Skocz do zawartości

Montaż z wygłuszeniem Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy robił w Audiomanii i wiem że nawet nie ma tam po co dzwonić. Partacze jakich mało. Wszystko było poprawiane w Justynowie na Korczaka 11. Podobno poprawki zrobione klasa.

 

Spot i spot tylko że albo ja powiadomień nie dostaję ale w tym podlinkowanym wątku się nic nie dzieje. Stąd nie wiem kiedy jakiś spot. A chętnie bym podjechał i może fizycznie zmobilizował kogoś do pomocy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak na to co zapłaciłem jestem zadowolony, na pewno trzeba to ogarnąć wszystko lepiej i na lepszych matach itd, ale to z czasem jak będzie $ :) Chociaż w sumie patrząc na burdel w warsztacie ogółem w audiomanii to może rzeczywiście świadczy to o nich nie najlepiej. Człowiek zbiera doświadczenia żeby docelowo było lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pewnie niezła kaszana ale w końcu jak się ma 2 lewe ręce to trudno o jakieś super efekty.

 

Było nas 2, piwa 4, 3 godziny roboty

 

http://img826.imageshack.us/img826/9470/73832682.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/9286/23418043.jpg

http://img546.imageshack.us/img546/4311/36662413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłem zdany na siebie to zrobiłem jak potrafiłem. Zmieniać teraz nie będę. Nie zawsze są usztywniane otwory i jakoś to gra. No ale może mnie teraz oświecicie jaki dokładnie wpływ na jakość dzwięku będzie miało usztywnienie owych otworów i dlaczego. Chętnie się nauczę na przyszłość. Bo na razie to doszedłem do wniosku że wytłumienie drzwi nic nie zmienia. Oczywiście na fabrycznych głośnikach czyli odczucie wątpliwe. Jednak ja różnicy przed i po nie słyszę kompletnie. A nie jest raczej aż tak spier*** żeby tej różnicy nie było z winy mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest. Weź normalną kolumnę, następnie posłuchaj głośnika gdy znajduje się w obudowie, a potem jak będzie grać gdy wyciągniesz z obudowy. Nie da się nie zauważyć różnicy. Ciśnienie które wytwarza się za membraną ma duży wpływ na grę głośnika. W twoim przypadku, masz obudową na głośnik z miękkimi ściankami (otwory zalepione tylko matą), które odkształcają się wraz z ruchem membrany przez co ciśnienie się nie wytworzy.

 

Zalepiając otwory technologiczne dąży się do stworzenia "kolumny" pod głośnik z drzwi, a kolumna z miękkimi ścianami Ci nie zagra.

 

Zewnętrzną ścianę drzwi również okleja się po to aby usztywnić blachę zastosowaną w drzwiach, aby ta nie odkształcała się pod wpływem gry głośnika i utrzymywała ciśnienie za głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tak

Bo to ze nie dałeś jakiejś blachy na te otwory.

I teraz mata gra jako membrana bierna.

Ale jeszcze nic straconego.

Weź nóż do dywanów wytnij ja w tych otworach

odloz na bok daj blachę i z powrotem naklej juz na blachę.

Wydziałes chyba jak sa kolumny do domu zrobione?

To tu musi być podobnie, musisz głośnikom zrobić w miarę podobne warunki, czyli jak najbardziej sztywno i zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Może następnym razem. Otworów mam 3. W najgorszym wypadku mogę zdjąć te fragmenty maty, usztywnić i przykleić nowe (została mi jeszcze tyle że pewnie wystarczy) tyle że ani nie mam skąd wziąć nitowarki (czy jak się to nazywa)

 

raflip mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chociaż w sumie patrząc na burdel w warsztacie ogółem w audiomanii to może rzeczywiście świadczy to o nich nie najlepiej.

 

To nie jest żaden wykładnik fachowości. U mnie też jest, i co z tego ? Ale masz rację, partacze.

 

 

 


tyle że ani nie mam skąd wziąć nitowarki

 

Może ze sklepu......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie jest jasnowidzem i nie wie co Ty masz za narzędzia. Nie wspomniałeś również że nie masz podstawowych narzędzi. Wkrętarkę chyba możesz od kogoś porzyczyć.

Jak byś zapoznał się z tym tematem dokładnie chociażby przeglądając zdjęcia w instalacjach, to byś sie domyślił że potrzeba jakieś narzędzia typu wkrętarka, blachowkręty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się na tym znał to bym Was nie pytał. To chyba oczywiste. Zaznaczyłem że jestem w takich tematach laik i mam 2 lewe ręce. Wystarczyło żeby ktoś życzliwy napisał - Jak chcesz to robić sam to będziesz potrzebował:...Dlatego zrobiłem jak zrobiłem.

 

Będzie dobra ?

http://allegro.pl/aluminium-blacha-aluminiowa-formatki-200x100x2mm-i3288355313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Ale taniej i łatwiej będzie jak pojedziesz sobie na złom, skup metali kolorowych macie przeciez takie w Łodzi :) Poza tym nie musi być alu. Ja u siebie mam na ocynkowanej blaszce zrobione. Zapłaciłem 6pln a mam blachy jeszcze na 4 pary drzwi :rotfl:

 

Nie masz nitownicy zrób na blachowkręty. Mate wytnij nozykiem dookoła otwory, przykreć blachę i spowrotem przyklej na nią tą wycietą mate. Jak masz jeszcze jakieś skrawki to możesz po obrzeżach polecieć dla uszczelnienia i gotowe :hurra:

 

Sprawdź jeszcze jaki nie masz wałka np rączką od wkretaka czy wycisnąleś wszędzie dokładnie mate, zeby nie było bąbli. I będzie :ok:

 

Dużo roboty ci nie zostało. A koszty dodatkowe zeby było ok to jakieś 10 pln.

 

Dzialaj :)

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdybym się na tym znał to bym Was nie pytał.

 

Na forum masz mnóstwo tematów w których są wygłuszane drzwi, wystarczyło użyć wyszukiwarki. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteś na tyle leniwy, że całą swoją wiedzę na temat wygłuszania drzwi będziesz opierał na temacie w którym zapytałeś o firmę wygłuszającą w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...