Skocz do zawartości

Procesory Helixa - różnice


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, michas75 napisał:

Z tego co pamiętam jak przestawał działać HEC USB trzeba było wejść z Directora albo z PC Tool i przestawić tam próbkowanie czy ilość bitów i wracało do życia, powiedzmy raz w miesiącu lubiło się to samo przestawić takie to ustrojstwo ma humory.

Jedyne co można przestawić to prędkość USB (Hi/Full speed). Natomiast racja - warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 11.10.2023 o 15:08, Various napisał:

Za 400zł kupujemy sobie xDuoo XQ-50 Pro2 i mamy wszystkie standardy BT jakie istnieją obsłużone, wyjście coax/optyk do proca 😉

Sam mam, obok HEC-USB dla wygody.

 

Jak radzisz sobie z zasilaniem xduoo? Bezpośrednio z gniazdka zapalniczki po USB czy w jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 16:53, czarnyturek napisał:

Jak radzisz sobie z zasilaniem xduoo? Bezpośrednio z gniazdka zapalniczki po USB czy w jakiś inny sposób?

Moduł ładowarki USB (choć nie taki był na nią plan z początku). xDuoo włącza się samo po podaniu zasilania. Poza tym jest to tylko dodatkowe źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Various napisał:

Moduł ładowarki USB (choć nie taki był na nią plan z początku). xDuoo włącza się samo po podaniu zasilania. Poza tym jest to tylko dodatkowe źródło.

Ja mam u siebie właśnie poprzez ładowarkę USB z wykorzystaniem gniazdka w bagażniku i w tej konfiguracji sieje zakłóceniami strasznie. Nie za bardzo wiem gdzie szukać przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 16:53, czarnyturek napisał:

Jak radzisz sobie z zasilaniem xduoo? Bezpośrednio z gniazdka zapalniczki po USB czy w jakiś inny sposób?

Siema.

Ja np. na ten moment korzystam z powerbanka baseusa 100000 mAh i powiem szerze że nawet daje to radę. Trasy ok godzinka dziennie i zeszło około 30% xDuoo uruchamiam i wyłączam przyciskiem. W przyszłości będzie przetwornica step-down na LM7805. 

Co do dźwięku jestem pełen podziwu, po małej modyfikacji (wymiana opampa na AD8599 ) nawet fajnie się tego słucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michas75 napisał:

Zlikwiduj pętlę masy, zasil ładowarkę z rozdzielacza tam gdzie masz podłączony wzmacniacz. Jak to nie pomoże to zobacz temat z Fiatem 500 tam gdzie walczyłem z brumieniem podczas dodawania gazu, masz gotowe rozwiązanie tam podane.

Dziękuję, na pewno tego spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by połączyć się Fiio i zobaczyć co pokazuje albo innym DAP bo to że Samsung pokazuje LDAC w ustawieniach nie znaczy że się połączył po tym protokole. Wedle naszych doświadczeń wynika że jest tylko aptX i to HD tylko na tym lepszym module. Kamil/Apex by mieć LDAC używa właśnie Xduoo, producent na stronie nie wymienia LDAC jako wspieranego kodeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda że jest jednak ten LDAC... Telefon to Pixel 7.

4b45695e53b4d877med.png

6af439375dce4ccbmed.png

 

7 minut temu, rozek260 napisał:

Koniec końców wrzucasz CD w zmieniarkę czy dobrego decka i zapominasz o tych wszystkich ustrojstwach .

To tak czy tak najlepsze rozwiązanie. W dzisiejszych czasach jednak wygodnie jest korzystać z usług streamingowych i nie kupować płyt dla kilku kawałków. 

Inna sprawa że jeśli ktoś ma jakąś tam bibliotekę to często i tak ją przenosi na dysk czy pendriva żeby nie żonglować płytami. Koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymin89 napisał:

No wygląda że jest jednak ten LDAC... Telefon to Pixel 7.

4b45695e53b4d877med.png

6af439375dce4ccbmed.png

 

To tak czy tak najlepsze rozwiązanie. W dzisiejszych czasach jednak wygodnie jest korzystać z usług streamingowych i nie kupować płyt dla kilku kawałków. 

Inna sprawa że jeśli ktoś ma jakąś tam bibliotekę to często i tak ją przenosi na dysk czy pendriva żeby nie żonglować płytami. Koło się zamyka.

Prawda sam używam ibasso na codzień  “wokół komina “ , jako nieograniczone źródło zawsze i wszędzie w nie najgorszej jakości naprawdę jest spoko . Ale gdy mam chęć na więcej CD zawsze odda więcej emocji i muzyki , pytanie w jakim kierunku idziemy .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że warto jeszcze pamiętać o tym że połączenie LDAC nie musi wcale oznaczać z automatu połączenia najwyższej przepływowości 990kbps, zwłaszcza kiedy łączymy się smartfonem,co może skutkować tym że pomimo użycia kodeka ldac nadal pozostajemy w jakości zbliżonej do aptxHd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, przełączając z LDAC na aptX HD nie słyszę różnicy. Może to dlatego że słucham muzyki głównie przez Deezer.

 

Obecnie nie korzystam z tego rozwiązania bo sterowanie z kierownicy jest mi wygodniejsze i bezpieczniejsze dlatego gram z Chinola na Androidzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo tyczy się hec usb możesz mieć 32 kHz / 16 bit zamiast 192 kHz / 32 bit, ale mało kto wie jak to nawet sprawdzić...

Problemem jest routing dźwięku w Androidzie do usb, który tnie sample rate-sy, Niestety wielu producentów urządzeń ma to w pompce.

 

Ale i tak to ziarenko piachu w morzu, jak wspomniałem wcześniej liczą się "dane -> ilość bitów skorelowane z widmem (aby wyłapać fake bitrate, cut-off-y", cieszysz się jak szczerbaty do sucharów mając pliki po 100MB+ sztuka, pobrane z "dupy" z wysokim bitrate  które są pełne "pustki" nawet platformy stremingowe obiecujące wysoką jakość nie sposób zweryfikować co naprawdę zapodają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...