero to wszystkie kanaly graja w tym samym czasie.

 

Przeczytaj sam swoją wypowiedź i się zastanów ;D Jeżeli nabijasz "centymetry" na prawą stronę (bo jest dalej) to radio opóźni lewą. Czyli tam gdzie jest 0 cm jest największe opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mocno wydaje że czasówka w Osiemdziesiątce przelicza wartość opóźnienia dokładnie tak samo jak kalkulator w exelu. Gdzieś na forum widziałem taki plik. Nabijało się odległości w cm, a obok w tabelce pojawiały się wartości w ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusa ma rację "tam gdzie jest 0 cm jest największe opóźnienie". U mnie sub jest 400cm czyli nie opóźniony a prawy woofer 'zgrał się' w okolicach 130-140cm. Cały system aktywnie.

 

Odnośnie gaina to na obu wzmacniaczach (DLS A4 i A6) wszystkie równo i regulacja dB w radiu. Łatwiej moim zdaniem to wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ogarniętego systemu.

 

Czytałem Twoje zalecenia odnośnie czasów, ale u mnie niestety sub zostawał z tyłu  :( . Dopiero przy tym ustawieniu stopa robi się spójna z przodem i basu robi się więcej z przodu. Jak będzie kiedyś okazja to z chęcią bym Przemcio posłuchał Twojego systemu. Na pewno dużo bym się nauczył i miał jakieś porównanie. Pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co walczę z remontem, ale dzięki za zaproszenie  :)  170km mam, czyli jeszcze do ogarnięcia. W okolicach wakacji na pewno będzie u mnie z czasem dużo lepiej, więc na pewno z chęcią się pojawię na jakimś spocie  :) Muszę posłuchać innych aut, bo nie mam żadnego punktu odniesienia. Jedynie domowe audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam radyjko pioneer deh 80prs. Mam podłączone 3 wzmacniacze do niego, każdy na inne pasmo (głośniki). Problem polega na tym, że chyba w tym radiu nie idzie ustawiać np. basu na przednie głośniki? nie ma nigdzie ustawień treble, bass itp. Jeżeli faktycznie nie ma tych ustawień to radio jest najgorsze jakie miałem. Wszystko pięknie ładnie, ale gdy grają wszystkie głośniki to nie ma prawie basu z drzwi. No tragedia. Chcę mieć możliwość dodania basu a tu nie ma. Jakieś nieporozumienie. W Alpienie 9880r było o wiele lepiej, można było robić dosłownie wszystko. Czekam na jakieś odpowiedzi, może ja o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, sorka;)

 

a wracając do tego nieszczęsnego radia. Głośniki w drzwiach to seria 16cm z audi a4 b6 ;) grają pod normalnym podłączeniem bez zwrotnicy aktywnej znakomicie i słychać te średnie tony, ale już na zwrotce totalna lipa. Sub ustawiony do 63Hz, średnie od 63Hz do 3125KHz i wysokie od 3125 w zwyz. Słychac tylko dudniącego suba z tyłu i wysokotonowe, a średnie ledwo grają, nawet nie można ich podgłośnić bo jak? Na wzmacniaczu jest GAIN na maxa ustawiony. Chyba trzeba ten badziew sprzedać i kupić alpine. Ten pioneer warty dla mnie jest 200zł a nie 1200. Nie chce go ktos kupic? :) nówka sztuka z 24mce gwarancją  kupiona 5 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie od 63Hz do 3125KHz i wysokie od 3125 w zwyz.

no jak ustawiłeś WF do 3,15k a TW od 3,15k, to jak chcesz żeby to grało?

jeszcze może I rzędem tak puściłeś? 

 

przy takim cięciu WF ustaw TW np. od 5k/12dB

 

ale fakt, jest taki, że na pasywce średnica gra lepiej na tym radiu (jak zresztą na każdym radiu z DSP w cenie 1000 - 1500  :/ )

 

..................

ja też chcę 2 stówki  :)

 

..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest, jak sie zabieramy za strojenie bez podstawowej wiedzy. Filtry nie tna w ten sposob, ze do ustawionego punktu i powyzej lub ponizej juz nic tam nie gra, od tego miejsca zaczyna sie wytlumianie sygnalu z okreslonym przez rodzaj zbocza spadkiem.

Proponuje poczytac o zwrotnicach pasywnych i wszystko sie wyjasni, w aktywce zasada jest taka sama.

Warto tez sprobowac odwrocic faze tweeterow wzgledem wf, w wielu przypadkach przynosi to dobre rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...