Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chodzi o xero bron ten tam u gory ! W Daimosie podoba mi sie dol, srednica i energia ogolnie pojeta :) Gora wciaz mi nie pasuje i wciaz za malo energii. Ciezko mi przelac mysli na trzezwo :P Kazdy robi auto pod siebie i jak kazdemu pasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defeat juz rozkminilem. W sumie wiedzialem mniej wiecej, tylko nie jestem pewien czy tez czasowki "zeruje" ale chyba nie bo nie slysze wyraznej roznicy..

 

Pocialem dzisiej gwizdki na 2 kHz 12 i 18 dB i wcale nie jest lepiej :dobani: Ogolnie sa teraz na 4kHz 12 dB i woofer 2,5kHz 12 dB.. MDSy graly na -2 na zwrotnicy, Foki sa na -6 i dalej za glosno.. Jutro sprobuje je skierowac "inaczej niz na twarz" potem na szybko moze jakis cieplejszy wzmacniacz, jak to nie pomoze to.. :luka: juz jest kilku chetnych. Detalicznoscia miazdza MDSy doszczetnie, sa bardziej "jasne" i "krystaliczne". Po godzinie sluchania leb mnie rozbolala i na chwile obecna twierdze, ze nie sa to gwizdki dla mnie :wink: Daje im z tydzien gora dwa, zobaczymy jeszcze jak sie polacza z wooferami. Moze sie wyrownaja glosnoscia i cos jeszcze z tego bedzie :)

 

Podsumowujac:

 

+ detale, detale, detale

+ krysztal

+ nie wyolbrzymiaja sybilantow

+ jasnosc

+ brzmienie ogolem

 

- dra morde przeokrutnie

- leb boli

- bardzo kierunkowe (moze to i plus ?)

 

Czyli w sumie wiecej plusow, ale jakos nie jestem na 100 % do nich przekonany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patrzac w podpis mialem pytac :) Moze ja mam za czule ucho na wysokie.. Dzisiaj Szymon wsiadl do mnie i stwierdzil, ze nie ma gory i od razu dal gwizdek na 0 na zwrotce z -7.. Moze cos ze mna nie tak ?? :) A u Ciebie moze ten Audison robi im dobrze ? Ponoc to "cieple wzmaki".. Jak masz je ustawione ?

 

Podłączyłeś pod ori zwrotkę jak mówiłem ?

 

Cos Ty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj czasem młodszych od siebie.

 

Balcerowi TN51 też nie do końca pasuje, nie zdziwię się jak zmieni zdanie po podłączeniu zwrotnicy z utopii ;)

 

 

TN51 w utopiach 165W jest cięty 4rzędem(24dB/okt), podział jest z tego co pamiętam przy 3,5kHz, na brak średnicy nie można narzekać wg mnie

 

 

 

Twoim problemem może nie jest czułe ucho na wysokie(raczej przepity łeb i dlatego czuły :P ) a raczej zapotrzebowanie na niskie rejestry, a przy większych głośnościach tweeter potrafi zagłuszyć woofer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj czasem młodszych od siebie

 

To nie jest kwestia wiary w mlodszego ino mojego lenistwa i braku pogody :):(

 

Twoim problemem może nie jest czułe ucho na wysokie(raczej przepity łeb i dlatego czuły ) a raczej zapotrzebowanie na niskie rejestry, a przy większych głośnościach tweeter potrafi zagłuszyć woofer ;)

 

Tez mam takie podejrzenia.. Zmienie woofer i wtedy zobaczymy, ale cos mi sie zdaje ze ten gwizdek i tak za ostry jest..

A tak BTW nie pije/pale juz od 4 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem może nie jest czułe ucho na wysokie(raczej przepity łeb i dlatego czuły :P ) a raczej zapotrzebowanie na niskie rejestry, a przy większych głośnościach tweeter potrafi zagłuszyć woofer ;)

:)

 

Kombinacje Panie - a nie zmiany :)

Tnij wyżej - odpowiednio zgraj.

Ale ucho chyba masz wypaczone tak czy siak ;) może wata posłuży za filtr VI rzędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja mam za czule ucho na wysokie..

 

Ty to stary ciśnieniowiec jesteś :wink: i może dlatego.

 

 

A ja bym proponował podłączyć pod ORI zwrotką

 

To chociaż spróbuj podłączyć pasywnie zanim skreślisz te tweetery. Regulacja twetera jest chyba do -6db.

 

BTW. ori zwrotka ma cięcie ok 4k/12db. Coś koło tego miałeś chyba ustawione, to trzeba jeszcze trochę dopieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nakierowanie... watpie abys to ogarnal w ciagu jednego czy dwoch dni, ja zanim bylem pewien pare miesiecy jezdzilem z tweeterami na aluminiowych blaszkach i ustawialem, male zmiany nakierowania bardzo duzo zmieniaja w przypadkuch tych tweeterkow

 

podejdz do sprawy na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to stary ciśnieniowiec jesteś :wink: i może dlatego.

 

No no :)

 

To chociaż spróbuj podłączyć pasywnie zanim skreślisz te tweetery. Regulacja twetera jest chyba do -6db.

 

BTW. ori zwrotka ma cięcie ok 4k/12db. Coś koło tego miałeś chyba ustawione, to trzeba jeszcze trochę dopieścić.

 

Sprobuje.. Sie okaze, czy uslysze w ogole roznice miedzy active i passive..

 

no i nakierowanie... watpie abys to ogarnal w ciagu jednego czy dwoch dni, ja zanim bylem pewien pare miesiecy jezdzilem z tweeterami na aluminiowych blaszkach i ustawialem, male zmiany nakierowania bardzo duzo zmieniaja w przypadkuch tych tweeterkow

 

Jak masz je ustawione ? W jakim aucie, bo nie umiem znalezc Twojego tematu w WI.. i czego w ogole sluchasz ?? Bo przy rocku/metalu ja bym chyba ocipial..

 

 

i jak drą japę, to gain na wzmaku trochę w dół.

 

Gain mam zawsze na minimum.. Na zwrotce w 9835 gwizdek jest na.. -7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz je ustawione ? W jakim aucie, bo nie umiem znalezc Twojego tematu w WI.. i czego w ogole sluchasz ?? Bo przy rocku/metalu ja bym chyba ocipial..

na czubek nosa, ciete przy 3.15/12... nissan primastar... od kiedy zachorowalem najwiecej miele u siebie plyt focala, b&w, dali... :rotfl:

 

raz podlaczalem alpine... od TomoMadej... i faktycznie wysokich nie dalo sie sluchac, trzebabylo zjechac na maska z ich poziomem, ale to byla szybka wrzuta i w sumie to skupialismy sie na wooferach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...