Skocz do zawartości

Spotkania Lubelskie


Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Ja równierz dziekuje za spotkanie.

Super że świerza krew jak widze ma zapał i idzie w kierunku dobrego grania  -   kicker rules :-)

Starzy wyjadacze    też nie spoczeli na laurach i w nowej  odsłonie ślimakowo -  pasywnej -  podejmują rękawice 

Za każdym razem coraz to bardziej dopracowane brzmienia się robią i pasja się rozwija .

 Kenia poładuje się i będzie śmigał . :cisza:

Seba już nie ma już co grzebać, pozostało mu tylko  słuchanie innych instalek -  :rotfl:

Tomek    :mur1: - nie przebijesz ,spokojnie pamiętaj pokora i odsłuch bo nowe auto to odkrywanie  od początku. 

I do następnego bo te kilka godzin to zawsze jakoś za mało .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hej,

i ja wielkie dzięki za pierwszy spot, pierwsze znajomości i wszystko mega pozytywnie,

bardzo szkoda mi Patryka ale zawalczę z jego radiem,

Jacek masz super ślimaki, pierwszy raz słuchałem i robi wrażenie

Sebastiana system pasował mi najbardziej a u Roberta no wiadomo extra woofery a po przyciszeniu tweetera dla mojego ucha bardzo miło , no i ta nowa funkcja w clarionie :) nie wspomnę o tunelu rozpraszająco kierującym w drzwiach dźwięk. Sub chyba najlepszy i pasował mi bardzo

Przemek jak na taką prostą instalkę całkiem fajnie, jednak za blisko tweeter lewy ucha i nie słyszałem prawego :)

w całym zamieszaniu komentowaniu itd, nie posłuchałem instalki w passacie ale wegi na subie robią wrażenie,następnym razem odsłucham z wewnątrz ,

Tomek i jego nowy system słyszałem kilka razy i trochę się chłopak zdołował bo zaczyna w chaosie się miotać ale chyba nie potrzebnie, ja bym szukał i kręcił gałkami no i zostawił etony na razie (będzie chciał parę złotych to sam kupie )

 

 

no i dzięki za pozytywne komentarze i rady co do mojego pierszego systemu, ale przecież wiecie kto kierował projektem.

 

ogólnie fajnie, brak grilla beer i słońca

no i trzeba może otworzyć drzwi i klapy i radio VOX, na pewno fajne wrażenie by wyszło, hahaha

 

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Dzięki za miłe spotkanie, fajnie że nas tylu było ( byłem miło zaskoczony) , szkoda że nie dojechało jeszcze parę osób co się deklarowało( Ojciec Mateusz rozchorował się z tego co wiem, a Kamul, no cóż nie wiem jakich trzeba będzie użyć słów żeby  w końcu się pojawił na spocie nasz Pan Poradnik ;) ) 

 

Parę moich odczuć : 

Czaszunia - moim zdaniem to własnie wofer jest najsłabszym elementem układanki, jeżeli kręcenia gałkami i gainami nic nie da to jego bym podmieniał ( moim zdaniem po prostu ten typ tak gra w TYM samochodzie,w TYCH drzwiach, które de facto są na beton zrobione) - ewentualnie podpiął bym jeszcze pod niego MTX od Roberta, albo Hifona od Przemka.

Reszta ma potencjał kwestia tylko ustawienia pod swoje ucho ( Twój Sub 8 jak i mój to potwierdzenie ze do prezentowania 90% gatunków muzycznych takie maluch wystarczą, nie mniej 10 np u Seby czesze grzywą aż miło ;) )

Dużo włożonej pracy, to widać, gratulacje.

 

Sebus - Level Complete , woofery fajnie mruczą, podobają mi się, mimo teoretycznie słabych danych papierowych mogą zaskoczyć (ale u Przemcia grają jeszcze grubiej) , generalnie masz co chciałeś :)

 

Rookie - te same wofery - inny napęd, to słychać i czuć od razu  - amerykańskie waty  pompują na grubo.

Tweetery za wysoko i za blisko ucha - moim zdaniem ciężko będzie to ogarnąć tak żeby nie wierciło w lewym uchu.

Fajnie wykonane panele, popraw tylko drzwi i będzie super.

 

Robsonbercik - największe zaskoczenie spotu ( gra woferów), jak dla mnie to sub zbędny, tylko mieszał po włączeniu. Tu także czuć wpływ amerykańskich watów, MTX w mostkach szaleje. Co dziwne te wofery nie wymiękały. Rurka - odkrycie sezonu ;)

 

Bercik - Vegi pompuja, do Rocka, Hard Rocka jak znalazł, ale z tweterem trzeba coś zrobić, bo krew z uszu ;)

 

Saltech - kubatura auta i głębokość deski robią swoje, świetna przestrzeń. Drzwi zrobione bardzo dobrze, jak na początek to jest bardzo miło i fajnie. Subikiem troszkę bym jeszcze pokręcił ;)

 

Fajfik - wiadomo, radio zastrajkowało.

 

No a u mnie, wszystko in progres, mieszanka taniości i sprawdzonych klocków, ciągła zabawa pasywką, uczę się jej i jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa .

Tak jak stwierdził Robert - miękkie, ciepłe brzmienie, i tak ma być bo tak lubię ( muszę tylko dołożyć jeszcze troszkę dupnięcia ) ;)

 

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Szkoda, że tak wcześnie musiałem jechać, obiad u teściowej ciężko przekładać w nieskończoność ;]

 

Jako, że jestem początkujący w temacie to w sumie nie wiele mogę się wypowiedzieć.
Jacka instalacja przypadła mi do ucha, pomimo paru niedociągnięć w górnych partiach, było miękko, może aż nadto, generalnie mi się podobało
U Roberta przód klei się świetnie z subem, przynajmniej na tych µ-Demension od Szwagra, jak Tomek powiedział to świetny zestaw w cenie ok 260 na początek
Co do swojego zestawu to tak jak pisałem wcześniej, zrobiłem wszystko, zanim zacząłem się wgłębiać w temat, może to bardziej miejsce na oddzielny topic, ale to co mam wsadzone i co niektórych zaskoczyło:
Jednostka: JVC KD-R90
Kable sygnałowe sinuslive (podwójny ekran)

Kable głośnikowe: 2x 2,5 Bridge

Zasilanie 2x 50mm^2 prosto z aku + bezpiecznik 200A + kondensator hybyrydowy Hifonics (niby 12F ale jednak będzie prawdziwego z 1F)

Wzmacniacze: Przód: Steg 75.4 aktywka na stegu Sub: Hifonics Titan TXi1500D 

z przodu jeszcze grają HERTZ'e ESK, spokojniej niż na tej pseudo zwrotnicy, która nie trzyma żadnych parametrów dodatkowo w źle wytłumionych drzwiach (GMS 02 zamiast 07, ale to tak zwane błędy młodości do poprawienia)
SUB: jak każdy zauważył: 2x Cerwin Vega VMAX 104 spięte w 1Ohm co daje te 1,5kW RMS ;)

 

Mam tylko nadzieję, że znajdę trochę czasu na poprawki w drzwiach i montaż Dego zasmiast Hertzów, Zastanawiam się nad zostawieniem gwizdków w lusterkach, podobno nie psuły bardzo sceny, ale po wymianie i kolejnym zlocie wyjdzie :)

Dzięki bardzo za spotkanie i Wasze cenne uwagi.

Pozrdawiam

Bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki Pany za fajne spotkanie.

Trochę miłych słów padło o moim graniu ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Sceny nie ma, wokal leci z lewego słupa. Ale to dopiero początek prac, bo obecny setup piecowo/głośnikowy chyba pozostanie ze mną na dłużej.

 

Ale do rzeczy.

yasica - ciekawe granie, drzwi robią robotę do spółki z subem, ciężko tak naprawdę stwierdzić że siedzi on w bagarku (znaczy SUB, nie yasica ;)). Góra nie krzykliwa ale czuć, że jeszcze nie pokazuje wszystkiego na co ją stać, chyba że Monacory "tak mają". Inna sprawa, że pasywka też nie łatwa sztuka do ogarnięcia.

 

berni - tutaj Kolega to ma baaardzo rozrywkowy setup, Vegi pompowały nie miłosiernie, na tyle nie miłosiernie że ciężko mi było wyłapać coś poza ich natarciem (wstydziłem się zapytać jak wyłączyc suba, więc trochę moja wina ;)). Mimo powyższego, po ściszeniu systemu dało się zauważyć, że potencjał z przodu też jest trzeba to tylko dobrze zgrać. Inna sprawa, że takie a nie inne ustawienie suba może wynikać z osobistych preferencji właściciela pojazdu, a z tym się nie dyskutuje. Nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem, że taki basior nadaje się do rocka i pochodnych. W Godsmaku Vegi nie wyrabiały, znaczy przeciągały, a nie jest to jakaś mega-innowacyjna odmiana rocka. Natomiast w Hip-hopie i techniawach to to auto zamiata...mój Braciak pewnie by z niego nie wychodził ;)

 

czaszunia1 - napracował się chłop przy aucie i to słychać, nie jest źle ale patrząc przez pryzmat Vectry i do tego samego dążąc to jednak czegoś brakuje. Jednak jak zauważyli przedmówcy, inne wrota, trochę inny setup sprzętowy. Pamiętam jak woofer zamiatał w Oplu i teraz jest deczko słabiej. Co do tweet'a to jak dla mnie ostro, ale wiem że Tomek luuuuuubi[sz to su...o] ostro ... ;) Auto to poligon, a właściciel lubi grzebać więc jeszcze nie raz pewnie dużo się tu zmieni. Kibicuję :)

 

saltech - bardzo fajna instalka, tweeter głęboko w desce robi robotę przy "układaniu" sceny, wooferki potrafią kopnąć solidnie i w takt. Jedna rzecz do poprawy po szybkim odsłuchu to sub. Tak jak rozmawialiśmy sobie w aucie, czasami daje o sobie znać z tyłu ale tragedii nie ma. Wszystko idzie w dobrą stronę, a najważniejsze rzeczy już ogarnięte więc będzie z górki.

 

fajfik - kondolencje z powodu Kenia. System prosty ale podobał mi się już wcześniej. Przekaz jest jasny i nie kłuje po uszach, czyli tak jak lubię. Miłą niespodzianką okazało się, że Kenio KDC x911 godnie zastąpił młodszego kolegę w roli źródełka. W sumie lepiej zgrał się z klockami Patryka niż moimi. Kibicuję walce z GMS'ami na górze, mi osobiście pasują te gwizdałki.

 

ROBSONBERCIK - bardzo, bardzo fajny bas/subbas. Kick z drzwi dawał radę mimo mało "prestiżowego" przetwornika (trochę się tej tajemnicy później wyjaśniło ;)). RS'y na górze szczegółowe ale jak dla mnie trochę piskliwe (podobnie jak u Tomka). Może ta seria tak ma, a może ja mam za delikatne ucho. Czas pokaże, kiedyś ukierunkuję swoje helixy na twarz i może będzie podobnie. 

 

sebus00 - tutaj góra najbliższa memu sercu (nie, nie piszę tak dlatego że mamy prawie te same głośniki... :)), jest szczegółowo ale nie natarczywie. Bas z furtek dobrze kontrolowany, chociaż osobiście wolałbym ciut twardziej. Pomijając to co bym wolał, a co pewnie u mnie wyjdzie finalnie podobnie, to instalka jako całokształt zrobiona z głową i grająca bardzo dobrze. Dla mnie trochę wzór i punkt odniesienia, bo klocki podobne.

 

Za wiele nie mogę napisać, bo osłuchiwałem na szybko raptem po 2, 3 kawałki (a czasami jeden jaki mi Clariony nie chciały CD-R'a czytać). Na kolejnego spota, jeśli dane mi będzie uczestniczyć, nagram sobie jedna płytkę z tym co chcę sprawdzić i będę sukcesywnie przykładał się do rozładowania akumulatorów w poszczególnych autach :)

 

Na koniec zdementuję jeszcze jedną sprawę. Wszelkie uwagi poczynione na temat za mocnego basu (yasica) czy drących się tweeterów, mogą wynikać z faktu, że ostatnio w aucie muzyki słucham bardzo cicho (max 12 na skali Kenwooda). To trochę odzwyczaja od tego co można usłyszeć na spotach przy większych głośnościach.

Generalnie było miło i przyjemnie, chętnie powtórzę :)

 

PS. Foty już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy

Dopiero teraz udało mi się w końcu zasiąść do forum, dzięki równieź za dobry spot w miłej atmosferze, trochę tylko przy mało klimatowej pogodzie. Miłym zaskoczeniem była frekwencja, woo ale was sie pojawiło ;) Najbardziej szkoda Patryka, kurde komu jak komu, ale że akurat jemu się musiało zdupić radio, mam nadzieję, że szwagier Tomka temu zaradzi.

 

Robercik - no kurde ty to jesteś twórca, tak siedziałem z Jackiem i się zastanawialiśmy źe sub tak zgrany, a tu ku zaskoczeniu wchodzę w ustawienia, a tu na Off ;) Twój patent na wooferkach rewelacja, głośniki ze średniej półki a tu ku zaskoczeniu nie chciały się wogule kończyć, naprawdę przyjemny kick (ale swoja drogą te nasze przedłużane panele w lagunach robią chyba swoje)

 

Jacek- ja już wiem co mogę w twoim setupie usłyszeć, bardzo spokojną górę, ślimaki za to fajnie kopią, a i do nich to trzeba dopiero robić drzwi na beton bo trochę telepią tapicerą w drzwiach, tak się zastanawiałem czy masz suba w bagaju czy nie, bo byłem w stanie uwierzyć, że grają tak same ślimaki, ale jak widać 8' w zupełności wystarcza do uzupełnienia dołu, a nie robienia konkurencji przy Shine ;)

 

Tomcio - trochę bałaganu narobiłeś w aucie ( za dużo suba, nawet jak dla mnie ;)), ale wszystko do ogarnięcia, za szybko chyba chciałeś to wszytsko zestroić na spota. Do tego nowe auto, to i też ciężko osłuchać i ogarnąć tak na start, wieczorami jakoś postroimy to trochę, aż znajdziemy złoty środek ;) 

 

Rooki - u ciebie to sobie potwierdziłem, że te papierowe Helixy ze starej seri precision jednak dają radę ;) Mimo że mają raptem 60 rms, za to są łatwe do napędzenią i już przy niedużych nastawach vol fajnie mrauczą, nawet bez suba, ( mogłem ci Jacek do odsłuchów jednak zejść na tych woof do 50hz chociaż, bo wyżej cięte jednak trochę zabierają dolnego pasma).

 

Saltech - akurat twojego auta chwilę posłuchałem siedząc tylko z tyłu, ale tak jak koledzy pisali, ta przestrzeń z przodu to duuży potencjał do zbudowania fajnej sceny, przykładem tu jest nasz mistrz europy Robert z Xary. Jednak Tomek wsadził tam napewno sporo czasu i swojej roboty, ja na początku swojego systemu tak zrobionych drzwi nie miałem ;)

 

Berni - u ciebie mile mnie zaskoczyły Vegi, granie takie jak lubie miękki bass z dobrym kopnięciem, ale nie przesadzonym z dobrą kontrolą i fajnie zgrane z przodem, góra faktycznie troszeczkę za ostra, ale wsumie pierwszy raz miałem przyjemność posłuchać JVC ;)

 

Dzięki wszystkim za dobre podsumowanie mojego systemu, ale w końcu po 3 latach mieszania różnymi klockami w końcu ustało się na takiej konfiguracji, która mi odpowiada i gra po prostu po mojemu ;) Wiadomo można się jeszcze czegoś przyczepić, ale mam nadzieję na razie na tym etapie system zostanie, może tylko małe poprawki z wygłuszeniem drzwi.

 

Tak więc do następnego spota, miejmy nadzieje, że bardziej w sprzyjających warunkach pogodowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo fajne foty wyszly:-) 

Na fotach te jackowe zwroty jeszcze nie sa wielkie ale na zywca to wielkie byki:-)

Cytryniarze ci co byli to nie interesuja sie tym sportem choc kolega co stal kolo mnie zielona cytryna pracowal ze mna przy mojen cytrynie wiec wie juz co i jak. Najwazniejszych niestety nie bylo co im zalezalo ale to juz zalatwie osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się oczywiście pomylilem przy swoim nicku ...

 

po prostu chciałeś poczuć się starszy ja niektórzy :)

 

 

bardzo fajne fotki i mój van się na środku znalazł, szkoda że drzwi nie złożone ale za to można było zobaczyć że nie było ściemy przy wykonaniu,

 

 

Sebus - Level Complete , woofery fajnie mruczą, podobają mi się, mimo teoretycznie słabych danych papierowych mogą zaskoczyć (ale u Przemcia grają jeszcze grubiej) , generalnie masz co chciałeś :)

 

dodam że dzięki spotowi wiem czego chcę i dokąd muszę zmierzać, ciekawe tylko jak trudno będzie poskromić przestrzeń,

 

Sebus - ukłon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...