Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z Altaia :)

 

http://amp-performance.de/642-Altai-B005Q.html

 

Mi sie wydaje, ze po prostu ja podaje realne ciecie woofera przy ktorym on zagra przy kazdej glosnosci :) Piszecie, ze swoje tniecie po 40-50Hz... Musze posluchac tych konfigow na swoich plytach i przy takiej glosnosci jak ja lubie.. Podjerzewam, ze 99% z Was skorygowalo by woofer w okolice 70-80Hz :) Tez moge puscic woofer w ogole nie ciety od dolu, tylko jak teraz moge dac na skali radia (to tylko przyklad) 35 to przy braku ciecia moge posluchac do powiedzmy 20.. Zawsze tak jest :)

 

Przypomnial mi sie wlasie przyklad ze Slaskiego spota :D Nie powiem kto, ale tez ktos ma nisko ciety woofer i mowi, ze zajebiscie sadzi z drzwi. Wsiadlem, jeszcze dobrze nie zrobilem glosno a juz slysze: "scisz to bo woofer charczy" :rotfl: Wiec na nastepnym spocie widze i Balcera i Hellsina i robimy testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak napisalem ?

 

Może i nie napisałeś, ale to widać po zakupach. To, że Focale mają fs 70Hz, to przez zastosowany korektor fazy.

Odróżnij kick od basu. Chcesz kick, to dopracuj te focale, chcesz bass to zamontuj małe subwoofery, tylko zapomnij wtedy o 2 drogach, tym bardziej jeśli chcesz zamieszanie w aucie.

Może po prostu ślepo idziesz w SQ, bo "taka nasza moda", ale zwyczajnie Cię to nie kręci, nie satysfakcjonuje. Zweryfikuj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ciętem woofery na 50 HZ daje im 150W i do granic bólu można iść :)

 

można dać i po 400 na kanał ... nie mniej jednak nic to nie da jak będzie babol w drzwiach, tak jak i liche woofery.

Ja przez przypadek dałem swoje woofery na LPF 80 Hz bodajże 18 dB/oct do pewnego momentu było miodzio, ale potem już po przekroczeniu połowy skali na radio kipesko, bo wzmak 2x80W@4ohm i nie dawał już rady. Nie mniej jednak nie polecam takiego zabiegu na codzień, chyba że ktoś ma średniak wydalający od 200 Hz@6dB/oct i zamierza jeździć bez suba :D Wtedy można zobaczyć jak to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foki maja drazniaca jak dla mnie srednice, Kappy jednak za malo miesa troche..

Przy 60 Hz i Foki i Kappy nie wyrabiaja w rapie.. 80 hz to jest taka granica, gdzie jest w miare fajny kick, jest troche miesa i srednica nie zaczyna sie znieksztalcac od basu..

Wynika z tego, że nie doprowadziłeś do kontrolowanej pracy woofera i leci na przesterach z jakiegoś powodu. Na średnicy zniekształcenia będą znacznie bardziej przykre dla ucha niż na dole, a tam też masz zapewne spory kocioł.

 

Nie ma takiej opcji :) Gain jest zawsze na minimum +-10%.. Mam 3 wzmacniacze w uzyciu i trzeba to jakos zgrac, takze wszystko koryguje z radia..

Taka opcja jaką sugeruje disaster mimo wszystko jest możliwa. Przy wyższej czułości gaina będzie więcej "życia" i "powietrza" ale wzmak szybciej osiągnie maksymalną moc co w rezultacie spowoduje kiepskie granie z mocno rozkręconym vol. Przy niższej czułości mamałyga z basu na dole i kiepska średnica już przestaną Ci dokuczać ale stracisz większość impetu i powietrza, granie woofera może znacząco się spłaszczyć. Przyjmując założenie że masz dobrze zrobione drzwi i woofery mogą łyknąć sporą dawkę prądu, to lekarstwem może okazać się wzmak ze znacznym zapasem mocy, z której wykorzystasz tylko część. Mam na myśli wzmak zdecydowanie bardziej wydajny niż Twój Altai :)

 

Mnie sie wydaje, ze problem lezy w glosnosci z jaka lubie czasem sluchac :) 90% ludzi w moim aucie twierdzi, ze jest za glosno podczas gdy ja bym jeszcze podkrecil :)

Dla Was wszystkich pewnie te woofery by graly i nie ciete w ogole od dolu bo tak tez zagraja, tylko nie z taka glosnoscia jaka ja chce :) Potrzebuje czegos co zagra przy np. 50Hz z odpowiednia glosnoscia i do tego w miare jakosciowo. Kolejny problem moze lezec w zrodle dzwieku (glownie 320KB MP3) ale rozniez na oryginalnych pytkach ten problem wystepuje..

Dotknąłeś istoty problemu teraz :) Zwykle jakościowe granie nie ma ochoty chodzić w parze z wysokim poziomem głośności. Ilość kłopotów rośnie wraz z odkręcaniem vol, powiedzmy że w miarę proporcjonalnie, a MP3 i kiepsko wydane płyty też swoje 5 groszy dokładają. Nawet całkiem małe błędy i niedociągnięcia przy wysokich poziomach głośności mszczą się okrutnie i scenę dość ciężko utrzymać w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. + jesli chcesz poprawic jakośc grania woofer'a to tez rozwiązaniem są 3 drogi (ale powyższe musi byc sprawdzone/poprawione), roznica gry wofera w 2 vs 3 drogi jest znaczaca. Nie wiedzialem (w sensie organoleptycznym) dopoki u siebie na tym samym przetworniku nie sprawdzilem. W 2 drogach MP5.16 gra swietnie (cicho jak i glosno) ale czasami mialem wrazenie (ech mogloby byc ciut lepiej), teraz w 3 drogach ten sam woofer pod tym samym wzmakiem i z takim samym cięciem od dolu tak napier****** w doslownym tego slowa znaczeniu ze szok........ ale to jest moje odczucie na moich kawałkach i w porownaniu do poprzedniego setupu, no ale jak ma nie byc inaczej skoro gra teraz w w wezszym zakresie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jaką sugeruje disaster mimo wszystko jest możliwa. Przy wyższej czułości gaina będzie więcej "życia" i "powietrza" ale wzmak szybciej osiągnie maksymalną moc co w rezultacie spowoduje kiepskie granie z mocno rozkręconym vol. Przy niższej czułości mamałyga z basu na dole i kiepska średnica już przestaną Ci dokuczać ale stracisz większość impetu i powietrza, granie woofera może znacząco się spłaszczyć. Przyjmując założenie że masz dobrze zrobione drzwi i woofery mogą łyknąć sporą dawkę prądu, to lekarstwem może okazać się wzmak ze znacznym zapasem mocy, z której wykorzystasz tylko część. Mam na myśli wzmak zdecydowanie bardziej wydajny niż Twój Altai :)

 

Ja bym gainy zostawil w spokoju :) Dziennie nimi krece po 1mm w rozne strony i caly czas ten sam efekt :P Jest dokladnie tak jak piszesz. Wlasnie z tym co opisujesz próbuje walczyc :)

Jaki wmzacniacz w takim razie bys mi polecil skoro Altai jest malo wydajny ? I co to dokladnie znaczy w/g Ciebie malo wydajny ?

 

Nawet całkiem małe błędy i niedociągnięcia przy wysokich poziomach głośności mszczą się okrutnie i scenę dość ciężko utrzymać w miejscu.

 

Tu tez masz 100% racji.. Scena i char-ka sie rozpieprzaja w drobny mak :wsciekly:

 

W 2 drogach MP5.16 gra swietnie (cicho jak i glosno) ale czasami mialem wrazenie (ech mogloby byc ciut lepiej), teraz w 3 drogach ten sam woofer pod tym samym wzmakiem i z takim samym cięciem od dolu tak napier****** w doslownym tego slowa znaczeniu ze szok........

 

Wiem wlasnie.. Bawilem sie u siebie i jak puscilem chocby KR2 HPF63Hz/18dB i LPF600Hz/24dB to mi prawie cycki urwalo :D To tez mnie wlasnie sklania do 3 drog, ale nie wiem czy sobie poradze montazowo/wiedzowo/ogolnie..

 

Na dniach przyjda w drzwi uDimy ProX M6 i zobacze co z nimi bedzie..

 

EDIT:

 

Ja pi********* 3/4 posta zniklo :wsciekly:

 

W skrocie do:

 

TomoMadej

 

Nie ide za zadna moda. Dla mnie granie SQ polega na tym, zeby scena byla odpowiednio ulozona i char-ka w miare wyrownana, do tego w moim przypadku bardzo glosno :)

 

Stochus

 

Ja nigdzie nie pisalem, ze chce 40Hz z drzwi..

 

Bury22

 

HSy to chyba ale w 3 drogi ??

 

Kuwra mac :/

 

Pisalem poprzedniego posta chyba z 20 minet i sie skasowalo wszystko w pizdu :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarstwem może okazać się wzmak ze znacznym zapasem mocy, z której wykorzystasz tylko część. Mam na myśli wzmak zdecydowanie bardziej wydajny niż Twój Altai :)

Jedynie by się upewnić - rozumiem, że wnioski wyciągasz na podstawie znajomości tego pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wyświetliło tyle co było widać

 

Pisalem, cytowalem, kopiowalem, nacisnalem wyslij i jest to co widac :/

 

Jaki setup zagral jak oczekujesz?

 

Nie slyszalem jeszcze chyba :rotfl: Powaznie. W niektorych autach mi sie np. srednica i gora podoba, w niektorych bas, kick w prawie zadnym :P Ciezki temat ogolnie i jeszcze jak sie ma do tego okrojony budzet..

 

 

Jedynie by się upewnić - rozumiem, że wnioski wyciągasz na podstawie znajomości tego pieca?

 

Passat stwierdzil, ze tam stopien koncowy prawie jak Zapco 500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to dokladnie znaczy w/g Ciebie malo wydajny ?

 

Nie wiem dokladnie ile Altai ma mocy na kanal ale Malo wydajny dla Sinoffa to znaczy ze jesli chcesz grac glosno a zeby sie nic nie sypalo nic w scenie i brzmieniu to musisz zaladowac od ch*** watow w woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie powinno juz nie byc zle, ale skoro nadal jest ten problem to ja bym dla testu zapial cos jeszcze mocniejszego, lub nawet jakas 4-kanalowke w 2 mostkach (jak woofery mocne to takie 400W im nie straszne, sprawdzone) zeby sprawdzic czy objaw zniknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie powinno juz nie byc zle, ale skoro nadal jest ten problem to ja bym dla testu zapial cos jeszcze mocniejszego, lub nawet jakas 4-kanalowke w 2 mostkach (jak woofery mocne to takie 400W im nie straszne, sprawdzone) zeby sprawdzic czy objaw zniknie

 

Mostki daja chyba gorsza kontrole i wiecej znieksztalcen.. Pamietam kiedys, jeszcze w Mazdzie (zalozenia powiedzmy te same) mialem Philipsa DAPa. Woofery graly lepiej na kanale niz na mostku.. Bylo glosniej, ale przester wczesniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostki daja chyba gorsza kontrole i wiecej znieksztalcen.. Pamietam kiedys, jeszcze w Mazdzie (zalozenia powiedzmy te same) mialem Philipsa DAPa. Woofery graly lepiej na kanale niz na mostku.. Bylo glosniej, ale przester wczesniej

 

przy mostkach trzeba sie jeszcze bardziej tasowac nad gainem, znam auto ktore jezdzi majac na wooferach 2 mostki (kolo 450W na strone wychodzi) i po pieprzeniu sie z gainami troche czasu okazalo sie ze woofery ktore nie graly za bardzo srednica a z dolu bylo pieknie, nagle graja piekna srednica i maja nadal ekstra dol :) A i wlasciciel lubi sluchac muzyki na koncu skali volume :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym gainy zostawil w spokoju :) Dziennie nimi krece po 1mm w rozne strony i caly czas ten sam efekt :P Jest dokladnie tak jak piszesz. Wlasnie z tym co opisujesz próbuje walczyc :)

To znaczy, ze temat gainów przerobiłeś i można je zostawić w spokoju.

Jaki wmzacniacz w takim razie bys mi polecil skoro Altai jest malo wydajny ?

Nie oczekuj, że sypnę modelami i firmami jak z rękawa. Nie znam apetytu Twoich wooferów i to niestety sprawdzić sam musisz. Zakładając, jak podejrzewam, że są w stanie przyjąć jakieś 200W na sztukę, to szukaj wzmaka o mocy 250-300W na kanał lub mostek z czego wykorzystasz jakieś 60-70% mocy bez ryzyka wejścia w obszar gdzie wzmacniacz przestaje być stabilny. Poz zapięciu takiej mocy na woofery nie oczekuj jakoś specjalnie wzrostu głośności, ta kupa prądu na kontrolę głośników spożytkowana będzie.

I co to dokladnie znaczy w/g Ciebie malo wydajny ?

Powinienem raczej napisać, że nie dysponuje mocą która jest w stanie wykorzystać możliwości jakie dają woofery.

Tu tez masz 100% racji.. Scena i char-ka sie rozpieprzaja w drobny mak :wsciekly:

W związku z tym czeka Cię mnóstwo siedzenia i kręcenia gałkami aby mieć pewność, że woofery są należycie kontrolowane, niech to będzie punkt wyjścia. Później dopiero zabawy z poziomem głosności poszczególnych przetworników, optymalnym cieciem, czasami, fazowaniem Cię czekają plus dopasowanie tweetków i suba do wooferów tak tonalnie jak i względem głośności.

Jedynie by się upewnić - rozumiem, że wnioski wyciągasz na podstawie znajomości tego pieca?

Zupełnie nie znam tego pieca, wnioski wyciągam po opisie Ache w kwestii tego jak woofery się zachowują podczas głośnego grania.

Mostki daja chyba gorsza kontrole i wiecej znieksztalcen.. Pamietam kiedys, jeszcze w Mazdzie (zalozenia powiedzmy te same) mialem Philipsa DAPa. Woofery graly lepiej na kanale niz na mostku.. Bylo glosniej, ale przester wczesniej :/

Po prostu wszedłeś w zakres pracy wzmaka gdzie już nie jest stabilny a wzmak zapewne nie zdążył się ułożyć się do takiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...