Skocz do zawartości

Procesory Helixa - różnice


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mój udział w zabawie caraudio skończył się na H700 i 800 alpine.

miedzy czasie nie było nic, w tej chwili coś tam chce skubnąć w daily wozie.

zastanawiam sie nad procesore helixa aby nie iść znów w dość leciwy sprzęt alpine.

cena gra dużą rolę. Dlatego rozgladam się za czymś tanim i używanym

niestety nie mam bladego pojęcia czym różnią się te procesory. DSP pro DSP zwykłe itd 

System pewnie będzie kiedyś 3way plus sub.

czy do każdego Procka można dodać kartę Bluetooth? Działa to ok dźwiękowo? 
Moze jest gdzieś jakiś spis tych prockow co mają itd?

i czy można stroić to z jakieś apki czy tylko soft na Windowsa.. (nie posiadam) 

i napewno Procek musi mieć potencjometr remote od helixa, directora nie potrzebuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Różnice są dosyć spore, zaczynając na ilości wejść i wyjść a kończąc na przetwornikach D/A.

Chyba każdy procek Helixa da się doposażyć w HEC- BT/BT HD, nie wiem jak wygląda sprawa w pierwszej generacji Helix DSP ale DSP.2 na pewno.

Gra to przyzwoicie, jak ktoś chce lepiej to trzeba albo HEC-USB albo jakiś zewnętrzny DAC.

Do systemu 3-way z subem wystarczy DSP.2, osiem wyjść jest do tego wystarczające. Myślę że za zestaw DSP.2 i Hec-BT nie wydasz więcej niż 1600 PLN.

Regulacja głośności może odbywać się przez URC.3 albo potencjometr/ samoróbkę. Są w sieci materiały co i jak zrobić.

 

Edit:

GUI tylko na windowska, możesz chyba z wirtualnej maszyny odpalić DSP PC Tool. 

 

Osobiście polecam laptopa do ustawiania nawet jak jest możliwość sterowania z aplikacji, wszystko w jednym oknie jest jednak bardziej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym procki z nowszej generacji na platformie ACO - przyszłościowy sprzęt, kompatybilny z najnowszymi akcesoriami, dużo szybsze przełączanie presetów.

Do procków nie-ACO nie ma już aktualizacji programu do obsługi na PC.

 

Generalnie dobry wybór. Z takich "współczesnych" jest jeszcze Mosconi, które też ma dobry support i aktualizacje. Sam soft trochę mniej intuicyjny ale tak samo wypasiony. Przykładowo wynalazki takie jak Zapco są praktycznie zapomniane przez producenta jeśli chodzi o aktualizacje firmware czy narzędzia na PC. Dla mnie przykładowo to jest ważne, natomiast ja nie z tych, co raz ustawią i nie tykają 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę łyżkę dziekciu od siebie, jeśli chodzi o karty rozszerzeń to nie kupować BT bo jest bardzo słaby moim zdaniem, oczywiście mowa o kodekach są kilka lat do tyłu czekamy na nagłe przebudzenie producenta kiedy odkryją LDAC, od razu kupić HEC-USB i cieszyć się dobrym dźwiękiem, przeboleć wpinanie przewodu USB przez przejściówkę OTG który nie ładuje telefonu czy też DAPa no bo po co miał by to robić, można zastosować huba pomiędzy w tym celu ale robi się z tego niezły bałagan. Oczywiście wybierać tylko urządzenia na magistrali ACO, cechują się normalną szybkością działania podczas używania programu PC Tool co jest widoczne gołym okiem w porównaniu do poprzedniej generacji oraz możliwością użycia Conductora który jest bardzo fajnym wynalazkiem, w tej chwili jest on w dystrybucji dostępny już z poprawionym enkoderem obrotowym, pierwsze padały po pół roku kręcenia tak że uważać na używki, wyleczony też już z błędów wieku dziecięcego przestał się zawieszać co miało miejsce przy pierwszych rewizjach firmware. Director to dramat w wielu aktach zaczynając od ekranu dotykowego na jakiejś śmiesznej foli który rysuje się strasznie i lubi zacinać jak cokolwiek wpadnie w okolicę ramki i trzeba rozkładać cały panel i czyścić, te same problemy z enkoderami które mają bardzo niską trwałość, zimą ten panel umiera na mrozie no chyba że garaż 100%, no i rozmiary, po co to komu takie wielkie w formacie 1DIN prawie? No chyba że wersja Crerate ale tu już trzeba samemu uszyć coś do zabudowy tak że również uważać na używki.  Na koniec taka uwaga pół żartem pół serio, przy urządzeniu Helix DSP Ultra cała reszta rodziny gra jak by się popsuła jeśli chodzi o walory akustyczne, spostrzeżenie wielu użytkowników którzy mieli szansę posłuchać kilku procesorów Helixa po sobie w tym samym setupie nie tylko moje. Poza tym to bardzo fajne urządzenia na tle konkurencji wyróżnia je prawie doskonała ciągle rozwijana aplikacja PC Tool i dobre wsparcie serwisu który do tanich nie należy ale pomocy nie odmawia. Artykuł nie sponsorowany. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, obsługuje tylko SBC, AAC, aptX & aptX HD.

Ilość urządzeń które są w stanie pracować w aptX HD który jest konkurencyjny i powiedzmy porównywalny mozliwościami do LDAC jest znikoma, LDAC ogarnia praktycznie każde urządzenie z Androidem. Pewnie musieli by wykupić jakaś licencję od Sony właściciela standardu to raz, dwa zmienić moduł BT na płytce i dopracować software. Urządzenie wtedy kosztowało by tyle że mogło by nie być wielu chętnych więc oferują takiego odgrzewanego kotleta o wątpliwej reputacji i co im zrobisz, moduł w ofercie mają z dopiskiem HD a to że zalatuje stęchlizną to sprawa drugo rzędna i jak widać się nie opłaca zrobić coś porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audison ma moduł bt z ldac ale żeby wykożystać wszystkie jego funkcje potrzeba wzmacniacza dsp z seri forza c lub m. A ma parę fajnych funkcji jak sterowanie głośnością z telefonu czy automatyczne przełączanie żródła. Posiada wejście optyczne więc można mieć podpięte radio po światłowodzie i b-cona pod jedno wejście optyczne w procesorze a b-con automatycznie będzie się przełączał między wejściem optycznym a bt. Nawet w domu można go używać bo ma dodatkowe złącze zasilania usb. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Helix DSP Pro Mk2 i korzystam jako źródeł z iPhona 12 poprzez Hec BT (iPhone nie ma nawet AptX), a czasami używam FiiO M11 poprzez coax. Czy FiiO gra lepiej? Tak, gra lepiej. Jak mi się nie chce to nie podpinam FiiO i nie czuję że nagle nie da się słuchac, czy że cos mnie wkurza, albo system ma inną charakterystykę. Szczególnie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nas przekonać że kodek o przepustowości 256 kbps ze zmienną kompresją w zależności od zawartości materiału muzycznego jest wystarczający szczególnie podczas jazdy kiedy szum z zewnątrz i dzwiek silnika przebijający się do kabiny istotnie wpływa na charakterystykę odsłuchową a Ty nie słyszysz zmiany charakterystyki względem źródła cyfrowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że driftujemy dosyć daleko od tematu.


Może zmiany są na tyle małe że nie warto rezygnować z wygody. Chociaż według mnie wygoda i muzyka z telefonu w samochodzie nie idą w parze.

 

Pytanie czy da się wyciągnąć więcej z systemu strojąc go pod dane źródło? To że są różnice przy tym samym setupie na różnych źródłach to wiadomo (jednym różnicą jest znacząca a innym nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomx napisał:

Wracając do xDuoo XQ-50 Pro2 dogada się jako DAC z Androidem ??

Co masz na myśli? Co to znaczy "dogada się"?

To pudełko pracuje jako DAC po USB, ale ma wtedy ograniczone próbkowanie do 48kHz (ograniczenie części USB). Poza tym, DAC w tym jest dość słaby. Używa się tego zazwyczaj jako transportu BT > SPDIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Co do BT > SPDIF to oczywiste. Ciekawy jestem czy pudełeczko od xDuoo dogada się z radiem na Androidzie po USB. Mój Helix P Six DSP dostaje sygnał z Chińskiego cudenka po SPDIF i jak podłącze się xDuoo to chciał  bym w miarę zachować funkcjonalność całego układu... No chyba że dorzucę SPDIF na szynę HEC Helixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo rozumiecie co kolega chce osiągnąć.

 

Ja rozumiem że chce on podłączyć xDuoo do radia na androidzie w celu uzyskania lepszej jakości. Nigdzie nie napisał że xDuoo ma być odbiornikiem BT.

 

Rozwiazanie takie ma sens gdy ma się swoją bibliotekę a nie usługi streamingowe. Jesli tak jest to różnica może być słyszalna, trzeba UAPP i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie.

 

W przeciwnym przypadku dał bym spokój i zostawił tak jak jest czyli światło z chińczyka do proca. W moim przypadku takie rozwiązanie sprawdza się od lanych paru lat, próbowałem streamowac przez BT (LDAC) ale według mnie te rozwiązanie jest gorsze.

 

Inna sprawa że czasami szukamy miodu nie tam gdzie trzeba i zamiast skupić się na ustawieniu systemu żąglujemy klockami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwykle prawda leży po środku 😉

 

Podłaczenie Androida po RCA jest tak bardzo oczywiste że na ten moment nie biorę takiej opcji pod uwagę...

Zasadniczo Android Radio miał współpracować z HEC USB no i w praktyce tak to przez chwilę funkcjonowało. Ale jak to bywa z chińskimi zabawkami, jakiś czas temu połączenie się wysypało i za Chiny nie da rady znowu się połączyć z tym ustrojstwem.

Wszystko co możliwe po sprawdzane, wymienione i niestety P Six milczy. 

Przez tel. oczywiście nie ma problemu z połaczeniem więc nie biorę pod uwagę awarii magistrali USB po stronie proca.

 

Finalnie temat zamknęło światełko, a HEC USB służy do komunikacji z tel. Ale rzadko z tego korzystam bo jak dla mnie mieszanie za każdym razem kablami jest trochę irytujące.

Ostatnio przeglądając forum zaintrygował mnie XDuoo z SPDIF wspierający LDAC wiec postanowiłem przetestować pudełeczko w praktyce. Może uda się uwolnić od kabelków.

Może jeszcze Android zagada xDuoo

 

Co do sprzętu to puki co jest wystrojony optymalnie a ja się raczej koncentruje na Alternatywnych źródłach dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak przestawał działać HEC USB trzeba było wejść z Directora albo z PC Tool i przestawić tam próbkowanie czy ilość bitów i wracało do życia, powiedzmy raz w miesiącu lubiło się to samo przestawić takie to ustrojstwo ma humory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michas75 napisał:

Z tego co pamiętam jak przestawał działać HEC USB trzeba było wejść z Directora albo z PC Tool i przestawić tam próbkowanie czy ilość bitów i wracało do życia, powiedzmy raz w miesiącu lubiło się to samo przestawić takie to ustrojstwo ma chumory.

Dzięki cenna wskazówka

Przy okazji grzebania z xDuoo na pewno jeszcze raz sprawdzę próbkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...