Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałeś radio za 2kzł . a teraz za pinćset?  Po co teraz kupować cokolwiek , a potem bujać się z tym na olx i kupować inne już docelowe? Z "lepszych" radyjek 2 din to ten budżet będziesz musiał podwoić albo lepiej potroić ;) 

Ponieważ budżet mi się mocno uszczuplił, po drugie jak widzę nie ma nic ciekawego w tych 2k, po trzecie moje fabryczne radio przestało chodzić no i musze coś na szybko wymyśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co zamierzasz w sumie robić z CA w swoim aucie ? Tylko radio i koniec? 

Oczywiście, że nie, docelowo zamierzam wygłuszyć sobie drzwi i zmienić fabryczne głośniki, dołożyć wzmacniacz i sub w bagażniku. Z tym, że chce iść w stronę jakości brzmienia a nie typowego dudnienia. Wszystko w granicach rozsądku, nie chcę wydawać kilkanaście tysięcy na audio. Raczej całość myślę koło 2-3tyś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze radia 2 din do 1000 zł używane. Bez znaczenia czy będzie z wyświetlaczem czy nie jest to dla mnie zbędne. Liczy się jakość dźwięku najlepiej (lekko ocieplonego) i musi posiadać gniazdo USB. Będą słuchane pliki w formacie wave zgrywane z płyt audio. Mam tego za dużo więc musi być to USB. (chociaż pewnie mi wyjdzie z tydzień aby wszystko pozgrywać) . Nie wyobrażam sobie wozić ze sobą tony "kompaktów" 

Kolor itp też nie mają dla mnie znaczenia. Dla uproszczenia:

-jakość dźwieku

-USB na pena które odczyta wave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Alpine Cde-W296BT czytał bezstratne formaty z usb spełniałby w 100% Twoje wymagania. Sam szukałem radyjka z podobnymi wymaganiami, ale na chwilę obecną odrzuciłem tego alpine ze względu na brak odczytu flacow. Masz jeszcze Pioneer FH-X730BT oraz kenwooda DPX-5000BT(5100), które spełniają Twoje wymagania, ale osobiście ich nie słyszałem i sam szukam opinii(porównania do alpiny) na ich temat.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Alpine Cde-W296BT czytał bezstratne formaty z usb spełniałby w 100% Twoje wymagania. Sam szukałem radyjka z podobnymi wymaganiami, ale na chwilę obecną odrzuciłem tego alpine ze względu na brak odczytu flacow. Masz jeszcze Pioneer FH-X730BT oraz kenwooda DPX-5000BT(5100), które spełniają Twoje wymagania, ale osobiście ich nie słyszałem i sam szukam opinii(porównania do alpiny) na ich temat.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

No ale Wave czyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w manualu żadnej wzmianki o wave, natomiast jest wspomniane o mp3, aac, wma więc raczej o bezstratnych formatach można zapomnieć. Chyba, że poprzez ipoda, ale to troche kombinowanie, dodatkowe koszty, mniejsza wygoda i nie wiem czy to bedzie tak działało w tym modelu...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na GMS.

Niedawno narzekano na jakość ich stacji, jednak obecne jednostki - przynajmniej na papierze - powinny być znacznie lepsze.

Do 2 kilo nieźle wypada stacja 8902. Ma na pokładzie wiele dobra...

Żona ma starszy model gms 6401 w corsine 3 rok bez problemu a i zle też nie gra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim samochodzie, jakim jest Honda Civic VIII "ufo", którym jeżdzę już 5 lat ale dopiero teraz postanowiłem ulepszyć system audio, gdyż autko jest moim oczkiem w głowie i zapewne pojeżdzę nim jeszcze kilka dobrych lat oryginalne nagłośnienie jest bardzo słabe dlatego mam w planach wyciszyć drzwi, wymienić głośniki i włożyć jakieś radyjko 2 din. Wzmacniacza i suba raczej nie będzie a na pewno nie od razu ale na chwilę obecną nie są w planach gdyż nie chcę aż takich kosztów ponosić. Na samo radyjko planuję wydać 1,5 - 2 tyś, a że nie znam się na tym szperałem od dłuższego czasu w internecie, po czym na forum i dalej nie wiele wiem. Co nie co wyczytałem i wytypowałem parę modeli, też dzięki podpowiedzi sprzedawców. Radio będzie sparowane przez Android Auto, jest usb, dvd nie jest konieczne.

Wiem, że bez wzmacniacza szału nie będzie ale po zmianie głośników i wyciszeniu liczę że dzwięk trochę się poprawi.

 

Pioneer SPH-DA230DAB - 1600 zł https://allegro.pl/oferta/pioneer-sph-da230dab-iphone-android-zobacz-to-cudo-7380908624

Pioneer AVH-X5100DAB (chyba to samo j.w tylko ma dvd - 1800 zł https://www.olx.pl/oferta/radio-samochodowe-pioneer-avh-z5100dab-CID5-IDvVONC.html#fdb25b83f9

Pioneer AVH-X8800BT ok 2000 zł https://allegro.pl/oferta/radio-pioneer-avh-x8800bt-2-din-bluetooth-7047349008

Kenwood DMX7017 (podobno produkt roku 2017-2018 i ma procesor dżwięku) ok 2000 

Kenwood DMX7018 ok 2000 zł https://www.audiosklep.pl/kenwood-dmx7017dabs-p5452

Nie wiem czemu tak mało informacji o radiach 2 din a nie chcę się bawić w chińczyka. Chyba, że jest inny wart uwagi model radia to sugestie mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2DIN nie bawiłem się i nie bawię.

Natomiast obie firmy oględnie mówiąc mają podobne oprogramowanie w sensie możliwości współpracy z Androidem i całym dobrem oferowanym przy jego pomocy.

Jest natomiast różnica w możliwościach DSP Pioneer'a i Kenwood'a.

Jaka?

Przejrzyj instrukcje - są w necie - porównaj co Ci bardziej pasuje.

W sumie to już najtańszy Pionek za 1600, ten wymieniony, powinien spełnić twoje oczekiwania. Te 400 zł różnicy (2000zł) możesz zainwestować w przyzwoite 4 kanały do zasilenia zestawu odseparowanego w przednich (!) drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem, szedłbym w kierunku Kenia 7017. Mnie podoba się jak jest pełne 7 cali ekranu. 7018 ma mniejszy wyświetlacz. W poprzednim aucie, uwaga Honda Civic UFO :) grał Pionek X5500 BT. Po wygłuszeniu drzwi zestaw odseparowany z przodu UDimension El Comp 6 grał bardzo dobrze z dobrym basem. Był pod zew. wzmacniaczem UDimension Glow. O tylnych głośnikach nawet nie myśl... Przednie drzwi są duże i naprawdę dają radę. Ważne aby porządnie zrobić wygłuszenie, tam są duże dziury w drzwiach, coś musisz do usztywnienia dołożyć, ja zrobiłem poprzeczki i do nich przyklejałem maty. Pomyśl o Morel Maximo 6.2 (mam obecnie w Accordzie, lepiej, neutralnej grają od El Comp 6) na przód. Myślę że nieźle zagrają nawet na samym Keniu, a w przyszłości jeśli będzie taka potrzeba coś dołożysz do wzmocnienia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP - temat rzeka... im bardziej rozbudowany, tym bardziej szeroka i głęboka :wink:

W zasadzie każdy car audio Maniak powinien mieć DSP na pokładzie swojego rydwanu, bo... bo jest po prostu niezbędne!

Dwa kanały nie wykorzystają możliwości DSP w pełni jego zalet. Tym bardziej, że wbudowane wzmacniacze w radiach mają ograniczone możliwości jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Niby jest O.K. ale... ale jak podłączysz wzmacniacz, to dochodzisz do wniosku - jak ja do tej pory mogłem słuchać pod samym radiem?

Jutro coś skrobnę dlaczego jest niezbędny i dlaczego 4 kanały.

A Ty wertuj net i kształć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy panel dotykowy jest wymogiem? Chcesz korzystać z nawigacji?

 

Ja proponuję na początek zabawy Sony WX-XB100BT https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/wx-xb100bt/specifications

 

1. Przede wszystkim ma mocniejszą niż inne radia końcówki mocy - około 4x40W RMS, z taką mocą napędzisz już całkiem sporo zestawów.

2. Czyta pliki FLAC - lepsza jakość odtwarzanej muzyki niż mp3

3. Ma korekcję czasową - wyregulujesz opóźnienia czasowe głośników lewej i prawej strony.

 

Osobiście, gdybym teraz zaczynał swoja przygodę z CA, brałbym właśnie to radio. Kosztuje też sporo mniej niż zakładasz w budżecie - będziesz miał więcej na inne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem chińczyka GMS przed zakupem Kenwooda, niby dużo różnych opcji itp. ale opinie jak to sie zawiesza, coś nie działa itp. skutecznie mnie zniechęciły. Kenwood nie zawiesił sie ani razu, użytkuje od 1,5 roku.

4 kanały w UFO miałem i po pierwszym włączeniu sprzętu głośniki z tylu wykręciłem.

DSP bardzo pomocny w wyregulowaniu suba, ale rownież przy 2 kanałach. Można scenę ustawić pod swój gust.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...