Skocz do zawartości

Wasze Home Audio :)


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakiś czas temu poszła przeróbka i obecnie jest w uproszczeniu:

- Źródło DAC - Meridian Explorer + preamp lampowy

- korektor graficzny Fisher-a

- Monitory bliskiego pola na STX AWX 5" + SB Acoustic SB29RDC cięte aktywnie

- wzmacniacz Genesis QX100 zasilany z zasilacza 12V ( 13,4V ) / 105A

- sub na MDS08

 

Do tego w związku z małym dzieckiem w domu doszło:

- wzmacniacz słuchawkowy w klasie A ( końcówki w okolicy 85-88sty.C, a buda 45st.C - mały grzejniczek )

- słuchawki Sennheiser HD595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej szarpnęło cię poskładanie tego w obecnym "surowym" stanie.

Pytam, bo przymierzam się do z dłubania pełnego lampowca wolną chwilą jak już skończę modyfikacje słuchawkowca ( jeszcze jeden lampowy leży do poskładania w częściach, ale nie wiem czy nie opchnę znajomemu i niech składa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam gdzieś jedną, lub dwie sztuki "magicznego oka".

 

No to nie tak źle licząc trafa pod lampy i głośnikowe. Projekt własnego autorstwa, czy coś wygrzebane z sieci ? Ile szacunkowo wypluwać ma mocy ?

 

Właśnie jestem na L4 i dzisiaj chyba skończyłem ( zostały duperele wizualne i może automat do regulacji temperatury by się przydał ) robienie wzmacniacza słuchawkowego w A klasie - gniazda, wejścia, sterowanie pilotem itp. + modyfikacje wersji wyjściowej.

Tak więc trzeba się zając czymś innym i bardzo kusi mnie lampowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka,

Dawno mnie tu nie było bo troszkę zarzuciłem temat samochodowy na rzecz HA. :) Od paru dni w końcu cieszę się słuchaniem diy kolumn (zleconych do zrobienia). Kolumny już długo stały w domu ale czekałem na elektrownie do nich, też (diy). Kolumny sa 3-drożne a głośniki w nich użyte to:
high - Dynaudio Esotar T330d
mid - Scan-Speak Revelator 15M/4531K00
wf - Scan-Speak Revelator 22W/8857T00

Całość wygląda tak: :)

http://i1152.photobucket.com/albums/p496/disaster3/IMG_1341.jpg

http://i1152.photobucket.com/albums/p496/disaster3/IMG_1340.jpg

Na razie podpięte na szybko, ostatecznie obie szafki z pod telewizora znikną i będzie jedna węższa, tym samym kolumny zostaną trochę cofnięte do ściany. Na razie nic nie napisze jak to gra bo głośniki "nówki" muszą trochę pochodzić. Bądź co bądź jestem zadowolony. Wzmak też diy (zrobiony przez kolegę z forum (dzięki! :) ) ale ujawniać nie będę - może sobie nie życzy ;) ) - nie ma w nim nic co mogłoby przeskadzać, poza włacz/wyłącz, input selector, i głośność na potencjometrze analogowym ALPS + Nakamichi DAC-111 samochodowy przerobiony na wersję domową, sygnał podawany jest przez odtwarzacz BD Sony (też polecony i sprawdzony przez kolege z forum, któremu bardzo dziękuję), można w nim na Coax'ie ustawić "PCM" i leci czysta cyfra do DAC'a. Ma predefiniowane aplikacje Youtube, Netfilix, itd. którymi można sterować telefonem/tabletem. Oczywiście można podpiąć też HDD po USB wypełnionym po brzegi FLAC'ami. BD też odtwarza płyty SACD. Ogólnie źródło bardzo przyjemne w obsłudze.

Ale no właśnie nie ma niestety aplikacji Spotify dla którego mam wykupioną opcje Premium w abonamencie rodzinnym.
1. Powiedzcie co mógłbym kupić jako alternatywne źródło aby wykorzystać potencjał DAC'a i móc słuchać muzyki ze Spotify? Coś co będzie podawało sygnał cyfrowy poprzez Coax'a do DAC'a i jeszcze jakby mogło być sterowalne za pomocą tabletu/telefonu (Ipad/Iphone) to byłoby cudownie (android też się znajdzie).

Oczywiście, lutownicą mogę się poparzyć :P więc tylko jakieś gotowce wchodziłyby w grę, lub coś co samemu można zrobić ale to odkupiłbym zrobione przez taką osobę.

2. Czy są jakieś serwisy muzyczne coś ala Spotify, gdzie mając np. jakiś abonament Premium czy coś w tym stylu mogę sobie ściągać pliki w formacie FLAC na dysk i słuchać offline? I nie chodzi mi tylko o jakies specjalne referencyjne materiały muzyczne, ale zwykłą codzienną muzykę, którą podczas imprezy w domu mogę zapuścić. Nie zależy mi na pliki za free, tak jak wspomniałem, jakiś abonament np. miesięczny tylko aby było można ściągać pliki na HDD i słuchać ich z dysku wpiętego do BD a nie z wykorzystanie aplikacji danego serwisu.

Wtedy mając przenośny HDD mógłbym go wypchać po brzegi FLAC'ami i podpiąć do BD.

Z góry dzięki za pomoc. :)

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni w końcu cieszę się słuchaniem diy kolumn (zleconych do zrobienia)

czyżby dzieło bingant-a? ślicznotki!  :zakochany:

 

 

 

 

1. Powiedzcie co mógłbym kupić jako alternatywne źródło aby wykorzystać potencjał DAC'a i móc słuchać muzyki ze Spotify? Coś co będzie podawało sygnał cyfrowy poprzez Coax'a do DAC'a i jeszcze jakby mogło być sterowalne za pomocą tabletu/telefonu (Ipad/Iphone) to byłoby cudownie (android też się znajdzie).

 

za granicą bardzo chwalą sobie połączenie Ipad-a z Phiree U2S. "sygnał" wchodzi po usb a wychodzi coax-em lub optykiem. jak chcesz mogę ci udostępnić mojego na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...