Skocz do zawartości

audio w bmw e91 za rozsądne pieniądze


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


a robił ktoś porównanie sytemów albo w ogóle słyszał np.
Audio System X 200 BMW Plus - http://www.audio-sys...012_06_BMW_.pdf i
Gladen One 200 - http://allegro.pl/gl...3700272030.html

 

Nie instalowałem jeszcze tylko 201ki w wersji standard (nie Extreme). Przerobiłem wszystkie pozostałe modele i różne wariacje zarówno z oferty AudioSystem jak i Gladen. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia. Z podanych przez Ciebie pozycji wybrałbym woofer z X200 i pozostałe sekcje z Gladena. Taki mały mix. Gdybym miał wybierać z innych odmian Gladena, mogłoby być inaczej. Swoją opinię na temat Galdena już kiedyś tutaj wyraziłem. Dla mnie to taki AudioSystem "plus". Brzmi lepiej w pasmach, które w ocenie wielu osób, również na tym forum AS (uogólniając, bez odnoszenia się do konkretnych linii produktów) radził sobie słabiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ja chciałem tylko trochę usprawnić to granie, a nie wydawać x000pln... Już wiem, że w przypadku tego samochodu jest dużo trudniej żeby wydobyć jakiś sensowny dźwięk ale ostatnio słuchałem zestawu na takim u-dimension: http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-el-comp-4b-bmw-p1543.html + do tego suby z wersji L7, a wszystko podpięte było pod jakąś 4ro kanałówkę(nie dopytywałem jaką). W każdym razie grało to znacznie lepiej niż w przypadku mojego audio i jak dla mnie w zupełności wystarczająco, a przy tym koszta takiej instalacji są mniej więcej takie jak zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup ten zestaw 500 woofery od L7 ok 400 plus wzmacniacz jakiś 4 kanałowy ok 300-400 zł + ramki na TW ok 150 zł  - na pewno zagra lepeij niż zwykłe stereo BMW - ale to dalej będzie kiszka :) Pojeździsz i zaczniesz się irytować że kolega w golfie za mniejszą kasę ma 3 razy lepsze granie :) niestey w bmw po tanieści nie zrobisz grania. Ja kupiłem narazie konwerter helixa afc + proc helixa + dls a6 + aliante 10' i ... leży narazie wszysto w domu :) rozmyślam nad zrobieniem przodu - zestaw najłatwiejszy czyli Audio System x 200 Plus czy rzeźbiarstwo tapicerek + system 2 way czy ori miejsca i coś co moze konkurować z Audio Systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie bo słuchałem tego zestawu w sedanie-e90, a nie w kombi ale to chyba nie ma większego znaczenia(?)

 

Audio System na pewno jest nieporównywalny ale jego cena również. Zastanawiam się tylko czy lepiej suby z L7, czy lepiej cały ten zestaw u-dimension z subami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego zestawu w ostatni czw więc to dość świeża sprawa, natomiast co do sub to myślałem, że te z L7 można już wyrwać taniej niż 400pln ale skoro tak to chyba rzeczywiście zdecyduję się na ten "większy" zestaw u-dimension od razu z subami i do tego wytłumię drzwi. Później podepnę to wszystko pod wzmacniacz(tylko pytanie jaki?) i więcej do audio w tym samochodzie nie zamierzam się dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

z racji ciszy :) napiszę moje odczucia po montażu systemu gladen 201 one extreme (najnowszy system gladena do F-ek). Gra to w bmw e90 (lci) pod xetec p4 + konwerter helix ASF + navi business (system ori miałem HIFI). Jest .... naprawdę OK ! Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie drzwi czyli 4"+ TW - gra to naprawdę bardzo wdzięcznie, woofery pompują jak dla mnie jeszcze do regulacji ale trzęsie nieźle :) jak na takie zabawki (waga) bardzo pozytywnie. Głośniki zamontowałem zgodnie z zalecaniami producenta jednak dodatkowo butylem pojechałem całe drzwi (przód) + butyl do środka komór + GMS (pod komorę )pod siedzeniami). Jestem zadowolony i wiem że w tym aucie które jest totalny kołkiem jeżeli chodzi o car audio = więcej nie będę walczył :)

ostatnią modyfikacją będzie podłączenie  Jl Audio xd6/600 (leci do mnie z usa)  którego zamierzam podłączyć po differential balanced inputs i na tym koniec. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy iść w gladena czy nie - to mówię tak j! est naprawdę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie wracam do tematu grania w moim e91. Myślałem, że jakoś wytrzymam z tym, co jest ale niestety system nagłośnienia business nadaje się najwyżej do wysłuchania wiadomości w radiu ale nie do jakiejkolwiek muzyki...

Poczytałem trochę inne fora, w tym zagraniczne i po mimo dość utrudnionych warunków akustycznych w tym samochodzie jednak ludzie modyfikują audio z dość dobrym skutkiem.

 

Rozważam 2 opcje-albo system dedykowany(z którym na pewno będzie najmniej problemów przy montażu, o ile w ogóle jakieś będą): u-Dimension EL Comp 8B- http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,290&kid=290&pid=2248 albo ewentualnie znalazłem jeszcze na jednym z zagranicznych for taką opcję: Ground Zero GZRC 130FX- http://allegro.pl/ground-zero-gzrc-130fx-ultra-plytkie-ideal-do-bmw-i4111481595.html i teraz pytanie co z "subwooferami" pod siedzeniami? na bas w bagażniku niestety nie mogę sobie pozwolić z racji i tak jego dość małej pojemności.

 

Oczywiście niezależnie czy będzie to system dedykowany, czy GZ + coś(?) całość będzie podpięta pod 4ro kanałowy wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patlove - szczerze? i tak pewnie Ci to nie wystarczy. Ja albo nic bym nie ruszal albo zrobilbym komory bo z tego co widze po fotkach dalobyrade, i na pewno efekt by byl taki jak oczekujesz albo i wiekszy. Sam u siebie tez zaczne temat komor, albo zlece komus, bo co prawda nie mam 13nastek ale za to woofer gra mi w dupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtxfun nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tymi komorami? Mogę prosić o wyjaśnienie...

 

P.S.

Ja też nie mam 13nastek, mam fabryczne "pierdziawki" z zestawu business, one mają chyba 118mm ale wiem, że na delikatnym dystansie bez problemu da radę upchnąć bez innych modyfikacji boczków 13cm, a już na pewno wejdą te Ground Zero GZRC 130FX bo one mają głębokość montażu 41mm. Kwestia tylko, czy te GZ GZRC się w ogóle do czegoś nadają i z czego wtedy wziąć bas bez skrzynki w bagażniku...

 

Wpadl mi do głow jeszcze jeden pomysł-modyfikacja boczków i montaż 3-drożnego zestawu ale na razie muszę się dowiedzieć czy jest w ogóle taka możliwość bez "cięcia" połowy samochodu i ile taka przyjemność będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wyglada to bardzo fajnie i profi ale jak dla mnie to chyba niestety za duża rzeźba. Nie zamierzam jeździć tym samochodem dłużej niż jeszcze 2 lata wiec nie będę sie pchał w takie koszta, a żeby to wyglądało i spełniało swoją funkcje to musi kosztować. Na początku myślałem ze może udałoby sie upchnąć 16nastke w drzwi z trochę mniejsza ingerencja w tapicerkę ale teraz widzę ze nie da rady wiec temat 3droznego systemu dopuszczam.

 

Pojawiła sie natomiast inna opcja-w e91 po lewej str w bagażniku jest taka otwierana wnęka na apteczke itd i pomyślałem ze może tam udałoby sie nie tracąc pojemności bagażnika upchnąć jakiegoś małego suba. Teraz pojawia sie tylko pytanie jaka pojemność skrzynki by z tego wyszła(raczej bardzo niewielka) i jaki sub mógłby tam zagrać,o ile w ogóle jakiś? Jeżeli temat suba byłby zalatwiony to teraz kwestia czy taki zestaw jak GZRC 130FX załatwiłyby temat przodu? A idąc dalej co zagra lepiej-zestaw GZRC 130FX + sub w bagażniku czy jednak dedykowane u-Dimension?

 

P.S.

Podobno sub u-Dimension EL-S804 radzi sobie bardzo dobrze juz w skrzynkach 6l, a myśle ze taka pojemność udałoby sie uzyskać z tej wneki.

 

P.S.2

Ewentualnie zamiast GZRC 130FX znalazłem jeszcze ESX XE5.2C o głębokości montażu 46mm(5mm raczej nie zrobi różnicy) ale nie mam pojęcia czy którekolwiek z nich sie do czegoś nadają?

 

Co do suba to zamiast u-Dim EL-S804 znalazłem jeszcze opcje Intertechnik MDS-08 albo Re Audio 8S4. Opinie zarówno o jednym, drugim jak i trzecim są zróżnicowane ale podobno każdy radzi sobie nieźle w małej skrzynce...

 

Co myślicie bo szczerze mowić znowu sie w tym wszystkim pogubiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po spotkaniu z forumowiczem czaszunia1 i wydumkach nad moim nieszczęsnym, skonstruowanym przez wybitnie głuchego Niemca samochodem decyzja zapadła jednak na rzeźbę boczków i zrobienie miejsca na 16nastki w drzwiach (mtxfun miałeś rację).

 

Na razie trwa kalkulacja budżetu, kompletowanie gratów itd ale plan określony jest na 2way z przodu, oczywiście na 16natskach + w późniejszym czasie 8' sub zabudowany w boczku bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bez zrobienia boczkow nie da sie zrobić dobrego czy nawet poprawnego grania w e91 i generalnie jest tak, jak pisaliscie-czyli albo rzeźba boczkow itd albo nie ma w ogóle sensu dotykać audio w tym samochodzie bo w fabrycznych miejscach raczej nic nie ma szans zagrać nawet poprawnie, nie mówiąc juz dobrze...

 

Fakt, rzeźba boczkow trochę kosztuje żeby wyglądało to dobrze ale i tak wszystko wyjdzie mnie taniej niż zestaw na gladenie, a zakładam ze zagra dużo, duzo lepiej. Oczywiście to trochę niemiarodajne porównanie bo żeby wyszło taniej będzie dość duży wkład pracy własnej, no i sprzęt będzie raczej na używkach ale z kolei używki gladena raczej ze świecą szukac więc tych dwóch opcji raczej nie da się bezpośrednio porównać.

 

P.S.

Widzisz robeekk co forum, to opinia...

Na forum bmw dowiedziałem sie, ze to co chce zrobić to profanacja i najlepiej byłoby znaleźć używany zestaw logic7 za ok 4000pln, który na pewno zagra lepiej niż moje wydumki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobic dobre granie zmieniając 10 na 13.

 dan124, Twoja ogólnikowa wypowiedź nie wnosi nic do tematu, słucham w takim razie propozycji konkretnego zestawu biorąc pod uwagę, że:

-seryjna 10tka(a właściwie niepełna 12stka-118mm) montowana jest do boczka, a nie do drzwi

-jej głębokość montażowa wynosi 34mm

-nic głębszego niż 46mm nie wejdzie tam za chiny ludowe, a przy tych 46mm głośnik już nie ma miejsca na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła propozycja systemu na 13nastce, z tym ze nie konkretnie focal-a v slim. Problemem w przypadku innych była głębokość montażu, aczkolwiek jest jeszcze przynajmniej kilka systemów, które zmieszczą sie w fabryczne miejsca bez większych problemów, jak np esx xe5.2c, tylko nikt nic o nich nie napisal(chyba ze sie do niczego nie nadają?). Oczywiście nie porównuje takiego esx-a z focalem bo to zupełnie inna polka...

 

Jak rozumiem Twoim zdaniem taki focal będzie lepszym rozwiązaniem, niż rzeźba boczkow i system na 16nastce?

Przy 13nastce wszyscy mówili, ze problemem będzie brak kick-basu i dobrze było by zostawić(w sensie użyć dodatkowo po wymianie na inne) głośniki pod fotelami dla uzupełnienia pasma, a to z kolei juz zaburza scenę wiec trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...