Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

tak samo jak w przypadku głośników, jak i ciuchów - wychodzi nowy model/kolekcja, to stare idą w dół.

Nagle okazuje się, że buty za które dałeś 300 zł, są warte 99 ... a i tak na tym jeszcze zarobią ...

 

Niestety się z Tobą nie zgodzę... nie wszystkie stare modele idą w dół... nawet w ciuchach a szczególnie w butach... są klasyki w każdej dziedzinie, które niezależnie od swojego wieku dalej trzymają się w cenie :)

Wydaje mi się, że HSK pomimo swojego 'zaawansowanego' dalej się dobrze sprzedają bez względu na cenę.

 

 

 

Jedyne rozwiązanie to posłuchać jednego i drugiego zestawu oraz porównać... porobić jakieś testy

Wtedy się dowiemy czy warto inwestować w podróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety się z Tobą nie zgodzę... nie wszystkie stare modele idą w dół... nawet w ciuchach a szczególnie w butach... są klasyki w każdej dziedzinie, które niezależnie od swojego wieku dalej trzymają się w cenie :)

 

trzymają do czasu. nie popadajmy w paranoję. tak jak pisałem jest to produkcja masowa ... i tyle, nie jednostkowa. Nawet rzeczy z produkcji jednostkowej spadają z ceny.

Smutne lecz prawdziwe, ale nic wieczne nie jest.

 

Wtedy się dowiemy czy warto inwestować w podróbki

 

nadal nie masz 100% pewności, a piszesz że podróbki ... a może to czysty odrzut, a jakiś Chiniol je zwędził i sprzedał dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymają do czasu. nie popadajmy w paranoję. tak jak pisałem jest to produkcja masowa ... i tyle, nie jednostkowa. Nawet rzeczy z produkcji jednostkowej spadają z ceny.

Smutne lecz prawdziwe, ale nic wieczne nie jest.

 

Podam ci pierwszy lepszy przykład z odzieży aby Ci udowodnić, że się mylisz

Buty: Nike Vandal z tego co mi się wydaje są produkowane od 1984 roku. Spójrz na cenę:) możesz spojrzeć na tą cenę za 3-5 lat. I powiesz mi czy spadnie.

 

Raczej nie ukradł:D ciężko mu będzie sprzedać coś takiego dalej.... i wątpię żeby sprzedawcy potem wystawili taki towar 'kradziony' jak ich złapią to oni poniosą konsekwencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty: Nike Vandal z tego co mi się wydaje są produkowane od 1984 roku. Spójrz na cenę:) możesz spojrzeć na tą cenę za 3-5 lat. I powiesz mi czy spadnie.

 

ja widzę pełną gamę rozpiętości ceny tych butów u nas.

Dodatkowo porównaj do ceny pierwotnej te 200 zł obecnie, oraz pamiętaj, że skoro kiedyś kosztowały w USA tyle, to teraz tam także to porównuj, czyli na rynku pierwotnym.

 

Raczej nie ukradł:D ciężko mu będzie sprzedać coś takiego dalej.... i wątpię żeby sprzedawcy potem wystawili taki towar 'kradziony' jak ich złapią to oni poniosą konsekwencję

 

a buźkę widział tam na końcu zdania czy nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum car audio czy AGD albo odzieżowe?

Opanujcie się i jeśli macie jeszcze zamiar ciągnąć temat podróbki uzasadniajcie to pisemnymi decyzjami polskiego dystrybutora.

Później oczyszczę temat z tego spamu. Kolejne posty o podobnym charakterze będą kasowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jednak jest chyba nie tak, bo nie znam innego przypadku, ktory po wejscu nowego modelu cena spadla o 2/3 nie jest to normalne. Niech ktos poda jeszcze jakis przyklad jak cos stanialo o 60% po wejsciu nowego modelu i odpowie dlatego logo na Tweeterze wyglada inaczej niz na oryginalne, tzn jest takie mega badziewne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzka mentalność jest taka właśnie że jak za drogo to źle a jak za tanio to też niedobrze bo od razu domniemanie że coś jest nie tak.

 

to raczej nasz Polska, bo jaki prawem sąsiad dał za to mniej, za co ja rok temu dawałem tyle kasy ... smutne lecz prawdziwe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś kolumny domowe znanej marki,zapłaciłem 1400zł plus odsetki za raty więc 1600 mnie wyniosły,może mniej po czym za ok 2 tyg zostały przecenione na 700.Bolesne to było ale nawet Elco stwierdziło że nie może z tym nic zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie to zainteresowało że też sobie w czwartek podjadę po komplecik za 290zł ;)

 

PS: nikt nie pisze tutaj o marżach importerów ...czy takie 50% to dużo, czy mało? Czy można coś sprzedawać o 50% taniej niż "normalnie, oficjalnie, cennikowo" w sklepie? Ja wiem że mozna , a spory o za duży narzut na klocki pana "J z Rzeszowic" już czytaliśmy razem z wyjaśnieniem dlaczego MUSI być taka marża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych decyzji, pism czy oświadczeń, w interesie dystrybutorów to nie leży. A sam dystrybutor HSK? Określi towar jako nieoryginalny, bo jego głośniki są produkowane na dziennej zmianie , a te tanie w nocy? Już choćby na tym forum sporo osób poświęciło mniej lub więcej czasu tematowi oryginał/kopia, im na pewno nie wystarczy samo stwierdzenie "to podróba" ze strony dystrybutora, pewnie innym też to nie wystarczy.

A jeśli oryginał? Też trochę słabo przyznać, że jakaś mniejsza lub większa partia głośników bokiem poszła, pewno nawet bez wiedzy właściciela marki i dystrybutorów, obciach jest i straty finansowe też.

nikt nie pisze tutaj o marżach importerów ...

Bardzo Cię proszę, jest i o cenie

No i jeszcze cena. Jaka jest wyjściowa, we fabryce? Ile narzutu robi Hertz i pośrednicy? I cena Tanich HSK z alle. Koszt produkcji w fbryce jest pewnie podobny. Marża nieoficjalnych importerów jest zapewne mniejsza. Czy różnica może sięgać 400pln? Moim zdaniem tak i to przy założeniu że te tańsze z alle to także oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tsikot.yehey.com/forums/showthread.php?t=46663

http://gearheads.in/showthread.php?298-Hertz-Fakes-Spotted!!!

 

Jak ktos nie rozumie dokladnie po angolsku to w skrocie pisza tam ze zauwazono falszywki hertza z seri hi energy, zapakowane w orginale pudelka. Glosnik mid bassowy mimo ze ludzaco podobny ma zle wykonana naklejke, jakosc wykonania nie jest zla mimo ze to falszywka. Na rezystorach i pcb pisze Nertz zamiast Hertz.

Ze ciezko sie polapac bo H w hertzu oryginalnym jest bardzo podobne do N. Tweetery maja napisane Hertz na grillu i NERTZ na magnesie, maja manuale i opakowania identyczne ale nie maja naklejki hertz special car stereo.

 

Pisza tez ze potwierdzaja zgloszenie o falszywkach przez dilerow bla bla bla... ze sa tanie, gorzej wykonane ale i tak staja sie popularne.

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej przekonujące będą fotki z dokładnym wykazaniem różnic. Swoją drogą ciekawe, oryginalne pudełka i podrabiane głośniki, nie talka naklejka, n zamiast h, a najlepsza jest wstawka o weryfikacji na podstawie numerów seryjnych, przekładając na nasz rynek, to wszystkie komplety których Elco nie ma w bazie fałszywki,oczu mydlenie to jest a nie jakieś obiektywne stwierdzenia :/ Chyba zdecydowanie prościej jest złapać w kilku miejscach grubość membrany śrubą mikrometryczną dla taniego i droższego zestawu, albo suwmiarką zmierzyć średnicę kosza, magnesu itd. itp.

Producent chyba nie będzie robił tajemnicy z norm dotyczących wymiarów głośników i dopuszczalnych odchyleń od tych norm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny temat a już ma kilkanaście stron? Lepiej gadać o Yakuzach nie?

Po troche lepiej... Bo nic konkretnego w tej kwestii chyba nie da się już napisać...

Na naszych "podróbach" jak i wielu innych tez nie ma sladów swiadcaacych o macholjach...

 

Jednym słowem z mojej strony pozdro dla wszystkich pieniaczy którzy ewidentnie nie potrafia przelknac tej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mjednak musze dotknac, zeby miec pewnosc :) kolega zamawia te glosniki (tyle ze juz nie ma takich po 260+paczka, najtaniej sa po 300+paczka), podlacze pod moje alpiny i porownam z oryginalnymi vibe jak to sie maja. Porownanie bedzie moze nie idealne, bo nie dysponuje na te chwile "oryginalnymi" hsk, ale mysle ze vibe ba6 spokojnie daja rade hsk, a pod identycznymi klockami bedzie juz jakies porownanie :) wiadomo na poczatku beda nie wygrzane, ale po wygrzaniu tez je sprawdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...