Skocz do zawartości

I Eliminacje MP Easca 2014 - Sosnowiec, 17-18.05.2014


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzą sensu omawiania tego na forum...wręcz przeciwnie. Każdy z zainteresowanych zaraz po ocenie poznał moje zdanie.

Zaskoczeniem była panda. Mimo mocno przeciętnego brzmienia, rozwaliła wszystkich technicznie.

Z mojej strony wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie widzą sensu omawiania tego na forum...wręcz przeciwnie. Każdy z zainteresowanych zaraz po ocenie poznał moje zdanie.

Zaskoczeniem była panda. Mimo mocno przeciętnego brzmienia, rozwaliła wszystkich technicznie.

Z mojej strony wszystko w temacie.

Spodziewałem się z Twojej strony takiej odpowiedzi . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADEK PRZESZEDŁ NA CIEMNA STRONĘ MOCY , JUŻ NIE MASZ SWOJEGO ZDANIA ??? CZY WAM NIE WOLNO MIEĆ ZDANIA ?

 

Nikogo nie bronię , ale nie sądzę aby wszyscy uczestnicy tej klasy życzyli sobie publicznego omawiania ich systemów .

Tego rodzaju prośba chyba wykracza daleko ponad  obyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku Bury po Kielcach omówił każde auto z grubsza na forum i jakoś nikt się nie obraził, a wręcz przeciwnie.

Nie wiem co zrobił Bury , wiem co ja bym zrobił / nie zrobił .

Radek tez wyraził swoją opinię w tej materii.

Jak masz na myśli jakąś konkretna ocenę czy sytuację w tej kategorii z Sosnowca, to zadaj pytanie wprost .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na myśli jakąś konkretna ocenę czy sytuację w tej kategorii z Sosnowca, to zadaj pytanie wprost .

 

 

Nie, nie mam - nie szukaj drugiego dna .

Zwykła prośba o omówienie aut ocenianych w danej klasie do której mi najbliżej , widzianych oczami sędziego co by skonfrontować z własnymi przemyśleniami. 

 

Jeżeli nie mają ochoty lub nie czują się na siłach, albo już nie pamiętają bo za dużo tego było to nie muszą nic pisać.

 

Mnie to albo motyl albo mucha :)

 

Ja w swojej klasie mam godnego przeciwnika ( a właściwie jego piękniejsza połówka ) , który de facto oceniał mi auto, potem poradził co by zmienił a na koniec posłuchał ze mną mojej ulubionej muzyki  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, daj spokój, każdy wie co tam ma do poprawy :wink2:

Co da opis brzemienia danego auta? Kto będzie chciał, to pojedzie na następne eliminacje i sam posłucha.

Fakt.

A siedze sobie w pracy to se pie.. palcami po stole :)

 

Dobra, bo zaraz wyjdzie z tego jakaś kłótnia znowu,albo obrazy , ( a nie mam zamiaru z nikim bawić się w podchody słowne albo kogoś urazić )

Dla mnie było bomba, szkoda że na Wałbrzych nie dam rady dojechać.

W Kielcach jestem na bank ( jeżeli nie osobiście to na pewno auto  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

A siedze sobie w pracy to se pie.. palcami po stole

 

Dobra, bo zaraz wyjdzie z tego jakaś kłótnia znowu,albo obrazy .

Dla mnie było bomba, szkoda że na Wałbrzych nie dam rady dojechać.

W Kielcach jestem na bank ( jeżeli nie osobiście to na pewno auto  )

 

 

To w Wałbrzychu dla odmiany ja sam wystartuje(w mini)? :D Chyba z braku laku wskocze do Funi, wprawdzie polegnę ale przynajmniej konkurencja będzie ;D

 

 

 

Mogę wiedzieć co to oznacza? Czy chodzi o wyciągnięcie dobrego brzmienia, z niezbyt drogiego sprzętu?

 

 

To nie ma nic do rzeczy. Technicznie rozwalił, czyli system dobrze ułozony pod względem sceny-wysokość, szerokość, skupienia itd. A brzmienie jako takie(czyli odwzorowanie instrumentów, równowaga tonalna) to to co poszło "słabo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




Mogę wiedzieć co to oznacza? Czy chodzi o wyciągnięcie dobrego brzmienia, z niezbyt drogiego sprzętu?

 

Raczej nie .

Każda ocena składa się z dwóch zasadniczych aspektów, oceny brzmienia poszczególnych zakresów i ich wzajemnej proporcji ( zrównoważenie tonalne ) i drugiej za pozycjonowanie i skupienia . Tutaj ten drugi aspekt był na zaskakująco wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w zeszłym roku w Funi startowała? Czy mylę auta?

2 lata temu w mini, w zeszłym w Funi, bo budżet zmienił się i przekraczała o 200 zł , a z tego co mi mówił Maciek nie chciał się wydurniać i szukać tanszych elementów żeby na siłe się mieścić.

 

W tym roku budżet jest 6300 a z  tego co mi mówił własciciel tam siedzą klocki za 4400 lub 4600, dokładnie nie pamiętam ( Clarion cz 702 , Swans 28, woofer Kicx, wzamki to Excursion HXA 45 na przód, HXA 20 w mostek na Suba, Suba nie pamietam ) 

 

Zobacz na oceny w poszczególnych latach - strojenie, a nie wartość klocków liczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


2 lata temu w mini, w zeszłym w Funi, bo budżet zmienił się i przekraczała o 200 zł , a z tego co mi mówił Maciek nie chciał się wydurniać i szukać tanszych elementów żeby na siłe się mieścić.
 
W tym roku budżet jest 6300 a z  tego co mi mówił własciciel tam siedzą klocki za 4400 lub 4600, dokładnie nie pamiętam ( Clarion cz 702 , Swans 28, woofer Kicx, wzamki to Excursion HXA 45 na przód, HXA 20 w mostek na Suba, Suba nie pamietam ) 

 

Chodziło mi tylko o to czy to to samo auto czy mi się coś myliło ;) Ja ze swoim w "starym" mini bym się mieścił, dobrze że będzie konkurencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mimo mocno przeciętnego brzmienia, rozwaliła wszystkich technicznie.

 

Jak ja wsiadałem to chyba ktoś przepiął na inną memorkę - co zresztą potwierdzi też balancer (scena nie była jakaś wybitna).

Nie zaskoczyło mnie to auto niczym specjalnym. A już na pewno nie brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja sie podejmę krótkiej recenzji.

 

W Pandzie, nie bez znaczenia jest na pewno wzrost odsłuchujących. U mnie, u Karolka pewnie też, cała scena rozpościerała się od kresu lewego słupka po daszek zegarów, gdzieś tam dalej była słyszalna była prawa, środek równo przede mną. Skupienia owszem, punktowe. Brzmieniowo, super kick, werwa na dole, atak, konturowość, jednak trochę brak zróżnicowania, nie mówiąc o ociepleniu i wybrzmiewaniu. Trochę zabawy ze strojeniem i mogło by z tego wyjść coś ciekawego ;)

 

Meganka Pawła, znana mi, kawałek dobrego, przemyślanego grania, zdarzają się niuanse, które nie bardzo mi odpowiadają, ale o nich właściciel dobrze wie ;)

 

Peugeot Adama. Klocki niczego sobie, chęci chyba też, więc nie pozostaje nic innego jak ogarnąć to po ludzku i cieszyć się z fajnego grania. Plus za scenę, tu nie bez znaczenia jest budowa samochodu.

 

Moje auto. Słowa Radków zdają się pokrywać to co mi się w moim systemie rzuca w uszy (może nie jestem jednak głuchy! :) ).

 

Colta, Passata i Golfa nie słuchałem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...