Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jak Altai wroci to bedzie po 196 W na woofer :P

 

ja mam obecnie ponad 200W na woofer i nic się nie dzieje na 2mm2 OFC ...

 

Poza tym mam mega spadki, wiec wole dmuchac na zimne :)

 

to nie wyeliminujesz tego kablami głośnikowymi :P lepiej zobacz sobie co można zrobić z prądówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chce wlasnie kupic na Alle jakies smieszne wynalazki i poprobowac. Zobaczymy, moze trafi sie perelka za smieszne pieniadze :)

Tych nieznanych, a wartych wypróbowania wynalazków jest zawsze na alle spora gromadka, na forum, jak zwykle - hity :) w sume, to i lepiej.

Poza tym mam mega spadki, wiec wole dmuchac na zimne :)

A jak Altai wróci? Pociecha z niego na wooferach będzie ale swoje połknie. Może lepiej, jak Hellsin pisze, oglądnij prądowe dobrze zamiast wymieniać głośnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem kabelki juz mam wiec wymienie, a ze sa plaskie to + 5 do stylu :rotfl: Zasilanie mam 2x25mm^2 + 1x10mm^2.. Podejrzewam, ze spadki to aku/altek.. Mam 3 dodatkowe masy pod maska. Aku-silnik, aku-buda i buda silnik.. Jeszcze trzeba od altka przewody wymienic. Jak to nie pomoze to nowy aku/altek albo aku i altek i zas talary..

 

Nowe RCA :D zrobione z przewodu HA Thomson :)

 

http://img6.imageshack.us/img6/844/dscn1015tw.jpg

 

http://img714.imageshack.us/img714/9789/dscn1016ck.jpg

 

http://img818.imageshack.us/img818/3460/dscn1017j.jpg

 

i moja slawna na caly swiat skrzynka dla Kappy :rotfl:

 

 

http://img7.imageshack.us/img7/5965/dscn1018l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter sie uspokaja dopiero przy 5kHz/24dB Ale do 2-waya to troche kiepskie ciecie a w 3 drogi sie nie pakuje. Moim zdaniem do 3-waya TN52 sie idealnie nadaje

Twierdzisz tak na podstawie danych które widzisz na radiu czy słyszysz wyraźną dziurę w paśmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zalozone.. Na razie zrobilem ino pod gwizdki. Jest szansa ze dzisiej je zaloze :) Sa to kable kierunkowe, ale nie podpinalem nigdzie zyly kierunkowej.. Podobno gra nie warta swieczki :wink:

Wczoraj dzieki Cursorowi (dzieki wielkie! :) ) wpadl mi w rece Hifonics Juno i jakis baardzo stary Fujitsu Ten :D Zaraz lece na garaz i obadamy co z tego wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifonics Juno

 

Ten Ci może przypaść do gustu, dół bardzo ciekawy, idealny wzmak na woofery, przy trzech drogach bajka, ale średnica i góra najzwyczajniej w świecie wykastrowana...

Z podłączeniem tego Fujitsu Ten uważaj, ja go podłączałem niby poprawnie, a w ciągu nocy mi aku wydoił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem tego Fujitsu Ten uważaj, ja go podłączałem niby poprawnie, a w ciągu nocy mi aku wydoił...

U kumpla jeździł przez prawie 2 miesiące i nic. Tyle, że trochę inaczej go podłączyłem(dwa przewody do remote, a nie jak poprzednio do plusa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo woofer Ci nie gra średnicą powyżej 2kilo

 

Calkiem prawdopodobne.. Tylko ktos tam wyzej pisal, ze ori zwrotki sa strojone na 3,8kHz/12dB, wiec woofer w/g zalecen producenta powinien grac srednica. Manual tych glosnikow na moje oko mowi to samo :) Czyli co, ze jakis blad montazowy czy o co biega ? Albo ja gluchy moze jestem :D

 

Ache !

Skrzynka meeeeeega :rotfl:

Teraz śpisz na poduszcze bez poszewki?

 

Skrzynka na szczescie nie jest mojego autorsrwa :D Kiedys na szybko potrzebowalem srzynke i koles z Tarnowskich Dziur mial taka na Alle.. Pojechalem i kupilem :D

 

Ten Ci może przypaść do gustu, dół bardzo ciekawy, idealny wzmak na woofery, przy trzech drogach bajka, ale średnica i góra najzwyczajniej w świecie wykastrowana...

 

Ja go wlasnie pod TN52 chcialem podlaczyc :) Moze mi to akurat podejdzie :)

Woofery tez mi radzil juz Kurczak podlaczyc. Sprawdze, chociaz nie jestem jakos mega nastawiony na te 22 W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo woofer Ci nie gra średnicą powyżej 2kilo

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chodzi o to ze powyżej tej częstotliwości jest za cicho czy za duże zniekształcenia i nie warto tak wysoko go ciąć? Ja akurat mam problem z wooferem bo się drze niemiłosiernie i nic ich nie uspokaja oprócz znacznego obniżenia mocy. Dziś były testowane na Audio Arcie z podpisu i starym Hifonie Son of Aphrodite (po spa u jednego z użytkowników z forum). Zamiast oryginalnych zwrotnic użyłem Alpine 3653 i nie zależnie od cięcia woofera ciężko słuchać (utwór testowy to Grammatik - Rozmowa i pianinko, które jest pięknie zniekształcone z winy woofera). Nawet na minimalnym cięciu (1kHz) jest to dla mnie niedopuszczalne. Od ok. 2kHz jest jeszcze gorzej i nic nie zmienia jeszcze wyższe cięcie. Tweeter nawet przy 1kHz nie był męczący o dziwo w przeciwieństwie to oryginalnych zwrotnic.

 

Dla wyjaśnienia dodam, że górę grał cały czas Hifonics,a dól na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutkam a masz w ori ta plytke ? Tak sie sklada, ze tez duzo slucham Grammatika i sluchalem tego kawalka na tych samych glosnikach i nie zauwazlem czegos nie tak.. Z neta to nie wiadomo jakie gowno sie sciagnie. Ja mam flaci, ktore trzeszcza gorzej niz MP3 320 kb :D

 

E tam, to tylko cyferki...

 

Doskonae o tym wiem. Pamietam Fuji Alpha 3000M.. 4x30W ale bajeczka :) Troche mi miesa brakowalo z niego, ale jak na 30W to miazga :)

 

U mnie ostatnio napędza wzmak z avatara

 

A ja jestem Matka Wielebna z Diuny i wiem co masz za piec po avatarze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik dan124 dnia 29 styczeń 2012 - 21:58 napisał

U mnie ostatnio napędza wzmak z avatara

 

A ja jestem Matka Wielebna z Diuny i wiem co masz za piec po avatarze :wink:

 

No logo marki juz cos mowi a jezeli to ten co mysle to okolo 50wat na kalan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutkam a masz w ori ta plytke ?

 

No właśnie nie i zauważyłem, że w domu też nie gra to pianino tak jak powinno. Mimo wszystko nie zaszkodzi użyć do korekt ustawień, bo jak na tej nucie będzie to już akceptowalne to już chyba wszystko zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logo marki juz cos mowi a jezeli to ten co mysle to okolo 50wat na kalan

 

No to jestes wrozka :) Skad ja mam wiedziec co to za piec ?? :P Poza tym dla Dana cos moze grac wystarczajaco, dla mnie nie :P

 

No właśnie nie i zauważyłem, że w domu też nie gra to pianino tak jak powinno. Mimo wszystko nie zaszkodzi użyć do korekt ustawień, bo jak na tej nucie będzie to już akceptowalne to już chyba wszystko zagra :)

 

Cos Ty.. Nie ustawiaj calego sprzetu/brzmienia pod jeden kawalek.. Mnie kiedys Beyonce razila w jednym kawalku (jest przester na wokalu) ustawilem tak wszystko, ze przesteru nie bylo, ale za to innych rzeczy sie nie dalo sluchac znowu.. Poszukaj jakiegos innego kawalka z pianinem w lepszej jakosci :) Poza tym skad wiesz, ze znieksztalca skoro nie slyszales oryginalu ?? Ja mam ori plyte Kanyego Westa.. nie wiem czy to PL wytwornia tak spieprzyla robote ale na 70% trackow sa wyrazne przestery.. Nie kupie juz nigdy oryginalu Kanyego, bo momentami gra jak MP3 128kilo.. Powaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu jestem trochę w kropce, bo jak w lato różnica po podłączeniu AA zamiast Hifona była wyraźna, ta teraz nie ma jej prawie wcale. Nie wiem czy to zasługa przeglądu i poprawy tego wzmaka czy wina niskich temperatur. A po włączeniu dołu na flacie byłem w szoku jak się poprawił na Hifonie. Chyba wywalę suba :) W dodatku wczoraj wpadło mi w ręce takie unikatowe i "przeogromne" cacko jak Alpine 3516 :hyhy: Muszę tylko mu obciąć wtyczkę din i podłączyć cinche. Mam nadzieję, że zagra bo przeleżał parę ładnych latek na strychu kolegi. Opcja pod tweetery oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podlaczylem Fujitsu Ten QM nie pamietam dokladnie ktory :) Oczywscie poszedl na TN52. Pierwsze co rzucilo sie w uszy to takie "zycie" i "przestrzen" w gornych partiach. Foki dalej dra morde tak jak pod Denonem, tyle ze pojawilo sie wiecej wyzszej gory i wiecej detali (myslalem, ze to niemozliwe :D ). Piec bardzo muzykalny i stereofoniczny. Tweetery graja teraz z wieksza rozdzielczoscia i duzo bardziej precyzjnie. Musze jeszcze tylko wyeliminowac to darcie ryja i beda tweetery idealne :)

 

PS. Ma ktos jakies patenty na usztywnienie lusterka ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery siedza KR2 :) W porownaniu do CFSow sa bardziej miekkie, co mi akurat nie odpowiada :P Maja tez wiecej basu. Mam chyba cos popaprane w drzwiach/ustawieniach bo nie slysze roznicy w grze woofera pow. 2/2,5 kHz wiec ciezko cos powiedziec konkretniejszego.. Poza tym CFSy graly pod innym piecem i Foki graja pod innym.. Narazie mam takie wrazenie, ze woofery KR2 sa takie "zwykle" przy CFS. Innymi slowy jakby policzyc kase wydana na CFSy i na K2P to Phase wygrywa dosc powaznie :) Wydaje mi sie, ze Phase postawily za wysoko poprzeczke Powerom :P Do tego jak dam zdrowo glosno to "cos mi zaczyna pachniec" w aucie :P Przy Phase tego nie doswiadczylem a dostawaly 2x wiecej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...