Skocz do zawartości

EMMA i AYA 29.08 Leipzig


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, nakamichi napisał:

Szkoda ze w nie ma możliwości konkurowania w kraju .

True. Natomiast jak zaczynam o tym myśleć, to strach jak by to mogło wyglądać :(

Sama EMMA natomiast jest zadowolona że ludzie jeżdżą z zewn. i z Polski także.

 

14 godzin temu, szymin89 napisał:

Jak poszło na Emma? 

@TGSound2022 2nd place, ja 1st 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko słyszałem historie jak to bywało...

Tam sędziami nie są instalatorzy (ew. drobne wyjątki) i wpływy czy sponsorzy nie mają nic do gadania... W wyższych kategoriach praktycznie bliscy znajomi sędziują się nawzajem i nie ma problemu, jak kolega nie wygrywa.

 

A żeby popularyzować to trza mieć kim. A ja mam wrażenie, że tu więcej zapału jest u hobbystów niż u tych "profi". Nierzadko ci "pro" to się podkładają nawet w social mediach.. Wszystko na odwrót :(

 

Energia jest, tylko niewykorzystana, czy nawet podeptana "na fejsie" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Various napisał:

Ja tylko słyszałem historie jak to bywało...

Tam sędziami nie są instalatorzy (ew. drobne wyjątki) i wpływy czy sponsorzy nie mają nic do gadania... W wyższych kategoriach praktycznie bliscy znajomi sędziują się nawzajem i nie ma problemu, jak kolega nie wygrywa.

I w czym problem , zebrać ludzi , wyszkolić , przekonać aby chcieli udzielać się za free .

 

8 minut temu, Various napisał:

A żeby popularyzować to trza mieć kim. A ja mam wrażenie, że tu więcej zapału jest u hobbystów niż u tych "profi". Nierzadko ci "pro" to się podkładają nawet w social mediach..

 

Różnie bywało , ale jednym z głównych powodów rozpadu były ustawiczne pretensje i niezadowolenie .

Ani przez moment nie bierzesz pod uwagę ,ze każdy kij ma dwa końce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za (ale dopiero od nast. sezonu 😉, teraz nie mogę). Jedynie Ci chętni musieliby pojechać do Niemca się nauczyć, posłuchać, zrozumieć.

3 eventy, czy nawet dwa by wystarczyły + finał oczywiście.

 

Potem trzeba by kruszyć beton, bo większość aut w Polsce z odrazy do EQ odnosiłaby mierne wyniki. Wszystko zależy od woli uczestników.

 

Ze strony EMMA raczej problemu by nie było. Ja też mogę podpytać jak Oni utrzymują to w formie i jak to jest, że pieniądze/kolesiostwo nie ma wpływu na wyniki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Various napisał:

Ja jestem za (ale dopiero od nast. sezonu 😉, teraz nie mogę). Jedynie Ci chętni musieliby pojechać do Niemca się nauczyć, posłuchać, zrozumieć.

Tu nie musisz chodzić na FB , jak dobrze rozumiem chciałbys aby Twoje auto oceniały osoby po 3 dniowym szkoleniu .

Chyba instalacyjnie .

19 minut temu, Various napisał:

Potem trzeba by kruszyć beton, bo większość aut w Polsce z odrazy do EQ odnosiłaby mierne wyniki. Wszystko zależy od woli uczestników.

Zatem edukacja , wpajanie jakiś wzorców poprawności , zrównoważenia , barwy . Kto ma to zrobić ?

Ci po 3 dniowym szkoleniu ?

19 minut temu, Various napisał:

Ze strony EMMA raczej problemu by nie było. Ja też mogę podpytać jak

Ja tez nie tu upatruje problemu , chyba każda ma wole powiększania obszaru swojego dzialania

 

19 minut temu, Various napisał:

Oni utrzymują to w formie i jak to jest, że pieniądze/kolesiostwo nie ma wpływu na wyniki 😉

 Tylko o wizerunku nie decyduje "centrala " a ludzie realizujący te zadaniu tu i teraz .

19 minut temu, Various napisał:

Oni utrzymują to w formie i jak to jest, że pieniądze/kolesiostwo nie ma wpływu na wyniki 😉

 

Bez sponsorów jakoś słabo to widzę 😀. Mówię o regularnej dzialaności a nie jednorazowych spontanicznym zrywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nakamichi napisał:

jak dobrze rozumiem chciałbys aby Twoje auto oceniały osoby po 3 dniowym szkoleniu .

No właśnie takie, które pojeździły trochę na zachód, dostały trochę feedbacku, zaczyna im świtać o co może chodzić. Dlatego moim zdaniem to wymaga obecności w eventach u sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Various napisał:

No właśnie takie, które pojeździły trochę na zachód, dostały trochę feedbacku, zaczyna im świtać o co może chodzić. Dlatego moim zdaniem to wymaga obecności w eventach u sąsiadów.

Moim zdaniem integralną częścią oceny w kategoriach amatorskich powinno być omówienie systemu , jego dobrych i tych słabszych cech . Powiedzenie tu masz trzy a tu 4 nic nie daje .  Nie ma tez żadnego związku z tym gdzie ta ocena się odbywa .

Tu potrzeba doświadczenia , osłuchania . Tego nie załatwi szkolenie , to jedynie interpretacja regulaminów i arkusza ocen .

Ale faktycznie dodatek  świeżej krwi  jest jak  najbardziej  słusznym kierunkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nakamichi napisał:

Nie ma tez żadnego związku z tym gdzie ta ocena się odbywa .

Z tym jedynie się nie zgodzę.

 

EMMA ma wzorzec, który trzeba poznać. To jest jak z modelkami... Większość chuda, ale taki standard. Jeśli chcemy robić po swojemu, to trzeba otworzyć coś innego tak jak zrobiła to AYA. Wie Pan, że u mnie jest chudo, ale Oni tak sobie życzą. Ja wsiądę i zmienię sobie balans tonalny do "daily" jazdy, ale EMMA to jednak wyścig stroicieli w dążeniu do ich wzorca/oczekiwań. Trochę bez sensu, trochę jednak sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Various napisał:

Z tym jedynie się nie zgodzę.

 

EMMA ma wzorzec, który trzeba poznać. To jest jak z modelkami... Większość chuda, ale taki standard. Jeśli chcemy robić po swojemu, to trzeba otworzyć coś innego tak jak zrobiła to AYA. Wie Pan, że u mnie jest chudo, ale Oni tak sobie życzą. Ja wsiądę i zmienię sobie balans tonalny do "daily" jazdy, ale EMMA to jednak wyścig stroicieli w dążeniu do ich wzorca/oczekiwań. Trochę bez sensu, trochę jednak sztuka.

No to dalej w las .

Nie ma byc grubo czy chudo , ma byc tak jak jest zapisane na nośniku .

O od tego są /były szkolenia sędziów przed sezonem , aby omówić materiał zawarty na płycie , co gdzie i jak na niej punktujemy .

To taka prawda jednego filmu .

Mało tego płyty Emma czasami celowo były "dziwnie" miksowane , ale po to aby łatwiej wychwycić błędy systemu czy jego słabe strony .  To nie są płyty do słuchania muzyki , to są płyty TESTOWE . Przynajmniej ja takie odniosłem wrażenie ( przed laty).

Tylko kto bedzie mial takie "widzenie " tematu , gość po 3 dniowym szkoleniu ze słuchania .

Ale , ale ........    Tu tez jest coś pogrzebane . Bo po kiego tworzyć coś daleko odbiegające od powszechnego wzorca . Moim zdaniem to powinno być na tyle zbliżone aby systemy nie musiały być inaczej ustawione na potrzeby zawodów .

Współczesność stwarza takie możliwości ( krotność zapamiętanych programów ) , ale jak to sobie wyobrażasz dla takiej kategorii jak Pure Passive / gdyby była .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nakamichi napisał:

Nie ma byc grubo czy chudo , ma byc tak jak jest zapisane na nośniku

Okej, ale to mówimy o "daily" czy pod zawody? Dyskusje tego typu to dyskusje o gustach, można mieć trochę więcej albo trochę mniej i wciąż system jest fajny. Wysiadasz i mówisz "kurcze podoba mi sie, dla siebie dałbym więcej basu". Zakładając, że to nie są skrajności i totalnie niezrównoważenie.

Ale wciąż - żeby być wysoko, trzeba tak jak "oni lubią".

 

2 minuty temu, nakamichi napisał:

O od tego są /były szkolenia sędziów przed sezonem , aby omówić materiał zawarty na płycie , co gdzie i jak na niej punktujemy .

I są dalej. Ale trzeba przesędziować cały sezon pod nadzorem aby być "samodzielnym". Więc trzeba tam jechać. No chyba, że EMMA pozwoli takiej Polsce na odpalenie "siedziby" po "szkoleniu" ale ja osobiście uważam, że byłoby to krzywdzące dla osób, które chcą potem zwojować coś międzynarodowo.

 

3 minuty temu, nakamichi napisał:

Mało tego płyty Emma czasami celowo były "dziwnie" miksowane , ale po to aby łatwiej wychwycić błędy systemu czy jego słabe strony .  To nie są płyty do słuchania muzyki , to są płyty TESTOWE . Przynajmniej ja takie odniosłem wrażenie ( przed laty).

No i dalej tak jest, dalej są suche, upierdliwe i niezbyt emocjonujące.

 

3 minuty temu, nakamichi napisał:

Tylko kto bedzie mial takie "widzenie " tematu , gość po 3 dniowym szkoleniu ze słuchania .

Ale czemu o tym dyskutujemy? Wydaje mi się, że się jednak rozumiemy. Dlatego ja cały czas o tym, że to trzeba samemu się zainteresować, osłuchać, pojeździć do sąsiadów aby wiedzieć o co biega. Po szkoleniu nie będzie różnicy. Tam sędziowie to wieloletni zawodnicy a nie osoby z ulicy z certyfikatem sędziego :) I dlatego uważam, że nawet sędziowie (dawni) z PL powinni spędzić tam sezon czy dwa, bo po prostu się "pozmieniało" a my zostaliśmy trochę w lesie. (I nie chodzi mi tu o to, że nie wiemy co to dobre granie. Mam natomiast 100% pewności, że Polskie i ichniejsze rozumienie balansu tonalnego jest inne.) To jest mój feedback który mi się kreuje ilekroć ktoś tutejszy komentuje mój system przykładowo.

 

5 minut temu, nakamichi napisał:

Ale , ale ........    Tu tez jest coś pogrzebane . Bo po kiego tworzyć coś co daleko odbiegające od powszechnego wzorca . Moim zdaniem to powinno być na tyle zbliżone aby systemy nie musiały byc inaczej ustawione na potrzeby zawodów .

No ale tu cały czas o gustach. Ktoś może lubić chudo i grzecznie (obecnie tak bym nazwał standard emmy), inny niekoniecznie. Dlatego powstała AYA w DE bo nie zgadzali się z założeniami EMMY. I mnie osobiście materiał AYA podoba się bardziej i wyciąga więcej z systemu.

Idąc dalej - uważam, że preset EMMY wymaga lekkiej korekcji tonalnej aby był akceptowalny przez "większość". Dla mnie to nie problem podnieść woofer i ściszyć tweeter po zawodach. Reszta zostaje 😉 Nie trzeba budować dwóch domów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Various napisał:

Okej, ale to mówimy o "daily" czy pod zawody? Dyskusje tego typu to dyskusje o gustach, można mieć trochę więcej albo trochę mniej i wciąż system jest fajny. Wysiadasz i mówisz "kurcze podoba mi sie, dla siebie dałbym więcej basu". Zakładając, że to nie są skrajności i totalnie niezrównoważenie.

Ale wciąż - żeby być wysoko, trzeba tak jak "oni lubią".

Ty piszesz o dostosowaniu materialu plyty do indywidualnych upodobań , a nie wiernym odworzeniu tego co jest zapisane . Natomist nie rozumiem po co tworzyc takie sztuczne twory .  Chude nie ma być tłuste

W zasadzie z tego wynikaja kolejne , to szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wywiazala sie tutaj dyskuska na tematy dosc obszerne i dotyczace stowarzyszen.

Chcialbym jednak dosc krotko zaznaczyc pare rzeczy ktore sa dla mnie wazne jako startujacego w tym roku w EMMA i AYA.

1. EMMA i AYA to zupelnie inne stowarzyszenia i inaczej oceniajace samochod i system w nim wbudowany.
 - EMMA - bardziej techniczne aspekty co do SQ (pozycja, tonacja, glebia) Sedziowie graja dosc cicho i system oceniania oparty jest na porownaniu wszystkich aut w klasie.
 - AYA - bardzo muzykalne podejscie do systemu (liczy sie wszystko razem z technicznymi aspektami dzwieku) Sedziowie sluchaja systemy dluzej i takze na wyzszym poziomie glosnosci. System oceniania oparty na referencji uzyskanej z pierwszego sedziowanego samochodu.
2. Obydwia stowarzyszenia maja kategorie dla osob startujacych pierwszy rok oraz wiele kategorii dla zaawansowanych instalatorow az po zaklady CA, sa takze kategorie SPL.
3. NAJWAZNIEJSZY PUNKT: Kazdy startujacy podczas eliminacji dostaje FEEDBACK od sedziego. Jest to niezalezna opinia osob ktore slyszaly wiele systemow i czesto jest bardzo trafna (sedziowie moga byc bardziej lub mniej doswiadczeni). Ocena ta moze ma na celu kierowac osoby startujace w dobrym kierunku i budowac motywacje do polepszenia swojego systemu.
4. DRUGI NAJWAZNIEJSZY PUNKT: Sedziowie w kategoriach dla poczatkujacych daja wiecej feedbacku. Sedziowie EMMA nawet pozwalaja siedziec w aucie podczas oceny w kategoriach ENTRY oraz pokazuja ewentualne problemy w trakcie oceniania.

5. Na zawodach nie ma nagrod i nie powinno byc, to nie jest tego typu impreza. Zwyciezcy otrzymuja pucharek ktory swiadczy, ze danego dnia w danej kategorii miales najlepszy system. Atmosfera ma byc przyjazna i rodzinna tak zeby budowac rynek i motywowac osoby zainteresowane.
6. Fakt, ze te federacje SQ lacza swoje sily jest super. Rynek jest ewidentnie w kryzysie, zarowno w polsce jak i za granica. Na kazdych zawodach laczonych mozesz startowac w obydwu stowarzyszeniach, bez problemu. Koszt startu to 10 - 15 euro i idzie to tak naprawde na utrzymanie stowarzyszenia.

Chcialbym zaprosic wszystkich ktorzy lubia dobra muze w samochodzie, nawet tyc SPL wariatow, do wyjazdu za granice i doswiadczenia takiego eventu. To my tak naprawde tworzymy swiat SQ wlasnie spotykajac sie i czerpiac przyjemnosc z muzyki.

Co do stowarzyszenia w polsce i potencjalych imprez w polsce, to mysle, ze na ten moment musimy stworzyc mocna grupe z mocnymi referencjami i jakims cudem znalesc czas zeby pociagnac taki temat w przyszlosci, podczas gdy kazdy goni z chlebem. Wiem jakie to bedzie trudne bo juz kiedys mialem stowarzyszenie i organizowalem imprezy sportowe.

Dziekuje nakamichi i varius za pociagniecie tematu. Ja dopiero dzis mam czas zeby wpasc na forum.

Osoby z polski ktore byly na zawodach w Leipzig napewno zostawily pozytywne wrazenie na sasiadach i dostalismy zaproszenie na finaly AYA oraz finaly EMMA Germany (jako goscie). Atmosfera byla super i sama impreza byla wieksza od tej w Berlinie.

Z Polski byly 3 osoby (choc wiecej osob mowilo po Polsku) Robert ktory jest w sumie najbardziej wyroznionym instalatorem zajal dwa pierwsze miejsca w kategoriach zaawansowanych, Mirek ktory mam nadzieje da sie namowic na czasowki i EQ w przyszlosci oraz Ja.

Kalendarze imprez AYA i EMMA znajdziecie na stronach stowarzyszen (AYA wpiszcie "AYA are you authentic") z strona EMMA nie ma problemu.

Pozdrawiam i dzieki dla tych ktorzy byli :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio stronę AYA i nie znalazłem regulaminu ani karty rejestracyjnej w języku angielskim do pobrania, może za słabo szukałem czy istnieją takie pliki? Moim zdaniem wyprawa na taką imprezę bez jakiego kolwiek przygotowania się nie ma większego sensu jesli chodzi o uczestnictwo poza tym to nie powazne w stosunku do organizatora. Niby można przetłumaczyć to jakimś translatorem ale takie twory często tracą znaczenie przekazu, coś tam się dowiemy oczywiście tylko chyba a nie na pewno będzie to zgodne 100% z oryginałem. Od tego bym zaczął jeśli chcecie propagować zagraniczne zawody w PL by udostępnić te dwa dokumenty, ilość osób znających niemiecki jest znikoma, angielski znają raczej wszyscy. Bardzo podoba mi się kwestia feedbacku od sędziego podczas oceny dla mnie to spora zachęta do wzięcia udziału w takiej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TGSound2022 napisał:

Robert ktory jest w sumie najbardziej wyroznionym instalatorem

Ee Panie, nie propaguj Pan nieprawdy :P Ja garażowy hobbysta, zainstalować to Ci mogę Windowsa XP 😅

 Nie ma w ogóle takich planów, aby tym się zajmować zawodowo.

 

1 godzinę temu, michas75 napisał:

Przeglądałem ostatnio stronę AYA i nie znalazłem regulaminu ani karty rejestracyjnej w języku angielskim do pobrania

Niestety nie ma, AYA to organizacja niemiecka, lokalna. Ich stronę i zasady musisz sobie przetłumaczyć. Niemiecka strona EMMY też jest po niemiecku tylko. Ja korzystam z dodatku do przeglądarki, który tłumaczy na żywo i oczywiście tłumaczyć należy na angielski, nie polski 😉

 

1 godzinę temu, michas75 napisał:

Moim zdaniem wyprawa na taką imprezę bez jakiego kolwiek przygotowania się nie ma większego sensu jesli chodzi o uczestnictwo poza tym to nie powazne w stosunku do organizatora.

100% zgoda! Organizator krzywdy nie zrobi, ale będzie zdziwko że lecą punkty.

 

1 godzinę temu, michas75 napisał:

Od tego bym zaczął jeśli chcecie propagować zagraniczne zawody w PL by udostępnić te dwa dokumenty

Kurcze ja to nie do końca się zgadzam, te dokumenty można znaleźć, one się zmieniają co rok. Jeśli ktoś jest zainteresowany, powinien moim zdaniem "nauczyć się" poruszać po stronach EMMA\AYA.

Mnie nikt nie uczył hehe.

 

Jeśli chodzi o EMMA: https://www.emmanet.info/competition/rules/

Prosta sprawa: wpisujemy w google "emma rules".

 

Ja w AYA startuję "przy okazji", także nie jestem zaznajomiony mocno z zasadami. Mając przyzwoitą instalację można spokojnie pojechać (tym bardziej taką, która ma komplet pkt. w EMMA).

 

W przypadku obu organizacji należy oczywiście upewnić się, że startujemy w odpowiedniej kategorii. W kategoriach poniżej "master" w EMMA nie powinny startować osoby z branży (instalatorzy, dystrybutorzy itd), zabronione są modyfikacje sprzętu czy samoróbki (w tym pasywka DIY). W entry można startować jeden sezon, w skilled dwa sezony (chyba, że się wygra finał).

 

Tutaj jeszcze trochę podrążę - nie raz słyszałem, żeby się nie "napisać" bo to ma być "fun". Ale to może być fun i można być fair..

Na finale europy w mojej klasie, pierwsze miejsce zajął gość, którego w tej klasie nie powinno być (był to jego chyba 4 czy 5 sezon w skilled, dozwolone są dwa). Sam to sobie tłumaczył na zasadzie "ale ja się nie czuję profesjonalistą". Jest to moim zdaniem totalnie nie fair w stosunku do takich osób jak np. ja czy inni, którzy nie mają mocnego supportu jakiegoś instalatora czy marki (gość jest od The End Amplifier). Gdyby nie On, osoba z 4 miejsca, hobbysta/amator, której system był bardzo fajny, miałaby okazję na podium.

 

Zasady są rozpisane klarownie.

 

 

10 godzin temu, TGSound2022 napisał:

system oceniania oparty jest na porownaniu wszystkich aut w klasie

Bardziej powiedziałbym, że punktacja w EMMA jest bezwzględna tzn. nie zakłada, że referencją jest którekolwiek auto. W teorii sędziowie oceniają "absolutnie" i w teorii można by porównywać karty pomiędzy kategoriami. Oczywiście bywa różnie. W AYA natomiast nie należy porównywać kart pomiędzy różnymi kategoriami, sędziami czy eventami. Porównywać można tylko w ramach tego samego dnia/kategorii/sędziego.

 

 

10 godzin temu, TGSound2022 napisał:

EMMA i AYA to zupelnie inne stowarzyszenia i inaczej oceniajace samochod i system w nim wbudowany.

Moim zdaniem tracki AYA wyciągają znacznie więcej z mojego aktualnego systemu. Z kolei tracki EMMY na ten/poprzedni sezon są nawet niezłe, niebo lepsze w porównaniu do sezonu 2019/2020 (bardzo suche, zero radości).

Natomiast w poprzednim sezonie miałem sytuację z 1 miejscem w EMMA i jakoś 5 w AYA.

 

Fajne jest to, że auta uzyskujące wyższe pozycje na zawodach są do siebie bardzo zbliżone, wyrównane tonalnie. Można próbować porównywać graty czy aspekty instalacji, bo w żadnym nie ma "baboli" i karykatury dźwięku.

 

Moim zdaniem bardzo pożądana cecha przez sędziów to zgranie fazowe i "oderwanie muzyki od głośników". Wszelkie sytuacje gdzie słychać "fazowanie" momentalnie powodują, że punktacja leci. Na drugim miejscu postawiłbym balans tonalny. Słyszałem na finale europy ŚWIETNE systemy, które jednak wyraźnie kulały np. na midbasie czy balansie tonalnym i niestety zajęły niskie pozycje (jeden z nich, zapewne znany przez niektóre osoby, cały na sinfoni, wymagałby 3/4dB więcej na wooferze aby być na podium). Wbrew pozorom, można być wysoko z jednak przesuniętą sceną przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, strona AYA jest niestety w calosci po Niemiecku. Samo stowarzyszenie dziala tylko i wylacznie w Niemczech.

 

Mam pare osob do ktorych moge wyslac zapytanie czy planuja translacje, albo czy mozemy taka stworzyc. 

 

Co do wyjazdow za granice aby uczesniczyc to proponowalbym nie brac tego jako " rywalizacje". Pierwszy wyjazd powinien byc raczej pozbawiony oczekiwan. Mozna przyjechac pozwiedzac, posluchac samochodow, plus dostac pierwszy feedback i zobaczyc system sedziowania.

 

Doradzam rowniez przyjechanie dzien wczesniej lub zostanie na kilka dni. W ten sposob czlowiek bedzie traktowal caly wyjazd jako przyjemnosci i odpocznie. Ja osobiscie przerobilem wyjazdy o 4 rano i powrot wieczorkiem ale uwazam teraz, ze mozna bylo to lepiej rozegrac.

 

Jesli ktos potrzebuje wiekszego info na temat takiego wyjazdu napewno znajdzie sie pare osob ktore pomoga.

 

Ostatnia sprawa to pytanie czy mozna przyjechac nieprzygotowanym? Ja nie widze w tym problemu. Kazdy musi zaczac jakos swoja przygode z takimi imprezami. W takim wypadku pewnie otrzymamy nawet wiecej pomocnych slow i bedziemy mogli zadac wiecej pytan. Po to sa wlasnie kategorie dla poczatkujacych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde auto zrobione zgodnie z kanonami nie powinno miec problemów w podstawowej/uproszczonej ocenie instalacji . Zrobione z głową przekroje kabli , ich zabezpieczenia co do wymogów nie sa zdecydowanie rózne , jak tez nie zmieniają sie co sezon .

Stawiamy do zawodów auto które naszym zdaniem reprezentuje jakis określony poziom odtwarzanego dzwieku . Zawody nie dyskryminują nikogo , ale chcąc zajmować czołowe pozycje powinniśmy zacząć wymagać od samych siebie .

Być przekonanym , ze  własne wzorce tego co nazwiemy zrównoważonym dźwiekienm jest tym samych jak postrzegają to osoby obcujące z dźwiękiem od bardzo dawna , często uzytkując sprzęty z pogranicza Hi-Endu a przynajmniej klas wyzszych . To tego rodzaju dorobek czy doświadczenie powinny stać za osobami dokonującymi ocen , a nie 3 dniowe szkolenia . Tego nie da się załatwić entuzjazmem i chęciami . Tu trzeba lat praktyki , bo inaczej nawet jak stanie kolos to na glinianych nogach .

Ale tak , zdecydowanie zawody to  jedna z dróg doskonalenia i systemu i siebie . Tylko start do doskonalenia nie musi oznaczać jedynie startu w zawodach . Rozejrzyj się  w swojej okolicy za doświadczonym instalatorem , pojedz na kilka spotkań , wysłuchaj kilku opinii . Jest jeszcze w kraju jakieś grono osób kompetentnych potrafiących powiedzieć coś rzeczowego o dźwięku , czy budowie systemu bez arkusza ocen . 

Potem jedź i weryfikuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Various napisał:

modyfikacje sprzętu czy samoróbki (w tym pasywka DIY

Największe nieporozumienie o jakim słyszalem . A kable czy wzmacniacze wolno dobierać . Przecieżich dobór decyduje o brzmieniu tak jak zwrotnica w przypadku systemu dzielonemu pasywnie . W aktywce można zmieniać nastawy filtrów a technice pasywnej nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o instalacje i zasady jakie obowiazuja na zawodach to jest bardzo rozbudowany temat. 

 

Regulamin EMMA ma pare czesci i bardzo duzo informacji na temat poprawnej instalacji. Jest to w sumie swietne zrodlo wiedzy. Mozna wzorowac swoja instalacje na zasadach z regulaminu. 

 

Jesli chodzi o start w EMMA to dla poczatkujacych kategorii trzeba spelniac tylko podstawowe kryteria i w wyzszych kategoriach ocena instalacji zaczyna byc bardziej rozbudowana.

 

Regulamin EMMA jest dostepny w wersji angielskiej, takze jest to dobry poczatek do planowania startu w zawodach i oceny wlasnej instalacji przed takim wyjazdem. Polecam przeczytanie nawet osoba ktore nie zamierzaja nigdzie jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...