Skocz do zawartości

Spotkania Lubelskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DLS a2, orion 8002, genesis dual mono. Wszystkie 4 piece były testowane w moim setupie i dcx wypada zdecydwanie najlepiej na wooferach (mp 5.16).

Zdecydowanie pod Twój gust i Czaszuni, trzeba dodać ;) z całym szacunkiem ale materiał muzyczny którego słuchasz jest mocno dyskotekowy ( takie disco polo po angielsku :D ) i ostatnio jak słuchałem w Twojej cytrynie tej muzy to wespół z Kamulem jak z nim gadałem to tylko się uśmiechaliśmy - nagrywana płyta z mp3 na Audio, mocno z kompresowana tłukąca  jednostajnym basem. ( PS Orion 8004 , nie 8002 ) Poza tym DCX ma więcej katalogowo mocy, także jakoś normalne ( z reguły tak jest ) że jest wstanie bardziej rozbujać woofery. Trzeba jeszcze dodać Pany że z tego co wiem to w ogóle nie kręciliście Gainami żeby spasować Oriona w system ...

 

 

Ostatnia cena detal Oriona 8004 - 3299zł (dane: Yasica na forum podawał)

 

EDIT - 3199 zł, taka jest ostatnia detaliczna cena, Hi_Sound w Olsztynie taką wpisywał po konsultacji z jd. 

 

 

Bedzie pan uspokojony jak wiadomo ,piecownia jest w dobrych rekach i nie pozwolimy aby kuku sie jej stalo:)

 

Czy aby na pewno?? Tomek, wyrastasz nam na lokalne killera sprzętu ;)

Sam z chęcią posłuchał bym tego DCX w swoim obecnym systemie, żeby usłyszeć to jak stwierdził Czaszunia że gra "3" x lepiej niż Orion w pasmie basowy vs Orek. Szkoda że zawsze coś wypada :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno?? Tomek, wyrastasz nam na lokalne killera sprzętu ;)

Ja nie chcialem wyjmowac clarka, ale Piter uparl sie na montaz i stalo sie;/ ale dobrze ze to tylko kabelek a nie cewka;) sprawa zgloszona wiec ok i bedzie jak bylo dzialajace . Prosze mi tu nie robic krypto reklamy ze ja ten zly. :P j

Ja nie wiem ale u siebie jeszcze nic nie zepsulem. Co do gainow to juz po probie podlaczenia suba zapomnielismy o tych gainach i skupienie padlo na problem ciszy na subie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty Jacek widziałeś płytę audio robioną z mp3? Poza tym słuchane było na różnych płytach, Tomka również i to nie jest tylko moja opinia. Płyte z mp3 to miałem całą jedną także... Ja bym np Dżemu, Vayi od Tomka czy Adele nie zaliczył mimo wszystko do disco polo po angielsku... Płyty od Czaszuni też raczej do takich nie należą. Poza tym nie słuchałeś akurat dcx'a u mnie a tym bardziej z Kamilem, gdyż nie było Cię na spocie a to był jedyny moment kiedy był u mnie w systemie. A na DLS jak słuchałeś Tomkowej Vayi to sam przyznałeś później, że gra bdb, więc trochę dziwi mnie Twoja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać Panowie nad wyższością Hamburgera nad innym Hamburgerem :)

Mi się wizualnie Oriony zawsze podobały, posłuchać nie miałem okazji ale myślę, że kiedyś nadrobię. Co do muzyki i tego jak gra DCX na wooferze to mogę dodać swoje groszówki, że na "mojej muzie" grał zdecydowanie lepiej dołem niż A2 ... ale jak stwierdził yasica, ma trochę więcej mocy, a ja dodam jeszcze że papierowo również DF jest wyższy niż w DLS'ie.

 

Wracając do mojej muzy, tylko nie wiem czy będzie odpowiednio nobliwa, to we wszystkich autach jakie były na przedostatnim spocie słuchałem tylko dwóch utworów: Wizard z albumu Black Sabbath - The Greatest Hits i Heaven's a Lie - Lacuna Coil - album Comalies. Normalne, tłoczone wydania z okładkami itp ... nawet mam na nie paragon jeśli to podniesie prestiż wzgledem nagrywanych CD Audio. A na poważnie to to co DCX robił ze stopą perkusyjną to był miód na uszy, nic się nie opóźniało a było dosadnie i odpowiednio "tłusto" jak miał puknąć głębszym basem.

 

Wracając do tematu odsłuchów u P!t3Ra to nikt nie zabraniał przytargać własnych, referencyjnych płyt "CD-japanese-golden-edyszyn" itp. Chłopak porównuje różne setupy do muzyki, którą zna, której słucha i którą lubi, normalna sprawa. A jak mu system gra źle, to czy to będzie audio z mp3, czy audio z FLAC czy Audio-Audio ze sklepu to i tak ogólnie będzie niefajnie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zapomniałem o Tobie, Przemek, że Ty również odsłuchiwałeś. I zdanie masz podobne. Czyli jak widać wszystkim, którzy słuchali, się podobało pod różnymi rodzajami muzyki. O ile pamiętam to Ty Jacek słuchałeś setupu mojego tylko raz na DLS i tylko na swoich płytach, także skąd to mp3?


 

 


Wracając do mojej muzy, tylko nie wiem czy będzie odpowiednio nobliwa, to we wszystkich autach jakie były na przedostatnim spocie słuchałem tylko dwóch utworów: Wizard z albumu Black Sabbath - The Greatest Hits i Heaven's a Lie - Lacuna Coil - album Comalies. Normalne, tłoczone wydania z okładkami itp ...

To też nie jest wyrocznia. Jedna płyta czaszuni też niby oryginał, sam przyznał, że jest nagrana... dosyć marnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie odebraliście i się spieliście jakbym Was krytykował, czy wychwalał pod niebiosa swojego klocka , bo jest mój. Chciałem Wam tylko zwrócić uwagę, że takie szybkie odsłuchy są obarczone dużym ryzykiem wyciągnięcia pochopnych, błędnych wniosków. Jeżeli poczuliście się urażeni, to nie miałem takiego zamiaru. Tylko że jak rozmawiałem z Wami, to odniosłem wrażenie, że DCX zagrał jak sprzęt za  dajmy na to xxxx kasy, a Orion i cała reszta ( dual mono Gienka, dls A 2 ) jak kolcek za xx kasy. 

 

A co do płyty to miałem na myśli tę Twoją  co słuchaliśmy w moim samochodzie po odsłuchu u Ciebie co się kiedyś we dwóch spotkaliśmy. Zresztą sam mówiłeś podczas rozmowy że raczej preferujesz House i Muzykę POP niż np sapanie Jopkowej do mikrofonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale no właśnie... Od kiedy powiedzmy grają tylko sprzęty za grube pieniądze a te tańsze już nie mogą? Trochę to dziwne myślenie. Zresztą DLS jest w podobnej cenie, a jednak jest gorszy, więc cena to żaden wyznacznik, bynajmniej dla mnie.

 

 

 


A co do płyty to miałem na myśli tę Twoją  co słuchaliśmy w moim samochodzie po odsłuchu u Ciebie co się kiedyś we dwóch spotkaliśmy. Zresztą sam mówiłeś podczas rozmowy że raczej preferujesz House i Muzykę POP niż np sapanie Jopkowej do mikrofonu

 

 

 


Zdecydowanie pod Twój gust i Czaszuni, trzeba dodać ;) z całym szacunkiem ale materiał muzyczny którego słuchasz jest mocno dyskotekowy ( takie disco polo po angielsku ) i ostatnio jak słuchałem w Twojej cytrynie tej muzy to wespół z Kamulem jak z nim gadałem to tylko się uśmiechaliśmy - nagrywana płyta z mp3 na Audio, mocno z kompresowana tłukąca  jednostajnym basem.

 

Czyli tak jak mówiłem, z Kamilem nie mogłeś słuchać. Słuchałeś tego jakieś kilka dni po postawieniu systemu na nogi. Od tamtej pory się wiele pozmieniało, również płyt z mp3 nie ma (ta była jedyna wtedy w moim samochodzie). Zresztą Ty też miałeś taką płytę na mp3, więc nie ma się co spinać

 

Może i preferuję taką muzykę, jednak innej słucham również, a koledzy sprawdzali też na metalu i innych gatunkach i dawało radę. System ma być przecież uniwersalny, więc i polskie disco polo też ma brzmieć super jeśli zajdzie taka potrzeba odsłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie może być w nieskończoność. Za pół roku znowu ktoś coś przywiezie, pożyczy, odsłuchacie i DCX będzie bee, a nowy piec będzie 3 razy lepszy... rozumiecie co mam na myśli ??  Ciężko mi też brać wasze opinie w ciemno, bo przygodę z Car Audio przeżywacie intensywnie, aczkolwiek  z niedługim chyba stażem, tym bardziej że Tomek dopiero nawraca się z SPl-wych systemów na SQ, więc jakby wasze opinie dzielę przez trzy z ww powodów :) 


Piotrek, napisałem że jak rozmawiałem z Kamulem a nie jak słuchałem razem z nim Twojego samochodu. Uważam że ja jak i Kamul mamy podobne preferenerencje ( na przykład nam się podoba Gienek i na dole i na górze, tobie nie ) a Ty razem z Tomkiem macie odmienne. I już. 


Najważniejsze że DCX świetnie wpasował się w Wasze gusta, nic tylko teraz wertować ebay, allegro i kupować tam gdzie taniej, może uda się za mniej niż  450 zł znaleźć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nasza opinia nie jest miarodajna. Z Tomkiem mamy podobny gust co do grania i po prostu uznaliśmy, że dcx gra lepiej. Reszta osób, która była na spocie i co ważne, słuchała, również ma takie zdanie.

 

Na tym chyba polega zabawa w CA, że ktoś przywiezie coś nowego do posłuchania, żeby ciągle próbować jakichś innych sprzętów, a że mamy tutaj na Lubelszczyźnie fajną paczkę to każdy każdemu pożycza na odsłuchy sprzęt bez większych problemów.

 

A, żeby powiedzieć, że coś gra lepiej od czegoś innego to nie trzeba mieć stażu niewiadomo jak długiego. Jeden woli rybki, drugi akwarium. Nie każdemu musi podobać się to samo. Dlatego od razu zaznaczyłem, że ten piec najlepiej sprawdza się w moim setupie, żeby później nie było takiego przekrzykiwania się, no ale się nie udało.

Chodzi mi o to, że nie słuchałeś, więc nie możesz powiedzieć, że Orion jest na pewno lepszy. Dziś sobie wepniesz dcx'a, będziesz wiedział czy to jest to. Najbardziej chodzi mi o rzekomą krytykę z Kamilem, która nie miała miejsca. Gustów muzycznych jak wiadomo krytykować się nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , wszystko wyjaśnione, na szczęście słowo mówione jest bardziej precyzyjne i łatwiej zrozumieć drugą osobę niż słowo pisane.  


Może i mnie uda się dzisiaj posłuchać tego DCX-a i wstąpie do klubu wielbicieli PP  :wink:

rookie1984 - wpadaj  z tą flachą na mini spota, to odsłuchy będą przyjemniejsze  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pany pany po co te spiny, w końcu wszyscy mamy zajawkę w tym samy temacie,

a to że jednemu podoba sie inny setap a 2 giemu jeszcze inny, nie ma sensu sobie dogryzać,

Tomek lubi więcej góry , ja lubie mniej, ale każdy robi granie pod siebie, i do swojego systemu jest nastrojony i mi to nie przeszkadza,

 

 

Jak pisał jacek, jest prawdą to że po każdej zmianie setupu trzeba dać sobie trochę czasu na osłuchy, więm to po sobie,

jak ściszyłem Tw wydawało mi się oj za cicho, mało góry, po 3 dniach słuchania zmieniłem zdanie i do dziś tak jezdzę.

 

Tak więc mamy wspólną pasję i niech tak zostanie, gdyż ludzie z zew. sami wiecię że jakoś nie mogą ogarnąc tego naszego

zapałau do muzy i modyfikacji.Jak to mówią "przeż to gra i tak gra"

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za mini spota, Fajnie było się spotkać i zobaczyć uśmiechnięte buźki. Jak dla mnie u każdego progres. Co do opinii o PP DCX 1000.4 ( vs Orek ) to znacie moje zdanie, myślę że w większości aspektów zgadzamy się, dla nie wtajemniczonych ( z poza Lubelskich klimatów ) Orion 8004 u mnie zostaje ( na pewno nie lecę kupować DCX-a ). Myślę że każde kolejne słowo pisane może wprowadzić więcej zamieszania niż to wszystko jest warte. Najważniejsze że Alpine ożyła i oddycha pełną piersią :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie testów wzmacniaczy ciekawy tekst, wrzucie w Google Tłumacz, i mam nadzieję przeczytajcie ze zrozumieniem, szczególnie na czerwono podsumowanie : ( więcej mocy nie zawsze równa się lepsze jakościowo granie SQ ) 

 

http://www.soundbuggy.com/Eric/Car%20Audio/RF_vs_PG/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...