Skocz do zawartości

Montaż z wygłuszeniem Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Przeglądałem ale widać niezbyt uważnie.

troche ma racji nie wszystko widać na zdjeciach i nie wszystko da sie wyczytać

10-godzin czytania = 10-minut rozmowy z kimś kumatym (tak mi sie wydaje)

sam robie drzwi odnowa i sporo przeglądałem zdjec i czytałem a i tak mam mnóstwo pytań co i jak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakby nie wycinać maty tylko dać wzmocnienie na już założoną matę i przekleić z zewnątrz jeszcze jedną warstwą ?

 

Rozwiązanie problemu nie za dobre. Gdyż efekt będzie podobny to tego , jak by Ci został duży bąbel pod tapetą na ścianie / okleiną na szybie. Będzie oczywiście lepiej, ale i tak między matą a usztywnieniem będzie poduszka powietrzna.

 

 

 

Podsumowując - potrzebuję kupić blachę, nitownicę, wiertarkę, wiertło i nity. Czyli spokojnie mogłem to dać do warsztatu bo jak zsumuję koszt zakupów to wyjdzie mi niewiele mniej niż bym zapłacił za robociznę.

 

Masz płytki tok myślenia. Gdybyś oddał do warsztatu, kasa wydana i nie miał byś narzędzi. A tak, kasa wydana , a narzędzia masz na inne przypadki, prace domowe, czy inne okoliczności. Plus jeszcze w bonusie satysfakcja że zrobiłeś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ma racji nie wszystko widać na zdjeciach i nie wszystko da sie wyczytać

 

Ale co ma być widać?? Narzędzia którymi to zostało zrobione?? Bez przesady. Chyba jak widzisz drzwi i do nich przymocowaną blachę, to chyba wiadomo że jakoś to trzeba zrobić żeby się trzymało.

Troszkę trzeba chyba pomyśleć.  

PS. Jak dostaniesz przepis na sałatkę, to tam też jest napisane jakim narzędziami masz kroić czy mieszać składniki??

 

Strus - dobrze że Cię to trzyma. Zrób porządnie raz, a dobrze, posiedź nad tymi drzwiami nawet jeden dzień i dopracuj każdy szczegół.

Pamiętaj że później dobrać się do nich drugi raz i poprawiać zajmię Ci więcej czasu i koszt dodatkowych materiałów.

 

A teraz do dzieła i pochwal się swoimi zrobionymi już na tip-top drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu wygłuszania, chciałem zapytać o jedną rzecz. Zamiast blachy na otwory technologiczne zrobiłem szablon, odrysowałem na tekturze a na tekture nałożyłem 3 warstwy maty szklanej z żywicą. Jest beton tzn. bardzo sztywne. Teraz zastanawiam się czym to przykleić do drzwi ? Wolałbym uniknąć wkrętów i nitów. Czy klej do szyb będzie ok ? Zrobiłem próbę i troche słabo on trzyma się żywicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadałoby to dobrze odtłuścić...

 

Odtłuszczone jest. Na próbę dałem troche tego kleju na sam środek elementu z żywicy, poczekałem 2 godziny i po tym czasie klej mogłem usunąć palcami....

Czy ta żywica nie powinna być zmatowiona papierem ściernym ?

Jak długo schnie taki klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak długo schnie taki klej ?

 

http://www.autoszybypszczyna.pl/wymiana-szyb-samochodowych-pszczyna--euroglass,3,s.html

 

Jak długo schnie klej?Klej poliuretanowy utwardza się pochłaniając wilgoć z otoczenia dlatego w czasie zwiększonej wilgotności powietrza proces wiązania kleju skraca się, w przybliżeniu proces trwa około 60 godzin.

 

 

Min. 12h co by związał jako tako, po 24h widać efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej na goraco staje sie plastyczny przy podgrzaniu nawet prtomieniami słonecznymi... Pamietam jak kiedys w lecie zapomniałem laski kleju na siedzeniu omegi.... Nie polecam próbować..

 

Ok, dzięki za info.

Pomyślałem o nim dlatego ze bardzo szybo schnie w porównaniu do kleju do szyb, ale jednak odpuszczę sobie go  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale co ma być widać?? Narzędzia którymi to zostało zrobione?? Bez przesady. Chyba jak widzisz drzwi i do nich przymocowaną blachę, to chyba wiadomo że jakoś to trzeba zrobić żeby się trzymało.

Troszkę trzeba chyba pomyśleć.

 

raczej chodził mi o to gdzie przykleić mate (różne drzwi różna budowa ) gdzie ona jest/powinna sie znaleść a gdzie nie są też różne zakamarki i na zdjeciach nie widzać czy one są wyklejone czy nie a jak tak to w jaki sposób

 

:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klej do szyb jeśli kleisz szybę używasz primera jako środek kontaktowy a żywice możesz zmatowiić i będzie się to trzymalo nie ma bata. Możesz użyć patexa Fix all albo tak jak Sinoff często pisał o kleju Aqua do klejenia min akwarium. Jeśli nie chcesz matowac elementów (klapki i drzwi) kup w primer zresztą razem z klejem do szyb już powinieneś go kupić. Posmaruj primerem i po kilku minutach walisz klejem i nie ma chu.....a na Mariole jak ci to puści :-)

 

P.s. Jedna dobra rada jeśli zamierzasz to tak robić. Ułóż w miare gruby wałek kleju i sciśnij to tak zeby zostało min 2-3mm kleju i tak zostaw do wyschniecia. Mówię o tym z tego powodu bo jak kiedyś będziesz chciał się dostać do np. Podnośnika szyb, czy zamka. To wtedy bez problemu w kilka chwil wytniesz to struną do wycinania szyb. A jeśli wyciśniesz do zera to :mur1:

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


łóż w miare gruby wałek kleju i sciśnij to tak zeby zostało min 2-3mm kleju i tak zostaw do wyschniecia. Mówię o tym z tego powodu bo jak kiedyś będziesz chciał się dostać do np. Podnośnika szyb, czy zamka. To wtedy bez problemu w kilka chwil wytniesz to struną do wycinania szyb

 

Dobry patent :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus - dobrze że Cię to trzyma. Zrób porządnie raz, a dobrze, posiedź nad tymi drzwiami nawet jeden dzień i dopracuj każdy szczegół.

Pamiętaj że później dobrać się do nich drugi raz i poprawiać zajmię Ci więcej czasu i koszt dodatkowych materiałów.

 

A teraz do dzieła i pochwal się swoimi zrobionymi już na tip-top drzwiami.

 

Dzisiaj jadę do Casto zobaczyć czy mają blachę i przy okazji kupić blachowkręty. Nożyce do cięcia już mam :)

 

Przy okazji takie pytanie jeszcze - jak będę zakładał potem dystanse mdf to czy je też się mocuje blachowkrętami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...