Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przykro mi nie znam auta, też masz bardziej obeznanych kolegów w naszej krainie i tak kieruj swoje prośby :) ja jestem zwykłym zjadaczem chleba :D ( no właściwie bułek :D )

 

To nie Ty cos tam pisales, ze sie zdziwie jak uslysze auto na moich przetwornikach grajace inaczej niz u mnie ?

 

sprawdzone organoleptycznie na 4 przetwornikach.

 

Wymienisz ? I w jakich warunkach ? :)

 

Sanders:

 

No nastepny :P Nie chce zastapic suba! Kaj tam 63Hz/18dB subwoofer ? Teraz szukam czegos co trzasnie punktowo i tyle.. Ja wiem, ze moge teraz dolozyc Strokera i bedzie kopanie w plecy niesamowite, ale chcialbym zeby chociaz 50% tego kopa pochodzilo z przodu :)

 

Tez szukam po taniosci.. Zaczalem tez domowki przegladac, ale glosniki graja w pelnych drzwiach, a tam jak wiadomo wilgoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie Ty cos tam pisales, ze sie zdziwie jak uslysze auto na moich przetwornikach grajace inaczej niz u mnie ?

 

 

coś takiego, przeczytaj to raz jeszcze ale dokładniej, Ty pisałeś wcześniej o zmianie przetworników, co mają zagrać z takim wykopem, ja o tym samym setupie w tym samym aucie, więc wiesz ...

 

Wymienisz ? I w jakich warunkach ? :)

 

 

co to znaczy jakie warunki ? jeśli chodzi Ci o auto, to 3 z nich w tym samym, jeden w innym, wyciągany z pudła po 3 miesięcznej przerwie od grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego, przeczytaj to raz jeszcze ale dokładniej, Ty pisałeś wcześniej o zmianie przetworników, co mają zagrać z takim wykopem, ja o tym samym setupie w tym samym aucie, więc wiesz ...

 

Tu masz racje :) Szybko czytalem. W kazdym razie K2P bez suba sa dla mnie liche i tyle :)

 

co to znaczy jakie warunki

 

Skrzynka np. :) Bo watpie zeby cokolwiek w BR juz raz wygrzane osiagalo swoje brzmienie po jakims tam przydlugawym czasie.. Ale tak jak pisalem wczesniej, musielibysmy usiasc przy flaszce, autach i wtedy mozna prowadzic jakies bardziej sesnsowne dyskusje.. Ja lubie jak mi kick cyce miazdzy, inni wola jak delikatnie puka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie system długo się rozgrywał.

 

Nawet bardzo długo.

 

Juz Ci kiedys pisalem, ze rozpisany jestes niesamowicie..

 

Ta i napięcie poleci jeszcze niżej :cisza:

Zajmij się najpierw instalacją a dopiero potem testowaniem sprzętu :dobani:

 

To byl skrot myslowy zakladajacy, ze pradu jest pod dostatkiem :P

 

Bedzie cieplej to na pewno zabiore sie za znalezienie elementu, ktory powoduje takie spadki :/ To jest dla mnie wioska i bolaczka, ze stoje sobie na skrzyzowaniu i mi wszystko mruga w rytm pekusji :/

Poza tym podejrzewam, ze u mnie to bedzie grubsza impreza z pradem.. Nawet przy wylaczonym radio jak wlacze kierunek to wszystko mruga :kwasny::zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, czytać to ja umieć i rozumieć :P

Tylko przedstawiłem Ci moje dwie koncepcję na Twoje marudzenie, że to nie tak i nie srak, skoro ma być 2 way, to wtedy coś za coś.

Co do Focali, to w jednej Borze kombi na gliwickiej wiosnie, siedziały Focale właśnie 165 K2P, do tego jakiś Scan Speak na górze i Cerwin Vega Hed12" bodajże, całość grała pod Genesis Five Channel, czyli woofery dostawały oszałmiające 50W na kanał, a spytaj się Daniela czy kogoś innego kto słuchał tego auta, jak te głośniczki tam zapie*dalały, właśnie to auto mnie przekonało do właśnie tego przetwornika, nie grał ani za twardo, ani za miękko, a w rocku sprawdzały się zayebiście.

A co do AS HX Phase 165, czy jak im tam, to do 2 way nie polecałbym, wasylwek je ma u siebie i trenował, najpierw 3 way i jest bajka, potwierdzam, bo słuchałem, a w dwóch drogach wymiękają, tego nie słyszałem, ale sam właściciel tak o nich pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie K2P bez suba sa dla mnie licje i tyle :)

 

w końcu czego się spodziewać od woofera 80W na stronę ;)

 

Skrzynka np. :) Bo watpie zeby cokolwiek w BR juz raz wygrzane osiagalo swoje brzmienie po jakims tam przydlugawym czasie..

 

wśród tych subów był jeden BR dl kolegi - Helix P12V czyl w ori skrzynce vented, podobna historia niestety jak w closed.

 

 

właśnie to auto mnie przekonało do właśnie tego przetwornika, nie grał ani za twardo, ani za miękko, a w rocku sprawdzały się zayebiście.

 

 

to widzę że reguła potwierdzona z tym co ja pisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mysle ze tego zabraklo , przy duzych wahaniach napiecia , moc ze wzmakow nie byla ani tak duza jak obiecuja producenci ani tak stabilna zeby wymagajace glosniki zagraly poprawnie , jezeli foki dostawaly na nie stabilnym zasilaniu z tych 100watow z kickera moze z 80 ( tak sobie strzelam ) a ty chciales zeby zastapily suba i zagraly bardzo glosno to bylo to chyba nie realne ale nie byle nie slyszalem tylko gdybam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, czytać to ja umieć i rozumieć :P

 

To czego mi tu piszesz o Infinity w komorach i R6A ?? :P

 

w końcu czego się spodziewać od woofera 80W na stronę ;)

 

Papier wszystko przyjmie :)

 

wśród tych subów był jeden BR dl kolegi - Helix P12V czyl w ori skrzynce vented, podobna historia niestety jak w closed.

 

Tak jak pisalem wczesniej.. Pod 150W i cichym graniu sub moze sie rozgrywac i 2 lata :P Ale zostawmy ten temat, bo i tak juz duzo jest syfu :P

 

to widzę że reguła potwierdzona z tym co ja pisałem :D

 

Ehh.. A ja wole bardziej twardo i co!? I w kolko bedziemy tak powtarzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej.. Pod 150W i cichym graniu sub moze sie rozgrywac i 2 lata :P Ale zostawmy ten temat, bo i tak juz duzo jest syfu :P

 

było dużo więcej z motku PA4100 :)

 

Ehh.. A ja wole bardziej twardo i co!? I w kolko bedziemy tak powtarzac :)

 

Chodziło mi nie o markę auta, tylko o koncepcję grania w nim.

W sumie to tylko w jednym aucie tych Foc słuchałem i właśnie w nim mi się bardzo podobały.

 

bardziej w tej kwestii chodziło mi o grę tych wooferów - nie jest ani twardo, ani miękko, co potwierdził Ruby w innym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga to te 11V miales przy wysokiej glosnosci czy bez muzy ? Ja jestem pewien ze to nie foki byly winne tylko zasilanie bo jezeli graly obiecujaco do pewnej glosnosci a pozniej juz nie to to jest jak byc brak mocy a w tym przypadku spowodowany zlym zasilanie. Bo jezeli u mnie glosniki bez przesteru moga o 2-3 kreski na skali zagrac glosniej bez przesteru na wlaczonym silniku w porownaniu do wylaczonego a spadki mam minimalne to mysle ze gdybym mial napiecie okolo 11V to jeszcze szybciej przestaly by grac prawidlowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ache, w takim razie z nnej strony :) Może czas nadszedł na weryfkację założeń dotyczących grania w Twoim aucie? Bo jakoś mam wrażenie, że następne woofery wcale nie będą ostatnimi, z których nie będziesz zadowolony, nie tylko ze wzklędu na kiepski prąd w instalacji. Chesz jak najbardziej twardego/kopiącego kicka przy jak najwyższej głośności i poprawnej scenie, to tak w dużym uproszczeniu/skrócie.

Kick niestety nie gra sam i bezcelowe jest izolowanie go na wejściu. Bez całego poprawnie grającego pasma w danym kawałku nie bardzo wyobrażam sobie jego miarodajną ocenę. Czyli najpierw jak najbardziej neutralne granie z "powietrzem" i poprawną sceną, a dopiero w drugiej kolejce wyciąganie kicka. Jak już kicka wywleczesz nad resztę pasma, to zaczniesz szukać kompromisu między jego ilością a liczbą baboli jakie pojawią się przy mocno odkręconym vol. Po drodze jest jeszcze kwestia ile twardego kicka jest w słuchanym akurat kawałku, ale powiedzmy, że to kwestia wtórna. Spróbuj płytek: U2-"Achtung Baby" i Metallica - "Load", po tych dwu poprawnie odegranych nie powinieneś narzekać na brak kicka w pozostałych kawałkach przez Ciebie słuchanych.

Swego czasu, na pewnym forum jeden user napisał tak: "Nie ma być basu, ma być muzyka". Pisał to co prawda w kontekście użytego akurat suba ale myślę, że równie dobrze by można tak powiedzieć o kicku, którego szukasz. Ja, to krótkie stwierdzenie zacząłem ostatnio trochę inaczej odbierać niż dotychczas, i Tobie też tego życzę w pogoni za królikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstalem :D

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2123829168

 

Slyszal ktos ? Wzialem w ciemno, bo moim zdaniem w fajnych pieniadzach poszly :)

 

Ciezko opisywac na forum doznania i zapotrzebowania dzwiekowe.. Co utwor to inaczej nagrany, zrodla sciagania z neta tez nie zawsze sa prawdziwe. Do tego dochodzi wlasnie pieprzony brak pradu :/ Zainteresowalem sie tymi HV bo UWAGA UWAGA maja dziwnie pofaldowane zawieszenie jak JBL GTI i CV Stroker :D To byl jedyny powod kupna tych wooferow. Stroker i GTI graja twardo tez miedzy innymi pewnie przez konstrukcje zawiasu.. To moja teoria i tyle :P

 

Po instalacji tych HZ zaraz jak beda warunki (temp, brak opadow) biore sie porzadnie za instalke pradowa :) Jest wysoce prawdopodobne, ze DF pieca maleje wraz z napieciem zasilania i dlatego mi to tak "kulawo" gra.. Nie wiem czy sobie sam poradze, bo tak jak wczesniej pisalem nawet jak kierunek zalacze (zalaczone tylko swiatla mijania, radio OFF), to wszystko mruga jak w jakims zdezelowanym Golfie z 86r :/

 

Sinoff ujmijmy to na razie tak, ze szukam twardych wooferow. Kicka nie brakuje, jest go zajebiscie duzo tylko jak dla mnie zbyt miekki mimo, ze slucham w 90% rapu to wole twarde pukanie.

a dopiero potem opiniami :wink2:

 

W sumie od Ciebie kupilem uDimy i co powiesz, nie sa miekkie ?? Wczoraj moja juz sie zle czula, wiec musialem troche sciszyc muze i powiem tak:

 

Wszystko jest idealnie tak jak sie spodziewalem :) Przycialem te uDimy nawet do 30Hz/18dB.. Graly dosc glosno bez zadnego przesteru. Suba w tym momencie prozno szukac a kumpel (co prawda malo osluchany) byl w cieeezkim szoku i mi chcial bagaznik rozbierac :D Kazdy z wooferow ktore mam/mialem da sie przyciac tak jak kilka osob ma na powiedzmy 40-50Hz i kazdy tak zagra w moich drzwiach na mojej instalce przy moim kulawym zasilaniu.. Tyle ze nie z taka glosnoscia jak ja chce. W sumie dochodze do wniosku, ze chyba trzeba bedzie sluchac ciszej, bo nie stac mnie na takie klocki ktore przy takim SPLu graja bez charczenia. pierdzenia i ogolnego przesteru.. Ehh..

 

Luuuudzie co to za ograniczenie emotow w poscie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, przecież to już dawno pasmo saba :D

 

Wiem przeca :P Dalem na probe na chwile dla testu :)

 

Te Hertze to z zestawu 3 way HSK (końcówka L) , więc może być krucho ze średnicą ...ale to gdybanie ;)

 

Tez tak myslalem :P Na aukcji kolzeka napisal pasmo do 5KHz, ale jak widze jaki dal link do nich to juz wszystko wiem :/ Ma ktos jakies konkretne dane tych wooferow ? :)

 

lub zapewnić wzmacniaczom odpowiednie napięcie ...

 

Taki jest plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kolezka z aukcji tez byl "bystry inaczej" :) Nie urazajac nikogo.. Te nowe i stare to przeca calkiem inne glosniki :) Na stronie Hertza pisze tylko, ze beda za nie dlugo dostepne manuale starszych rewizji..

 

EDIT:

 

Mimo wszystko dzieki za probe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroker i GTI graja twardo tez miedzy innymi pewnie przez konstrukcje zawiasu.. To moja teoria i tyle

 

 

Slaba taoria mam woofery z taki zawiasem i super twarde nie sa.

 

 

chyba trzeba bedzie sluchac ciszej, bo nie stac mnie na takie klocki ktore przy takim SPLu graja bez charczenia. pierdzenia i ogolnego przesteru.

 

 

Przy tym zasilaniu nawet jak wydasz 10kzl na klocki to bedzie szybko przester , najpierw prad pozniej klocki i odsluchy bo narazie nie ta kolejnosc.

 

Tak jak bys chipowal auto z dziurawym wezem od turbo i co chwile jezdzil na poprawki bo auto nie jedzie i pretensje ze ci wgrali chu... program a auto nie jedzie bo nie zostalo przygotowane do chipa. Tak teraz nic nie zagra tak glosno i poprawnie jak by moglo bo nie dostaje tyle pradu ile powinno.

 

 

Te woofery mialem hertza i nie nadaja sie do 2way i nie graja twardziej niz Hertz Space 6 , moze troche mocniej ale nie sa zbyt muzykalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie od Ciebie kupilem uDimy i co powiesz, nie sa miekkie ??

 

Ja szukam naturalności w dźwięku a nie twardosci :) mam suba ktory pełni swoja role i z różnic jeszcze mam 3 way gdzie woofery skupiają sie na dużo węższym paśmie niż w 2 way. Proxy naprawdę nie sa złe ale nie nadają sie do instalki gdzie woofer gra od zera.. Troszkę się gubiły. wcale nie powiedziane że nie powroce do Proxów (ale to dopiero jak skombinuje dobry filtr na wooferki do M3)

 

Dodam że ja nie słucham tak głośno jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...