Skocz do zawartości

EMMA i AYA 29.08 Leipzig


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, TGSound2022 napisał:

Jesli chodzi o instalacje i zasady jakie obowiazuja na zawodach to jest bardzo rozbudowany temat. 

 

Regulamin EMMA ma pare czesci i bardzo duzo informacji na temat poprawnej instalacji. Jest to w sumie swietne zrodlo wiedzy. Mozna wzorowac swoja instalacje na zasadach z regulaminu. 

 

Jesli chodzi o start w EMMA to dla poczatkujacych kategorii trzeba spelniac tylko podstawowe kryteria i w wyzszych kategoriach ocena instalacji zaczyna byc bardziej rozbudowana.

 

Regulamin EMMA jest dostepny w wersji angielskiej, takze jest to dobry poczatek do planowania startu w zawodach i oceny wlasnej instalacji przed takim wyjazdem. Polecam przeczytanie nawet osoba ktore nie zamierzaja nigdzie jechac.

Recz w tym że FAQ Nazara już 15 lat wcześniej podawał ogólne zasady jakie znajdujesz w tych regulaminach . A tez nie On je określał a jedynie zebrał i zredagował . Regulamin nie jest źródłem wiedzy czy nauki . Jest wskazówka jak to wykonać aby być w zgodzie z ich wymogami . W Regulaminy Emma istnieją od 25 lat jak nie dłużej , żadne odkrycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nakamichi napisał:

Największe nieporozumienie o jakim słyszalem . A kable czy wzmacniacze wolno dobierać . Przecieżich dobór decyduje o brzmieniu tak jak zwrotnica w przypadku systemu dzielonemu pasywnie . W aktywce można zmieniać nastawy filtrów a technice pasywnej nie ?

Jak wspomniałem, mówimy o kategoriach niższych. Od mastera wzwyż można już wszystko. To akurat jest sensowne bo takiej osobie, która nie siedzi w tym latami daje większe szanse. Taka osoba nie wie kto najlepiej dłubnie wzmak. Tak samo sponsorowane samochody nie są dozwolone ani j/w - osoby "z branży".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lepiej słyszy bo ćwiczył słuch latami , inny bawił się miernictwem , to ma większe szanse poprawnie zestroić system , a inny ma hobby budowy kolumn . To ich nie wyklucza , ale tylko jeden ma zakaz stosowania umiejętności jakich samodzielnie nabył .

Przyjmijmy , ze mamy zdania odrębne , które i tak niczego nie zmieniają , regulamin jest jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Various napisał:

Jak wspomniałem, mówimy o kategoriach niższych. Od mastera wzwyż można już wszystko. To akurat jest sensowne bo takiej osobie, która nie siedzi w tym latami daje większe szanse. Taka osoba nie wie kto najlepiej dłubnie wzmak. Tak samo sponsorowane samochody nie są dozwolone ani j/w - osoby "z branży".

 

 

Modyfikacje elektroniki okej, ale pasywka? W takim momencie w zasadzie sens startowania jest tylko z procesorem... Szkoda, bo chciałem w przyszłym roku się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AYA nie ma tego problemu, regulamin nie jest taki napięty. Może warto też podjechać dla samego posłuchania innych instalacji niż tych na swoim podwórku.

W Berlinie pasywne systemy były wysoko ocenione na tle systemów aktywnych. Było w sumie 39 samochodów, myślę że znalazło by się parę samochodów do posłuchania.

 

I nie zapominaj, dzień ma być pod tytułem 'dobra zabawa' a nie 'gra o złote majtki' 😉 Na maraton też mało kto jedzie aby być pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mamusa napisał:

Modyfikacje elektroniki okej, ale pasywka? W takim momencie w zasadzie sens startowania jest tylko z procesorem... Szkoda, bo chciałem w przyszłym roku się wybrać.

A co za problem wystartować w Master Limited? :)

Niech nikt nie bierze tego zbyt do siebie: ale do budowy pasywki już trzeba być i osłuchany i doświadczony.. Nie rozumiem tej napinki, że nie można wystartować w Entry/Skilled 🤔

Ja poszedłem od razu do Skilled. Są instalacje i zawodnicy, którzy także odpuszczają niskie kategorie z szacunku do amatorów, dla których jest ta klasa.

 

Generalnie zasada brzmi tak:

Cytat

No performance modifications or self-built equipment on signal route. Cosmetic changes are acceptable.

W mojej interpretacji, pasywka, którą się samemu zbuduje niestety się zalicza. Zwrotki fabryczne jednak już spokojnie przechodzą.

 

Ja mam plan na pewnien komponent, który sobie zbuduję, ale mam jeszcze czas. Do eurofinals instalka musi zostać taka jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam do Was zawodników dwa pytania, czy dużo jest startujących w kategorii OEM czyli przetworniki w fabrycznych miejscach? Drugie to jak traktowany jest setup gdzie wszystkie przetworniki są w seryjnych miejscach poza subwooferem w skrzyni z MDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michas75 napisał:

To ja mam do Was zawodników dwa pytania, czy dużo jest startujących w kategorii OEM czyli przetworniki w fabrycznych miejscach?

Dużo to pojęcie względne, ale moim zdaniem na tyle dużo, że można powalczyć.

 

4 minuty temu, michas75 napisał:

Drugie to jak traktowany jest setup gdzie wszystkie przetworniki są w seryjnych miejscach poza subwooferem w skrzyni z MDF?

Musisz doczytać.

Jedno auto w kategorii Master OEM ma True IB (PSSound olaboga :P), więc tym bardziej skrzynia chyba będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szymin89 napisał:

nie zapominaj, dzień ma być pod tytułem 'dobra zabawa' a nie 'gra o złote majtki' 😉 Na maraton też mało kto jedzie aby być pierwszym.

 

Nie każdy tak potrafi, dla mnie słowo zawody=rywalizacja, może za dużo sportu w życiu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mamusa napisał:

A aktywnie to już nie?

Powiedziałbym, że o 2 schodki mniej 😉

 

 

17 minut temu, mamusa napisał:

Nie każdy tak potrafi, dla mnie słowo zawody=rywalizacja, może za dużo sportu w życiu 😉

Zrozumiałe 😉

Nie chcę Cię martwić na zapas, ale moim zdaniem, z systemem w pełni pasywnym, bez DSP chociażby dla czasówki, będzie ciężko o dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mamusa napisał:

 

Nie każdy tak potrafi, dla mnie słowo zawody=rywalizacja, może za dużo sportu w życiu 😉

Oczywiście że człowiek chce jak najlepiej co mogę zrozumieć. Mój pierwszy start to przedostatnie miejsce w klasie początkujący, drugi to już miejsce 4 ale punktami na równi z miejscem 3. Tu muszę przyznać że samochód nie bym wystrojony jak bym chciał i były robione poprawki na miejscu co mogło również negatywnie wpłynąć na wynik. Odczucie moje j sędziego były podobne więc uważam że było fair. 

 

Nie masz daleko a i na miejscu nie był byś sam. Ja za rok też będę, może nawet i do Lipska zawitam jak nie będzie kolidowało z urlopem. 

 

Co by Ci się nie zachciało procesora

po takim wyjeździe 😉

Gadasz po angielsku albo niemiecku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Gadasz po angielsku albo niemiecku

Angielski bardzo dobrze, niemieckiego tylko mocno podstawowo.

 

4 godziny temu, Various napisał:

Zrozumiałe 😉

Nie chcę Cię martwić na zapas, ale moim zdaniem, z systemem w pełni pasywnym, bez DSP chociażby dla czasówki, będzie ciężko o dobry wynik.

 

Nikt nie mówi o full passive, klasyczne 1 din z czasowkami, pasywna zwrotnica na froncie, podział sub/wf aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michas75 said:

To ja mam do Was zawodników dwa pytania, czy dużo jest startujących w kategorii OEM czyli przetworniki w fabrycznych miejscach? Drugie to jak traktowany jest setup gdzie wszystkie przetworniki są w seryjnych miejscach poza subwooferem w skrzyni z MDF?

Sugeruje zajrzec do regulaminu EMMA na poczatek, jest dostepny po angielsku i dowiesz sie wszystkiego o wymaganiach kategorii OEM. AYA jest po niemiecku wiec troche wiecej czasu zejdzie z tlumaczeniem, ale powinno byc podobnie do Emma jak nie lzej z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mamusa said:

Nikt nie mówi o full passive, klasyczne 1 din z czasowkami, pasywna zwrotnica na froncie, podział sub/wf aktywnie.

Jesli masz pelne czasowki to smialo mozna startowac, pozycja odsluchu i skupienie dzwieku sa duza czescia oceny systemu wiec bez poswiecenia temu uwagi trudno konkurowac o czolowe pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mamusa napisał:

Angielski bardzo dobrze, niemieckiego tylko mocno podstawowo.

To jeden punkt masz już za sobą, sędziowie w większości mówią po angielsku.

 

15 godzin temu, mamusa napisał:

Nikt nie mówi o full passive, klasyczne 1 din z czasowkami, pasywna zwrotnica na froncie, podział sub/wf aktywnie.

Następny punkt aby nie martwić się że pójdzie coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...