Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w dresie kiedyś używałem Castrola, a wcześniej jeszcze lany był lotos, dużej zmiany między nimi nie było. Teraz leje Fuchs Titan Truck Plus i zmian dokonuje zawsze co 10kkm. Poprawa jaką widać na Fuchs: Lepsze utrzymywanie temperatury oleju, nawet jak sie katuje trochę auto to po paru sekundach wraca do normy, można to zaobserowawać po ciśnieniu oleju, które też jest lepsze niż na Castrolu i Lotosie. Olej z diesla jest zawsze czarny więc zmian niema chociaż pierwszy raz jak miałem wlany Fuchs i zmieniałem po raz drugi to olej nie był w pełni czarny, był bardziej brązowy. Zaletą jest też trochę lepsza kultura pracy silnika, ciszej. No i krzepliwość(chociaż -20 to i na castrolu auto zapalałem, a już -26 olej za gęsty był i kręcił i kręcił długooo). 

 

Czy coś polepsze tym że leje lepszy olej? Raczej nie, 400kkm na budziku mówi że swoje auto już przekręciło i nie wiadomo jak było utrzymywane, a może ktoś smigał 20lat na jednym oleju jak jedna pani :) Drugiego życia mu nie dam, ale może chociaż dłużej pochodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kultura pracy silnika stanowczo się poprawiła - początkowo czasem - zwłaszcza w chłodniejsze dni chodził jak traktor..(a przeca to benzin) teraz cichutko ładnie cyka sobie. I spalanie też spadło. W granicach 0.5-0,7 litra na 100km - mierzone co jakiś czas. Wątpie, że zacząłem jeździć ECO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To nie dobrze, nie świadczy to dobrze o starym klekocie. On naturalnie musi pić olej, bo całości nie zbierze ze ścianek. Jeśli prawie nie ubywa ze stanu, to może coś dostaje się do oleju. Chyba, że robiłeś coś przy silniku.
Tomek on ma w normie branie oleju, może brać ale nie musi. A przy silniku nic nie robiłem. Jeżeli bierze to niezauważalne ilości przy normalnej jeździe. W moim MB musi ubyć chyba ponad 1L żeby zapaliła się lampka stanu oleju. Miedzy minimum a maximum jest około 1L oliwy. Nie jestem już pewien. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piłem z chłopem ze Swierklan ktory ma 20vt i przebakiwał o sprzedazy...

To daj znac jak mu ktos dupsko rozwali jesli zespol napedowy ma zdrowy ;)

 

A tak as propos rozwalania - dwie godziny temu.... :(

 

http://abload.de/img/20141013_17385212wkbf.jpg

 

Ciapata familia robila Stilonowi face lifting swoim Touranem.... Na szczescie z ich winy ale mimo wszystko boli.

Bedzie potrzebny solidny naprawiacz na slasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie wymieniłem dziś żarówki na desce rozdzielczej od zegarów  na ledowe i muszę powiedzieć, że efekt mi się bardzo podoba, wyjąłem też taki pasek który dawał kolor  i tłumił światło przy okazji, mają moc te ledy dają z 2 razy więcej światła od oryginalnych, do tego ładna barwa, :

http://pics.tinypic.pl/i/00585/ix4zggo5by8b_t.jpg

 

Koszt ~ 5 zł plus przesyłka, wykonanie około pół godziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie wymieniłem dziś żarówki na desce rozdzielczej od zegarów  na ledowe i muszę powiedzieć, że efekt mi się bardzo podoba, wyjąłem też taki pasek który dawał kolor  i tłumił światło przy okazji, mają moc te ledy dają z 2 razy więcej światła od oryginalnych, do tego ładna barwa, :

http://pics.tinypic.pl/i/00585/ix4zggo5by8b_t.jpg

 

Koszt ~ 5 zł plus przesyłka, wykonanie około pół godziny.

To są zegary od seata czy skody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje już się kończą, czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Czy warto dopłacać do Valeo/ Denso lub Bosch?

Teraz mam jakieś noname z osiedlowego sklepu i sezon wiosenno-letni wytrzymały zapłaciłem z 30pln za komplet 55cm i 45cm.

Morze być szkielet lub płaska.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...