facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Audi A6 C5 by robson1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#41 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 06 maj 2020 - 23:08

Gainy znów precyzyjnie ustawione, kanał po kanale :)

Załączony plik  B459518C-BE39-49FD-ACCC-450BAFF242C1.jpeg   198,43 KB   61 Ilość pobrań

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#42 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 07 maj 2020 - 19:35

To teraz się przyznaj czy jest tzn czy brzmi lepiej wszystko PO korekcie czy przed bo już była na strefie burza odnośnie korekty na oscyloskop. Niestety dostępu do sprzętu nie mam więc swój system korygowałem na miernik i ucho a wiadomo że ustawiłeś teraz wszystko głównie pod brak przesteru
<p>Alpine DVA 9861Ji, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

#43 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1247 postów

Napisano 07 maj 2020 - 19:57

wiadomo że ustawiłeś teraz wszystko głównie pod brak przesteru

Jak ma dobre oko, a rozdzielczość ekranu oscyloskopu jest wysoka, to wzmaki są ustawione na max. moc przy wysterowaniu konkretnym poziomem z danego źródła, a ta moc jest trzymana w okowach minimalnych zniekształceń.

#44 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:10

Jeśli aż tak bardzo nie zależy na mocy, to nie lepiej występować np na 90% możliwości sprzętu? Nie Brdzie wtedy mniejszych zniekształceń?

#45 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1247 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:16

@SebekDS

Równie dobrze może tak ustawić warunki pracy wzmaka o dostępnej mocy z tzw. zapasem - pod rygorem możliwości przetworników - że nie dość, że że będzie tą oczekiwaną i pożądaną dla danych przetworników, to jeszcze będzie dostarczana przy minimalnych zniekształceniach... które i tak nie każde ucho wychwyci :)

#46 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:42

A co się stanie przy maksymalnym wysterowaniu, przy trochę gorszym napięciu lub gdy parametry wzmacniacza ze względu na wiek się pogorszą?

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#47 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 591 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:50

A co się stanie przy maksymalnym wysterowaniu, przy trochę gorszym napięciu lub gdy parametry wzmacniacza ze względu na wiek się pogorszą?

Zbyt duży gain moze się objawiać trzeszczeniem, zniekształcony dźwięk, sybilanty i tu główny aspekt dla nas. U mnie za duży gain powodował sybilanty. A praca układu ponad swoje możliwości chyba nie jest porządnym efektem.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
System: Brak brzmienia połączony z techniczną stereofonią.
Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#48 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:58

Dlatego jestem zwolennikiem multimetru i narzucenia wartości będącej w bezpiecznej odległości od max wysterowania. To tez zależy od piecy i głośników, ale na chwile obecną mam ten komfort, że nie muszę „wyciskać” do ostatniego wata

#49 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 07 maj 2020 - 21:02

Jeżeli będziesz miał słabe zasilanie"kiepską instalację" przester będzie występować przy dużo mniejszej wartości.
A do tego na oscyloskop ustawiamy maks możliwości wzmacniacza co ni jak w większości przypadków mija się z mocą ciągłą wzmacniacz.

#50 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 07 maj 2020 - 23:43

Miałem na myśli tylko tyle, że jeżeli ustawimy sprzęt na prawie max, to łatwo ten max przekroczyć gdy chociażby trochę nam zasniedzieje masa i zmniejszy się napięcie, lub po prostu wzmacniacz nie utrzyma swoich parametrów, bo jest stary.

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#51 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 08 maj 2020 - 12:15

Bez przesady, niby dlaczego wzmak miał by chodzić na "pół gwizdka" bo jest "stary"? To nie silnik, gdzie wycierają się powierzchnie itd. Zakładając dobre kondensatory i nieuszkodzone komponenty nie wiem dlaczeg "stary" wzmak miał by być "zużyty".

W/w fotka to akurat gainy ustawione oscyloskopem w Helixie, bo tam każdy input ma dedykowany pot. Ja chciałem, aby każdy kanał na wyjściu miał równy poziom. Oczywiście z radia leci prawie 2Vrms (lekko mniej), i tutaj w DSP ustawiłem gain, aby praktycznie do końca wysterować obwody wejściowe. Dzięki temu wykorzystuję pełną przestrzeń bitową konwertera ADC.

Oscyloskop pokazuje mi oczywiście Vrms, Vp-p itd. także żadej multimetr tutaj nie ma startu :)

Wzmaki aktualnie są skręcone na minimalny gain i nie wiem, czy w ogóle będę je ruszał. Pewnie w dual-mono ustawię kanały L/P na równo a w 4chan'ie wyrównam mid/tw i tyle.

Nie jestem zwolennikiem ustawiania gainu "na 100w", ponieważ każde nagranie się różni. Fajnie by było mieć full na radiu = full mocy na przetworniki ale niektóre nagrania są "ciche" i nie ma potem jak nadgonić różnicy.

Mój zestaw prędzej wypruje uszy niż wyjara przetworniki, więc jakoś nie martwię się. Ma być z głową. Suba jedynie ustawiam na oscyloskop, bo tam faktycznie pompuję czasem więcej niż "RMS", więc tutaj max radia = max ze wzmaka bez przesteru.

Oczywiście korekta oscyloskopem nie poprawi brzmienia, bo niby jak.. Chodzi o wyrównanie poziomów pomiędzy kanałami, struktury gain i korzystanie z całego zakresu przetworników ADC/DAC. Nie lubię "ściszać" w sofcie.

#52 Randor

Randor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 11 maj 2020 - 18:54

Jak oceniasz sztywność boczków? Mam podobną sytuacje w A4 B5. Dałeś jedną warstwę maty szklanej i piankę na to? Bez mat wygłuszających? Nie było problemów z przesiąkaniem żywicy podczas prac? Znajomy tak załatwił jeden boczek. Na poszycie drzwi tylko warstwa maty, tak zrobione drzwi są wystarczające? Pytam jako laik. Może warstwa STP Gold zastąpi kombinacje z żywicą (pytam w kontekście boczka)? Na koniec pytanie o rozdzielacz przewodów zasilających. Gdzie taki kupie?:)

#53 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 11 maj 2020 - 21:45

To moja pierwsza instalacja, więc trudno mi porównać. Nie waliłem jakoś mega tej maty na boczek. Mata alubutylowa na plastik moim zdaniem nie ma sensu. Ten boczek jest plastikowy, więc nie wiem jak można go "przelać" :)

#54 Randor

Randor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 12 maj 2020 - 12:45

Można go przelać w miejscu łączeń i różnych otworów montażowych. Nie wiem jak wygląda boczek z A6. Może w tym przypadku nie ma z tym problemu.

#55 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 12 maj 2020 - 13:27

Wszystkie łączenia można potraktować klejem na gorąco i później nakładać żywicę.

#56 Various

Various
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 12 maj 2020 - 13:45

Póki co nie wiem, czy ma sens walenie żywicy i maty na cały boczek. Nie wiem na ile to pomaga i czy w ogóle.

#57 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 12 maj 2020 - 16:03

boczek to raczej pianką bym traktował ale u mnie jeszcze nie ma potrzeby o dziwo

<p>Alpine DVA 9861Ji, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

#58 Randor

Randor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 12 maj 2020 - 16:58

Wszystkie łączenia można potraktować klejem na gorąco i później nakładać żywicę.

Dzięki za cenne info. Skorzystam z tego.

#59 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14267 postów

Napisano 13 maj 2020 - 07:47

Oczywiście że zywicowanie boczka ma sens.
Skrzynie dla subwooferów. Pierścienie ozdobne. Usługi tokarskie Potrzebujesz najlepszych usług Car Audio w pełnym zakresie? Szukaj Raadka.

#60 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 13 maj 2020 - 09:14

Nie mam doświadczenia i porównania w tym zakresie, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony - ale zakładam, że żywicowany boczek + pianka będzie lepszym rozwiązaniem jak pasta Braxa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych