Skocz do zawartości

Brzmienie różnych procesorów DSP


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, nakamichi napisał:

Do wyniku "Jak ustawić Gain na wzmacniaczu " jeszcze nam daleko 😀

Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano😉. Co do dsp to fajnie, że ostatnio przybywa więcej produktów innej marki niż helix. Będzie co porównywać i dzielić się konkretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, grzeczny_52 napisał:

Serio?

Z racji, że część czytelników jest już po kawie albo i po dwóch to nie mogę odpowiedzieć wprost. To zostawiam bez odpowiedzi do samodzielnej weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mocca napisał:

Wyciąganie wniosków o brzmieniu dsp bazując na odsłuchach w aucie (swoim, kolegi i jeszcze innych kolegów) to tym sposobem to można legendy tworzyć

Najwidoczniej niewielu podąża takim (logicznym) rozumowaniem. Niestety 70% contentu for i grup dot. audio należałoby w takim wypadku "unieważnić".

 

 

Godzinę temu, Mocca napisał:

Żeby być obiektywnym, dużo lepiej porównać dwa, trzy...w domu.

W domu, w aucie, byle w tych samych warunkach. Wydaje mi się to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Various napisał:

Najwidoczniej niewielu podąża takim (logicznym) rozumowaniem. Niestety 70% contentu for i grup dot. audio należałoby w takim wypadku "unieważnić".

 

 

W domu, w aucie, byle w tych samych warunkach. Wydaje mi się to logiczne.

Chodzi o to, że masz swoje auto na dsp X, drugie auto na dsp Y. Teraz słuchając obydwu systemów jakie jesteś w stanie wyciągnąć wnioski odnośnie różnic brzmienia dsp X do Y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Various napisał:

Najwidoczniej niewielu podąża takim (logicznym) rozumowaniem. Niestety 70% contentu for i grup dot. audio należałoby w takim wypadku "unieważnić".

 

 

W domu, w aucie, byle w tych samych warunkach. Wydaje mi się to logiczne.

W aucie może być problem w systemach w pełni aktywnych. Raczej na flat nie posłuchasz celem porównania "czystej" sygnatury brzmieniowej. Jasne, że można porównywać w aucie ale chyba zależy nam na jak najbardziej rzetelnym porównaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mocca napisał:

Chodzi o to, że masz swoje auto na dsp X, drugie auto na dsp Y. Teraz słuchając obydwu systemów jakie jesteś w stanie wyciągnąć wnioski odnośnie różnic brzmienia dsp X do Y?

Żadne, to wynika z logiki :)

 

2 godziny temu, Mocca napisał:

W aucie może być problem w systemach w pełni aktywnych. Raczej na flat nie posłuchasz celem porównania "czystej" sygnatury brzmieniowej. Jasne, że można porównywać w aucie ale chyba zależy nam na jak najbardziej rzetelnym porównaniu. 

Oczywiście. Jeśli jest opcja przepisać preset 1:1, zawsze coś. Chodzi mi chociaż o próbę rzetelnego podejścia do tematu, wytworzenia warunków, które mogą sprzyjać rzetelnej ocenie. A czy to DSP, czy woofery, czy wzmaki, porównywanie w różnych autach nie ma sensu. Stąd te legendy, o których pisałeś.

 

Myślę, że ew. montażyści, po 10+ latach doświadczenia i przerobieniu 100 aut mogą jakieś wnioski mieć. Wrzucili 30 helixów, 20 mosconi i 10 zapco i z tego wszystkiego jakaś tam średnia może się klarować. Mnóstwo zmiennych, ale najważniejsza - osoba instalująca i strojąca sprzęt, pozostaje ta sama.

 

A dwa identyczne auta, na identycznych gratach, strojone przez 2 osoby? 2 różne brzmienia. Takie tam wywody, wydawałoby się, że oczywiste.

 

Dzięki uprzejmości osób z forum i poza, ja np. od czasu do czasu mogę co nieco w swoim aucie przetestować. I tylko taki test uważam za miarodajny 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak piszecie to trzebaby wziąć jeszcze więcej czynników pod uwagę przy porównywaniu dwóch procków a nie tylko skopiowanie czystych ustawień.

 

Wpływ na brzmienie ma także:

-ogólny nastrój słuchacza,

-poziom wypoczęcia ( słuch to mięśnie, które też potrzebują odpoczynku),

-pora dnia (w nocy podobno dużo osób ma większą przyjemność z obcowania z muzyką)

-ekscytacja nowym sprzętem, która często po kilku dniach mija 

- i coś jeszcze by się znalazło 😛

 

 

Mimo, że nie spełniłem tych wszystkich warunków, w tym samym czasie jeżeli chodzi o porównanie Helix DSP do Mosconi Aerospace jestem pewny po czasie, który brzmieniowo bardziej pasuje mi do gustu.

Dla mnie zwycięzcą jest zdecydowanie ten drugi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie wypowiedzi w tym jak i wielu innych wątkach i zaczynam powątpiewać w ogóle w te mistyczne różnice, te "sygnatury brzmienia", które faworyzują konkretne marki czy też produkty/klocki.

 

Czytałem ostatnio na hamburgerowym forum wątek dotyczący zwrotnic do głośników OEM, w którym pojawił się temat faktycznych różnic pomiędzy głośnikami OEM a głośnikami innych producentów (Match, Audison). Wyszło na to, że różnic albo nie ma albo producenci mamią rzekomymi właściwościami tychże produktów.

 

Pewien gość nawet wkleił ciekawy artykuł o wynikach testów w Harmanie, który tylko potwierdza, że dzisiejszy sprzęt to w większości tylko magia marki lub efektownych dla OCZU konstrukcji.

 

https://seanolive.blogspot.com/2009/04/dishonesty-of-sighted-audio-product.html

 

I może nie odnosi się to wprost do DSP to jednak podważa w sposób uniwersalny pewne "nowoczesne tradycje" branży audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wwa00 napisał:

Jak już tak piszecie to trzebaby wziąć jeszcze więcej czynników pod uwagę przy porównywaniu dwóch procków a nie tylko skopiowanie czystych ustawień.

 

Wpływ na brzmienie ma także:

-ogólny nastrój słuchacza,

-poziom wypoczęcia ( słuch to mięśnie, które też potrzebują odpoczynku),

-pora dnia (w nocy podobno dużo osób ma większą przyjemność z obcowania z muzyką)

-ekscytacja nowym sprzętem, która często po kilku dniach mija 

- i coś jeszcze by się znalazło 😛

 

 

Mimo, że nie spełniłem tych wszystkich warunków, w tym samym czasie jeżeli chodzi o porównanie Helix DSP do Mosconi Aerospace jestem pewny po czasie, który brzmieniowo bardziej pasuje mi do gustu.

Dla mnie zwycięzcą jest zdecydowanie ten drugi. 

 

 

Masz porównanie Porcesora "Helix dsp" do "Mosconi Aerospace". Interesują mnie różnice (jeśli występują i jeśli słyszalnie są wyraźne do wychwycenia) w kwestiach jak: Szerokość i głębia sceny, separacja i róznicowanie instrumentów, sposób wybrzmiewania basu w aspekcie szybkości, kontroli, konturowości. Napisz proszę jakie są twoje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...