Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
Wymienilem lozyska altka. Przy okazji obadalem ze szczotki sa w koncowej fazie. Wymienilem takze i je, ladowanie z 14.2.skoczylo na 14.4. Zmienilem takze czynnik w klimie z r12 na r134a musze jezzcze tylko wyregulowac jego ilosc bo nabilem troszke za duzo i wiatraki szalaly topiac bezpieczniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano  zabrałem się w końcu za ABS , bo działał tylko jak był deszcz ...co sugerowało brak styku jak kabelek wysychał . Winnym okazał się kabelek prawego czujnika i już został podmieniony .

 

Potem oczywiście auto umyłem i z nudów przeleciałem Menzerną PP maskę , boki tylko cleanerem (są po korekcie) i na całe auto wosk Fusso Soft99 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana odbłyśnika, czyszczenie soczewki, lekka polerka lamp...i wreszcie świecą (: poprawa przewodu wf...raz na rok mi pękła izolacja i przestawał grać od zalania ... wsadziłem go w peszlu...może będzie na dwa (przez ten peszel problem był z kostką, pojawiły się błędy poduszki i trzeba było kupić interfejs by skasować haha ) nowe klemy... voltomierz pod aku... nowe maskownice...narazie w szafie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach:

- zmienione turbo na fabryczne, z niskoprzebiegowego rozbitka, bo stare już sobie jęczało jak orleańska...

- zmienione mapy silnika, zmieniona charakterystyka pracy pompy na podstawie moich obecnych danych - ile mocy przybyło? Nie wiem, ale jedzie zupełnie inaczej :)

- w sobotę również w końcu podłączony i uruchomiony BiAmp na przodkach, a gęba się już cieszy :)

- słupki zrobione pod TW HK, już drugie, ale i te pójdą do poprawki, bo ostatecznie wyszło ciut za wysoko...

 

Na dniach jeszcze będzie wsadzony większy IC - 550x180x65, który to ma około 4-5 krotnie większą powierzchnię chłodzenia niż obecny, który w upałach po prostu puchnie i nie daje rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mnie natknelo - najpierw wycieczka do Łodzi (zalatwic pewna sprawe) potem powrót i na dzialeczke   a tam od tak sobie zaczolem sie bawic i prosze wymienilem akumulator z seryjnego 80ah fordowskiego na 80Ah hollywood AGM a co za tym idzie wiecej pradu. Mysle ze to dobry kasek dla  mojego autka :)

Niestety gabaryty akumulatora  hollywood sa ciut wieksze  niz  ori do forda w szczególnosci dadza sie we znaki slupki na ktore nakladamy klemy (nieco wyzej) tak tez  trzeba bylo przerobic zamkniecie. Ale to okolo 1godz roboty a jak sie ma sprzet pod reka to i 45minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywabiony smród butwizny po zalaniu auta w trakcie deszczu - jakaś uszczela nie trzyma bede badał - badanie karcherem na myjce nie wyazało nieszczelności. Wyczsyzczone wnetrze Interior Cleanerem od shiny garage i wrzucona pucha zapachowa california scents Cranberry - żurawinka super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja dzisiaj trafiłem na taką ulewę, że woda mi się lała na tapicerkę przez woofer...  Więc szybka rozbiórka drzwi, zrobienie nowego/większego/dłuższego/szerszego daszka za R6, aby więcej się już coś takiego nie stało...

Odkręcając tapicerkę, wylało się stamtąd jakieś pół litra wody... Obecnie tapicerka odkręcona schnie sobie, trzeba ją będzie wyprać. Na tapicerkę stosuję środek do czyszczenia z ..... (nie megs, itd kosmetyka aut) Lidla. Daje radę dużo lepiej, niż inne testowane przeze mnie środki. Oczywiście to dla tych, którzy nie posiadają odkurzacza piorącego (swoją drogą na tekturowy/prasowany boczek bałbym się dawać odkurzacz piorący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana aktywna, mycie właściwe, poorboys white diamond a na to dodo juice blue Velvet. Wnętrze odkurzone, umyte Apc, na plastiki wnętrza poleciał poorboys natural Look. Felgi umyte Żelem Tuga, ana oponach megs endurance. Szyby umyte płynem od shiny garage, a potem RainX. Pękło dobre 10 godzin, ale było warto ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do późnej nocy przedkładałem wszystkie kable do tylu gdzie będzie zabudowa, bo przed były pociągnięte pod oba fotele - niewygodne, za każdym razem ściągać je... jednak :huh: . Poszły nowe głośnikowe aiv, dodałem dwa 5metrowe HW podwójnie ekranowane do istniejącego 3 metrowego HW, remote i zasilające  :rolleyes:  Wszytko wpakowane w rurkę. Myślałem o peszlu a ze to miałem i na dodatek po 9.99  - 25m :cool: 

Odkręcając woofer, obadałem stan - wsztyko ok, mam chyba szczęście do drzwi bo jak tu widzę że i po pół litr potrafi się wylać :przestraszony:  Lepiej jak się te pól litra leje gdzie indziej :D 

Dziś dojeżdża zasilanie Kinetik AGM 50Ah, malutkie takie :P. Będzie prund -  bedzie fun :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakierowałem felgę. Przede mną jeszcze trzy, ale właśnie ta najgorsza już skończona. Każda kolejna w lepszym stanie ( mniej pracy do wyprowadzenia powierzchni ). Auto w ciągłym użyciu dla tego robota na raty - zdjęcie felgi, założenie zapasu i tak do czterech razy sztuka. Przynajmniej z efektu pracy człowiek zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpisałem na kartkę bo myślałem że "na dniach" zamontuje XXLa.

Procek jak dotąd pamiętał zawsze ustawienia przez jakiś czas nawet bez zasilania.

I tak z "na dniach" zrobiło się ponad 4 miesiące a to chyba za długi okres bo w pamięci brak ustawień.

 

W sumie i tak zmieniłem lekko ustawienia TW więc trzeba by kręcić od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...