Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Zrobił ktoś kiedyś komory BR do auta???
Ciekawe, co by z tego wyszło? 
Boję się jeszcze, że przy takich małych średnicach portu będą za szybkie przepływy powietrza...

Ostatnio na zawodach sluchalem takiego auta, transit connect, gosciu zapierdzielil komory z mdfu na drzwiach i jakies 8" ground zero wsadzil, oczywiscie w BR, ogolnie wszystkie spikery mial GZ.

Ale kobyly to sa straszne, ja tam nie mialem jak za bardzo z lewa noga sie zmiescic :)

Dolu to tam nie brakowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładne ... :D

 

Paweł, to może trza jednak spróbować?

12,5 l dla 15 centymetrowego woofera jest już nie do pogardzenia. Najwyżej dziurę zakleisz żywicą :D

Takie litraże to już robi się w domowych monitorach z wooferami tej średnicy.

A ten głośnik jest wprost stworzony do BR.

Słyszałem 18WU w domówce w dobrze zestrojonym BR i robi to miazgę na basie.

 

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.diymobileaudio.com/forum/build-logs-project-install-gallery/30321-one-badassed-bmw-330-a-69.html

Nie dawno sie natknąłem na ten projekt i są w nim właśnie drzwi z BR.

cały projekt jest wart uwagi - piękne rzeczy tam są wykonane.

Widziałem go kilka razy magia co facet robi w aucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają na okoliczność zbyt bliskiej odległości kolumny od ściany, jak dziura BR jest z tyłu.

Występuje wtedy zjawisko "gain room" przy zbyt blisko ustawionej kolumnie od ścian - podbija się bas.

Przy dziurze z przodu też występuje "gain room", ale w mniejszym zakresie.

 

A w aucie? Ciężko wyczuć, na zdrowy rozum, to ten "gain room" też będzie.

a gąbeczką faktycznie można by ograniczyć dmuchanie z dziury :P

 

Temat jest ciekawy, i przy takim litrażu w BR, mogły by fajnie zagrać te woofersy :)

No ale, jak Bulli napisał - najpierw niech potestuje w komorach zamkniętych, bo przy wsparciu subem, powinno być całkiem dobrze.

 

Dla mnie jedno jest pewne. Woofery z parametrem Qts = 0,23 do pełnych drzwi się nie nadają.

Owszem, grają basem, ale tym wyższym, dolnego w zakresie 50 - 60 Hz tam ni ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się spostrzeżeniami z referencyjnych modeli sprzętu dawnych lat inżynierowie nawet nie pozwalali na cięcie woofera poniżej 70hz. Temat można maglować na milion sposobów, ale i tak bynajmniej dla mnie (jak słyszałeś przed zawodami ) nie liczy się ilość basu tylko jakość tegoż basu i do niemiec na zawody byłem w stanie jechać ze skręconym subem o 11 decybeli do reszty :wink2: Ten efekt chcę utrzymać, ale z deczko większa ilością i "trafić  nim " w poziom oceny

Wiem wiem że system ma grać w pełnym zakresie równo, ale robi się "chudo" po audiofilsku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jak z Qts=35 ? Akurat takowe mam .

 

To już lepiej, ale nadal "średnio na jeża" :P

Do pełnych drzwi najlepiej Qts = 0,6 - 0,8

 

Na pewno subem nadganiasz te 50 - 60 Hz  :wink:

 

A nie ma być na desce ?

 

No właśnie. I jeszcze na desce....

Przesrane jest z tym subbasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś między pracą, a obowiązkami w domu wyszła tak pikna komora. Ma aż całe 8 litrów, z możliwością jechania w dól :wink2: . Nie wiem jeszcze, czy zakryć głośnik ori maską, czy wypuścić w pierścieniu aluminiowym ... :wink2: Wojna półkul trwa

post-1631-0-82871000-1498135597_thumb.jpg

post-1631-0-78925900-1498135630_thumb.jpg

post-1631-0-45950300-1498135671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, ale nadal "średnio na jeża"

Do pełnych drzwi najlepiej Qts = 0,6 - 0,8

 

Teoria jedno praktyka drugie. Wynika z tego ze wszelkie odmiany Revelatorow 18 niezby w pelnych drzwiach beda grac... a teraz powiedz to wszystkim tym ktorzy w takich setupach zgarniali garnki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, wyjąles mi to z ust. :) W HA Iluminatory w BR walą basem aż miło, a w aucie w pełnych drzwiach to jest pitu-pitu, pukanie a nie bas. I wszyscy se wmawiają, ze to jest "audiofilski bas" i jest cudownie.

A że garnki zgarniaja, to cóż ja poradzę. Subem z reguły się nadrabia jak woofer basu nie ma.

I taka to jest rzeczywistość właśnie. Fizyki nie oszukasz [emoji14]

 

Mamusa, posłuchaj cicho auta z wooferami z Qts na poziomie 0,2 - 0,3 w pełnych drzwiach... Będzie bas?

 

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HA Iluminatory w BR walą basem aż miło, a w aucie w pełnych drzwiach to jest pitu-pitu, pukanie a nie bas. I wszyscy se wmawiają, ze to jest "audiofilski bas" i jest cudownie.

Słuchałeś wspomnianych instalacji? Tam właśnie basiorem ociekał system. Walił bez ładu i składu. Za to kulał wyższy zakres basu. Całość ratował wielki, nisko cięty średniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w - i tutaj podpisuje sie całym sercem pod raadka wpisem,

Miałem 2 wariacje 18 revka w drzwiach auta -> no nie tedy droga do dynamiki i równowagi na basie. inna kwestia, że wole "lżejsze" granie.

Nie mówiac juz o tym, że mimo porządnie zrobionych drzwi to ciężko było to ciśnienie opanować - a bas dalej nie brzmiał jak powinien.

 

Nie wiem jak illuminator w aucie, w domu ma inny profil niż revelator - i to dość mocno.

Bardziej konturowy, mniej audiofilskiej naleciałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Karol, wyjąles mi to z ust. :) W HA Iluminatory w BR walą basem aż miło, a w aucie w pełnych drzwiach to jest pitu-pitu, pukanie a nie bas. I wszyscy se wmawiają, ze to jest "audiofilski bas" i jest cudownie.
A że garnki zgarniaja, to cóż ja poradzę. Subem z reguły się nadrabia jak woofer basu nie ma.
I taka to jest rzeczywistość właśnie. Fizyki nie oszukasz

 

A ci co głośniki produkują i pozycjonują jako klasę referencyjną do samochodu , to nieuki jedne .

Zbuduj sam , sprawdź , poznaj przyczynę , popraw do nich , a wtedy pisz opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...