Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obudzilem sie i przeczytalem ten temat... Juz mi sie spac nie chce... Ja tu widze dwie strony medalu z jednej uzykownika ktory mimo tego ze pisze,iz to nie pierwsza jego zabawa w dodatku podpiera sie "kims osluchanym" odkrywa dopiero funkcje proca jak loudness,hall itd. bawiac sie przy tym dobrze w rytm muzyki relaksacyjnej. Nie dziwie sie tez i troche chyba czuje [po tym fragmencie z glosnikiem centralnym] skad bierze sie przyzwyczajenie dla watpliwej poprawnosci grania seryjnego bose. Moglo sie to podobac i kolega stara sie to poprawic troszke gubiac sie jednak w tym co udaje sie uslyszec a tym jak to powinno brzmiec w zamysle autora plyty... Choc w przyp tej muzyki mozliwe ze taka kwadratofonia moze sie podobac... Kazdy ma swoj gust. Rob samochod pod siebie sluchaj i ciesz sie efektem ale nie pisz o poprawnej budowie sceny u siebie bo ta zarezerwowane jest dla stereo.

 

Nie oburzaj sie ze nikt nie rozumie Twojego zamyslu i nie pomorze Ci w "strojeniu" bo tego po prostu nie da sie zrobic prawidlowo z racji tak zbudowanego systemu.

 

Eydaje mi sie takze ze chcesz osiagnac efekt "pstryk"i wraca stereo ale juzza daleko zabrnales i to nie uda sie nawet gdy fizycznie odetniesz glosniki drzwi tylnych z uwagi na ustawienia radia czy zwroty...

 

Druga strona medalu to to ze na forum panuje tendencja do straszliwego wrecz czepialstwa wobec tych ktorzy nie chca zrozumiec i postepowac wg prawidel. Ja wierze ze i Ty wczesniej czy pozniej wsiadziesz do dobrze/prawidlowo zrobionego samochodu i zrozumiesz oraz uslyszysz to "cos" iTwoj kroliczek znow pierzchnie w las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze ze i Ty wczesniej czy pozniej wsiadziesz do dobrze/prawidlowo zrobionego samochodu i zrozumiesz oraz uslyszysz to "cos" iTwoj kroliczek znow pierzchnie w las...

 

A ja myślę ,że przed kolegą dopiero stoi możliwość odsłuchania auta z dobrą sceną stereo na froncie (szeroko, głęboko) i odechce mu się kwadrofonii, gdy usłyszy jakie "3D" potrafi zamalować, sam system przedni. :) Więc niech się bawi, szuka, szpera, wbrew pozorom każda czynność to  jakieś tam doświadczenie, można korzystać z porad, można i samemu dochodzić do konkluzji, ale skoro jest zadowolenie, to po co naciągać to na siłę? :)

Nie od razu Rzym zbudowano... Osobna kwestia ,że paru zamiast do Rzymu trafiło do Pcimia Dolnego...  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu emocje opadły i jest jakiś przekaz w tym co piszecie. Jestem rad że to nastąpiło. Ja też niepotrzebnie zacząłem używać dziwnych zwrotów (moich) myślowych.

Dlatego napiszę jeszcze raz.

Na zwrotnicy śmiało mogę wyłączyć tył i pozostaje słuchanie tak jakie są poprawne prawidła. Nie muszę kombinować z innymi ustawieniami bo i przód i tył jest cięty tak samo czyli tw 5khz, a mid/bas jest low-pass 3,5khz hi-pass 80,  sub 50 i raczej nie mam ochoty tego zmieniać - na razie

Czy jestem osłuchany ? Coś tam kiedyś złożyłem , coś tam kiedyś słuchałem, ale to jest nie istotne bo dla Was takie coś nie ma szans grać. Ja jestem już po aplikacji w aucie i pozostało ogarnąć kosmetykę i schować te "oczojebne" klocki żeby nie było tego widać bo takie mam założenie od początku i jestem mega zadowolony i jednocześnie dumny że wysiłki i czas który wsadziłem w to "dzieło" nie poszły na marne (i jak każdy "ojciec" projektu będę bronił do ostatniej kropli krwi , ale nie o to chodzi bo po co.

Właśnie jak dzisiaj się obudziłeś ja kończyłem słuchać i napiszę Ci że niepotrzebne mi szukanie jest czegoś więcej. Wszystko gra czysto do pełnej skali na radiu nie ma żadnych dziwnych dźwięków , słychać jest sporo detali i faktycznie mógłbym pójść w stronę   tego króliczka , ale na tą chwilę uważam że nie jest mi to potrzebne. Może z czasem wymienię tw na coś bardziej "HI" , ale najpierw poznam dogłębnie to co jest choć nie bardzo mam ochotę coś zmieniać.  Mam banana i to chyba jest najważniejsze.

 

Pisząc tutaj na tym forum ten temat sądziłem że uzyskam pomoc w sprawach technicznych bo od tego ono jest bo myślałem że sporo ich będzie , ale jak na razie nawet przez myśl mi nie przechodzi  żeby z czymś się wychylić. Ciągnę to bo po prostu już stawało się to zabawne , a z drugiej strony męczące dla mojej osoby i dobrze że życie nauczyło mnie dystansu.

 

Napiszę jeszcze jedną dla was "głupią, śmieszną, zabawną, bez sensu, niepotrzebną" rzecz bo słusznie zauważyłeś że nie znajdę tutaj ucha do strojenia (a może jednak, z drugiej strony chyba nie jest potrzebne bo pstryknąć przełączniki i szukać zmian nie jest trudne) że będę chciał  sprawdzić ten system na zawodach i to dopiero będzie zakończenie i klarowne wyjaśnienie czy to wszystko jest tymfa warte. Od początku pracy było takie założenie i już tyle pokonałem problemów że nie zaniecham swojego celu. Czy zajmę 1 miejsce od końca , czy ostatnie od początku nie będzie miało znaczenia bo istotą sprawy będzie że własnymi rękoma zrobiłem coś , wytrwałem w z "tym" do końca i nie uległem presji innych bo w życiu (dla mnie) liczy się żeby iść swoją drogą od początku do końca 

http://mototarget.pl/news,dzikosc_dzwieku_czyli_jak_zostac_mistrzem_europy_w_car_audio,14050.html źródło inspiracji - jednak coś jest w tym dźwięku przestrzennym. Napiszę żeby nie było znowu ataku że to jest źródło inspiracji i udało się komuś opanować więcej niż 7 głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem początkujący, słucham na spotach, dlubie moje auto. coś tam już u mnie poprawnie gra ale takich głupot to ja dawno nie czytałem. idealny komentarz do oślego uporu

 

Spór nie jest ośli , bo dotyczy istoty i poprawności systemu .

Stereo istnieje tylko jako określony std i tylko w określony sposób da się je odtworzyć poprawnie.

Oczywiście każdy z tego rodzaju prawidłami może zrobić co zechce :wink2: , tylko szkoda prądu na przekonywanie mnie o tym , ze jest pięknie.

Najciekawsza w tym wszystkim jest opinia "ktosia osłuchanego" :wink: , bo na podstawie jego opinii  poszły dalsze prace nad systemem ze wszystkimi implikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór nie jest ośli , bo dotyczy istoty i poprawności systemu

 

 

 

Mentorze chodziło o ośli upór w dążeniu kolegi do swojej racji, spór się zrobił bo każdy pisał jak ma być a kolega dalej wie lepiej. Większość osób marnuje prąd poprawnie, tu mamy wyjątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentorze chodziło o ośli upór w dążeniu kolegi do swojej racji, spór się zrobił bo każdy pisał jak ma być a kolega dalej wie lepiej. Większość osób marnuje prąd poprawnie, tu mamy wyjątek :D

 

W moim odczuciu to i tak pisanie na Berdyczów , ale trzeba coś zrobić z rekami jak jest przerwa na kawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli, najprościej ujmując, jeśli teraz Ci się podoba to :  :ok: niemniej pomyśl że po zastosowaniu się do rad może być jeszcze lepiej, będziesz się sam siebie pytał...dlaczego się wzbraniałem :hyhy: Skoro nie jesteś do tego przekonany do zmian(rozumiem), pojedz na lokalnego spota, bo nie muszą to być zawody. Weź swoją płytę 'relaksacyjną', jakiś kolega odpali Ci ja u siebie, a potem odpali parę swoich kawałków. Na pewno dostał byś masę rad, tylko musiał byś chcieć je wdrożyć.

 

Odnośnie tego:

Pisząc tutaj na tym forum ten temat sądziłem że uzyskam pomoc w sprawach technicznych bo od tego ono jest bo myślałem że sporo ich będzie , ale jak na razie nawet przez myśl mi nie przechodzi  żeby z czymś się wychylić. 

Koledzy własnie dają Ci rady, jednak nie chcesz nic ruszyć i bronisz swojego. No to każdy rozkłada ręce, skoro oferują Ci pomoc(za 'free'), a Ty to negujesz. To nikt Ci pochwałami rzucać nie będzie.

 

 

Czy Twoje auro gra? Nie wnikam. 

Mówimy Ci jedynie że może grać lepiej, jeżeli zastosujesz się do standardów stereo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś do tego przekonany do zmian(rozumiem), pojedz na lokalnego spota

 

Kolega był ostatnio na spocie. Co prawda byłem nie w stanie i nie pamiętam u kogo i czego słuchał. Zapytałem w tym wątku jakie odczucia, ale odpowiedzi nie dostałem. Dziwi mnie fakt uporu, bo Wrocław (zapewne jak i inne miasta) nie stroni od wzajemniej pomocy przy CA w grupie forumowiczów - każdy kiedyś przecież zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie istotą tego sporu jest to że nie czytacie co ja piszę (bez obrazy i zaczepek)

 

Nakamichi bo znowu zaczyna się łapanie za słówka (osłuchanego) cały czas piszę że coś słuchałem coś tam ulepiłem i jeszcze pewnie w życiu ulepię, a wiedza z tego tematu mi na pewno nie zaszkodzi . Czyż nie jest przyjęte że na błędach człowiek się uczy ? jak bym śmiał Ciebie przekonywać i do czego ? Nie prawię tu frazesów o piękności i spójności i próbuje znaleźć jakiś sposób na konsensus, ale głową muru nie rozwalę     

 

Powtórzę to po raz kolejny SKŁADAM DO KUPY SPRZĘT JAKI STWORZYŁ PRODUCENT I CHCĘ ZOBACZYĆ CO Z TEGO WYJDZIE  i żeby to zrobić muszę wszystko zrobić jak to zostało opracowane. Czy to jest takie trudne do pojęcia. Nikogo nie neguję że chce mi pomóc. Bardzo za to Dziękuje. Nie szukam sceny stereo , tylko jak to nazywacie szajsu który nie ma prawa zagrać. Na tą chwilę nie chcę wysiadać z auta , ale to pewnie przez moje zatkane uszy i gumowy słuch. Nie napisałem też że to najlepszy system i gra najlepiej i to jest poprawna droga. Możecie nawet nazwać ten temat "jak nie powinno się budować sprzętu w aucie" , ale co to zmieni. Plan jest realizowany i nic go nie zatrzyma - w sumie to już tylko estetyka została (no jest pewna sprawa ale może uda mi się ją rozwiązać samemu)

 

Czy dalej będziemy maglować ten sam problem. Panowie wiem że wam się to nie podoba i uważacie że idę pod prąd. Nie nie idę pod prąd bo nie wymyśliłem elementów układanki  sam. Tylko to był czyjś pomysł i wdrożony jako gotowy projekt.

 

Zbliżam się do końca tego i już niebawem zajmę się drugim i w nim będą trzy drogi pasywnie i na pewno będę słuchał każdej z waszych rad. Obecnie kompletuję klocki.

 

... i jeszcze jedno nie inwestuję w tą dziedzinę bo mam taki kaprys ... 

 

baltoszku zaraz znowu będę musiał iść do spowiedzi - jak poczytasz to znajdziesz odpowiedź na pytania jakie tu stukasz

 

 

P.S.

W tym temacie jest taki szum że nawet jak by miało zadatki na poprawne granie to i tak nikt tego głośno nie napisze bo ... Dlatego (nie jestem pierwszy tydzień na forum) liczyłem się z tym że będzie jazda , ale nie sądziłem że aż taka

 

P.S,1 W innej piaskownicy też jest podobny temat o pojeździe do driftu z auta które się nie nadje i temat grubo idzie do przodu. Pomimo iż wszyscy twierdzili że się nie da i nie ma racji bytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka wysoko jadąca inspiracja. :wink: i w sprzęt, czy inne zabiegi nie wnikam :wink:

 

Teraz ja zapytam - mogę ? Wedle jakich prawideł zakazujecie mi odbioru stereo na więcej niż 7 głośnikach ??? Skoro strojenie jest identyczne, sygnał jest identyczny, przetworniki również są identyczne? I mało tego mam regulację i (próbować) ustawić to tak żeby się wszystko zgrywało, a w razie czego odciąć na zwrotnicy tył i zostać na samych głośnikach z przodu z subem. Ewentualnie robić zmiany i szukać jakim pasmem puścić dany głośnik wyciszyć żeby nie wyskakiwał przed, lub pogłośnić żeby nie mulił.

 

 

 


Driftolot i Dzikowóz to nie sa dobre przykłady...

tego nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz ja zapytam - mogę ? Wedle jakich prawideł zakazujecie mi odbioru stereo na więcej niż 7 głośnikach ???

 

Nikt ci nie zabrania, po prostu nie zawracaj gitary czymś takim na forum bo dla każdego taka droga do niczego nie prowadzi co już zostało powtórzone wiele razy. Już wszystko zostało powiedziane. To ma być zabawa dla Ciebie.  Sio Trollu Quadrollu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz ja zapytam - mogę ? Wedle jakich prawideł zakazujecie mi odbioru stereo na więcej niż 7 głośnikach ???

 

A może tutaj nie do końca chodzi o samą ich ilość, a umiejscowienie? Może być system składający się z 7 głośników, 3 drogi z przodu i subwoofer ( najważniejsze słowo specjalnie wytłuściłem), aby wyjaśnić Ci do czego niemalże wszyscy tutaj zmierzają jeśli chodzi i poprawną bazę stereo , zadam Ci proste pytanie, raczej inteligentny z Ciebie gość , więc w mig sobie odpowiesz...

Kiedy idziesz na koncert, obojętnie w filharmonii, bluesowy, rockowy, gdzie siedzą muzycy w i jaki sposób ich słuchasz? Perkusja gra przed Tobą, gitarzysta za Tobą , a wokalista nad a może pod?

Poprawne stereo tworzy iluzję sceny przed Tobą, tak jak to odbywa się to na żywo (I to jest niedościgniony ideał, ten sławny królik, którego tak wszyscy gonią), scena posiada zaś takie aspekty jak szerokość, głębokość, wysokość oraz punkty skupień(instrumentów, wokasisty/ów) , pozwalają one po zamknięciu oczu, kiedy to Nasze stereo jest poprawne wyciągnąć palec i jak dziecko pokazać , gitara stoi tam... A wokalistka śpiewa tu....

A teraz miłego wieczorku na przemyślenia...  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


raczej inteligentny z Ciebie gość

:zakochany:

 

Zobaczcie w końcu nabieramy rumieńców w temacie...

 

... i teraz truck powiedzmy że spróbuję innych cięć/ustawień i tymi nieszczęsnymi wooferami (i jeszcze ło matko) , wyciągnę (spróbuję, pobawię się)  to czego braknie w przodzie i wyjadę levelem na zwrotnicy żeby "wkleić" brakujący/uzupełniający dźwięk ... , ... dlatego ...  To jest gdybanie, ale są możliwości i to banalnie proste pstryczek w lewo , gałka w prawo ...

 

Napisałeś że pewnej ciemnej nocy :rotfl:

 

Jedno mogę wam napisać , zabawy z tymi klockami będę miał mnóstwo i moje ucho jeszcze jest za cienkie żeby to ogarniać i wiedzy w takich zabawkach też mi brakuje. Dlatego postanowiłem się zgłosić do fachowców ... 

 

Jeszcze jedno napiszę bo nie wyjaśniłem do tej pory.

Nie po to inwestowałem w auto i jego stan plus dodatki do środka łącznie z podsufitką z alcantary i wszystkimi panelami, żeby potem ulepić bałwanki i psuć jak dla mnie spójność i harmonię wnętrza bo nawet ori radio zostaje, a to dodatkowe będzie w bagażniku i jedynym narządem, który będzie tym wszystkim sterował to ucho.

Jak dla mnie wyzwanie jest mega wielkie, ale idę do przodu i o to chyba w tym wszystkim chodzi. Ciągle z tą sceną wiem co to - bo mam przymusowe wyprawy z córka na teatrzyki , przedstawienia ... Już napiszę takie przykłady bo o regaowisku w moim mieście słynnym na całą Europę nie będę napominał :wink:

 

 

... i fajowo się zrobiło z tyloma dls-mi bo muzykę czuć każdym kawałeczkiem ciała. Na ustawienia jeszcze przyjdzie czas. Na razie słucham ją ciałem :wink: , ale dzisiaj już idę spać - starczy

 

P.S. tw z tyłu już dzisiaj "wymazałem" ze zwrotnicy do odsłuchu stereo - cieszycie się :wink:  

 

 

 


Może być system składający się z 7 głośników, 3 drogi z przodu i subwoofer

mogę przyznać pomagasa bo jak bym napisał 5 to by było za łatwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę przyznać pomagasa bo jak bym napisał 5 to by było za łatwe

 

No, jeżeli ktokolwiek umie sobie skomplikować życie w samochodzie to ja jestem specjalistą(poniżej masz przykład, jak sobie można skomplikować życie samą sekcją zasilania, a to jest ukryte przed wzrokiem pod płytą zabudowy)... Więc baw się dalej... :)

Tyle ,że jeden ciągnie wózek w stronę domu, drugi wyjedzie na łąkę między pięknie zasychające krowie klocki...  :wink:

post-4530-0-24849900-1392275460_thumb.jpg

post-4530-0-60633700-1392275466_thumb.jpg

 

... i teraz truck powiedzmy że spróbuję innych cięć/ustawień i tymi nieszczęsnymi wooferami (i jeszcze ło matko) , wyciągnę (spróbuję, pobawię się)  to czego braknie w przodzie i wyjadę levelem na zwrotnicy żeby "wkleić" brakujący/uzupełniający dźwięk ... , ... dlatego ...  To jest gdybanie, ale są możliwości i to banalnie proste pstryczek w lewo , gałka w prawo ...

Jakie brakujące dźwięki ma Ci dograć ten woofer z tyłu? Skoro czegoś brakuje na przodzie, szukaj tego na przodzie a nie pudruj pryszcza, jak nastolatek przed randką z koleżanką z 7B...  :)

 

Nie po to inwestowałem w auto i jego stan plus dodatki do środka łącznie z podsufitką z alcantary i wszystkimi panelami, żeby potem ulepić bałwanki i psuć jak dla mnie spójność i harmonię wnętrza

 

No widzisz, co człowiek to inne podejście, ja także mam dwa auta z podsufitką z alkantary, ba, skórę też mają... no i ulepiłem bałwanki... Hmm... Z 5-6 sztuk w ostatnim roku... Chyba cały pic w tym aby zrobić takie "bałwanki" aby nie psuły wnętrza i koncepcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...