Skocz do zawartości

audio w bmw e91 za rozsądne pieniądze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 doszedłem do wniosku, że jednak audiofilem nie jestem i mi też wystarczyłoby w zupełności takie budżetowe rozwiązanie, za które zapłacę 1/10 tego, co za swój system, a na moje ucho i tak zagra dość dobrze i nieporównywalnie lepiej od serii.Żeby nie być gołosłownym-planuję teraz w owym bmw stage 3 na ok 350-360KM i 700Nm, który będzie mnie kosztował pi x drzwi jakieś 6000pln i na te mody jestem w stanie tyle wydać bez dwóch zdań ale na car-audio nie...

To po co sie w pakowac w zmianie systemu jak audiofilem nie jestes to i seria Ci wystarczy...A co do stage 3 to albo rybki albo akwarium....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście RWD... :) Zawinąć się na lampie to można i mając np 150KM w RWD bo to kwestia opanowania samochodu i umiejętności, a nie mocy.

 

italiano1980 nie napisałem, że seria mi wystarcza, tylko że wystarcza mi jakość, jaką dają komponenty typu GMS1865 + tw mission, który to zestaw gra zdecydowanie lepiej niż seria w e91.

 

Xris jeżeli nie będzie to nic bardzo skomplikowanego to mogę robić sam.

 

Wnioskuję z waszych wypowiedzi, że nie da się za małe pieniądze poprawić brzmienia w e91 i nic z budetówki nie zagra w tym samochodzie?

W takim razie ile trzeba wydać żeby to w ogóle miało sens i była poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


doszedłem do wniosku, że jednak audiofilem nie jestem i mi też wystarczyłoby w zupełności takie budżetowe rozwiązanie, za które zapłacę 1/10 tego, co za swój system, a na moje ucho i tak zagra dość dobrze i nieporównywalnie lepiej od serii.

 

 

 


Dobra, powiedzmy że 1000-1200pln

 

To może kup sobie takie cosik i po bólu ?

 

http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-el-comp-8b-bmw-p1549.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

italiano1980 nie napisałem, że seria mi wystarcza, tylko że wystarcza mi jakość, jaką dają komponenty typu GMS1865 + tw mission, który to zestaw gra zdecydowanie lepiej niż seria w e91.

 

 

GMS 1865+TW MISSION + POPRAWNY MONTAZ a oto w tym temacie sie rozchodzi...

 

My nie chcemy dla Ciebie zle ale wiekszasc z biracych udzial w tym temacie miala juz nie jeden zestaw w swoim aucie i dobrze wie ze poprawny montaz to podstawa w CAR AUDIO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To może kup sobie takie cosik i po bólu ?

Tylko że to dużo nie pomoże...

 

PatLove jeżeli możesz poczekać do końca listopada to poczekaj, tak jak pisał Naka zobaczymy jak się rozegrał ten GLADEN i to da jakąś odpowiedź co i jak jeżeli chodzi o poprawę dźwięku w E9x bez modyfikacji, w fabrycznych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę zaczekać, aż tak bardzo mi się nie śpieszy, tylko GLADEN to chyba inna półka cenowa...

 

powalla właśnie jeżeli nie wykombinuje nic innego sensownego i tańszego to rozważę ten zestaw u-dimension, o ile on w ogóle coś da i poprawi...

 

italiano1980 rozumiem, że nie komponenty są tu problemem, tylko poprawny montaż i z tym jest generalnie problem. A co jeżeli udałoby się wytłumić drzwi i zamontować poprawnie na dystansie któryś z zestawów 13cm, do których linki podałem w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, a nie można po prostu podać linka do jakichś konkretnych budżetowych głośników slim, które polecasz? Tak, slim mówi mi coś ale spróbuj np na allegro wpisać slim w odpowiednim dziale i zobaczymy co Ci wyskoczy jeżeli chodzi o systemy 130mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robeekk ja wcale nie wymagam żeby ktoś za mnie szukał, tylko zapytałem się jaki konkretnie zestaw slim dan124 proponuje

 

dan124 zapytałem celowo-głębokość Focal 130v slim-53mm, głębokość Helix B52C przy montażu bez gumy na magnesie-49,5mm, GMS 950-51mm więc po cholere ten slim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Ci tłumaczy że półśrodkami nie ogarniesz grania w Twoim BMW,taki specyficzny samochód a Ty chcesz to zrobić na siłę. Rób jak chcesz skoro i tak zrobisz co będziesz chciał Twoja gablota, Twoje granie, Twój problem więc po co Ci nasza pomoc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robeekk spokojnie, przecież biorę pod uwagę to, co piszecie w wątku i zadaje konkretne pytania, jak np to na poprzedniej stronie: "Wnioskuję z waszych wypowiedzi, że nie da się za małe pieniądze poprawić brzmienia w e91 i nic z budetówki nie zagra w tym samochodzie? W takim razie ile trzeba wydać żeby to w ogóle miało sens i była poprawa?"

 

Jak widzisz dan124 twierdzi, o ile dobrze zrozumiałem, że taki focal 130v slim poprawi brzmienie w tym samochodzie, to też półśrodek? Natomiast mi chodziło tylko o to, że żaden slim z tego focala skoro głębokość mid basu jest większa niż np w przypadku Helixa, czy GMSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa kasą, ale zestaw odseparowany (co prawda 13cm nie 16) w wytłumionych drzwiach + mała skrzynka w bagaju popędzone 4- kanałówką to w tym aucie raczej nie półśrodek, lecz sposób na lepsze granie od fabryki za  niezbyt wielkie pieniądze. Akurat mnie się wydaję, że autor zaczyna iść dobrą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to co pisze kaka22 zaczyna mi się podobać, czy któryś z podanych przeze mnie zastawów: Helix, GMS, u-Dimension(ma głębokość montażową 50mm) nada się jako sensowna budżetówka?

 

P.S.

My bad-Focal 130V ma głębokość montażową-48,5mm ale nie sądzę żeby ten 1mm czy 1,5 robiło aż taką różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych słyszałem tylko Helixa starszą serię DB, jednak to było 16cm i grały w szafie, nie w aucie. Jedyne co mi się rzuciło w uszy to w miarę zrównoważone brzmienie, wysokie jakos nie kuły w uszy (obok były Hertze DSK, więc bez porównania przyjemniej zagrał Helix). Raczej zrobił na mnie pozytywne wrażenie jak na swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...