Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem Wojtek. Mam 45 lat. Oto moja historia 😄
Jak kupowałem mojego Golfa Variant z 2018 roku to był skonfigurowany prawie dla mnie idealnie. Brakowało mu tylko Dynaudio.  Pomyślałem: nagłośnienie zawsze mogę zrobić od nowa. Przyszedł teraz moment kiedy się za to zabrałem. I się zaczęło.... Okazało się, że Dynaudio w „waszym” świecie to słabizna :D. Okazało się również, że temat jest bardzo obszerny a im dłużej się zagłębiam tym więcej wiem ale o ironio, pojawia się coraz więcej pytań. Jak ktoś ma wiedzę to pełen szacun, bo wiem ile czasu musiał poświęcić na jej zgromadzenie. To trochę, tak mi się zadaje jak z nauką języka obcego. Nie nauczysz się wszystkiego od razu, nie da rady.
Myślałem ,że złotym rozwiązaniem będzie wizyta w jednym z warsztatów specjalizującym się w Car Audio. Dostałem ofertę. 12500 netto. Podgląd w pliku:

Czy to dużo czy nie za taki zestaw? Nie wiem, napiszcie proszę.
Na mój gust w tej cenie zabrakło lepszych wooferów. Wiem, że samo wygłuszenie i podłączenie jest równie ważne co głośniki ale w tej cenie chcę więcej.
Mam teraz plan, żeby z Wami skonfigurować fajny zestaw a potem znaleźć warsztat, który mi to pięknie podłączy. Na koncu wrzucę foty i może filmik 😉

Mam 3 propozycje i tutaj proszę o wasze opinie i o pomoc. Gdzieniegdzie będę miał techniczne zagwostki dla wielu możliwe, że banalne. Będę wpisywać je w nawiasach.


Wzmacniacze dobieram na czuja dlatego proszę o propozycje jaki wzmacniacz polecacie do każdego z zestawów. Wzmacniacz z DSP. (jestem ciekawy które procesory dźwięku  w branży cieszą  się największym uznaniem). Budget na wzmacniacz +/- 4k.
jeśli chodzi o subwoofer to jestem raczej zdecydowany na chowany w koło zapasowe np.: Awave-AST-11

Zestaw nr 1 „Morel wypasiony”:
Zestaw najbardziej wypasiony W tym zestawie podobają mi się woofery i ich moc.
przód : Morel 602 hybrid https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm-zestawy-odseparowane/862-morel-hybrid-602.html
tył opcja 1 : też Morel 602 hybrid. (Czy taki zestaw ma sens? Tweetery musiały by być zaadoptowane gdzieś w tylne drzwi a wzmacniacz 8 kanałowy)
tył opcja 2: MOREL Hybrid Integra 602 https://akustyka.pl/produkt/morel-hybrid-integra-602/
Wzmacniacz: do opcji 1: Audison AF M12.14 bit - 12-kanałowy wzmacniacz z DSP - 1080W https://centrumaudio.pl/wzmacniacze-samochodowe-8-kanalowe-i-wiecej/13097-audison-af-m1214-bit-12-kanalowy-wzmacniacz-z-dsp-1080w-8018823136723.html lub:
Audison AP F8.9 BIT https://sklep.magicauto.pl/p/165/7308/audison-ap-f89-bit-wzmacniacz
Wzmacniacz: do opcji 2:
STEG SDSP6 wzmacniacz 6-kanałowy klasy D z 8-kanałowym DSP i aplikacją na Smartphonehttps://radiocar24.pl/pl/p/STEG-SDSP6-wzmacniacz-6-kanalowy-klasy-D-z-8-kanalowym-DSP-i-aplikacja-na-Smartphone/3924
Subwoofer: Awave AST-11 TV4 https://radiocar24.pl/pl/p/Awave-AST-11-TV4-SUBWOOFER-AKTYWNY/4060

Zestaw nr 2 „Morel po taniości”:
Przód: Morel Ultra Tempo 602 https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm-zestawy-odseparowane/878-morel-tempo-ultra-602.html?search_query=Morel+Ultra+Tempo+602&results=4

Tył: MOREL Hybrid Integra 602 https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm/874-morel-tempo-ultra-integra-602.html?search_query=Morel+Ultra+Tempo+602&results=4

Wzmacniacz: STEG SDSP6 wzmacniacz 6-kanałowy klasy D z 8-kanałowym DSP i aplikacją na Smartphone

https://radiocar24.pl/pl/p/STEG-SDSP6-wzmacniacz-6-kanalowy-klasy-D-z-8-kanalowym-DSP-i-aplikacja-na-Smartphone/3924 lub:

Audison AF M6D - 6-kanałowy https://centrumaudio.pl/wzmacniacze-6-kanalowe-samochodowe/13102-audison-af-m6d-6-kanalowy-wzmacniacz-1320w-8018823136815.html

Subwoofer: Awave AST-11 TV4


Zestaw 3 „Focal”(czy Flax Evo jest godniejsze uwagi?):
Przód:
Focal PS 165 SF https://www.focal.com/pl/rozwiazania-car-audio/slatefiber/ps-165-sf

Tył:
Focal PC 165 SF https://www.focal.com/pl/rozwiazania-car-audio/slatefiber/pc-165-sf

Subwoofer: Awave AST-11 TV4

Wzmacniacz: czy coś od Focala? Proszę o propozycje

Dziękuję bardzo 🤩
 

Screenshot_2024-01-03-16-22-35-130_com.google.android.gm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odpuść tył na rzecz przodu, tył niech podłącza mimo to pod wzmacniacz aby można było to wystroić.

Jeśli masz zamiar montować tylko 2-way to nie trzeba Ci wzmacniacza 12 kanałowego, ja bym tu raczej widział coś pokroju Helix P six i mono do suba. Subwoofer lepiej coś w wolnostojącej obudowie, nie musi być 2x30 cm a 1x25 cm. 

Steg jest ok ale nie ten model, Morel Hybrid również warty zainteresowania, Hertz Mile Pro jak i Legend- trochę drożej, Micro precision. Ogólnie jest tego dosyć sporo…

Skąd taki kosztorys? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle mi wyceniła firma zestaw z tabelki wraz z wygłuszeniem, przewodami i robocizną. Co do suba to jest mi potrzebny praktyczny bagażnik. Co to znaczy żeby tył odpuścić :)? Będę wdzięczny jeśli wyjaśnisz. Helix P six... poczytam...

....poczytałem grubo kosztuje  🤑 Jest sens tyle płacić 😝?

 

Mogą być 3-drożne. Nie wiem co lepsze. Mozesz zaproponować fajny zestaw w podobnym budżecie?

 

Te polecasz?: Hertz MPK 163.3 PRO  https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm-zestawy-odseparowane/3555-hertz-mpk-1633.html?adgroupid=?network=x?creativ=?position=&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAqNSsBhAvEiwAn_tmxWDXrw5qeVxUEITaDpKzcsmMrEjjjuwa0BZkWNM4TOeCDG8Jo0joOBoCvFkQAvD_BwE

Edytowane przez Fragles
uzupełniona treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 3-way koszty idą drastycznie w górę.

Odpuscić=zrezygnowac. 
W instalacjach typowo SQ nie trzeba (można jak ktoś lubi/ się upiera/ ma worek kasy do wydania) tylnego zestawu wymieniać bo mało się z niego korzysta. Ustawia się scenę przed sobą, tylne głośniki często bardziej przeszkadzają niż pomagają uzyskać prawidłową scenę.

Mogą być te albo po prostu 2-way z tej serii. Nie jest to zestaw najwyższych lotów ale gra już całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, szymin89 napisał:

tylne głośniki często bardziej przeszkadzają niż pomagają

Trochę szok :D

BTW Hertze 163.3 sa 3 drozne a sa tansze niz te Morele 602 hybrid. Na tył idą jakieś prostsze/ tańsze a do bagaznika bas, czemu niby 3 way tak drogo wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma, u której robiłeś wycenę jest z Łodzi? Znajomy zestaw, miałem okazję takiego słuchać w kilku samochodach, profil grania bardzo naturalny.

Dobór zestawu zależy od tego jakie granie lubisz 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, italiano1980 napisał:

Dynaudio w waszym świecie to słabizna" ???  Możesz rozwinąć ta myśl

Chodzi o Dynaudio montowane w VW. Brak wygłuszenia robi swoje a w serwisie audio fachowiec powiedział, że moc spora ale, ze to gra słabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Dzwoń do Redy 

Taki mam zamiar ale... na razie NICZEGO się nie dowiedziałem z tego forum. Zanim zadzwonię myślałem, że ktoś się odniesie do mojego posta. Chcialem wiedziec jesli Morel hybrid na przod to co na tył. Jaki procesor to fajnie ogarnie albo czy na Focalu mozna zrobic fajna muzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal zapomnij, K2 to totalna porażka a wyższe serie są drogie.

 

Ciężko coś doradzić nie słuchając tego samemu. Mam też golfa 7 ale oprócz serii nie miałem z przodu 2-way.

 

Jak chcesz basu to nie z tej popierdułki.

 

Jak chcesz głośniki w drzwi tylne to najlepiej takie same co z przodu. Ewentualnie tak jak wcześniej pisałem, tył fabryczny ale pod wzmacniaczem dsp.

Wzmacniacz z dsp też już wymieniłem, pytanie co na to ten co ma to montować i stroić.

 

Masz koło zapasowe? Jesteś w stanie z niego zrezygnować z koła w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymin89 napisał:

Focal zapomnij, K2 to totalna porażka a wyższe serie są drogie.

 

Ciężko coś doradzić nie słuchając tego samemu. Mam też golfa 7 ale oprócz serii nie miałem z przodu 2-way.

Dlaczego tak uważasz? możesz to rozwinąć? Bo to śmiała teza, zważywszy, że to drugi najwyższy model producenta poza różnego rodzaju Utopią. Pytam poważnie, bo sam nigdy ich nie słuchałem, a zawsze mnie ciekawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy piszą, woofer jest ok do 3- way, w 2-way jak jest sprzedawany się kompletnie nie nadaje. Charakterystyka tak szybko leci na łeb na szyję że bez średniaka trudno o dobrą średnicę.

Ogolnie focal wysoko tnie swoje zestawy co w naszej szerokości geograficznej jest uważane za „słaby zestaw”. Morel wypada tutaj dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fragles napisał:

Taki mam zamiar ale... na razie NICZEGO się nie dowiedziałem z tego forum. Zanim zadzwonię myślałem, że ktoś się odniesie do mojego posta. Chcialem wiedziec jesli Morel hybrid na przod to co na tył. Jaki procesor to fajnie ogarnie albo czy na Focalu mozna zrobic fajna muzę. 

Myślisz że wejdziesz na forum, zadasz kilka pytań i już będziesz wszystko wiedział ? Pytania są ogólnikowe , cieżko odpowiedź w paru zdaniach.To są lata praktyki , a Ty chcesz żeby to zrobić w parę godzin ... Nie znasz narazie podstaw CA i rozwiązań musisz szukać gdzie indziej..A to wymaga czasu , pewnych przemyśleń a na końcu doboru odpowiedniego sprzętu... Kasę wye...c to nie problem , sztuką jest włożyć jak najmniej i osiągnąć jak najlepszy dla Ciebie rezultat.Dlatego czytaj ,analizuj i wyciagaj wnioski  a koledzy Ci tu pomogą ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, italiano1980 napisał:

Myślisz że wejdziesz na forum, zadasz kilka pytań i już będziesz wszystko wiedział ? Pytania są ogólnikowe , cieżko odpowiedź w paru zdaniach.To są lata praktyki , a Ty chcesz żeby to zrobić w parę godzin ... Nie znasz narazie podstaw CA i rozwiązań musisz szukać gdzie indziej..A to wymaga czasu , pewnych przemyśleń a na końcu doboru odpowiedniego sprzętu... Kasę wye...c to nie problem , sztuką jest włożyć jak najmniej i osiągnąć jak najlepszy dla Ciebie rezultat.Dlatego czytaj ,analizuj i wyciagaj wnioski  a koledzy Ci tu pomogą ..

Właśnie takie podejście do forum niweczy to, o co w nim chodzi. Chyba, że ma to być agora liżących się po jajach profesjonalistów. To po co w ogóle to forum skoro zadawać pytania mają tylko znawcy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymin89 dobrze doradził, jeśli nie masz zapędów HiEnd to Helix P Six + jakiś cyfrowy monoblok na suba. Na przód 2 drogi wg uznania, tak samo sub. Ja bym osobiście poszedł np. w Scan Speaka + MP 7.16 bo to nie zabije ceną, aczkolwiek da się zejść z ceny jeszcze w rozsądnej jakości. P Six drogi, ale zostanie na lata z opcją rozbudowy do 3way. Tył odpuszczasz. Same wzmaki i mało prądu biorą i wszędzie się zmieszczą.

Można podziałać jeszcze z używanymi gratami. Osobiście jednak wziąłbym P Six'a z uwagi na ogarnięcie niezłego DSP i 6-ch wzmaka w jednym klocku w rozsądnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Various napisał:

@szymin89 dobrze doradził, jeśli nie masz zapędów HiEnd to Helix P Six + jakiś cyfrowy monoblok na suba. Na przód 2 drogi wg uznania, tak samo sub. Ja bym osobiście poszedł np. w Scan Speaka + MP 7.16 bo to nie zabije ceną, aczkolwiek da się zejść z ceny jeszcze w rozsądnej jakości. P Six drogi, ale zostanie na lata z opcją rozbudowy do 3way. Tył odpuszczasz. Same wzmaki i mało prądu biorą i wszędzie się zmieszczą.

Można podziałać jeszcze z używanymi gratami. Osobiście jednak wziąłbym P Six'a z uwagi na ogarnięcie niezłego DSP i 6-ch wzmaka w jednym klocku w rozsądnej jakości.

Z tym 7.16 to taki trochę psikus jest. Miałem 5.16 i 7.16. Według mnie 5.16 gra lepiej. Byłem we wtorek po parę gratów u kogoś kto montuje MP dosyć często (to jego ulubiona marka) i podpytałem go trochę o to i owo. Stwierdził że 3.16 gra najlepiej z całej trójki i nie krzaczy się przy większej głośności jak 5.16 i 7.16.

Niestety nie mogę tego na tą chwilę potwierdzić bo nigdy nie słuchałem 3.16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarnyturek napisał:

Właśnie takie podejście do forum niweczy to, o co w nim chodzi. Chyba, że ma to być agora liżących się po jajach profesjonalistów. To po co w ogóle to forum skoro zadawać pytania mają tylko znawcy? 

Forum jest po to aby je czytać....A czytania jest duuuuuużo.A później zadawać pytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...