Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, szymin89 napisał:

Z tym 7.16 to taki trochę psikus jest. Miałem 5.16 i 7.16. Według mnie 5.16 gra lepiej.

Ja też miałem 5 i 7. 7 na pewno ma lepszą średnicę (dlatego ją tutaj poleciłem do 2way) i większy xmax a także moim zdaniem jest bardziej zwarta. Największy problem MP to właśnie konstrukcja mechaniczna, którą dość łatwo przesterować i przywalić w nabiegunnik. Ale to nieistotne w tym temacie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może usystematyzujmy wiedzę: yyyyyyy..., yyyyyy chyba yyyyyyyy.... myślę, yyyyyy...że huiowa pogoda dzisiaj była na północy 🥶.Jutro zadzwonię do Audiomanugaktury. Zobaczę co mi zaproponują. Jak chcecie to napiszę. Chcecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź a w niej info, że jeśli jestem zainteresowany montażem to mam przyjechać. Poprosiłem jednak o jakąś ofertę na system w kwocie około 11k netto na maila bo to dosyć daleko i... zapadła cisza. Serio? To taka branża, ze się zlewa klientów  z budżetem 11k? Może typ robić najlepsze audio w Polsce ale z takim nieprofesjonalnym i gburowatym podejściem niech spada na drzewo. Wystarczyła jakaś zachętą w stulu: .... mam kilka pomyslow, zrobimy fajny zestaw- przyjedź etc.

Ale nie, typ nic nie odpisał, co znaczy, ze nie ma pojęcia co to znaczy "dobra firma"

 

Wracam do typa co mi zaoferował zestaw za 12k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie napisał tyle co trzeba, możliwe że masz złe wyobrażenie na temat pracy takiego montażysty.

Podejrzewam że nie siedzi i nie czeka aż ktoś napisze mu meila na dwie strony a ten mu taką samą wyparawkę odeślę z kilkoma wersjami do wyboru. Inna sprawa to nie każdy ma pracowników i po prostu czasami brakuje czasu na takie rzeczy.

Na Twoim miejscu nie pisał bym nawet meila tylko zadzwonił i umówił się na oględziny i pogawędkę. No ale rób jak uważasz, jeśli jego podejście Ci nie pasuje to nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Według mnie napisał tyle co trzeba, możliwe że masz złe wyobrażenie na temat pracy takiego montażysty.

Podejrzewam że nie siedzi i nie czeka aż ktoś napisze mu meila na dwie strony a ten mu taką samą wyparawkę odeślę z kilkoma wersjami do wyboru. Inna sprawa to nie każdy ma pracowników i po prostu czasami brakuje czasu na takie rzeczy.

Na Twoim miejscu nie pisał bym nawet meila tylko zadzwonił i umówił się na oględziny i pogawędkę. No ale rób jak uważasz, jeśli jego podejście Ci nie pasuje to nic tego nie zmieni.

Serio? Może jesteśmy przyzwyczajeni do innych standardów ale ludzie są dziwni i nie potrafią trzeźwo oceniać sytuacji co zresztą teraz oglądamy w polityce. Wyobrazacie sobie? PIS chce bronić teraz wolności slowa i mediów konstytucji i prawa. Masz człowieku mentalność pisowca.

Jak przychodzisz z sianem do firmy to mają ciebie traktowac tam wyjątkowo z atencją i troską. Mnie koles zlał, nie wykonał minimum pracy a ty piszesz ze to moja wina...

Chciałem ci podac jakiś przyklad ale jak nie kumasz to twoj problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fragles napisał:

. Wyobrazacie sobie? PIS chce bronić teraz wolności slowa i mediów konstytucji i prawa. Masz człowieku mentalność pisowca.

 

 

z forum car audio robi się gruba polityka następny KO,zostawmy swoje upodobania polityczne dla siebie  bo bedzie niedobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fragles napisał:

Wracam do typa co mi zaoferował zestaw za 12k. 

I jak chcesz to weryfikować ?

Poszukaj zakładu z referencjami ,  tak abyś miał przynajmniej przeslankę tego ,ze system który zbudują będzie poprawny i co bardzo ważne zastosowany sprzęt będzie odpowiednio ustawiony / zestrojony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fragles napisał:

Dostałem odpowiedź a w niej info, że jeśli jestem zainteresowany montażem to mam przyjechać. Poprosiłem jednak o jakąś ofertę na system w kwocie około 11k netto na maila

 

 

a czy ty myślisz ze to jakas powalająca kwota 5-6 tys montaż wiec zostaje 5 tys na sprzet co za to idzie nowego zpłodzic i sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dbdrag napisał:

a czy ty myślisz ze to jakas powalająca kwota 5-6 tys montaż wiec zostaje 5 tys na sprzet co za to idzie nowego zpłodzic i sensownego?

Sa rzeczy mozliwe za 5 tys , trochę więcej mozna za 8 tys ,a co innego za 15 . Ale za kazdą kwote mozna zrobić "cos sensownego i na miarę "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dbdrag napisał:

czy ty myślisz ze to jakas powalająca kwota 5-6 tys montaż wiec zostaje 5 tys na sprzet co za to idzie nowego zpłodzic i sensownego?

No właśnie nie wiem bo na forum nikt mi nie powiedział a firmy nie  odpisują. Nawet wkleilem tabelkę z jednym zestawem ale tez bylo zero komentarza. 

11 netto to 13,5 brutto. Malo? Rozumiem, ze jest w huk ludzi ktorzy płacą wiecej bo sie doprosic o maia nawet nie mozna. Kuźwa gdzie ja żyję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fragles napisał:

Wracam do typa co mi zaoferował zestaw za 12k

Ten typ ma ocene wyzsza niz manufaktura (co mnie nie dziwi 😝 )

Tak jak pisałem w poscie , w pewnym momencie chciałam więcej,  pomyslalem, ze jest jakiś "zloty gral" w swiecie audio  jakies glosniki, wzmacniacz, ze to ogarne ktos mi zamontuje i bede sie śmiać, ze taki cwaniak jestem 🤣

Ale to pycha przemówiła przeze mnie 🥺... Wracam do typeczka. Zamontuje mi Stegi co ładnie grają... no i co z tego ze RMS tylko 60W. Bedzie duzo lepiej niz Dynaudio fabryczne

P.S. Ja Manufakturce zlej opini nie wystawie, niech sie chlopak rozwiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło wygłuszenie większości auta, całe okablowanie i wzmacniacz dsp z osprzętem jakieś 8 tys brutto. Robocizna zero bo robiłem sam. Suba miałem z poprzedniego auta więc był za darmo. Głośniki na przód dorwałem za 1700. Montaż zacznę pewnie jeszcze w tym tygodniu. W sumie z wszystkimi pierdołami się może w 10-10,5 tys zmieszczę. Jakbym miał kupować nowego suba i mono pod niego to pewnie by dobiło do 13 tys. 

Do tego parę tygodni pracy przy tym nie raz od rana do wieczora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fragles napisał:

Serio? Może jesteśmy przyzwyczajeni do innych standardów ale ludzie są dziwni i nie potrafią trzeźwo oceniać sytuacji co zresztą teraz oglądamy w polityce. Wyobrazacie sobie? PIS chce bronić teraz wolności slowa i mediów konstytucji i prawa. Masz człowieku mentalność pisowca.

Jak przychodzisz z sianem do firmy to mają ciebie traktowac tam wyjątkowo z atencją i troską. Mnie koles zlał, nie wykonał minimum pracy a ty piszesz ze to moja wina...

Chciałem ci podac jakiś przyklad ale jak nie kumasz to twoj problem

Piszę z doświadczenia, jeden telefon wyjaśnia więcej niż dziesięć maili a pogawędka często wnosi więcej niż lata czytania na forum czy gdzie indziej. W oczy ludzie są skłonni więcej powiedzieć i podpowiedzieć niż przez internet, w jakiej to by formie nie było.

Właśnie o dupozawracaczy mi chodziło, nie ma na nich czasu. Jak ktoś ma roboty tyle że nie wie w co ręce włożyć i to pewnie nie systemy za 10k a ich pięciokrotność to o czym my tutaj rozmawiamy? Do fachowca dzisiaj ustawia się w kolejce i cierpliwie czeka. Obojętne od branży.

 

Twierdzenie że Cię zlał też nie jest właściwe, odpisał żebyś przyjechał to Ci powie to i owo i ewentualnie uzgodnicie szczegóły. Ja to widzę bardziej luźno, może dlatego że wiem ile może kosztować taka usługa i jak ważne jest dogadanie się z klientem co by później kwasu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, szymin89 napisał:

Twierdzenie że Cię zlał też nie jest właściwe, odpisał żebyś przyjechał to Ci powie to i owo i ewentualnie uzgodnicie szczegóły. Ja to widzę bardziej luźno, może dlatego że wiem ile może kosztować taka usługa i jak ważne jest dogadanie się z klientem co by później kwasu nie było.

Chyba masz rację, że zabrakło mi luzu ale to przez tempo dnia codziennego, wiesz jak sie ogarnia kilka rzeczy na raz to braknie czasami luzu i chce sie wszystko na cito. Z toba bym sie dogadał 🤗... wzruszyła mnie moja historia 😭 😆 

 

P.S. zlał mnie jednak trochę bo przestał ze mna korespondować. Mógł nalegac na spotkania uzywajac argumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Fragles napisał:

Serio tyle z tym roboty jest? Myslalem, ze drzwi sie wygłusza ze 2-3 godziny. Skad mogłem wiedziec?

Doświadczony gracz ogarnie temat w 3h ale wszystko zależy od modelu auta a raczej wyglądu i zaawansowania roboty w danych furtkach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...