Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nową ramkę pod tablicę zanabyłem do Dodga, gdyż.....

 

Pozwoliłem poczuć rogi barana na d..ie auta przede mną :)  Głupie babsko, najpierw stało na krzyżówce nie wiedząc jak ja przejechać, jak w końcu wszyscy się zatrzymali aby ją i cały juz sznurek aut przepuścić, dała na gaz i na środku krzyżowki nagle hebel i stop, no ja byłem sekundę "opóźniony" i zaparkowałem ładnie na tylca, na szczęscie to nie europejskie czy tam japońskie pudełko konserw, więc mam tablcę zagiętą i ramkę tablicy do wymiany, baba zderzak na bank i zobaczymy co dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zawitało nowe auto do garażu: Focus II 1,8tdci kombi 2010. Skapitulowałem przy szukaniu jakiś fajnych fur i padło na Forda z rozsądku i ... świetne autko. Pewne zawieszenie, sprawny silnik. Dobre autko. Banan z twarzy nie schodzi a wydawało się, że to zwyczajny dupowóz :)

 

Dzisiaj dostało nowe buty. Trafiły się w dobrej cenie Pirelli Cinturato P7. Można śmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zawitało nowe auto do garażu: Focus II 1,8tdci kombi 2010. Skapitulowałem przy szukaniu jakiś fajnych fur i padło na Forda z rozsądku i ... świetne autko. Pewne zawieszenie, sprawny silnik. Dobre autko. Banan z twarzy nie schodzi a wydawało się, że to zwyczajny dupowóz :)

 

Dzisiaj dostało nowe buty. Trafiły się w dobrej cenie Pirelli Cinturato P7. Można śmigać :)

 

To kiedy odbędzie się akcja CA?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zawitało nowe auto do garażu: Focus II 1,8tdci kombi 2010. Skapitulowałem przy szukaniu jakiś fajnych fur i padło na Forda z rozsądku i ... świetne autko. Pewne zawieszenie, sprawny silnik. Dobre autko. Banan z twarzy nie schodzi a wydawało się, że to zwyczajny dupowóz :)

 

Dzisiaj dostało nowe buty. Trafiły się w dobrej cenie Pirelli Cinturato P7. Można śmigać :)

Zalecam zacząć wygłuszanie od bagażnika i ściany grodziowej. Poza tym najs auto do CA. Drzwi bardzo wdzięczne do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zawitało nowe auto do garażu: Focus II 1,8tdci kombi 2010. Skapitulowałem przy szukaniu jakiś fajnych fur i padło na Forda z rozsądku i ... świetne autko. Pewne zawieszenie, sprawny silnik. Dobre autko. Banan z twarzy nie schodzi a wydawało się, że to zwyczajny dupowóz :)

 

Dzisiaj dostało nowe buty. Trafiły się w dobrej cenie Pirelli Cinturato P7. Można śmigać :)

Od razu zapodaj mu witaminy , ten silnik bardzo wdzięcznie je przyjmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie namawiam kuzyna ze Szczecina na podobny tylko 2007 z 1.6tdci bo nie wie co wybrać.Jeździłem takim i całkiem spoko wóz.

Żeby nie było OT,wymieniłem ostatnio wszystkie amory niestety tylko bilstein b4 bo budżet niestety na b6 nie wystarczył.Od razu tuleja wraz z mocowaniem tylnej belki.

Acha no i nowe hamulce na przodzie.Dorobiłem też lakier i robię zaprawki po trochu na aucie bo jak juz skonczę to trzeba będzie jakiś detailing karoserii walnąć.

Zrobilem też nadkola z tyłu bo przy wymianie amorow okazało się że kupa ziemi w narożniku jak zawsze.Wybrałem to badziewie wlącznie z oryginalną masą obczyściłem,odrdzewiłem ,zabezpieczyłem antykorozyjnie,wypełniłem masą i konserwacja na to poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA to powinna być sama przyjemnosc;)

zgadza się, ale ani czasu ani $ na to teraz :)

 

Zalecam zacząć wygłuszanie od bagażnika i ściany grodziowej. Poza tym najs auto do CA. Drzwi bardzo wdzięczne do roboty.

Może i od tego zacznę... na pewno się przyda nie tylko do CA. Dzięki

 

Od razu zapodaj mu witaminy , ten silnik bardzo wdzięcznie je przyjmuje :)

Silnik może tak, ale sprzęgła już gorzej. Auto nie ma DPFu, silnik raczej dobry, ale sprzęgła gorzej. Nie będę bardziej katować. Szczególnie, że osiągi stykają.

 

Właśnie namawiam kuzyna ze Szczecina na podobny tylko 2007 z 1.6tdci bo nie wie co wybrać.Jeździłem takim i całkiem spoko wóz.

 

Takie 1,6tdci 90km też oglądałem. Wystarczyłoby mi a nie ma dwumasy, dpfu i skomplikowanej turbiny. Niestety same golasy. Podstawowe wyposażenie w którym nie idzie dotknąć kiery jest z paskudnego plastiku. A ten jest w goldxie. Ma skórzaną kierę, klimatronic i fajne felgi. No i jest zadbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Silnik może tak, ale sprzęgła już gorzej. Auto nie ma DPFu, silnik raczej dobry, ale sprzęgła gorzej. Nie będę bardziej katować. Szczególnie, że osiągi stykają.

Nic z tych rzeczy , przelatałem nim 150kkm i ze sprzegłem nie działo się nic poza normą zużycia dla tego silnika w oryginale , sprawdzane i testowane w serwisie . No chyba że ktoś wali pół miasta na półsprzęgle lub katuje sprzegło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy , przelatałem nim 150kkm i ze sprzegłem nie działo się nic poza normą zużycia dla tego silnika w oryginale , sprawdzane i testowane w serwisie . No chyba że ktoś wali pół miasta na półsprzęgle lub katuje sprzegło ;)

Wierzę w to jak i wielu innym, którzy problemów nie mieli. Wole dmuchać na zimne a te 1,5-2k przeznaczyć na CA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nic z tych rzeczy , przelatałem nim 150kkm i ze sprzegłem nie działo się nic

 

Nowym ( 150 K km od nowości ) czy używanym od jakiegoś tam przebiegu Ty zrobiłeś 150 k km ?? 

Bo to spora róźnica - sprzęgła w dieslach ( dwumasy ) naturalnie zużywają się jako część eksploatacyjna po około 150 -250 tysiącach OE przebiegu.

Jak latałeś od 0 do 150 k km to nie miało prawa nic się stać.

 

Zrobiłem  przedwczoraj zaprawki w swoim VW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym ( 150 K km od nowości ) czy używanym od jakiegoś tam przebiegu Ty zrobiłeś 150 k km ?? 

Bo to spora róźnica - sprzęgła w dieslach ( dwumasy ) naturalnie zużywają się jako część eksploatacyjna po około 150 -250 tysiącach OE przebiegu.

Jak latałeś od 0 do 150 k km to nie miało prawa nic się stać.

Dokładnie. Na budziku jest 130kkm. Wolę mieć te 115km i o rok później sprzęgło sobie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Serwis zaklepany, filtry, oleje, nowe tylnie oponki, przednie 4 miesiące temu wymienione, delikatny luz na drążkach kierowniczych, więc do poprawy, nowy magnetyczny przycisk tylnej klapy, bo obecny odmówił posłuszeństwa.

Nabicie klimy + odgrzybianie + sprawdzenie instalacji.

Teraz fieste opłukałem bo przez prace 3 tyg. nie była myta :looka: To już wygląda jak po myciu przez profesjonalną firmę :rotfl: a w niedziele będzie porządne mycie :wink:

Connects2 kupiony dla fiesty(wtyczka pod CANbus) i pomniejsze szmery bajery :)

Teraz jeszcze pranie tapicerki przed polską i nałożenie lifeshine'a, by się już tak nie syfiła. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja dzisiaj odebrałem samochód z warsztatu.

Moze opisze co było zrobione w ostatnich 3 miesiącach...

 

Zregenerowana maglownica

Wymienione hamulce przód - tarcze i klocki na ATE

Wymieniony rozrząd z pompą wody

Wymienione rolki i napinacze od paska klinowego

Wymienione sprzęgło

naprawa zawieszenia (wymienione jakieś łaczniki, wahacze i gumy)

Nowe opony 17 na lato

Wymieniony olej i wszystkie filtry

Wymnieniony płyn chłodzący i wymiana jakiegoś węzyka bo puszczał.

Wymienione podkładki pod wtryskiwaczami.

 

W sumie poszło prawie 8 tyś zł... prawie 70% wartości samochodu :(

 

A w najbliższym czasie czeka jeszcze turbina do regeneracji i koło dwumasowe do wymiany

Jaki ja głupi jestem  :mur1:  :mur1:  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... moze błąd że prawie wszystko na oryginałach...

Ale rorząd, rolki i napinaqcze muszą być oryginalne.

A sprzegło takie chciałem...

 

Generalnie jak tylko był magiel do roboty trzeba było sprzedać na szybko i szukać coś młodszego

Ale szkoda było całej pracy włozonej w audio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...