Skocz do zawartości

Buczenie, świst po podpięciu przynajmniej 2 kabli do wzmacniacza - radia


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z buczeniem w głośnikach.

 

Po podłączeniu wzmacniacza 5 kanałowego firmy kruger&matz, zaczęło mi buczeć we wszystkie głośnikach również w subie. Wcześniej sygnał na głośniki szedł bezpośrednio z radia, więc tego problemu nie było. Najbardziej słychać przy włączonym radiu ale całkiem wyciszonym, po włączeniu zapłonu bardziej, a po włączeniu silnika to już masakra, ze wzrostem obrotów jeszcze bardziej narasta.

 

Co ciekawe, zauważyłem że jeśli mam podpięte pod wzmacniaczem wszystkie 5 cinche a pod radiem tylko 1 z 5 jest całkowita cisza, nawet nie syknie. Nie ważne które cinche (przód, tył, prawa, lewa strona, czy tez sub) jest kompletna cisza, a po podpięciu następnego przewodu sygnałowego już występuje buczenie. Radio, podmieniałem na inne nowe i taka sama sytuacja.

 

Co o tym sądzicie? Nowy wzmacniacz walnięty? Da się to jakoś sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kable RCA sprawdziles?

 

Tak sprawdzone, nie ważne czy mam wszystkie kable podpięte pod wzmaczniacz,a pod radio tylko jeden to jest cisza, podepnę jeszcze jeden i buczy. Podpinałem po kolei po jednym kablu z pięciu między wzmacniaczem, a radiem i była cisza. Podepnę minimum 2 i już buczy.

 

 

5 kanałowe (przód tył, lewa prawa strona, sub).

 

Radio dedykowane dynavin, posiada wspólną masę cinche z obudową, radio rozbierane sprawdzanie i wszystko ok, z resztą na całkiem innym nowym radiu ten sam problem.

Co do wzmacniacza, sprawdzałem miernikiem, przejście między masą cinche, a obudową wzmacniacza i przejścia nie ma. Z kabelkiem między masą cinche a obudową wzmacniacza nie próbowałem.

Gainy na wzmacniaczu ustawione na około 60-70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to 5?  

 

Jakie radio? Jakie kable RCA? Masa RCA sprawdzona? Jak ustawione Gainy?

 

 

Co z resztą odpowiedzi? Co znaczy że sprawdzałeś kable RCA ? Sprawdziłeś , czy ekranowanie jest z obu stron?

 

 

PS: taki temat już mamy . Czytałeś? 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co z resztą odpowiedzi? Co znaczy że sprawdzałeś kable RCA ? Sprawdziłeś , czy ekranowanie jest z obu stron?

 

 

PS: taki temat już mamy . Czytałeś? 

 

 

Tak jest ale buczy komuś cały czas, a u mnie zaczyna buczeć jak podłącze 2 lub więcej. nie zauważyłem aby ktoś spotkał się z takim problemem.

Co do kabli, nie pamiętam marki, musiałbym poszukać opakowania.

Wzmacniacz kruger & matz km 1005

A ekranowania nie sprawdzałem, nawet nie wiem jak to się robi.

Ale skoro z kablami by było coś nie tak, to podłączeniu tylko jednego kabla już byłby problem, a u mnie jest ok i nie ważne który to będzie kabel.

 

Zakładałem również filtry przeciwzakłóceniowe na RCA i dalej to samo poza tym że przyciszały sygnał o około 40%.

Zakładałem kondensator 1,2 farada i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź masę na RCA w radiu - jakiej firmy radyjko ?

 

Pytałem ale jak widzisz kolega skupia się na innych rzeczach ... nam pozostaje telefon  do wróżbity Macieja za 7,99 zł /min .

 

 

Czytałeś > http://www.strefacaraudio.pl/topic/44101-wyeliminowanie-zaklucen/?do=findComment&comment=459951

http://www.strefacaraudio.pl/topic/35146-piski-z-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-separator-masy-rozwi%C4%85zanie/?hl=zak%C5%82%C3%B3cenia&do=findComment&comment=364379

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zak%C5%82%C3%B3cenia-%C5%9Bwist-silnika-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach-poradnik/?hl=zak%C5%82%C3%B3cenia

 

 

 

PS: nie napisanie o tym o co się pytaliśmy do tej pory spowoduje skasowanie tego tematu ..nie będziemy się prosić o odpowiedzi na pytania , które są ważne!

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ale jak widzisz kolega skupia się na innych rzeczach ... nam pozostaje telefon  do wróżbity Macieja za 7,99 zł /min .

 

 

Czytałeś > http://www.strefacaraudio.pl/topic/44101-wyeliminowanie-zaklucen/?do=findComment&comment=459951

http://www.strefacaraudio.pl/topic/35146-piski-z-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-separator-masy-rozwi%C4%85zanie/?hl=zak%C5%82%C3%B3cenia&do=findComment&comment=364379

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zak%C5%82%C3%B3cenia-%C5%9Bwist-silnika-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach-poradnik/?hl=zak%C5%82%C3%B3cenia

 

 

 

PS: nie napisanie o tym o co się pytaliśmy do tej pory spowoduje skasowanie tego tematu ..nie będziemy się prosić o odpowiedzi na pytania , które są ważne!

 

Pisałem kilka postów wyżej:

Radio dedykowane Dynavin

Masa RCA radia, wspólna ze wszystkimi RCA połączona do obudowy radia. Przypinałmem kabelek do masy radia i RCA, i dalej to samo.

Pisałem również że podpinałem na próbę drugie, dziś nawet następne nowe radio i problem jest taki sam.

Nie rozumiem waszych pytań, jasno na nie przecież odpowiadam. Jeżeli radio jest już nawet któroś z kolei nowe podpinane i problem pozostaje to raczej nie jest wina radia, logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie buczy w ogóle jeśli podłączysz dowolny jeden przewód do dowolnego gniazda we wzmacniaczu, a zaczyna jak podłączysz co najmniej 2 - tak?

 

Tak, zgadza się.
Mogę wybrać kabel dowolny jeden z pięciu, ale aby był podpięty tylko jeden i jest cisza. Nie ważne któro to gniazdo na wzmacniaczu czy tez przy radiu.
Przed chwilą podpinałem, inny wzmacniacza Clariona ale 2 kanałowy. Po podpięciu dwóch kanałów, o połowę mniej buczenia. A jeżeli podpięty jest tylko jeden kanał to całkowita cisza.

 

Myślę jeszcze nad podpięciem zewnętrznego sygnału audio, np. cd z kina domowego, ale po tych samych kablach RCA, a jak to nie pomoże to zastosować filtr na zasilanie od radia.

 

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z innym kablem, masy przy wzmacniaczu nie łączyłem. Sprawdzajac miernikiem między nimi nie ma przejścia, tak jakby na każdy kanał była osobna.

Dzwoniłem to serwisu Krugera, sprawdzali masę na nowym sprzęcie i nie było również przejścia. Podsuneli mi pomysł aby na próbę podłączyć 1 kabel RCA-RCA, a drugi również RCA-RCA ale sam plus bez masy.


 

próbowałem z innym kablem, masy przy wzmacniaczu nie łączyłem. Sprawdzajac miernikiem między nimi nie ma przejścia, tak jakby na każdy kanał była osobna.
Dzwoniłem to serwisu Krugera, sprawdzali masę na nowym sprzęcie i nie było również przejścia. Podsuneli mi pomysł aby na próbę podłączyć 1 kabel RCA-RCA, a drugi również RCA-RCA ale sam plus bez masy.

 

Problem rozwiązany. Próbowałem z łączeniem masy na różne sposoby i nic.
W końcu podpiąłem nowy kabel cinche, zwykły za 10 zł, puściłem go górą - przez środek auta.
Ku mojemu zdziwieniu, w głośnikach prawie idealna cisza. Teraz to już nie wiem czy wina przewodów czy też miejsca którędy zostały puszczone. Wszystkie przewody zasilające idą prawą stroną, a RCA były puszczone lewą, tak jak wszystkie inne sygnałowe. Obecnie mam kable firmy LTC.

Teraz mam następne pytanie jakie kable polecacie, oraz gdzie można je zakupić. Interesuje mnie kable najlepiej:
3x RCA - 3x RCA (dwa kanały tylne + sub), 2x RCA - 2x RCA (dwa kanały przednie), najlepiej jak by były długości 4 metrów.
5 metrów to już za dużo, musiałbym gdzieś nadmiar upchać a z tym będzie problem.

Chciałbym również wymienić kable na porządne Tunerze TV, ale tutaj potrzebowałbym kabel krótki.
3x RCA - 3x RCA ( 2x audio + 1x video),długość 1 metr, może być nawet i 70cm jeśli takie występują.

Co byście polecili dobrego w cenie do 100zł za kabel.


PS.Jutro do południa będę w Wawie, a popołudniu w Lublinie wiec mógłbym podjechać i kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam kable firmy LTC.

Czy to tych nowych kabli za dychę "nie słychać" czy takie obecnie masz wszystkie? Jakość wykonania tych LTC nie wzbudza zaufania :dobani:

Można kupić kabel i zalutować końcówki ale..

Zanim się tego podejmiesz weź hollywooda serii pro, podwójnie ekranowane i po problemie, tylko zwróć uwagę na kierunkowość.

Temat podwieszony o tym tłumaczy wszystkie przypadki - wątpię byś właśnie odkrył jakiś nowy :) bo to albo kable, albo masa w radiu, albo pętla masy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...