Skocz do zawartości

audio w bmw e91 za rozsądne pieniądze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Raadek pewnie niewielu, z tym że tu ograniczeniem przy 13nastce jest również głębokość montażu, o której już wspominałem, a jaka jest dobra 13nastka w budżecie powiedzmy do 500pln, która będzie spełniać warunki montażowe?

Poza tym z całym szacunkiem ale jeżeli miałbym pójść w 13nastkę za taką kasę, jak kosztuje focal 130 v slim(o używkę raczej ciężko), to chyba jednak lepiej przerobić boczki pod 16nastkę i wsadzić tam jakiś sensowny, rozsądny budżetowo system(?) Kosztowo wyjdzie praktycznie na to samo albo nawet taniej znajdując dobrą ofertę z używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z całym szacunkiem ale jeżeli miałbym pójść w 13nastkę za taką kasę, jak kosztuje focal 130 v slim(o używkę raczej ciężko), to chyba jednak lepiej przerobić boczki pod 16nastkę i wsadzić tam jakiś sensowny, rozsądny budżetowo system(?) Kosztowo wyjdzie praktycznie na to samo albo nawet taniej znajdując dobrą ofertę z używki.

Montaż 165mm woofer'a wiąże się z przeróbką drzwi i tapicerki. Sam tapicer weźmie więcej jak przyzwoity system 130mm, a gdzie jeszcze konkretne zrobienie reszty.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c599a1f82ec8.jpg

 

 

 

Przy 13nastce... problemem będzie brak kick-basu

130mm woofer bez problemu radzi sobie na kick-basie. Problem powstaje jak killer'zy zmuszają go do grania tego co nie daje rady. To kolejny mit z cyklu: "R6a nie ma średnicy" albo "tweeter nie daję rady na średnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda doświadczenia i nie powiem ile dany zestaw jest wart ale jest kilka 13 na eBay w cenie do 500, które powinny się zmieścić, np focal iss 130 albo mb quart rua 130. Pierwsze mają 49 mm a drugie około 43 (dokładnie 1.65 cala). Ich ceny to około 80 funtów.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są dostępne gotowe boczki na 2 x165mm jak i na 4x 165mm jednak ich cena za komplet to około 550 EURO  .

http://en.jehnert.com/produkte-doorboards-soundsystems/bmw/3er/bmw-3er-e90e91-limousine-touring-m3-45166-doorboards-mit-3-wege-soundsystem?lang=en_us

 

Najlepszy system dedykowany jaki udało mi się słyszeć i zakładać w BMW to Jehnert http://en.jehnert.com/produkte-doorboards-soundsystems/bmw/3er/bmw-3er-f30-limousine-9-15100-%C2%BBflat-line%C2%AB-woofer-system?lang=en_us

Góra przejżysta i czysta , średnica ciut rozmyta (jak to swierdził znajomy audiofil " zapiaszczona ") ale poprawna .Może kwestia polipropylenowej membrany  . No i potęga basu w porównaniu np z MBquartem  i to niskiego basu .

 

MBquart  : Góra bardzo ostra trzeba odrazu 6db na zwrotnicach ciac . średnica taka sobie a bas jak z 16cm helixów za 200zl .

 

Udimension : Góra i srednica bardzo dobra w swojej cenie lepsza niż MBquart , basów niestety nie slyszałem . (nie były potrzebne bo był sub 12" w bagazniku )

 

Dodatkowy problem w BMW z navi które mają ten osobny ekran  to koniecznośc podbicia basu poniżej 53HZ i to najlepiej tak jak by odwrócic filtr 12db  ponieważ oryginalnie jest filtr LOWPAS w radiu wlasnie na te 53HZ  . Można zerknąc na oscyloskopie .

 

 

Te MBquart rua 130 grają ładnie ale mają malą skutecznosc 86db i magnes umieszczony z przodu wystający troche poza kosz ale powinne sie zmiescić pod ori maskownice ,za to z tyłu są płaściutkie .

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Marcin's odnośnie tego podbicia basu to w jakiej konfiguracji fabrycznego systemu? Z tego co zdążyłem sie zorientować i posłuchać to tony wysokie oraz niskie są "fabrycznie" podbite w systemie business i dlatego należy przekodowac taki system na hifi żeby otrzymać sygnał liniowy, nie zniekształcony przez jednostkę glowna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcin's odnośnie tego podbicia basu to w jakiej konfiguracji fabrycznego systemu? Z tego co zdążyłem sie zorientować i posłuchać to tony wysokie oraz niskie są "fabrycznie" podbite w systemie business i dlatego należy przekodowac taki system na hifi żeby otrzymać sygnał liniowy, nie zniekształcony przez jednostkę glowna

 

W tym aucie co robiłem był zestaw z fabrycznym wzmacniaczem(nie wiem czy hifi czy profesional) i tam takie cyrki chyba dla tego że te 16cm woofery pod siedzeniem niżej by wymiękły . Nic nie kodowaliśmy bo gwarancja itp. a auto miało niecałe 800km nabite na liczniku :)   Business gra na samym radiu .

A prawdziwy liniowy sygnał to tylko przez mobridge http://www.mobridge.us/products/most-advanced-digital-analog-pre-amp .Z basem można powalczyć czymś takim http://www.audiocontrol.com/17612/645207/OEM-Integration/Two-Channel-Line-Out-Converter-with-AccuBASStm-and-Subwoofer-Control----LC2i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był zestaw ze wzmacniaczem to hifi albo logic7. Generalnie ani jeden ani drugi tak na prawdę nie gra, tylko udają że grają...

Woofery pod stołkami są 20cm, a nie 16cm ale i tak nie mają tam warunków do gry niezależnie od tego jaki głośnik by tam nie siedział.

My walczymy na razie "normalnymi" metodami, jak dojdziemy do ładu i składu z systemem, to napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był zestaw ze wzmacniaczem to hifi albo logic7. Generalnie ani jeden ani drugi tak na prawdę nie gra, tylko udają że grają...

Woofery pod stołkami są 20cm, a nie 16cm ale i tak nie mają tam warunków do gry niezależnie od tego jaki głośnik by tam nie siedział.

My walczymy na razie "normalnymi" metodami, jak dojdziemy do ładu i składu z systemem, to napiszę co i jak.

Logica 7 nie montuja juz od kilku lat w nowych BMW . To że woofer ma średnicę zewnetrzną 20cm nie znaczy że membrane taką dali , była jak w 16cm głośniku .

Na foto jest porównanie woofera ze standardu i logic7.

http://img805.imageshack.us/img805/9944/img9241.jpg

 

Wsadzcie tam Jechnerta 22cm (pasuje ze specjalnym pierscieniem z kompletu) a zobaczycie że są tam warunki do grania basem i to nawet niskim .Jest jeden warunek czyli minimum 120 RMS na sztuke głośnika . Ale wiadomo że basik w skrzynce zagra lepiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz rację z tymi głośnikami pod siedzenia. Nie miałem ich nigdy w ręce więc pisałem to z obiegowej opinii. My pod siedzenia nic nie wkładamy, w ogóle odpinamy te głośniki z systemu. Idziemy w miarę std ścieżką-przeróbka boczków pod głośniki 16cm+tw w słupkach(docelowo ma być 3way)+bas zabudowany w boczku bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat ostatnio w X3.

Uświadomiłem klienta z czym to się wszystko je i na jego odpowiedzialność zdecydowaliśmy się na ori miejsca montażowe.

Autko świeżutkie na pełnej gwarancji więc też zrozumiałe, że nie chciał za bardzo ciąć tapicerki.

 

W drzwiach wylądował zestaw 2-way na 10tce Morel Virtus i pod Fotele dałem woofery dedykowane Match'a.

Ori radyjko spięte po wysokich z Match'em PP82DSP.

 

I moim skromnym zdaniem wyszło całkiem ok. System nie zawiódł.

Brak pisków lub jakich kolwiek zakłóceń.

Dynamiką to to nie powala ale słucha się tego przyjemnie. Do spokojnej clubowej muzyki styka w 100%.

Bas miękki, nie buczący i udało się go wyciągnąć na deske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jako iż stałem się posiadaczem e91 chciałbym odświeżyć temat.

Przeczytałem cały i tak na prawdę nie wiem do konca co założyciel tematu zainstalował. Opcji było dużo i do tego różnorodnych :)

 

Ja ze swojej strony mam pewien pomysł na car audio u siebie :) pewnie będzie do d... dlatego licze na wsze komentarze :) zaznacze, że nie jestem żadnym audiofilem ... Mając Mazdę 3 w sedanie jeździłem na oryginalnych głośnikach i w 100% mi starczało :)

 

Chciałbym pozostać przy oryginalnym radiu.

W miejsca gdzie obecnie są głośniki w boczkach (ewentualnie mogą one pozostać, ale z tego co czytam są beznadziejne) mogę założyć jakieś inne lepsze głośniki.

W przednich drzwiach w chciałbym zamontować głośnik (16cm?)

Te pod fotolem wywalić czy zostawić?

W bagażniku zabudować prawą część z głośnikiem sub 25cm. (taka obudowa)

Potrzebny na pewno będzie wzmaczniacz, nie wiem jaki :)

Wygłuszenie drzwi przednich, tylne też?

 

To chyba tyle proszę o jakieś opinie/propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ... tak dużo tego nie ma :)

 

Nie od dziś korzystam z forum i zawsze pierw próbuję poszukać, nie zawsze się znajdzie to się chce mimo iż na forum jest to opisane, ale od szukania się zaczyna :) a że temat precyzyjnie napisany to i łatwo odnaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba padł już wybór co w jakiej kolejności będzie robione ...

 

Na początek wymiana głośników w drzwiach (4 sztuki) na Alpine SPG-13CS. Do tego wymiana wooferów (2 sztuki) pod siedzeniami na Focal IS 200. Jakieś tweetery dodatkowo, jeszcze nie wiem dokładnie na jakie się zdecyduję.

Wszystko chcę podpiąć pod wzmacniacz 4 kanałowy. Da to w ogóle się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Czy jest ktoś w stanie napisać jak podłączyć wzmacniacz do radia business? Czy bawić się w przeróbkę radia i wyjściem RCA, czy podpiąć pod głośniki?

Czy jak podpinam pod głośniki to trzeba jakiś konwerter?

Ma ktoś jakiś schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...