Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dla mnie to niczego nie powinno być za dużo, a żeby mieć odpowiednie pierdyknięcie przód też musi nadążyć za subem na każdym poziomie głośności.

Z grubsza tak to powinno wyglądać, ale niestety bywa, że od pewnego poziomu głośności wszystko zaczyna się sypać jak domek z kart, najczęściej właśnie wtedy gdy granie zaczyna się nam na prawdę podobać :)

 

Nie umiem ubrac w slowa tego o co mi dokladnie chodzi z tym subem :P

To chyba nie tylko kwestia suba, sporą działkę tego o co Ci chodzi woofery obrabiają i właśnie z nich powinien iść główny wykop, którego szukasz, suba zadaniem będzie raczej podkreślenie basu obrabianego przez woofery i nadanie mu głębii.

Spróbuj trochę przy gainach pogrzebać, lekkie korekty w górę i w dół. Tak samo w przypadku cięć, sprawdź różne opcje,nawet jeśli cięcia z pozoru mało logiczne się wydają. Może jeszcze drzwi do korekty będziesz miał przez montaż blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego poziomu głośności wszystko zaczyna się sypać jak domek z kart, najczęściej właśnie wtedy gdy granie zaczyna się nam na prawdę podobać

 

 

Mniej wiecej tak bym to ujal :)

 

To chyba nie tylko kwestia suba, sporą działkę tego o co Ci chodzi woofery obrabiają i właśnie z nich powinien iść główny wykop, którego szukasz, suba zadaniem będzie raczej podkreślenie basu obrabianego przez woofery i nadanie mu głębii.

Spróbuj trochę przy gainach pogrzebać, lekkie korekty w górę i w dół. Tak samo w przypadku cięć, sprawdź różne opcje,nawet jeśli cięcia z pozoru mało logiczne się wydają. Może jeszcze drzwi do korekty będziesz miał przez montaż blachy.

 

Drzwi sa zrobione na "beton". Nie mam zdjec, ale te z pierwszych stron sa lekko nieaktualne :) Woofery zapierd***ja miodnie i sub je uzupelnia ale przy pewnych glosnosciach jest za duzo miesa i wszystko sie robi rozmyte :/ Znowu jak jest za cicho to jest twardo i wyraznie, ale za malo kopa.. Moze cos tam dzisiaj jeszcze pokombinuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery zapierd***ja miodnie i sub je uzupelnia ale przy pewnych glosnosciach jest za duzo miesa i wszystko sie robi rozmyte Znowu jak jest za cicho to jest twardo i wyraznie, ale za malo kopa..

 

 

Moze Ci sie to wydac glupim rozwiazaniem ale ja u siebie osiagnalem to co ty chcesz poprzez zmiane ciecia i zmiane wzmaka NA TWEETERY, wiec nie skupiaj sie tylko na kwestii suba i wooferow, pogmeraj gainem tez przy tweeterach, pomieszaj troche ciecie :) Sytuacja powtarzalna bo u Sinoff'a tez ktoregos razu po zmianie wzmaka na tweeterach poprawil sie wykop przy wiekszej glosnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden bol: pogoda/temperatura :/ Narazie pokombinuje tylko gainy i aktywki/ciecia/poziomy na radiu.. Wymiana "hardware'owa" chwilowo nie wchodzi w gre :P Sprobuje moze dodac gaina wooferom, a lekko wyzej je pociac, bo aktualnie graja HPF 50 Hz/24dB i LPF 1.6 KHz/12dB.. Trzeba kombinowac i moze w koncu kiedys mi to zagra idealnie tak jak chce :D

 

Jak nic nie pomoze to zajme sie gora, chociaz sama gora/wysoka srednica pasuje mi pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 KHz/12dB, pedze to Denonem DCA-3180.. Wlasnie wrocilem z roboty i chyba Altai poszedl sie ..... :( Pogral ulamek sekundy i cisza.. Zaraz chyba ide na garaz obadac czy sie protect swieci, czy moze zwarcie gdzies glosnikowego do blachy, chociaz nie wiem jakim cudem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz tak i tak i srak :P Musze kiedys na trzezwo usiasc, bo jak se zapale to mi sie wszystko podoba :P

 

Wrociem.. W ogole nie kumam co sie stalo. Altai swieci na zielono, oczywiscie dalej cisza. Przemieniam RCA, glosnikowe, potem pojedyncze strony i dalej nic.. Przewody nie zwarte do blachy, wiec glosniki.. Zmierzylem opor glosnikow przy wzmacniaczu i ku mojemu zdziwieniu pokazalo przerwe (oczywiscie glosniki odpiete od pieca).. Rozebralem drzwi i okazalo sie, ze OBA woofery maja przerwe !! Cewki sie spalily naraz ?! Ktora madra glowa mi wyjasni co sie stalo ?? :( Mam jakis stary woofer w domu to jutro zapne na kilka minut i obadamy.. Masakra jakas poprostu :(

Piec tez na 99% udupiony, bo pewnie od niego wszystko poszlo.. Kawal fajnego klocka podobno przez PPI jeszcze robiony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jutro podlacze Phasy pod Denona.. Mam kable z gwizdkow na gorze, wiec duzo roboty nie bedzie. A piec caly czas sie sprawowal wysmienicie, zero jakichkolwiek problemow, z tego co wiem poprzedni wlasciciel tez nic nie grzebal, ale oczywiscie moge sie mylic.. Z tego co porownywalem w necie to moj ma 2 duze kondy wlutowane w inne miejsca na plytce, ale to pewnie lata zrobily swoje..

 

EDIT:

 

Co powinien pokazywac miernik na wyjsciach glosnikowych podczas gry ? Tzn. wiem, ze sygnal zmienny i teraz pytanie czy tam moze byc napiecie stale ? Wydaje mi sie, ze nie ale pytam z ciekawosci..

 

EDIT2:

 

pewnie poszło 35V na cewki i głośniki padły. Altai do prześwietlenia.

 

To jest prawdopodobnie to.. Czyli piecyk swiruje i tyle. Znasz kogos kto go szybko, dobrze i tanio ogarnie ??

BTW Phasy maja brunatno brazowe lica i smierdza fojera :/ czyli tez hasiok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi sa zrobione na "beton". Nie mam zdjec, ale te z pierwszych stron sa lekko nieaktualne :)

W takim razie przyjmuję, że drzwi jako przyczynę można wykluczyć.

Woofery zapierd***ja miodnie i sub je uzupelnia ale przy pewnych glosnosciach jest za duzo miesa i wszystko sie robi rozmyte :/ Znowu jak jest za cicho to jest twardo i wyraznie, ale za malo kopa..

Może być, że pasmo woofera i suba zachodzą na siebie, jeśli będą grały w fazie, to basu dużo będzie. Z kolei przy odwróconej fazie suba część basu z wooferów i część basu ze suba może się znieść. Dla powyższego przyjmuję, że suba tniesz w okolicy 50-70Hz.

 

Sprobuje moze dodac gaina wooferom, a lekko wyzej je pociac, bo aktualnie graja HPF 50 Hz/24dB i LPF 1.6 KHz/12dB..

Zmuszasz woofery do pracy w częstotliwościach przy których mogą nie dawać sobie rady z poprawnym graniem przy dużej głośności, spróbuj sprawdzić cięcie 80Hz przy zboczu 6 i 12 , albo 100Hz przy zboczu 6. Z kolei dla suba zapodaj 50/12 albo 63 przy zboczu 12 i 18.

Górne cięcie woofera także podnieś trochę, kilka opcji w zakresie 2-3.5kHz przy zboczach 6 i 12. Często bywa że średnnie zdecydowanie lepiej grają z wooferów niż tweetków. A tweetki? To już by trzeba było ich posłuchać :)

Tzn. wiem, ze sygnal zmienny i teraz pytanie czy tam moze byc napiecie stale ?

Na sygnale testowym o oreślonej częstotliwości - tak.

 

Przy tych uwalonych wooferach i wzmaku to moje pisanie trochę psu na budę potrzebne ale ... może w przyszłości coś z tego wykorzystasz.

Tak swoją drogą jeśli dobrze posklejasz to wszystko ze sobą i czasy dobre dasz to problemu ilością i jaością basu przy dużej głośności mieć nie powinieneś.

 

 

Sytuacja powtarzalna bo u Sinoff'a tez ktoregos razu po zmianie wzmaka na tweeterach poprawil sie wykop przy wiekszej glosnosci :)

Dziwne to trochę, ale tak było, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sprawdzić cięcie 80Hz przy zboczu 6 i 12 , albo 100Hz przy zboczu 6. Z kolei dla suba zapodaj 50/12 albo 63 przy zboczu 12 i 18.

Górne cięcie woofera także podnieś trochę, kilka opcji w zakresie 2-3.5kHz przy zboczach 6 i 12

 

Juz tak kombinowalem i takie ciecia jak napisalem sa optymalne, chociaz kto wie skoro twierdzicie, ze nawet gwizdki maja wplyw na wykop :)

 

Na sygnale testowym o oreślonej częstotliwości - tak.

 

 

Nie rozumiem jednego chociaz mam cudowne wyksztalcenie elektroniczne :D Napiecie stale i sygnal o okreslonej czestotoliwosci.. Mozesz to rozwinac ? Skoro stale, to jak czestotoliwosc ?

 

Przy tych uwalonych wooferach i wzmaku to moje pisanie trochę psu na budę potrzebne ale

 

Piec pojdzie pod noz do kogos kto ma pojecie.. Woofery jakbym dostal w jakichs znosnych pieniadzach - bral bym z miejsca jeszcze raz :) Planowalem je sprzedac i kupic Focale Powery, ale w takiej sytuacji bede sie musial wstrzymac :( Kapuchy brakuje juz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj je do Passata :) Niech przewinie cewki i bedzie git :)

 

Rozwazam ewentualna naprawe, ale nie wiem czy to bedzie oplacalne..Poza tym pewnie zajmie to wieki :)

 

BTW Altai oczywiscie znowu gra. Czyli pewnie znowu pogra z pol roku i zas cos spali.. Dam go jednemu gosciowi i niech zajrzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie stale i sygnal o okreslonej czestotoliwosci.. Mozesz to rozwinac ? Skoro stale, to jak czestotoliwosc ?

Maz rację, skrótem mi poleciało, powinienem dodać że pomiar w warunkach domowych multimetrem, na którym odczyt będzie wartością stałą. Sygnał oczywiście oscyluje ale do sprawdzenia czy wzmak na wyjściach nie dostaje małpiego rozumu albo do zrównoważenia kanałów wzmaka wskazania z multimetra w zupełności wystarczają mimo iż nie oddają stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...