Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiecie, jak by mi ktoś powiedział ze mam dopłacić 440zł za ciut precyzyjniej wyfrezowaną obudowę zwrotnicy to bym go trochę wyśmiał :D

ja kupiłem za 309zł dostałem paragon i gwarancję sprzedawcy na 12msc.

jeśli porównać te HSK do np PowerBass-a który właściwie jest w podobnej cenie, no to nie ma o czym rozmawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest jednak ludzka mentalnosc... Odkad HSK kosztuja te okolice 300zl ludzie przestali je uwazac za glosniki z tej sredniej polki i zaczeli porownywac do zestawow do 400zl, chyba zapomnieli juz ze one normalnie kosztowaly 799zl zanim hertz wypuscil ich nowa edycje. Nie zdziwie sie jak niedlugo jak ktos bedzie chcial kupic glosniki do 800zl i bedzie pytal o HSK to zaczna sie posty ze za 800zl mozna dostac o wiele lepsze glosniki z wyzzszej polki typu Dego PO albo Morele Tempo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza śmierdząca sprawa jest taka ,że sprzedaje to Boshmann Wawa, znani są z przekretów oraz importu ,,na przewale''

 

Druga sprawa ,że jest taka możliwość że producenci jak Hertz zamawiąjący w Chinach zobaczyli np krzywo poskładane zwrotki,

jakies niedociągnięcia w formie plastiku, i odmówili zapłaty za towar a zgodnie z nowym Prawem w Chinach ,sprzedawcy mogą sprzedać

ten towar nawet jeżeli są to np: Alpine,pioneer,hertz itp. więc istnieje możliwość że są to produkty z których hertz zrezygnował,

 

ale jest także inna możliwość ,mój znajomy twierdzi ,że była taka firma która robiła wysoce wyspecjalizowane podróbki za co została ukarana ,przez rząd Chinski i zbankrutowała , ale znalazł się taki osobnik który w Szwecji założył firmę ..X ( obecna na Polskim rynku) ,wszedł w układ z tą firmą

jak to na Polaka przystało i dalej produkcja podróbek kwitnie,

 

ogólnie są tylko dwie takie opcje..było nie było cena fabryczna w detalu w Polsce nie jest możliwa bez przekretów po drodze..

 

 

 

Notabene ,ostatnio był program późno w nocy o podróbach z Chin i właścicielom marki Gucci ciężko było rozpoznać podróbę , ale po dokładnym przebadaniu labolatoryjnym okazało się ,że skład chemiczny jest nafaszerowany ołowiem i bromem ,cięzko szkodliwym dla zdrowia ,ponieważ w celu uzyskania identycznej faktury materiału użyto zaawansowanej obróbki chemicznej,....

 

 

Ogólnie jest duże prwadopodobieństwo ,że są to produkty które Hertz faktycznie mial w ofercie , i nie są to podróbki , ale jest pewne prwadopodobieństwo ,że są to podróbki,sam kupię komplet i porównam z ciekawości czy jest to podróba czy ,produkt robiony dla hertza ale skoro ElcoExim jak do tej pory nie zablokował tej sprzedaży to możliwe że to HSK,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinczycy nie widza problemu, ich prawo patentowe to fikcja. Znam ten problem dobrze z innej branzy...

 

Ciekawi mnie jednak to, że jedna naklejka na Hertz'ach wygląda tak:

http://farm4.static.flickr.com/3115/2680051780_4cd112e157.jpg

A inna tak:

http://img.photobucket.com/albums/v392/Kazuvia/P9200466.jpg

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu ...a co było z Maximo? Porównywano to właśnie do HSK , Tempo i innych z przedziału właśnie 600-800zł , a tu Morele maja konkurować w klasie prawie 300zł!

 

 

Ludzie chcieli je z nimi porownywac, ale nie wiem czy pamietasz ze ja i Morfi w naszym tescie wyraznie zaznaczylismy ze w przedziale 600-800 Maximo nie maja racji bytu, do 400 sa najlepsze ale nie wyzej.

 

Gobel raczej to pewne jest że niedługo będą porównywać HSK do połebassssów S6C itp i nie zdziwię się jak pojawią się komentarze faworyzujące PB :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

No wlasnie o tym mowilem ze tak bedzie niedlugo, mentalnosc forumowa i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinczycy nie widza problemu, ich prawo patentowe to fikcja. Znam ten problem dobrze z innej branzy...

 

Ciekawi mnie jednak to, że jedna naklejka na Hertz'ach wygląda tak:

http://farm4.static.flickr.com/3115/2680051780_4cd112e157.jpg

A inna tak:

http://img.photobucket.com/albums/v392/Kazuvia/P9200466.jpg

 

Ta fotka niższa z inna naklejką to pewnie starszy model dużo starszy ,ponieważ obecnie przepisy UE nakazują nadruk przekreślonego kosza,

bo tak naprawdę głośników nie powinno się wyrzucać do kosza tylko utylizować , to prawe UE wszło jakieś 3/4 lata temu więc może to model sprzed wprowadzenia tych przepisów,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te głosniki za 300zł mają naklejki z kodami kreskowymi? Producenci stosują ten myk aby zidentyfikować sprzęt - elettromedia wysyła partię głosników o kodach 0000 do 9999 do elco exim, tamci wbijają je do swojego systemu i tylko te będą serwisować jako sprzedane przez nich. Jeśli głosniki nie mają kodów to można być niemal pewnym że trafiły na rynek z fabryki z pominięciem producenta i kontroli jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo takie naklejki jak ten na dole maja chyba wszystkie na allegro...

 

 

No to wedle obowiązujęcego prawa ,nie mogą być sprzedawane na obszarze UE ,czyli ich sprzedarz jest nie zgodna z prawem

 

Tak samo ,jak 80% radi i tanich MP3 które nie posiadają żadnych certfikatów oraz homologacji.

prawo celne jest nierespektowane lub celnicy biorą w łape i puszczą nawet ładowarki do telefonów które wybuchają,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki są na 100% na pudełku.

 

I to dwie nawet.

 

 

Więc może to Hertz ,ale pewnie Hertz ma zastrzeżony znak handlowy i jeżeli nie pochodzi to z oficjalnej linii dystrybucji, to mogą sobie sprzedawać takie głośniki ale bez zastrzeżonych znaków handlowych , Chinczycy mogą je sobie sprzedać do Afryki BANGLADESZU,

wię Elco Exim powinien zawiadomic prokurature niech ta sprawdzi kto importuje i skąd , i zakaże importu ,jezlei dalej będzie

import to pragaraf ....

 

Jeżeli Hertz zrezygnował z tych głośników( zakładamy) to i tak Chińczyk może je sprzedać np do Polski

ale urząd celny w Warszawie nie może wpuścic tego produktu na obszar Polski ponieważ Włośi mają

zastrzeżony znak Hertz,Elletromeida, i pewnie nazwę serii też.

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gorączka na HSK trwa :P cena atrakcyjna ale........ ja to widze jako okazjedla monterów. Bo w tej cenie nie kupi sie nic lepszego i jak ktos przyjdzie z pomyslem (zrobibym sobie Caudio) no to jak znalazl zestaw bardzo dobry pod ręką. Miałem HSK i........ nie wrócę do nich bo po co, mam lepsze glosniki a kupowac tylko po to ze są po 260 PLN i zeby lezały na połce.... hmmm?

 

No ale to ja te 260 wole przeznaczyć na co innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla monterów okazja jest dobra, bo HSK to dobre granie, a w tej cenie to bardzo dobre.

 

no i na tym można by zakończyć wątek... chyba że ktoś zrobi odsłuchy i porówna te 'podrobione' z 'oryginalnymi' :D

bo właściwie nie wydaje mi się żeby poniżej 350zł dostać cokolwiek o porównywalnej jakości, no chyba że prosto przyklejony napis to podstawowe kryterium wyboru ;) ( ale w sumie za te pieniądze to rzadko kto nie ma krzywo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób mocno się zastanawia czy te tanie z alle to podroby. Moim zdaniem czasy kiedy można było w Polsce zupełnie bez obaw sprzedawać podrabiany towar już dawno minęły. Oczekiwałem wypowiedzi jakiegoś dystrybutora (nie tylko Elco Exim) na forum, bez wątpienia tacy są wśród nas ale tylko czytają ten topik. W sumie to się nie dziwię bo tanie HSK rozwalają im sprzedaż właściwie wszystkich zestawów do 1kpln. Gdyby tanie zestawy były ewidentną podróbą, to już dawno byśmy mieli to podane do wiadomości z dokładnymi detalami, może nawet w TV, dla odstraszenia innych z aspiracjami do prywatnego importu. Jakaś martwa cisza jest, a tanie HSK dostępne są bez problemu od kilku miesięcy. Osobiście nie wierzę aby dystrybutorzy temat olali, w końcu to ich kasa płynie do innej kieszeni. Ale zostawmy na razie dystrybutorów, nie długo są Mikołajki, może któryś zrobi nam prezent i wypowie się na forum :)

Dziś wygrzebałem zwrotki i uważnie się im przyjrzałem. Faktycznie otwór w którym siedzi przełącznik tweetka jest lekko przesunięty i obudowa ma zadziorki, ale nie ma problemu z krzywo wlutowanymi elementami zwrotnicy, a styropianowe wytłoczki w opakowaniu kolorem kształtem i fakturą odpowiadają oryginalnym. Hertz przyzwyczaił nas do dość starannego wykończenia swoich produktów i takie drobnostki raczej nie licują z wizerunkiem firmy. Z kolei zestaw HSK nie należy do najniższej linii producenta i jeżeli ktoś pokusi się o podróbkę, to większą uwagę zwróci na stronę wizualną np. zwrotnicy i przyoszczędzi na komponentach. Jak dla mnie tanie zestawy z alle to oryginalny i w pełni sprawny technicznie wyrób z drobnymi wadami nie wpływającymi na codzienne użytkowanie. Może to wszystko co teraz można kupić dużo taniej miał walec przejechać? Któż może wiedzieć... pewnie nie tylko Polak potrafi... :D

post-4056-066350200 1291405413_thumb.jpg

post-4056-016271600 1291405422_thumb.jpg

post-4056-037267700 1291405430_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przekopalismy ten zestaw pod kontem tweetera.

 

Powaznym błedem z mojej strony była próba skierowania ich w twarz , moim zdaniem nawet pod kluchowatym 9375 + vr209, mimo iż to nie ostrzace klocki trzeba było minimalnie zdejmowac trebla :) Bez porownania jednak do zestawu 821+deh 77mp .Koledze sie podoba i w sumie to jest najwazniejsze.

 

Zdecydowanie jednak uwazam, że ten tweeter to oryginał, nie znalazlem zadnych podstaw aby twierdzic ze w jego grze jest cos nie tak.

Co do woofera to im bardziej sie wygrzewa tym wiecej frajdy sprawia.

 

 

Testy przeprowadzalismy na cdm 7892r, drx 9375 oraz becker traffic pro.

 

Alpinka wypadła namniej korzystnie a kolega pojechał do domu z Traffickiem (po troszke ze wzgledu na design).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw dziś dojechał. Po szybkim obejrzeniu wszystko wydaje się ok. Elementy w zwrotce równiutko wmontowane, przełącznik tak jak wyżej napisali. Tweeter elegancko wygląda, woofer także. Nie mam powodów przypuszczać, że jest to jakiś "lewy" zestaw.

 

Montaż kiedyś tam, bo nie mam ogrzewanego garażu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...