Skocz do zawartości

Wasze Home Audio :)


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Disaster - wszystko naprawde swietnie sie prezentuje. Tyle ze.... no offence -  Alpsy Naki coaxy Dynaudia ScanSpeaki wzmaki dyi i drogie cuda na kiju a w tle Spotify 320 kbps i takie rozstawienie kolumn w pomieszczeniu? 

Ja wiem ze kto bogatemu zabroni ale.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie targania struny, przełykania śliny, lub przelot komara z prawej strony na lewa i udawanie melomana w to mogę pobawić sie od czasu do czasu :wink: . Sprzęt ma mi przynosić radość ze słuchania muzyki, czy to bedzie Bach, Mozart z SACD, czy impreza i Ruda tańczy jak szalona z 320kbps. Dlatego tez i takiego rozwiązania szukam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaje racje niektore rodzaje muzyki nie wymagaja jakosci bezstratnej racja :) Ale bardziej czepialbym sie tu "aplikacji" - to tak jakby w Car Audio dajmy na to Dego Mastery wstawic w wyciete dziury w tapicerce drzwiowej Cinquecento :). Marnowanie mozliwosci przetwornikow. Aplikacja w home audio to rowniez CONAJMNIEJ odpowiednie rozmieszczenie kolumn nie mowiac o walce z akustyka pokoju. No ale rozumiem ze w tym temacie dochodzi tez WAF (wife approval factor) ;) Ma ladnie wygladac bo inaczej wylatuje z pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie sposób sie z tym niezgodzic. I tak udało mi sie przynajmniej na podłogę dywan włochaty położyć bo wtedy miałbym jazdę z bassem. Poza tym jak jeszcze napisze, ze u mnie nie ani firanek, ani zasłon, mebli tez nie wiele to juz w ogóle masakra. Ja byłem w szoku, jak to podłączyłem, ze ani nie ma buczenia, ani bass nie wyszedł z domu i juz nie wrócił :wink: jest w miarę dobrze. Te aluminiowe rewelatory to tez musza trochę pograć bo na razie to maja za sobą moze z 7-8h ciągłego grania, wiec zawieszenie jeszcze sztywne jest.

 

Niestety o HA za dużo nie wiem, wiec o rozstawieniu tez poczytać muszę a moze sie okaże, ze poprawne rozmieszczenie uzyska akceptację. :wink:

Niestety nie zapomnę miny mojej żony jak je przywiozłem od binganta i wniosłem do domu.

"Większych trumien nie było?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
To chyba dobre miejsce, bez zakładania nowego tematu. W aucie mam Xesa to chciałbym też w domu [emoji4] Są tu miłośnicy starych ESek, żeby coś doradzić z ogromnej rodziny wzmacniaczy, na start myślę o 606es który jest na tranzystorach toshiby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zaczynam szukać jakiegoś grania do domu i zwracam się z prośbą bo nie mam bladego pojęcia. Wymagania jakie mam oprócz dobrego dźwięku to małe gabaryty sprzętu, kolumny podłogowe odpadają ( na sub miejsce się znajdzie). I w sumie pytanie czy są jakieś sensowne głośniki do postawienia na szafce ? i jaki dobrać amplituner z hdmi, ja stoję przekonaniem że denon robi dobry sprzęt. nie wiem czy to ma znaczenie Telewizor led samsung ue485500.

Jeśli chodzi o sprzęt i kasę. Jeśli znajdzie się pewny używany i w bd stanie mogę się zainteresować cena do ok 1,5 tys pln ?

 

 

za wszelką pomoc z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie szukam kolumn stereo do domu w kwocie do 1000zł, moga byc uzywki lub nowe. Beda uzywane glownie do muzyki z gramofonu Technics. Amplituner to Denon AVR-3808.

W pozniejszym czasie bedzie do nich zakupiony rowniez sub, pokoj okolo 20m2. Osobiscie z nowych upatrzylem sobie STX-200n, tylko nie mam czasu podjechac do salonu i ich posluchac. Wiem, ze kolumny powinny byc drozsze od ampli (a przynajmniej z taka opinia sie spotkalem) ale na chwile obecna ze wzgledu na planowana zmiane autka nie ma na to wiekszych funduszy.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1210 mk2 na ortofonie concord pro s

 

 

 

Jak oceniasz te Roth Audio Oli 40, bo czytałem bardzo pochlebne opinie o nich?

Wybierałem je z pomocą znawcy tematu, i na tamtą chwilę, a było to z 6 lat temu nie było lepszego zestawu stosunek cena/jakość w uk. Rzeczywiście jakość wykonania jak i same materiały na wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o granie też bardzo zadowalające. Grają po swojemu, nie  grają neutralnie i to właśnie mi się podoba. Jedyny błąd jaki zrobiłem to zmiana pieca, na poprzedniej Yamaszce było idealnie. Teraz na obecnym soniaku straciły to coś pod stereo jak i na kinie, yamaszka dawała przestrzeń, pazur, efekciarstwo. Na soniaku zrobiła się klucha z natarczywym basem.  Ogólnie nie polecam tego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie pomożecie coś doradzić do Denona 3808, muzyka głównie z czarnych płyt i CD, gatunek dosłownie wszystko, no może poza muzyką poważną, ale w głównej mierze muzyka klubowa. Z tego co poczytalem to jestem zainteresowany takimi kolumnami:

 

STX 250 Electrino

Pylon Audio Pearl 25 lub 27

Dali 850

Heco MS 900

 

O wszystkim mówię w używce, powiedzmy budżet do 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...