Skocz do zawartości

Montaż z wygłuszeniem Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

App sobie odpuść kolego. Zobaczysz teraz kupisz APP a później bedziesz tego żałował. Nie lepiej zrobić drzwi raz a porządnie ? Ja te miałem dać komuś do zrobienia ale spróbowałem sam i uwierz mi to nie jest takie trudne jak się wydaje. Pracochłonna czynność ale ciężka nie jest i np mi się przyjemnie to robiło.
Celuj w silentCoat. Kupowałem 10 zł za sztukę, Czy to tak dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozmiary ? matę i tak musisz docinać. Zazwyczaj to jest 375x265mm 1 sztuka. oko 2mm grubości. Mat oko 20 to na pewno ale to wszystko zależy od drzwi. Ja np do swojego nissana primery kupiłem 20 sztuk ale brakowało i dokupiłem jeszcze 5 czyli oko 7 sztuk na drzwi szło. Jeśli nie masz dostępu w pobliżu gdzieś matt a bedziesz zamawiał przez internet to kup z zapasem. myśle ze 25 sztuk powinno wystarczyć.
Na allegro silent coat 13\12\11 zł. Do tego jak kupisz dużą ilość możesz sie ugadać o upust tak jak ja miałem 2 maty gratis.

Zresztą kolego Lektura forum o wygłuszaniu drzwi jest mnóstwo tematów. Dowiesz się wszystkiego tam . Odwiedź dział nasz instalacje i popatrz jak użytkownicy to robią.

EDIT: Co tam allegro , tutaj w sklepie masz po 11 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A powiecie mi ile takich mat może być potrzebne na drzwi w Volvo V40 ?
Nie mając pojęcia o robocie dalej brniesz?

Zrobienie drzwi to zwykle 4-5 dużych mat +koszt robocizny.Zlecając robotę z materiałem pomijasz koszty wysyłki i resztek bo płacisz tylko za to co zostało wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus - spróbuj sam, jak ci nie będzie szło to sobie odpuścisz. Poprzyglądaj się popatrz pewnie nie jeden osobnik na tym forum robił to Volvo. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczą chęci. Poproś może jakiegoś kumatego kolegę który Ci pomoże. Dla mnie trudniejsze było by przeprowadzenie kabli oraz montaż głośników ze zwrotnicami. Ale wygłuszenie, być może miałem łatwe drzwi ale wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli wiesz że nic sie nie da wymyślić i nie innego wyjścia to co już wiadome musisz znaleźć zakład. Jeśli jak piszesz nie ma nikogo kto mógł by to zrobić. To ugadaj się z kimś po za twoich okolic Ze sprawnymi rękami jest to cały dzień roboty może ktoś sie zgłosi, może z forum ktoś pomorze.. Ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Problem polega na tym że jak zacznę z tym walczyć na parkingu pod blokiem i utknę to ani muzyki, ani drzwi poskładanych.... Jakbym miał garaż albo podwórko przy domu to mogę sobie dłubać..
No i co? Szyby wyciagac nie musisz, takie to wielki problem pojezdzic nawet kilka dni bez boczka i zrobic to etapami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapytaj jeszcze raz tam gdzie tym App robią za 300 ile biorą z użyciem innych lepszych mat lub ile za robocizne jak im dasz mate :) bo to wychodzi ze chciałeś tanio to ci powiedzieli tanio. Koszty robocizny sa takie same przy obydwóch rodzajach mat. Więc dopłacisz za inne maty i zrobią ci na czym będziesz chciał. W sklepie forumowym masz fajną promocje na SilentCoat - bardzo dobra mata :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek z Alki sam nie wygłusza z tego co wiem, swego czasu współpracował z gościem z RX1? tak chyba nazywała się ta firma na zbąszyńskiej. Stary, zakasaj rękawy i nie bądź pierdołą! ja tam wierzę, że dasz radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Panem który robi kupę aut. Jest drogi ale robi bardzo dobrze. I ciekawe co powiedział..... To się dość wyraźnie kłóci z tym co Wy piszecie. Kwestia wygłuszenia - czym ? Wy piszecie że APP to szajs jakich mało i tylko STP albo inne GMS. A ja usłyszałem że APP to akurat produkt firmowy (w przeciwieństwie do wspomnianych które są w/g niego mejd in czajna). Idą dalej - APP nie chłoną wody/wilgoci a co za tym idzie nie będą gniły. I mam już drugą osobę która się tym zajmuje i twierdzi że APP są bardzo dobre. Jedynym warunkiem jest ich umiejętny montaż i dobre przygotowanie drzwi.

 

I dochodzę do wniosku że ile ludzi tyle opinii. I w końcu nie wiem gdzie, co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


twierdzi że APP są bardzo dobre

APP są bardzo dobre, ponieważ w ten sposób najprościej zwiększyć zysk z wygłuszenia auta. Gdyby zastosował droższe materiały, musiałby zmniejszyć cenę robocizny, w przeciwnym wypadku każdy popukałby się w czoło zamiast zostawić mu majątek. Sprzedający zawsze zachwali to na czym najwięcej zarobi/musi się pozbyć, a na forum materiały polecają Ci osoby który zajmują czołowe miejsca w zawodach i to nie tylko w Polsce, które nie mają żadnego zysku z Twojego zakupu STP/GMS/APP.

 

 

 


APP nie chłoną wody/wilgoci a co za tym idzie nie będą gniły

A od kiedy aluminium lub guma butylowa chłonie wodę i gnije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "pan" chyba nie wie co mówi albo robi Cie w trąbę, mam komory na boczkach ale w zeszłym roku chciałem zwyczajnie wyciszyć sobie tylko zewnętrzną połać drzwi od hałasu, uzyłem mat tych czarnych bez alu, to przez zimę popękaly a reszta schodziła płatami (spłynęła) latem od gorączki. Ale zrobisz jak uważasz.

Koszt ori mat pod CA na Twoje drzwi to max 300 zł i jeśli tylko dobrze odtłuścisz będziesz miał na lata i święty spokój. Zrobisz zaś co uważasz za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy aluminium lub guma butylowa chłonie wodę i gnije?

 

Od kiedy trzeba wcisnąć APP, bo się powiedziało 400 zł za furtki na gotowo. :D

Za dwa tyg wpada do mnie kolega zrobić sobie drzwi, jest także zawodnikiem więc mu pomogę, za same maty, które mu kazałem kupić da 500 zł, bez kosztów robocizny(więc jak zakład mówi ,że za dobrze zrobione drzwi chce 800-1000 zł za parę to jest to zupełnie normalna cena) ale będzie miał zrobione drzwi "gniotsia nie łamiotsia" gdyż chce wsadzić tam helony, a sorry kopliwy woofer po miesiącu by wypluł jak żużytą gumę do rzucia takie app...

Więc można zrobić raz i mieć z głowy ale wydatek jest większy albo.... wydać to samo najpierw na app, potem za rok je zrywać i czyścić drzwi, i wydać znowu na normalne maty.

Ale jak widać polak mądry i przed szkodą i po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basser mi wygluszy za 450-500zl - materialy i robocizna.

 

 

To zapytaj jeszcze panów z Bassera czy w koszt 500 zł wchodzi użycie także blach do otworów technologicznych? Masz prosty przelicznik mat idzie 7 na zewnętrzną połać drzwi plus 7 na pokrycie ich od strony boczka to masz 14 szt na jedną stronę x2 tj 28 mat po 11-12 zł to już masz z przesyłką 350 zł za same maty, a gdzie dystans, śruby metryczne, pianka na boczek? Blachy w otwory, docinanie tego...

Ja pierdykam albo oni dadzą po dwie maty na poszycie zewnętrzne i powiedza ,że mata "zbiera" wibracje z reszty powierzchni, albo robią to wszystko za 50 zł za sztukę drzwi.... Szczerze mówiąc za 50 zł nawet bym nie ruszył ręką za cały dzień roboty, bo to wyjdzie po 4 zł za roboczogodzinę...

Chyba ,że to cena za jedną stronę drzwi to ok, przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...