Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę was o radę odnośnie środka zabezpieczającego. Będę robił w samochodzie nadkola i potrzebuję czegoś do pokrycia wewnątrz nadkoli, a szczególnie rantów. Chciałem coś na pędzek, celowo nie chcę robić tego pistoletem. Kiedyś miałem w domu taką puchę motipa pod pistolet, ale też dało się tym malować za pomocą pędzla. Interesuje mnie raczej ilość do 1 kg, no maksymalnie 2 kg, jak będzie tylko takie.

Co jest wg. was najlepsze? Kiedyś gdzieś wyczytałem pozytywne opinie o Valvoline ML, ale czy da się tym robić ręcznie takie rzeczy, nie będzie zbyt lejne?

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML , to ma konsystencję i kolor ...rzadkiego miodu ale dość  szybko schnie i można warstwować . Musiałbyś jednak kupić puchę 1L "na pistolet" i zrobić po prostu otwór aby przelać sobie trochę do preparatu do jakiejś np. puszki i pędzelkiem to potem nanieść . 

 

 

Ja dziś wymieniłem filtr i olej w swoim aucie ...oj znów się oberwało tym skośnookim inżynierkom który w takim miejscu dali ten filtr że dostęp jest tylko z góry i to jedną ręką !  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, właśnie tak zrobiłem z motipem, bo tam był zwykły korek.

Jest coś lepszego od tego Valvoline?

W sumie, to bardzo pasowałby mi, bo ostatnio widziałem go w pobliskim sklepie (ten biały).

Jak ma się do tego ten czarny ML? On idzie na biały?

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny to bodysafe  i idzie na ML ...bo ML to raczej "produkt pełzający" (wnikający w szczeliny) i jest jakby ciągle lepki, a ten czarny chroni potem żeby tego MLa nie wypłukała woda spod kół i powoduje że powłoka z zewnątrz jest sucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ... to jest ciągle płynne ...hmm a raczej takie maziowate  :wink:

Dopiero psiknięte Bodysafe robi się to twarde i można kolor kłaść ...ale tego nie sprawdzałem (bo nie zależy mi na innym kolorku podwozia niż czarny) , a tylko czytałem że tak można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem olej Millers Longlife XF 5w30 do silnika + płukanke Liqui Moly Flush. 

Przyszły dwa sprawne wtryski wieć lada chwila czeka mnie niezła robota - wymiana wtrysków z podkładkami, płukanie silnika, zdjecie miski olejowej i czyszczenie smoka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam

 

... ale złe dawki paliwa załatwiły wtrysk , a ten wyjarał tłok. Jak dobrze pamiętam to tam jest jeszcze po drodze czujnik ciśnienia paliwa i mam ze trzy sztuki luźne to mogę odstąpić

 

Był okres na fordziaki i szybko  mnie nauczyły że tylko benzinnen i dodać lpg

 

zresztą nie wiem, nie widziałem zarobiony jestem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...