Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo uda mi się wrócić do kraju, dlatego "łapię" nowe koncepty.

Nadszedł czas wytestować nowy, "spóźniony" prezent zającowy, Eclipse Sound Monitor CDT400X już czeka w domu na podłączenie, ciekawym go w porównaniu do Naka700.

Materiał na wykonanie maskownicy w zabudowie z piecami zakupiony bo mój się skończył (finalnie wyląduja Zapco Studio300 na subie, Zapco Studio500 na wofrach i Abyss Mini aa na górze i średnicy).

Tym zabiegiem uniknę walki z Lpadami i bujnę te wofery w furtkach.

 

Jest dobrze.

post-3187-0-85053000-1525499661_thumb.jpg

post-3187-0-85083100-1525499669_thumb.jpg

post-3187-0-97451600-1525499677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ehhh..

ale tu wychodzi już moja (nazwijmy to mnoga praktyka) abyss nie bujnął tak wofrów jak robił to tru ...dlatego już z czystego sentymentu na dół trafił Zapco 500  bo...wiem , że umie a ten konik u góry ...fajnowy jest i może się w końcu zagnieździ ale na dole nie umi...albo trochę za mały na całe 3 drogi jest??

W sumie chyba uda mi się już "piecowo"  sklecić to wreszcie do ...."stanu używalności" :wink:  bo czas już najwyższy  :mur1:  :mur1:  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak pytam z nadzieją, że źle rozumiem ostatnie zdanie

Wszystko Tomek pod kontrolą.

Po prostu tu jest mój problemos:

Tweter 93.5 dB średniak 93dB a wofer ma ...84dB  :wsciekly:  (mowa oczywiście o efektywności głośników), skoro mam już ten dodatkowy piec to podłączę tak jak zamierzam bo nie mam czasu walczyć z Lpadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz ustawiał głośność gainami, nie będzie to najlepszy krok. Na rożnych poziomach volume, będzie Ci system grał nierówno.

 

Nie wiem gdzie tu wielka walka L-padami, ale może spróbuj wystroić system tymi gainami na jakimś tam ustalonym poziomie głośności. Potem pomierzyć poziomy napięć oscyloskopem i zrobić to ponownie po wyrównaniu gainów lub pod jednym kanałem jakiegoś pieca. W ten sposób będziesz miał napięcie przed i po, a wtedy trochę logarytmów i dasz radę zgróbnie oszacować poziomy potrzebnych tłumień. Ale ręki nie daję za tę metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Poczułem się do obowiązku powiadomić grono SCA, że w dniu dzisiejszym rozdział Citroena (i wszelkiej masy sprzętu które się przez niego przez te kilka lat przewijał) został definitywnie zamknięty.

Hmmmm... co poprzerabiałem to moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...