Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dobrze pojdzie to jutro wymienie kabelki do wooferow.. Mam Oehlbachy plaskie 2x4, wiec do wooferow beda jak znalazl :) Odrazu tez wymienie kable do suba, bo 400W leci na 2x2 mm :hyhy: Moze dlatego tez sa takie spadki i mrugania swiatel.. Moze to polsrodek, ale nie chce narazie aku wymieniac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem, nawet mialem 209 i jakos z ht25 mi dupy ta łagodnoscia nie urwał :D

 

A mozesz sie smiac ale głupi jbl DA1002 zrobił z nimi porzadek :)

Odsłuch jednego klocka z danej firmy, nawet serii niekoniecznie pokazuje nam jak gra reszta.

 

Ukaschec wspominał, że 209 i 404/203 brzmią wyraźnie różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem dopisac, ze na 100% tweeter.. TN52+CFS=to samo, CFS+MT-9 nie drze ryja, K2R+MT-9 nie drze ryja, CFS+MT-11 nie drze ryja.. Tweeter sie uspokaja dopiero przy 5kHz/24dB :D Ale do 2-waya to troche kiepskie ciecie a w 3 drogi sie nie pakuje. Moim zdaniem do 3-waya TN52 sie idealnie nadaje :)

 

 

 

 

stanec, osobno to nie musi być słyszalne, w tym problem...

 

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to oryginalna zwrotka ma ciecia 12/18db 3800hz i takiego ustawienia bym sprobowal na Twoim miejscu

 

z woofera wycinasz srednice ktora grac powinien wg producenta, moze powstaje dziura w pasmie przez ktora wysokie tony wydaja Ci sie zbyt natarczywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to oryginalna zwrotka ma ciecia 12/18db 3800hz i takiego ustawienia bym sprobowal na Twoim miejscu

 

 

Sprobuje :)

 

z woofera wycinasz srednice ktora grac powinien wg producenta, moze powstaje dziura w pasmie przez ktora wysokie tony wydaja Ci sie zbyt natarczywe

 

 

Nie sadze.. Ale nie pozjadalem wszystkich rozumow, nie jestem guru i bede probowal wszystkiego :)

 

 

A jak wrażenia na ori zwrotce? Z tego co kojarzę masz cały komplet.

 

 

A myslisz, ze podpialem ?? :P Mam 3 piece kazdy w innym miejscu i kable strasznie daleko.. Sprobuje chocby gwizdki na dniach podpiac pod ori..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, ze podpialem ?? :P

No to dawaj pod ori! Puść to z jednego osłuchanego pieca i będziesz miał pogląd. Foki mają dupne cięcia, często strome i trudne do przełożenia na swój podział bez pomiarów. Na ori zwrocie to będzie miało prawo zagrać, tak to trochę błądzenie po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori zwrocie to będzie miało prawo zagrać, tak to trochę błądzenie po omacku.

 

A ja myślę, że nie zagra. Mam podobny problem jak Ache i to właśnie na ori zwrotce jest najbardziej słyszalne. No ale próbować warto. Może z innym tweeterem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wynika to z faktu, że ori zwrotnice nie są opracowywane pod docelowe środowisko w jakim będą grały, bo tak każdy jeden zestaw w każdym samochodzie, pod każdym dowolnym setupem wymagałby customowej zwroty. Oryginalna zwrotka jest czymś w rodzaju najlepszej opcji dającej możliwość zagrać głośnikom w różnych aplikacjach, jednak jak piszę najlepszym rozwiązaniem byłoby skroić zwrotkę na podstawie pomiarów w danym aucie i aplikacji, a Przemkowi zaleciłem oryginalną jedynie z uwagi na dosyć problematyczne odzwierciedlenie oryginalnego podziału za pomocą aktywki...

 

A może by tak rozdzielić ori zwrotę pod bi-amp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie zagra. Mam podobny problem jak Ache i to właśnie na ori zwrotce jest najbardziej słyszalne. No ale próbować warto. Może z innym tweeterem będzie lepiej.

 

Tez Foki, czy CFSy ?? Tweeter Phase tez byl strasznie kulawy na ori zwrotce.. Wlasnie ostrzyl i darl morde.. Uderz do Mastaha22..On tam zdrowo kombinowal swojego czasu z tym gwizdkiem.

 

Aktywnie moge zrobic 4kHz/6/12/18/24dB.. Wiec powiedzmy ze jest "blisko" ori podzialu. Jeszcze kwestia tego jaka jest roznica miedzy 4kHz aktiv i passiv.. Ale nie chce kolejnej wojny wywolywac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakis wzmacniacz bedzie mial inna charakterystyke grania, to przeciez uslysze od razu :) To tak jak podpialem TN 52 zamiast MT-9. Od razu zaczelo sypac po uszach :D

Wcale nie musisz usłyszeć różnicy od razu, nie dajesz wzmakowi szansy na ułożenie się w ten sposób a sobie na osłuchanie się jak system gra po podmiance wzmaka. Zbyt szybko chcesz mieć wszystko na cacy.

Spróbuj jeszcze gainami albo tłumieniem zbalansować głośność tweetków i wooferów, tak w pionie jak i stronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phase tez byl strasznie kulawy na ori zwrotce.. Wlasnie ostrzyl i darl morde.. Uderz do Mastaha22..On tam zdrowo kombinowal swojego czasu z tym gwizdkiem.

I do dziś twierdze i jestem w stanie udowodnic ze potrafi zagrac minimum dobrze... Jestem coraz blizszy jego wyciagnieciu z omegi, H1'ka juz mi wychodzi bokiem, phase byl / jest jednak ciekawszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakis wzmacniacz bedzie mial inna charakterystyke grania, to przeciez uslysze od razu :) To tak jak podpialem TN 52 zamiast MT-9. Od razu zaczelo sypac po uszach :D

Wcale nie musisz usłyszeć różnicy od razu, nie dajesz wzmakowi szansy na ułożenie się w ten sposób a sobie na osłuchanie się jak system gra po podmiance wzmaka. Zbyt szybko chcesz mieć wszystko na cacy.

Spróbuj jeszcze gajnami albo tłumieniem zbalansować głośność tweetków i wooferów, tak w pionie jak i stronami.

 

Nie mam tyle kapusty, zeby na tak zonglowac klockami.. Na szczescie sa na forum zyczliwi ludzie i zawsze cos idzie pozyczyc, zamienic sie :) Denona mam juz dlugo i wiem, ze nie nalezy do tych super cieplych. Dlatego mysle, zeby od niego zaczac. W wypowiedzi chodzilo mi o skrajne przypadki jak np. jakis kluchowaty tweeter Helixa i chocby moje Focalowe zyletki :D Nawet gluchy by uslyszal roznice. Ogolnie wiem, ze trzeba sprzetu troche posluchac, zeby cos powiedziec. Ale np przy TN 52 uslyszalem kilka nowych dzwiekow w kawalkach ktore znam praktycznie od razu. Rozpieprzylo mnie to ogolnie :D

 

Mam Oehlbachy plaskie 2x4, wiec do wooferow beda jak znalazl :) Odrazu tez wymienie kable do suba, bo 400W leci na 2x2 mm :hyhy:

 

przesadzasz :P

 

W sumie jak Altai wroci to bedzie po 196 W na woofer :P Kabelki mi sie "trafily" wiec nie zaszkodzi wymienic. Ludzie daja do subow 200 W 2x4, wiec czemu by do woofera nie dac ? Tymbardziej, ze jednak z pieca do woofera dalsza droga niz z pieca do suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypowiedzi chodzilo mi o skrajne przypadki jak np. jakis kluchowaty tweeter Helixa i chocby moje Focalowe zyletki

Zapinaj w takim razie po kolei co Ci wpadnie w ręce na tweetki, bez patrzenia na firmę i moc, w końcu trafisz optymalnie.

Ludzie daja do subow 200 W 2x4, wiec czemu by do woofera nie dac ?

Jak już masz kabelki i ochotę na przekładkę - to czemu nie, szkód w ten sposób nie zrobisz. Ja nie widzę potrzeby zapinania tak grubych kabli, na wooferach mam 2x1.5 a na subie 2x2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypowiedzi chodzilo mi o skrajne przypadki jak np. jakis kluchowaty tweeter Helixa i chocby moje Focalowe zyletki

Zapinaj w takim razie po kolei co Ci wpadnie w ręce na tweetki, bez patrzenia na firmę i moc, w końcu trafisz optymalnie.

 

Chce wlasnie kupic na Alle jakies smieszne wynalazki i poprobowac. Zobaczymy, moze trafi sie perelka za smieszne pieniadze :)

 

Ludzie daja do subow 200 W 2x4, wiec czemu by do woofera nie dac ?

Jak już masz kabelki i ochotę na przekładkę - to czemu nie, szkód w ten sposób nie zrobisz. Ja nie widzę potrzeby zapinania tak grubych kabli, na wooferach mam 2x1.5 a na subie 2x2.5.

 

Dostalem te kabelki za pol darmo. Jutro sobota, w robocie luz wiec sobie pokopie przynajmniej raz tej zimy w cieplym magazynie :D Poza tym mam mega spadki, wiec wole dmuchac na zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez Foki, czy CFSy ?? Tweeter Phase tez byl strasznie kulawy na ori zwrotce.. Wlasnie ostrzyl i darl morde.. Uderz do Mastaha22..On tam zdrowo kombinowal swojego czasu z tym gwizdkiem.

 

Ćwiczę CFS-y, bo postawiłem sobie za cel, że chcę z tego zestawy wyciągnąć jak najwięcej. Jedynie zwrotkę chcę usunąć, bo w bi-ampie tweeter grał całkiem całkiem, a myślę, że może jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...