Skocz do zawartości

audio w bmw e91 za rozsądne pieniądze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważasz inaczej? Słuchałeś systemu BMW i jest on dobry? W takim razie podziel się swoją wiedzą.

 

Tak, 2-3 tygodnie temu robiłem E92, słuchałem fabrycznego zestawu i dedykowanego GLADEN... po wymianie 1 do 1 dużej różnicy nie było i byłem mocno zaskoczony...

Poza wymianą głośników dołożony był jeszcze procesor z Helixa i dopiero po wprowadzeniu korekcji zaczęło to lepiej grać ale jak mam być szczery to za tą kasę wolałbym, jak dla siebie, przerobić tapicerkę pod 165mm woofer i zamontować dobre 2 drogi, efekt byłby dużo lepszy za mniejszą kwotę.

 

Kolega ma chyba taką samą "biedniejszą" wersję bez tweeterów w trójkątach lusterek.

Dlatego napisałem, że nie wydaje mi się żeby małym nakładem finansowym w znaczącym stopniu poprawić to co tam jest montując głośniki w oryginalne miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xris, napisałem, że w ori miejsca zamontować tylko zestaw U-dima, czyzby to było tak słabe? W takim razie poszukałbym np morel tempo 5, a reszte zostawiłbym taką samą, tylko morel pewnie nie wejdzie... Tempo 4 są tylko coax, a więc lipa w ori miejscu. Polecam morela, bo tempo 6 na ori zwrotkach (szybka wrzuta w wygłuszone drzwi w innym aucie) zagrały sporo lepiej (pod radiem) niż ten zestaw z X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaka22 nie wiem co jest złe, może te GLADENY są o kant...

Napisałem co było, co zrobiłem i jaki był efekt.

Dla mnie wydając kilka k PLN system powinien grać dużo lepiej, a tutaj kolega ma do wydania kilka razy mniej.

 

"komory" pod fotelami to jakaś pomyłka, nie wydaje mi się żeby cokolwiek tam mogło zagrać na poziomie, chyba że buczenie nazywamy graniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tych Gladenów nie słyszałem, może są do kitu. Ja mam suba z Gladena SQX08 i w zamkniętej bardzo fajnie się sprawuje. Widocznie mają produkty lepsze i gorsze, albo... fabryczne miejsca są tak nieprzyjazne akustycznie, że ciężko o dobrą grę tam czegokolwiek. No ale nie od dziś wiadomo, że BMW robi swoim właścicielom pod górkę z audio  :wink2:

Więc chyba jedyna racjonalne rozwiązanie to slim zestaw odseparowany 13cm+ mała skrzynka w bagażniku+ 4- kanałowy piecyk i powinno być cacy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2-3 tygodnie temu robiłem E92, słuchałem fabrycznego zestawu i dedykowanego GLADEN... po wymianie 1 do 1 dużej różnicy nie było i byłem mocno zaskoczony...

Poza wymianą głośników dołożony był jeszcze procesor z Helixa i dopiero po wprowadzeniu korekcji zaczęło to lepiej grać ale jak mam być szczery to za tą kasę wolałbym, jak dla siebie, przerobić tapicerkę pod 165mm woofer i zamontować dobre 2 drogi, efekt byłby dużo lepszy za mniejszą kwotę.

 

Kolega ma chyba taką samą "biedniejszą" wersję bez tweeterów w trójkątach lusterek.

Dlatego napisałem, że nie wydaje mi się żeby małym nakładem finansowym w znaczącym stopniu poprawić to co tam jest montując głośniki w oryginalne miejsca...

Dzięki za fajną wypowiedź.

 

O ile lepiej by forum wyglądało, gdyby takie wiadomości się pokazywały. A nie uśmieszki, cwaniakowanie a informacje trzeba wyciągać jak jakieś tajemnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica przecież co gra a co nie w danym aucie itd.

 

Kolega zrobi co będzie chciał, ja nie słyszałem nic innego w tym aucie niż wspomniany zestaw a wsadzanie wooferów pod fotele nie ma wg mnie sensu.

 

Więc albo zostaje to co jest, albo próbuje wrzucić jakieś slim 13'ki z tweeterami w trójkąty (efekt może być słaby) albo bez kompromisu i pakuje 165mm w drzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaka22 nie wiem co jest złe, może te GLADENY są o kant...

 

Napisałem co było, co zrobiłem i jaki był efekt.

 

Dla mnie wydając kilka k PLN system powinien grać dużo lepiej, a tutaj kolega ma do wydania kilka razy mniej.

 

 

 

"komory" pod fotelami to jakaś pomyłka, nie wydaje mi się żeby cokolwiek tam mogło zagrać na poziomie, chyba że buczenie nazywamy graniem :)

 

A ja znam dalszą cześć tej opowieści , po założeniu tweeterów w dedykowane miejsca i 2 tygodniach użytkowania.

Zdaniem właściciela system gra zdecydowanie lepiej niż wtedy gdy go odbierał , a możliwość pełnej weryfikacji będę miał pod koniec listopada. Trzeba zdawać sobie sprawę , ze głośniki fabryczne miały sposobność pokazać pełnię swoich możliwości , a Gladeny były świeżo wyjęte z kartonu.

Sprawy lokalizacyjne sa jakie sa , tu raczej nie ma wielkiego pola do popisu bez totalnej rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw. Według moich doswiadczen, dopiero po zmianie radia mozemy cos mowic o poprawie brzmienia wzgledem serii, dla mnie to jest najlabsze ogniwo, do zmiany w pierwszej kolejnosci. W e90 pod fotele wchodzi eartquake sws8, temat dobrze znany i walkowany w usa. Gorzej z dostepnoscia w Polsce, budżet rowniez nie ten.

Nigdy w zyciu nie pakuj 8 cali w coupe, widzialbym tam jakies 12 w br.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za dotychczasowe zainteresowanie tematem i wszystkie sugestie.

 

Moja wersja nagłośnienia to dokładnie ta "biedniejsza" bez tweeterów więc na początek trzeba wymienić ramki drzwi na te od wersji hifi żeby było miejsce na tweeter. Jeżeli z tymi głośnikami pod fotelami jest aż taki problem, to może rzeczywiście lepiej je "wyrzucic", tzn odłączyć i dać sobie spokój z upychaniem tam czegokolwiek, a w ich miejsce zainwestować w jakiś mały sub do bagażnika.

 

Jaki system z tych budżetowych polecacie w takim razie do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2-3 tygodnie temu robiłem E92, słuchałem fabrycznego zestawu i dedykowanego GLADEN... po wymianie 1 do 1 dużej różnicy nie było i byłem mocno zaskoczony...

Poza wymianą głośników dołożony był jeszcze procesor z Helixa i dopiero po wprowadzeniu korekcji zaczęło to lepiej grać ale jak mam być szczery to za tą kasę wolałbym, jak dla siebie, przerobić tapicerkę pod 165mm woofer i zamontować dobre 2 drogi, efekt byłby dużo lepszy za mniejszą kwotę.

 

Kolega ma chyba taką samą "biedniejszą" wersję bez tweeterów w trójkątach lusterek.

Dlatego napisałem, że nie wydaje mi się żeby małym nakładem finansowym w znaczącym stopniu poprawić to co tam jest montując głośniki w oryginalne miejsca...

 

za 1500 przerobisz boczki w e90, wytłumisz i wsadzisz woofery, które zagrają  ? hmmm a gdzie takie ceny - chyba że własnym nakładem pracy. Z tego co się orientowałem sama tapicera ładnie zrobiona to ok 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem...

 


Poza wymianą głośników dołożony był jeszcze procesor z Helixa i dopiero po wprowadzeniu korekcji zaczęło to lepiej grać ale jak mam być szczery to za tą kasę wolałbym, jak dla siebie, przerobić tapicerkę pod 165mm woofer i zamontować dobre 2 drogi, efekt byłby dużo lepszy za mniejszą kwotę.

 

Głośniki + procek w tym przypadku to ok 4-5k i do tego budżetu wyraziłem opinię.

 

 


za 1500

 

Kto podawał taką kwotę?

To i tak o jakieś 50% za dużo niż planuje wydać PatLove... :)

Chciałby się zmieścić w kilku stówkach więc do tego też się odniosłem, wg mnie efekt będzie średni, przynajmniej dla mnie... ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po kłopocie :ok:

 

 

Albo i nie. Ale to w SQL. :wink:

 

 

Kto podawał taką kwotę?

 

Krzysiek, a ile według Ciebie może kosztować zrobienie boczków wykończenie ich i obicie czymś lepszym niż skaja z allegro, w BMW?

Koszt tapicera samochodowego to ok 400-500 zł za 2 szt drzwi (materiał skóra+robota). Dolicz dystanse, szpachlę Twoją robotę to ile byś za to strzelił? 4ro pak?

Chyba ,że mowa o jakiś minipanelkach pod woofer i zostawianie pustego odłączonego kibelka 10 cm w drzwiach ponad grającym wooferem na dole? Ale to sztukateria i lecenie po najniższej linii oporu.

Policzmy więc 1500 zł za zrobienie drzwi na "gotowo"

-500 zł tapicer i materiał

-300 zł maty

-100 zł gąbka

-50 zł dystanse

-100 zł szpachlówka, żywica

-20 zł śrubki metryczne i łby ząbkowane w dystans

=970 zł minimum!

Zostaje jeszcze kwestia pierdół typu papiery do szlifowania, kubki pod zywicę itp, blacha alu do wypełnienia otworów. Zostaje ile za robociznę po 200 zł za sztukę drzwi? Za tyle wolałbym kupić sobie flaszkę, dziabnąć w gałkę i nawet się nie tykać tych furtek przy takim zakresie prac.

Za dwieście złotych ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby nie było-miałem już w jednym ze swoich samochodów-Ibiza Cupra 6K2 dość dobry zestaw, który na prawdę grał(modeli niestety nie pamiętam bo było to w 2007 roku)-3 drożny zestaw Morela, 5kanałowy wzmak DLS, sub Cerwin Vega, oczywiście wytłumione drzwi, porządne kable etc. Wszystko było fajnie ale wydałem mnóstwo kasy i po jakimś czasie i odsłuchu kilku bardzo budżetowych w porównaniu do mojej instalacji znajomych (np. GMS 1865 + tweetery mission albo customowy 3drożny zestaw na podstawie GMS 1865 + jakiś gotowy dwudrożny zestaw podobny do tych podanych przeze mnie w pierwszym poście) doszedłem do wniosku, że jednak audiofilem nie jestem i mi też wystarczyłoby w zupełności takie budżetowe rozwiązanie, za które zapłacę 1/10 tego, co za swój system, a na moje ucho i tak zagra dość dobrze i nieporównywalnie lepiej od serii. Zaoszczędzone na audio pieniądze wolę przeznaczyć na mod mech w samochodzie, które też do tanich nie należą, a mój stosunek jest do nich zgoła odmienny niż do audio... Żeby nie być gołosłownym-planuję teraz w owym bmw stage 3 na ok 350-360KM i 700Nm, który będzie mnie kosztował pi x drzwi jakieś 6000pln i na te mody jestem w stanie tyle wydać bez dwóch zdań ale na car-audio nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu rozmawiać skoro, zrobienie tylko samych drzwi pod większość Bmek przekracza budżet wspomniany w temacie(przypominam dedykowane kibelki za tysiaka były za drogie)... A jakieś normalnie grający zestaw głośników? Wzmacniacz? Konwerter albo procek?

Bo powiedzmy sobie szczerze, te wszystkie "dedykowane" zestawy to g... troszkę lepsze niż ori, ale w zasadzie g... tylko trochę bardziej pachnące fiołkami. Tysiak albo półtora leci z kieszeni, do tego wzmacniacz itd itp. Okazuje się ,że poszło parę tys zł a efekt na granicy placebo.

Moja rada dla autora tematu. Albo daj na luz i przeznacz tego przewidywanego tysiaka na CA w przeróbki mechaniczne, skoro takie planujesz. Albo nie baw się w półśrodki bo się rozczarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada dla autora tematu. Albo daj na luz i przeznacz tego przewidywanego tysiaka na CA w przeróbki mechaniczne, skoro takie planujesz. Albo nie baw się w półśrodki bo się rozczarujesz.

Toż to pisałem :) jak tysiąc jest za dużo to wg mnie nie ma sensu się bawić :) wygłuszenie to też nie 4'pak :wink:

Już lepiej posłuchać tego pod maską chyba, że to mój ulubiony kopciuch? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...