Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Parę dni temu wpadłem na pomysł wymiany radia w moim Mercedesie E-klasa W211 z 2003r - na chwilę obecną jest to jakieś fabryczne radio. Ogólnie nie byłoby ono złe, ale problem w tym, że jest to gołe radio, nie ma możliwości podpięcia do niego pendrive'a jak również nie ma wejścia na CD a trochę nad tym ubolewam, ponieważ kupuje płyty i nie mam gdzie ich słuchać. W tym momencie ratuje się transmiterem FM Rock B300. Ogólnie też daje rade, w zależności od utworu, ale jak wiadomo jest to tylko transmiter i ubytek na jakości odtwarzanego dźwięku będzie zawsze, mniejszy lub większy. Przyznam od razu, że w temacie car audio jestem kompletnie zielony. Potrzebuję radia 2-DIN. Słyszałem od kolegi nieco bardziej zorientowanego w temacie by chociaż na sam początek polecił jakieś marki. I polecił. Pioneer i Alpine. I w tych markach zacząłem coś szperać, ale kolejnym problemem jest to że nie wiem na co zwracać uwagę. Modeli np. takiego Pioneera jest sporo, symbole tych modeli różnią się literką i nie wiem kompletnie co z czym. Najważniejsze dla mnie jest to abym mógł odtwarzać muzykę z CD/DVD, USB no i w ostateczności karta SD, ale nie jest to priorytet. Moduł Bluetooth też mógłby być. Jeśli natomiast chodzi o kwestie budżetu, to wiadomo że chciałbym wydać jak najmniej, ale jeżeli miałbym dopłacić do czegoś lepszego "parę groszy" więcej to też nie jest to granica nie przebicia. Przyjmijmy 1500zł. Proszę zatem o jakichś odzew i pomoc w kwestii wyboru radia wraz z uzasadnieniem dlaczego warto akurat  ten a nie inny. Jak nie Pioneer czy Alpine no to może coś polecicie od siebie. Z góry bardzo dziękuję za  uwagę i pomoc :) Pozdrawiam 


Głównie zależy mi na jakości dźwięku i żeby była możliwość odtwarzać CD audio, mp3, FLAC i inne formaty jak również aby możliwe było sterowanie z kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, jestem na etapie budowy audio w samochodzie, autko to Honda Civic VIII "ufo" a przychodzę do was już z jakimiś poczynaniami :)

Wygłuszone zostały przednie drzwi, mata na drzwi przyklejona została na wewnętrzną stronę drzwi jak i drugą warstwą zakryte zostały otwory techniczne. Na boczki poszła pianka. Głośniki to Gladen audio rs165, radio mam zmienione na jakiegoś taniego androida :/

Teraz zamierzam dać głośniki na tył, myślę o Gladen audio rc165, w poprzednim aucie miałem z tyłu też niskie i wysokie tony więc myślę że to mi będzie odpowiadać, w oryginale jest tam głośnik niskotonowy.

Zastanawiam się też nad radiem 2din, coś ukierunkowane na jakość, z multimedi mogę korzystać z telefonu. Fajnie gdyby radio miało odtwarzacz CD dlatego też myślałem o zamontowaniu oryginalnego radia i zakupie wzmacniacza na pięć kanałów z myślą że kiedyś wejdzie jeszcze sub.

Sam nie wiem którą jeszcze drogę wybrać. Może samo radio 2din zastąpi wzmacniacz?

 

Za każdą wskazówkę będę wdzięczny!

post-26030-0-34837000-1590575176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Dotychczas używałem Pioneer mvh 8300bt. Przyszła pora na zmianę na coś 2DIN. Nie mam jakichś specjalnych wymagań, ważne by:

-jakość muzyki była nie gorsza niż w moim starym Pionku ( chińczyk raczej odpada)

-odtwarzanie plików mp3 i video z USB I SD

- na pokładzie był telefon koniecznie z opcją głosowego wybierania kontaktów ( vide Parrot)

-nie zależy mi na Androidzie

-sprzęt może być używany

-budżet do 1k PLN

Doradzicie coś? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim,

to i ja bym się chętnie podpiął pod temat, bo nie ma gdzie posłuchać teraz radyjka nawet w Warszawie, więc posłuchałbym chętnie opinii forumowiczów.

Mianowicie zawsze zmieniałem radio na Pioneera i jakoś tam nie narzekałem. Podoba mi się bardzo opcja "Loudness", która fajnie podbija dźwięki. Sprawdza się to przy większych prędkościach na "seryjnych" głośnikach.
Jednak ostatnimi czasy myślę o czymś bardziej wyrafinowanym. I nie mam tu na myśli jakichś konstrukcji za dziesiątki tysięcy złotych, ale mimo wszystko Pionek na podbiciu zdawał mi się dudnić nienaturalnie. Ostatnio miałem model MVH-A3200DAB i nie to, że grał źle, ale gdzieś mi się obiło o oczy, że Kenwoody grają bardziej naturalnie.

Interesuje mnie radio z CD, USB i możliwością streamowania muzyki przez Bluetooth, żeby dobrze działało ze spotify(nie musi być konieczności sterowania spotify z poziomu radia, jest to dodadkowy plus). DAB nie jest obowiązkowy, bo i tak nie będę korzystał.
Radio chciałbym początkowo podpiąć bezpośrednio do głośników 4x165mm+gwizdki, a być może, jak nie będę zadowolony z efektu, pomyślę o podłączeniu wzmacniacza.

Modele, które wzbudziły moje zainteresowanie:
 

Pioneer FX-840DAB
Pioineer FH-S820DAB

Kenwood DPX-7200DAB

Kenwood DPX-5200BT

Czy może rozważać jakieś Sony jeszcze? (Z wyglądu najbardziej mi się podoba, ale obawiam się o barwę dźwięku)

Barwa dźwięku jaka najbardziej mi się podobała do tej pory, była w Maździe 6 na fabrycznej instalacji. Na 99% Radio jakie tam siedziało, było produkcji Panasonic.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Kenwood DPX-5200BT - bardzo milo wspominam od strony audio. Dynamicznie i jakosciowo (jesli gramy flaca z usb).

 

Moim skromnym zdaniem troszeczke gorne rejony "srednicy" potrzebuja korekcji w EQ - przynajmniej ja tak mialem ustawione z racji ostrzenia, ale moge byc w bledzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając głośniki pod samo radio, pewnie nawet w niewygłuszonym aucie, z loudnessami i innymi podbiciami to ciężko mówić o jakiejkolwiek naturalności czy nawet barwie. Weź te, które bardziej Ci się podoba, bo dźwiękowo nie będzie różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając głośniki pod samo radio, pewnie nawet w niewygłuszonym aucie, z loudnessami i innymi podbiciami to ciężko mówić o jakiejkolwiek naturalności czy nawet barwie. Weź te, które bardziej Ci się podoba, bo dźwiękowo nie będzie różnicy.

Auto będzie wygłuszone. Nie wiem czy to coś zmieni, ale póki co opcja loudness mi bardzo pomaga, bo przy szybszej jeździe, kiedy pojawiają się szumy, wyciąga z utworów zakresy, które giną w takich warunkach. Jednocześnie nie powoduje dramatycznej zmiany barwy dźwięku, jak ma to miejsce w przypadku np. podbijania basów.

Nie musisz mnie uświadamiać, że ten dźwięk jest podbity i nienaturalny, ale dlatego zaznaczyłem tą opcję, bo mimo wszystko sposób w jaki podbija to dźwięk w pionku mi odpowiada.

 

No i serio nie ma między tymi radiami żadnej różnicy? Według opisów jedne mają 2,5V na wyjściu, inne nawet 4V.

Kenwood ma DSP - to nie ma żadnego znaczenia?

 

Czy po prostu potraktowałeś mnie z góry - bo "jeleń chce sobie jakieś bieda audio montowąć"? :>

 

 

Dzięki Tonio za opinię odnośnie Kenwooda. A miałeś może porównanie z jakimś Pionkiem?

 

Tasm jeszcze wkradł mi się błąd: Oczywiście chodziło mi o model FH-X840DAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie wygłuszone. Nie wiem czy to coś zmieni, ale póki co opcja loudness mi bardzo pomaga, bo przy szybszej jeździe, kiedy pojawiają się szumy, wyciąga z utworów zakresy, które giną w takich warunkach. Jednocześnie nie powoduje dramatycznej zmiany barwy dźwięku, jak ma to miejsce w przypadku np. podbijania basów.

Nie musisz mnie uświadamiać, że ten dźwięk jest podbity i nienaturalny, ale dlatego zaznaczyłem tą opcję, bo mimo wszystko sposób w jaki podbija to dźwięk w pionku mi odpowiada.

 

No i serio nie ma między tymi radiami żadnej różnicy? Według opisów jedne mają 2,5V na wyjściu, inne nawet 4V.

Kenwood ma DSP - to nie ma żadnego znaczenia?

 

Czy po prostu potraktowałeś mnie z góry - bo "jeleń chce sobie jakieś bieda audio montowąć"? :>

 

 

Dzięki Tonio za opinię odnośnie Kenwooda. A miałeś może porównanie z jakimś Pionkiem?

 

Tasm jeszcze wkradł mi się błąd: Oczywiście chodziło mi o model FH-X840DAB

DSP w Kenwoodzie jest bardzo ograniczone, praktycznie nie mozna zrobic 3 way z racji regulacji podzialu pasma (do 250Hz HPF jesli dobrze pamietam)

 

Kiedys bylem wielkim fanem Pioneera - pierwszy moj grajek DEH-P40MP pozniej przesiadka na P80MP - kosmos jak na tamte lata/mozliwosci.

 

Z biegiem czasu zdecydowalem sie na zmiane z racji tego ze "wszyscy maja BT, chce i ja"

 

Z sympati i sentymentu do Pioneera zakupilem X9600BT - mialem dokladnie tydzien i poszlo na ebaya. Dla mnie dzwiek nie do zaakceptowania nawet po dosc mocnej korekcie EQ.

 

Zaraz po pionku wpadl Kenwood XXV-01D, oprocz plyt audio cd zgralem swoja ulubiona muzyke do formatu AAC 240kb/s.

 

Kenwood zniszczyl, rozjechal, zjadl i wyplul Pioneera pod kazdym wzgledem jesli rozmawiamy o jakosci i przyjemnosci ze sluchania muzyki.

 

Polecam odsluchy, nawet z witryny sklepowej gdzie radio jest podlaczone do jakis 3-droznych 6x9 - zawsze cos z tego wyniesiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP w Kenwoodzie jest bardzo ograniczone, praktycznie nie mozna zrobic 3 way z racji regulacji podzialu pasma (do 250Hz HPF jesli dobrze pamietam)

 

Kiedys bylem wielkim fanem Pioneera - pierwszy moj grajek DEH-P40MP pozniej przesiadka na P80MP - kosmos jak na tamte lata/mozliwosci.

 

Z biegiem czasu zdecydowalem sie na zmiane z racji tego ze "wszyscy maja BT, chce i ja"

 

Z sympati i sentymentu do Pioneera zakupilem X9600BT - mialem dokladnie tydzien i poszlo na ebaya. Dla mnie dzwiek nie do zaakceptowania nawet po dosc mocnej korekcie EQ.

 

Zaraz po pionku wpadl Kenwood XXV-01D, oprocz plyt audio cd zgralem swoja ulubiona muzyke do formatu AAC 240kb/s.

 

Kenwood zniszczyl, rozjechal, zjadl i wyplul Pioneera pod kazdym wzgledem jesli rozmawiamy o jakosci i przyjemnosci ze sluchania muzyki.

 

Polecam odsluchy, nawet z witryny sklepowej gdzie radio jest podlaczone do jakis 3-droznych 6x9 - zawsze cos z tego wyniesiesz.

Dzięki za odpowiedź.

Ostatecznie wziąłem Kenwooda DPX-5200BT.

Mam nadzieję, że to słabsze DSP zostanie nadgonione jakością dźwięku ogólnie. Nie planuję też dodawać suba, więc 2x RCA z tyłu powinny mi wystarczyć.

Zdaję sobie sprawę, że tak na prawdę powinienem udać się na odsłuch, bo są gusta i guściki, ale nie znam miejsca, które by to oferowało.

 

Natomiiast już pierwszy zawód mnie spotkał ze strony Kenwooda - brak śrub montażowych...i nigdzie nie mogę w okolicy takich dostać...

Trochę słabe to.

 

Jak zainstaluję,to dam znać jak się ma ta jednostka w porównaniu do Pionka MVH-A3200DAB

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze - wydaje mi się, że fajniejsza barwa dźwięku niż w pionku i działa lepiej póki co - szybciej się łączy z telefonem, nie włącza się za każdym przekręceniem kluczyka (Pionek MVH-a3200DAB to robił, nawet kiedy wcześniej wyłączałem radio).
Jedyna wada(?) jaką do tej pory zauważyłem, to że dość wyraźnie bzyczy na włączonym dimmerze. Nie wiem czy to normalne, ale w stojącym aucie jest to słyszalne. Przypuszczam, że jest to normalne, słychać pracę rezystora, ale przy włączonym audio lub w podróży oczywiście tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Szukam stacji multimedialnej 2din z Androidem do civic vi coupe. Która obsłuży 2 wzmacniacze.

Pierwsze co się pojawia w wynikach wyszukiwarki to GMS. Ale opinie ludzi na temat tej firmy są trochę niepokojące. Czy możecie mi zaproponować coś do 3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...