Skocz do zawartości

Wasze Home Audio :)


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze myślalem,że im mocniejszy zasilacz tym większą moc może wytworzyć amplituner?

To idąc tym tokiem myślenia wymieniając zasilanie na mocniejsze( tj więcej prądu to samo napięcie i większa pojemność kondów ) otrzymasz większą moc wzmacniacza?:) Mieszasz kolego:) Moc zależy od topologii wzmacniacza, użytych tranzystorów, wysokości napięcia itp, nie od wydajności zasilania, tzn wiadomo dasz za słabe trafo to wzmacniacz nie rozwinie pełni swoich możliwości do pewnego stopnia. To tak w najprostszy sposób;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej mowiac zasilacz yamahy jest bardziej "miekki"

czyli przy malym poborze mocy daje wyzsze napiecie, co daje wieksza moc na 1-2 koncowkach

przy wiekszym poborze mocy zasilanie siada tak mocno ze moc szybko spada

 

pod tym wzgledem bym bral denona...

 

ale najwazniejsze kryterium to brzmienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha: Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven) (8ohms, 0.09% THD)    90W  Waga: 10kg

Denon: Moc wyjściowa (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% dla 2kanałów)                   95 W Waga: 9.5kg

 

Moje onkyo TX-DS575X

70 watts per channel min. RMS at 8 ohms, 2 channels driven from 20 Hz to 20 kHz with no more than 0.08% total harmonic distortion.

Waga: 13,2kg. Zużycie 325W.

 

Czyżby yamaha i denon na impulsowym były? Czy po prostu zrobili lepszą sekcję zasilania która przy tym samym zużyciu prądu wytwarza więcej Wat.

Poleciłbym jeszcze posłuchać harmana, ale jeśli yamaha zabija wysokimi, to pomimo tego że denon gra dynamicznie góra też może zniszczyć. Onkyo z kolei może być nieco zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

A ten Harman to jaki model co się psuje.

 HK 980 polecam jezeli już  -  ale niestety  jest on stereo

Co do  terażniejszej Yamachy i wielu innych z tego segmentu to w porównaniu do "starej gwardii"

brak im prądu .

Rzekomo podają że ten denon ma

 POWER CONSUMPTION -500 W   przy 95W @ 8 Om  i 125 @ 6 Om

 

jak to się ma np. do  Pioneer- a    stereo

 

http://allegro.pl/pioneer-a-602-wysoki-model-japan-650-watts-i3907426140.html

 

2x120 W @ 4Om  , 2x80W @ 8 Om         consumption 650W

 

Sam doświadczyłem że Yamacha z zestawu za 3k w porównaniu z starym HK nie miała tej "werwy " ,grała bo grała  .

A na papierku 5X 100W było.

 

Musi  W   wziąc zeby dać - logiczne 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chyba przyszedł czas się pochwalić.

 

Źródło -                Yamaha CDN-500

Magazyn -            Dysk 2 TB

Przetwornik CA -  pełny DIY

Preamp -              DIY na podstawie Marantz 7

Końcówka mocy - DIY na podstawie Goldmund Mimesis

Kolumny-              Dali Ikon 6 mk2

RCA -                    Albedo Flat 1

Głośnikowe -         Albedo Monolith

Listwa -                 Monster power HTS 1000

 

Wielkie podziękowania za pomoc w w/w materii użytkownikowi naszego forum - Artbass'owi za pomoc i doradztwo , oraz za naprowadzanie na ścieżkę wydeptaną wcześniej przez siebie

 

 

post-5046-0-21741300-1407178782_thumb.jpg post-5046-0-43766600-1407179942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszedł czas się pochwalić.

 

Źródło -                Yamaha CDN-500

Magazyn -            Dysk 2 TB

Przetwornik CA -  pełny DIY

Preamp -              DIY na podstawie Marantz 7

Końcówka mocy - DIY na podstawie Goldmund Mimesis

Kolumny-              Dali Ikon 6 mk2

RCA -                    Albedo Flat 1

Głośnikowe -         Albedo Monolith

Listwa -                 Monster power HTS 1000

 

Wielkie podziękowania za pomoc w w/w materii użytkownikowi naszego forum - Artbass'owi za pomoc i doradztwo , oraz za naprowadzanie na ścieżkę wydeptaną wcześniej przez siebie

 

 

attachicon.gifhome audio.JPG attachicon.gifhome audio 3.JPG

 

Tomek a coś więcej o tych konstrukcjach DIY ??  :wink:  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko do foty są tak "dziwnie ustawione" ?

 

Tzn jak ? Że blisko ściany i nie dokręcone ?

 

Dobrze grają więc o co kaman... :wink:  Znikają w pokoju , dosyć dobrze budują scenę która kończy się na , lub 50cm za kolumnami jeśli chodzi i szerokość , głębia już gorzej bo i pokój mały, ale też nie jest źle. Zakresy są dość równe z akcentem góry , za co idzie celowość ich nie doginania. Mimo takiego , a nie innego ustawienia grają lekko , bez wysiłku , udowadniania czegoś na siłę. Ale może

 

Ale może niech się wypowiedzą Ci którzy je słyszeli w tej aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiesz że tak grają lepiej niż gdyby je lekko "skręcić" , odsunąć od tyłu i boku, ba nawet zapewnić symetrię (jedna stoi przy płaskiej ścianie, a druga przy rozpraszającym regale  ...cholera to duże kolosy i raczej muszą mieć miejsce wokół siebie (szczególnie ta przytulona do ściany) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiesz że tak grają lepiej niż gdyby je lekko "skręcić"

Tak

 

 

 

odsunąć od tyłu i boku, ba nawet zapewnić symetrię

Tak.......a po 3 dniach moja by mi od tyłu i z boku wystawiła 2 walizki , ale zapewne postawiła by je symetrycznie , zaraz obok mnie i kolumn na klatce schodowej.... :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera to duże kolosy i raczej muszą mieć miejsce wokół siebie (szczególnie ta przytulona do ściany) .

 

Coś w tym jest , kupowałem z myślą długoterminową , jeśli chodzi o wielkość mieszkania. Artbass też był w szoku jak się "zaklimatyzowały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W aucie tez masz "przytulone do ściany" i grają

 

No i mam też czasówki  :wink:

 

 

 

 


po 3 dniach moja by mi od tyłu i boku wystawiła 2 walizki

 

Noo to inna strona kaloszy ...one* tego nie kumają i taka plaska powierzchnia jak góra kolumny aż się prosi o kwiatek   :rotfl:  Oj co ja się nawojowałem z kwiatkiem ...dopiero jak woda z koneweczki się przelała i pociekło po kolumnie dała się przekonać że to nie jest najlepsze miejsce dla doniczki . Oczywiście najpierw było "no i po co tyle krzyku ...kolumny za 200zł a rzucasz jakby milion kosztowały! "  ...nie muszę dodawać że te 200 to kwota którą podałem jako okazja , a że "trochę" obniżyłem ...kto tak nie robił , niech pierwszy rzuci kamień ...  :hyhy:

 

 

*są czasem wyjątki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Noo to inna strona kaloszy ...one* tego nie kumają i taka plaska powierzchnia jak góra kolumny aż się prosi o kwiatek :rotfl: Oj co ja się nawojowałem z kwiatkiem ...dopiero jak woda z koneweczki się przelała i pociekło po kolumnie dała się przekonać że to nie jest najlepsze miejsce dla doniczki . Oczywiście najpierw było "no i po co tyle krzyku ...kolumny za 200zł a rzucasz jakby milion kosztowały! " ...nie muszę dodawać że te 200 to kwota którą podałem jako okazja , a że "trochę" obniżyłem ...kto tak nie robił , niech pierwszy rzuci kamień ... :hyhy:

 

A wystarczy kupić kolumny z pochylonym frontem i górą , kwiatki same odnajdują swoje miejsce w czasie krótszym niż sekunda :).

Gorzej gdy "audiofilski" kotek chce zwrócić na siebie uwagę :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...