Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną 75.2 na tweetki, małe mono 275.1 na subika i 120.2 na wooferach ale na woofery RS-a to on trochę słaby jest i następny z serii będzie trzeba upolować a mianowicie 175.2 - z tym powinno być ok.

 

Jednak nie ma tak prosto i plany musiałem ciut zmienić. ESX 175.2 raczej niedostępny jest i nie zamierzam czekać na niego w nieskończoność, w ogóle dostępność tej serii jest kiepska, nowych brak a używek bardzo mało. Udało mi się upolować 120.4 ale i modyfikuję w takim układzie pierwotną koncepcję. Pierwszym krokiem będzie próba dla wooferów ze wzmaka spiętego w dwa kanały. Wedle instrukcji można z tej 4-kanałówki zrobić swego rodzaju dual mono albo klasyczne, jednokanałowe mono. Ja chcę spróbować tej pierwszej opcji i w taki sposób napędzić woofery.

Nie spotkałem, nie słyszałem aby ktoś w taki sposób 120.4 wykorzystywał, jakiś czas temu widziałem parkę 275.1 do sprzedania z przeznaczeniem na  pędzenie wooferów, całkiem  filtrów były pozbawione.

Taki krok pierwszy będzie. W razie klapy jest wyjście awaryjne :)  dwa kanały pójdą na woofery a z dwu pozostałych sub będzie czerpał, albo w mostku albo w trybie "true mono". Takie rozwiązanie niestety niesie ze sobą konieczność zmiany wooferów... No właśnie... Na jakie? Pierwsze przychodzące mi do głowy to Dego SP, no może jakieś inne ale na tą chwilę jakoś żadne mi do głowy nie przychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdecydowanie rozmowa jest o starej i jeszcze zedowskiej serii wzmaków przed sprzedażą marki. Jedni je lubią a inni ich nie trawią - całkiem jak ze  sony M1, dla jednych klasa sama w sobie a dla innych nic specjalnego. Dorzucam opis wraz z oceną (nie moje :) ) 120.2  http://www.teamrocs.com/reviews/amplifiers/ESXq1202.htm To właściwie połowa ze 120.4, trochę zmieniony funkcyjnie w stosunku do 4-kanałówki. Jak by ktoś był ciekawy opisu i możliwości konfiguracyjnych to manual http://www.esxaudio.de/manuals/discontinued/Q752-4752.pdf

Na ten czas zostaje 120.4 i na nim system będzie stawiany, Tweetki na 75.2 będą grać. Oczywiście nie wykluczam jakiejś roszady ale najpierw powinienem mieć w garści 175.2, oczywiście własny. Ja tak trochę marudzę na fakt iż 120.2 zbyt mało mocy ma ale z drugiej strony to marudzenie bierze się po odsłuchu na wooferach RS-audio. One niestety żrą podobne ilości prądu jak AS Phase albo Dego Master. Z kolei na Dego SP, jak u Przemcia, 120.2 nie daje znać o małej ilości prądu albo lichej kontroli. Dego SP łatwe do napędzenia wydają i  zdawać by się mogło, że 80-100W z dobrego piecyka będzie robić cacy robotę. Sporo racji w tym jest i biorąc dwa kanały z np. Helixa A4 mamy już całkiem fajne granie lecz uzyskane poziomy głośności niestety nie powalają, właściwie to o głośnym graniu przy takim zestawieniu raczej zapominamy. Mam do tego dziwne wrażenie, że znalazło by się co najmniej kilka modeli woofera zupełnie nie podejrzewanych o mocno rogatą duszę i apetyt na prąd więc po prostu trzeba będzie trochę poszukać a może tylko odkopać... choćby trochę już pogardzane HV165 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem kiepsko jest ze zakupem wzmaków tej serii, jakiś jeden czy drugi błyśnie na alle lub ebayu ale gdy spróbujemy jakiś konkretny zestaw do pędzenia instalki zakupić to już się schody robią. Na dodatek jedne z tej serii można kupić zdecydowanie łatwiej niż inne.

 

 


Grześ maruda ;)

No co? Żadna nowość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na ten czas HV165 od FUBU montażu się jeszcze nie doczekały, czasu brakuje. Za to paczka do mnie przyszła a w niej old school w doskonałej kondycji - woofery 6.5lf od Bostona. Za czas jakiś przekonam się czy słusznie w nich nadzieję pokładałem... Na zachętę dostaną piękne i całkiem kwaśne pierścionki redukcyjne by mastah :)

Zakupiłem też całkiem innego olda, zupełnie nic nie ma wspólnego z graniem w aucie ale za to można go trochę wykorzystać do budowy grania :) Obiekt westchnień i marzeń wielu majsterkowiczów w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku - stary poczciwy prexerek :) Nie mam pojęcia jak to się stało, że został kupiony, przeleżał co najmniej kilkanaście lat i dopiero dziś miał okazję strugać pierwszą dechę po mojej regulacji noży... A jeszcze zostało do przećwiczenia całkiem spore pudło reszty osprzętu do innych funkcji :)

 

 

post-4056-0-86416100-1399575468_thumb.jpg

post-4056-0-26312000-1399575486_thumb.jpg

post-4056-0-19705700-1399575516_thumb.jpg

post-4056-0-21651100-1399575539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już jako heblarka, tokarka (jeśli jest nasadka) i parę innych przydają się często. Ja mam trochę inna machinerie ale na podobnej zasadzie :) zawiera jeszcze pile tarczową, frezarkę dolnowrzecionową, gruboścówkę, wyrówniarke.

 

Maszyna mega :) gratuluje udanych zakupów :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...