Skocz do zawartości

Wasze Home Audio :)


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


ja mam 14,8V teraz , miałem 16,5 i niektóre piece od razu w protect wchodziły ,



u mnie trzeba było dwa zwoje
A masz 2sztuki transformatorów czy jeden?

 

 

 


a jak policzyles te 16v
W zasadzie to nie obliczalem tego tak jak to sie robić powinno ale jak rozpoznawałem temat to taka wartość przeważnie występuje po zastosowaniu mostkow i kondensatorów.

Co prawda powinien być układ stabilizujący napięcie ale to znów podwyższa koszty i komplikuje budowe a ja nie mam nikogo kto taki układzik by mi zrobił bo ja sie na tym nie znam.Przeczytałem dwie książki o budowie zasilaczy i stwierdzam że za cienki jestem żeby to ogarnąć tak jak to ogarnięte byc powinno.Poza tym i tak ma być podłączany sprzet samochodowy ktory jest z założenia przygotowany na takie spadki.Na moje potrzeby taki zasilacz jak planuje zrobić spokojnie wystarczy aż nad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W zasadzie to nie obliczalem tego
myslalem ze liczyles i moze pominales spadki napiecia na mostku... ale skoro to z doswiadczenia to odpada

 

 

 


Co prawda powinien być układ stabilizujący napięcie ale to znów podwyższa koszty i komplikuje budowe
wcale nie musi, a stabilizowany zasilacz o takiej wydajnosci pradowej by kosztowal $$$$$  :szok:

 

 

 

 


Zamów trafo 500W i 10V
Po wyprostowaniu bedzie dobrze
12-12,5v? cos za malo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wcale nie musi
Paweł czytaj ze zrozumieniem,nie napisałem że musi.

 


stabilizowany zasilacz o takiej wydajnosci pradowej by kosztowal $$$$$
Wcale nie byłby taki drogi tylko ja nie potrafię go wykonać- nie znam sie na tym.

 


12-12,5v? cos za malo...
Wolałbym wystabilizowane 12.5V niż takie niestabilne 14.Mógłbym użyć wtedy tego zasilacza w razie potrzeby do różnych innych celów, różnie to bywa czasami się przydaje.Ale jak już napisałem zadowolę się tym co jest bo w tym konkretnym celu powinno się sprawdzić.

Myślę że  nie ma sensu się przegadywać chociaż czasami warto konstruktywnie dykutować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


,nie napisałem że musi.
nie musi, ani nie powinien byc. w samochodzie tez nie masz stabilizowanego. jedynie "ograniczenie" do 14,4-14,8v

 

 

 


Wcale nie byłby taki drogi tylko ja nie potrafię go wykonać- nie znam sie na tym.
uwierz mi - bylby bardzo drogi  :wink:

tutaj nie wystarczy scalony stabilizator napiecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie chcę na prawdę niepotrzebnych przegadywanek ale jeśli chodzi o koszty stabilizatora to może i masz rację bo do końca nie mam takiej wiedzy, ale co do stwierdzenia że "nie powinien być " to już przeginasz.To że w samochodzie nie ma tej stabilizacji to nie znaczy że budując taki sprzęt taka stabilizacja jest dla wzmacniacza niekorzystna-bo tak to odbieram.Poza tym napisałem -zasilacz miałby więcej zastosowań niż tylko wzmacniacz samochodowy.Aż troszkę zaskoczony jestem że tak twierdzisz bo odbieram Twoją osobe jako dobrego fachowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizowane zasilacze mozna zastosowac jedynie we wzmacniaczach sluchawkowych...

zobacz jak dziala stabilizacja napiecia. jest to dla nas kolejna duza strata na sprawnosci ktorej nikt przeciez nie chce. szczegolnie przy tak duzych pradach

 

sam mam taki testowy zasilacz regulowany i stabilizowany... ale do 1A MAX ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładny pokoik i te zabawki obok kolumn :)  Odważny jesteś.Przypomina mi się jak mój syn był malutki to chodził obok kolumn i to ze zdjętymi osłonami ale tak udało mi się mu pokazać żeby nie dotykał palcami kopułek i o dziwo bardzo na to uważał.Jak mu pokazałem kilka razy jak włączać przycisk na ampli paluszkiem delikatnie zeby tylko "cyknęło" to do dziś tak robi :)  Miłe chwile to były jak taki dzieciaczek paluszkiem potrafi delikatnie uruchomić sprzęt a moja do dziś tak to robi że mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny pokoik i te zabawki obok kolumn :)  Odważny jesteś.Przypomina mi się jak mój syn był malutki to chodził obok kolumn i to ze zdjętymi osłonami ale tak udało mi się mu pokazać żeby nie dotykał palcami kopułek i o dziwo bardzo na to uważał.Jak mu pokazałem kilka razy jak włączać przycisk na ampli paluszkiem delikatnie zeby tylko "cyknęło" to do dziś tak robi :)  Miłe chwile to były jak taki dzieciaczek paluszkiem potrafi delikatnie uruchomić sprzęt a moja do dziś tak to robi że mnie szlag trafia.

dziękuje.

zabawek tylko trochę bo wieszość czasu spędza w swoim pokoiku. na razie za mała aby mogła wyrządzić szkody kolumną ;)

 

poza tym średniak i góra to zakres koła metra także potrwa to chwilkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje.

zabawek tylko trochę bo wieszość czasu spędza w swoim pokoiku. na razie za mała aby mogła wyrządzić szkody kolumną ;)

 

poza tym średniak i góra to zakres koła metra także potrwa to chwilkę ;)

oj nie życzę Ci ale żebyś się nie zdziwił jak szybko potrafią za coś złapać mam dwóch synów wiem do czego potrafią być dzieci zdolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś do czynienia z DAC Audinst HUD MX-1 ??  :wink:

 

Szukam czegoś budżetowego raczej, co by móc z lapka po usb zapuścić jakąś muzę FLAC :)

 

Jeżeli szukasz czegoś gotowego co można kupic po prostu w sklepie to jest to bardzo fajne urządzonko zbudowane na dobrych kościach. Śmiało możesz wejść w ten interes.

 

Dla ciekawostki masz tu bardziej rozbudowany artykuł z fotkami wnętrz. Jedyne co odstrasza to wykonanie PCB i luty, ale...

 

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/usb-dac-audinst-hud-mx1-art43.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz czegoś gotowego co można kupic po prostu w sklepie to jest to bardzo fajne urządzonko zbudowane na dobrych kościach. Śmiało możesz wejść w ten interes.

 

Dla ciekawostki masz tu bardziej rozbudowany artykuł z fotkami wnętrz. Jedyne co odstrasza to wykonanie PCB i luty, ale...

 

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/usb-dac-audinst-hud-mx1-art43.html

Dzięki, wszelkie testy, recenzje w sieci są mi znane :wink:

 

Szukam opinii kogoś kto miał z tym do czynienia :wink: 

 

Chyba się zdecyduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci jedynie powiedzieć, że znam kości na których jest zbudowany ten układ i są jak najbardziej ok. Sam przez bardzo długi okres miałem konwerter USB>SPDiF na tej kości Tenora i byłem bardzo zadowolony ze względu na bezproblemową pracę i obsługę.  DACi na tej kości Wolfsona również znam i jak najbardziej są to udane kości.

Wydaje mi się, że cena do jakości z gotowych urządzeń jest to jedno z ciekawszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak mu pokazałem kilka razy jak włączać przycisk na ampli paluszkiem delikatnie zeby tylko "cyknęło" to do dziś tak robi   Miłe chwile to były jak taki dzieciaczek paluszkiem potrafi delikatnie uruchomić sprzęt a moja do dziś tak to robi że mnie szlag trafia.
moi 2-3 letni bratankowie od dawna bawia sie moim sprzetem. mlodszy nauczyl sie calej sekwencji - wlacz, przelacz na cd, wlacz cd, wcisnij play...

ale o glosniki to sie boje - bratu wszsytkie powgniatali :/

 

nie mowie nic o b-r bo w kolumnach juz rozne rzeczy wyladowaly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie mowie nic o b-r bo w kolumnach juz rozne rzeczy wyladowaly :D

 

Kiedyś kupiłem od człowieka subwoofer do kina domowego.

 

Przyszedł pocztą, otwieram i coś mi nie pasowało bo w nim brzęczało, latało po obudowie jak się go obróciło. Tak więc wykręciłem głośnik aby zobaczyć co tam w środku lata a okazało się, że to elektroniczny generator haseł jednorazowych do transakcji internetowych w banku :) Zadzwoniłem więc do człowieka z zapytaniem czy mu odesłać to powiedział mi, że nie trzeba bo pół roku temu zgłosił, że mu ukradli a to widocznie dziecko wrzuciło przez otwór BR do środka :):mur1:

 

I wtedy się przyznał, że dlatego sprzedawał subwoofer bo coś mu brzęczało przy większych poziomach głośności :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...