Skocz do zawartości

Wasze Home Audio :)


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DIY - zrob to sam

 

podobnie jak sub w CA

wybierasz głośnik jaki tobie odpowiada, robisz do niego obudowe (zamiast kocyka fornirujesz lub malujesz) i dobierasz do tego wzmacniacz.

i tu jest najwiekszy problem. w polsce mozna kupic gotowe wzmacniacze panelowe do subwooferow, ale za takie pieniadze ze az sie odechciewa...

kilka osob robilo na handel dobre wzmacniacze za rozsadne ceny - robilo :/

 

zostaje zlozyc samemu wzmacniacz lub wlasnie sciagac z e-bay lub parts-express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz gdzieś schemat jakiegoś prostego wzmacniacza do suba domowego? Chciałem zrobić aktywnego suba do kina domowego... Na sam głośnik na razie też nie mam pomysłu, ale wolalbym, żeby całość nie przekroczyła 500zł. Robocizna we własnym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fratu.pl/irek/?wzmacniacz-do-subwofera-na-tda7294-(sub7294v2),32

http://www.fratu.pl/irek/?wzmacniacz-do-subwofera-na-mostku-tda7294,57

 

innych wzmacniaczy do subwooferow nie znajdziesz bo nikt takiej integry nie robi

pozostale konstrukcje sa modulowe, czyli osobno koncowka mocy, osobno zasilacz, osobno filtr itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już w zasadzie wszystkie elementy do zasilacza -zostało to poskładać do kupy zasilacz coś jak mehowa :) Tyle że na 2 trafach a nie na trzech.Projekt na jesień doskładania ale już od roku kompletuje.Nie pytajcie o ceny bo się totalnie nie opłaca :)

Jak juz piszę to napiszę że zachciewa mi się suba bardziej pod filmy bo mam już kilka latek smiesznego omegasub250 i to delikatne strasznie ustrojstwo.Potrzeba bedzie taki żeby wtedy kiedy trzeba przyładował konkretnie i nie było słychać że już nie może.

Co do muzyki to spodobało mi się słuchanie na monitorkach ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś coś właśnie kiedyś takiego wyczytałem bo brałem pod uwagę samochodowe kondensatory ale że z elektrycznych spraw raczej noga jestem zapomniałem o tym argumencie :)

Ale dobrze że przypominasz.

Tak na marginesie zasilacz nominalnie na takich dwóch transformatorach po 50A każdy będzie miał potencjał żeby jakiegoś monobloka podłączyć do takiego suba.Liczę że taki mój stary kenio 401 bo akurat leży na półce powinien ruszyć jakimś konkretnym głośnikiem w przeliczonej do niego obudowie.

Pytanie teraz do Ciebie i innych chłopaków którzy znają temat na tyle dobrze żeby cos doradzić odnośnie tego.

Dodam że sub typowy do efektow kinowych.

 A że to temat nasze Home audio dodam że teraz gra u mnie zestaw -teraz zaskocze niektórych TONSIL Maestro 180 + satelity Maestro 70+ centralny Maestro 120 oczywiście jest to pierwsza wersja juz bardzo dawno niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spadki będą bo to nieuniknione ale wszędzie te spadki wystepują niestety i trzeba z tym żyć pytanie jakie to będą spadki bo tego nie wiem niestety i okaże sie w trakcie testów.Patrząc jednak na te oryginalne zasilacze w aktywnych subach takich do 1000zł to sie płakać chce.

 

Tak na marginesie z tego co wstępnie liczę zasilacz będzie miał około 16V  i będzie trzeba coś z tym zrobić czyli albo zwoja jednego odwinąć na każdym trafo żeby  nie było więcej niż te 14.4V . I tutaj pytanie: do jakiego maksymalnego napięcia musze bezpiecznie zejść żeby bezpiecznie podlączyć wzmacniacz samochodowy? Bedę wdzięczny jeśli  ktoś udzieli mi odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak na marginesie z tego co wstępnie liczę zasilacz będzie miał około 16V  i będzie trzeba coś z tym zrobić
nic nie rob

sprzet samochodowy powinien spokojnie pracowac do 18v

niektore przetwornice maja ograniczenia nadnapieciowe ustawione np na 15v. musisz to sprawdzic czy u ciebie to nie wystepuje

 

a jak policzyles te 16v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...